Не остана време вече, за да гушнем ЮНСКОТО човече

  • 41 187
  • 430
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 258
Момичета, вие платихте ли си за някакви допълнителни прегледи на бебетата? В болницата предлага ехография на глава, на очи, ортопед, но понеже не ме кефеха, не си платих и сега малко съжалявам.

# 361
  • Мнения: 980
Ана, за къпането е много малка, още  изграден иммунитет, да не хване някаква бацилла от водата. А с плажа как процедирате, да не се претопли и да не изгори? Честно казано и на мен много ми се ходи на моренце Sad
Ние още освен прегледи при педито никъде не сме ходили. Педито само е споменавала че скоро ще ходиме при ортопед, а и на мен ми се иска да направим ехограф, поне на вътрешни органи..

# 362
  • Мнения: 299
Ортопед им се полага сега след 1вия месец, така че джипито трябва да ти даде направление. Аз много се чудя за трансфонтанелната ехография, тя е добре да се направи докато бебето е още малко и не шава много, и май ще му направя за собствено успокоение.
Иначе за море много се точа да отидем след 6ти септември за няколко дни. Времето ще е ок за ранни и вечерни плажове, а през другото време на някоя дебела сянка.

# 363
  • Мнения: 980
Камелия, това изследване за какво се прави?

# 364
  • Мнения: 299
Ехография на главата, гледа се мозъкът. С баткото правих,защото си бях втълпила,че нещо изостава с развитието (пълна кукувица), а сега с бебето мисля да направя, защото имаше един лек проблем с мозъка за определен период на бременността, който се оправи и се чудя дали да не направя, за да съм сигурна,че е ок.
Иначе на 6мес май им се полага ехография на бъбреците, пак по здравна каса

Последна редакция: ср, 05 юли 2017, 20:25 от KameliyaKo

# 365
  • Мнения: 299
Някоя от вас има ли инфрачервен термометър? Бях решила да си купя, сега един педиатър ми каза,че нямало смисъл от тях, защото мерели в зони,които са силно кръвоснабдени и там Т-та се меняла и аз се разколебах... Като знам с баткото колко ми е трудно да меря Т, много си мечтаех за такова лесно решение.

# 366
  • София
  • Мнения: 39 945
Някоя от вас има ли инфрачервен термометър? Бях решила да си купя, сега един педиатър ми каза,че нямало смисъл от тях, защото мерели в зони,които са силно кръвоснабдени и там Т-та се меняла и аз се разколебах... Като знам с баткото колко ми е трудно да меря Т, много си мечтаех за такова лесно решение.
Аз използвах такъв на Микролайф (Microlife BG: Термометри) за чело. Нямаше разлика м/у измерената температура с него и с живачен термометър (под мишница).

# 367
  • Мнения: 284
Момичета,на 26.06 се роди и моята принцеса. Добре сме, вече сме в къщи и се гледаме. Няма по-голямо щастие на света.

# 368
  • Мнения: 299
Честито ви малко звездиче!
Някой с второ/трето дете подаде ли вече документи за помощта при раждане? Казаха ми,че вече не се изисквало Удостоверение за родени деца. А трябва ли да нося и акта за раждане на първото дете? Не мога да се свържа със Социалните по телефона,а в нета не намирам актуално инфо. Мерси!

# 369
  • Мнения: 258
Момичета,на 26.06 се роди и моята принцеса. Добре сме, вече сме в къщи и се гледаме. Няма по-голямо щастие на света.


Честито! bouquetДа е здрава и щастлива с вас.

# 370
  • Мнения: 224
Момичета, да се похваля и аз с малко закъснение. На 24,06 в 00:45 се роди Тиана - 3150гр и 49 см. От една седмица сме си вкъщи и още свикваме с режима Simple Smile

# 371
  • Мнения: 12
KameliyaKo искат копие от акт за раждане на първото дете, лична карта, декларация и акт за раждане на бебето. На мен ми искаха и подпечатана бележка от банката за банковата ми сметка, тъй като исках парите да получа по банков път. Виж линка, там е декларацията, която ти трябва. http://pomosti.oneinform.com/semeini-pomosti/rajdane/

# 372
  • Мнения: 299
KameliyaKo искат копие от акт за раждане на първото дете, лична карта, декларация и акт за раждане на бебето. На мен ми искаха и подпечатана бележка от банката за банковата ми сметка, тъй като исках парите да получа по банков път. Виж линка, там е декларацията, която ти трябва. http://pomosti.oneinform.com/semeini-pomosti/rajdane/
Благодаря ти!

# 373
  • Мнения: 1 501
Момичета, имаме ли вече тема в родени ?
А относно документите за сумата след раждане на дете - на мен ми е първо, но подадох документите вчера.

# 374
  • Мнения: 258
Момичета, ако давате чай с копър, давате ли и чиста вода?

Общи условия

Активация на акаунт