Книгите, които сте прочели на един дъх

  • 34 448
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 60
Уилбър Смит - "Речният Бог" - невероятна история за фараоните на Древен Египет. Съпреживявах приключенията на героите, плаках и се радвах с тях.
Рик Риърдън - поредицата "Пърси Джаксън и Боговете на Олимп" - въпреки че са пет книги и насочени към тийн аудиторията, с голям кеф ги прочетох и препрочетох. Много увлекателно пише този човек.

# 61
  • Мнения: 2 420
Не пуша, на Алан Кар.
Не само не можах да я оставя докато не стигнах до края, ами и цигара не запалих. И така вече много години.

# 62
  • Мнения: 71
Книгата Стопанката на Господ от Розмари Де Мео .За мен във всеки български дом трябва да има тази книга.

# 63
  • Мнения: 806
Не без дъщеря ми.
Прочетох я за по-малко от два дни,въпреки че съм с малко дете и свободното време ми е ограничено.

# 64
  • Мнения: 718
Души в окови - само чаках детето да заспи и почвах Simple Smile

# 65
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 771
Хрониките на Клифтън на Дж. Арчър. Пет книги прочетох за отрицателно време.

# 66
  • Мнения: 1 600
Бъдеще на Дмитрий Глуховски. Не можах да се откъсна, докато не я прочетох цялата.

# 67
  • София
  • Мнения: 594
"Джейн Еър" - Шарлот Бронте, "Под игото", "Престъпление и наказание", "Тютюн", "Преди да се родя и след това" - Ивайло Петров, всички книжки на Ерика Джонг (тогава бях на 25-26г., може би ще ги приема различно с погледа на 43-годишна вече), Чехов... и колко ли още не се сещам сега.
Скоро на един дъх прочетох "Книжарничката на острова" - Габриел Зевин.

# 68
  • Мнения: 13
„Отнесени от вихъраш на Маргарет Мичъл и продължението на Александра Рипли „Скарлет”, понеже бях неудовлетворена от завършека на оригинала Grinning

# 69
  • USA
  • Мнения: 7 367
Последната прочетена на един дъх книга: The Cellar на Наташа Престън.Прочетох я в рамките на 7-8 часа.
Не е нищо особено като история - леко написана,но художествено бедна.Грабна ме,защото авторката даваше много мътни описания за това,как изглеждат героите,в какви къщи живеят(акцентира само на тази на Кловър/Колин) и тн..
Накара въображението ми да работи на макс.

# 70
  • Мнения: 145
Всички книги на Халед Хосейни - "Хиляда сияйни слънца", "Ловецът на хвърчила", "А планините ехтяха". Много са интересни и завладяващи.

# 71
  • Мнения: 32
Всички книги на Халед Хосейни - "Хиляда сияйни слънца", "Ловецът на хвърчила", "А планините ехтяха". Много са интересни и завладяващи.


Да, и при мен беше така с тези трите. "Любов" на Шафак също я "глътнах".

# 72
  • София
  • Мнения: 1 455
"Аз преди теб",  Трите дъщери на Ева " и
" Човек на име Уве ".

# 73
  • Мнения: 13
Последните, за които се сещам, че очите ми буквално се зачервиха от четене и заради които зарязах всичко са:
- "Сянката на вятъра"
- "Клиентът"
- "Ключът на Сара"

# 74
  • Мнения: X
Много са книгите, които съм изчела буквално на един дъх. Повечето романи на Агата Кристи, Стивън Кинг и Джеймс Ролинс се четат именно така. Поне за мен.
"Шогун" също прочетох много бързо. "Тайните на черната джунгла" и "Черният корсар" на Емилио Салгари ми бяха любими като дете.
"Хиляда сияйни слънца" и "Ловецът на хвърчила" също са много хубави, но и тежки. Има и други, но няма как да изброя всички. За тези се сетих в момента.

Общи условия

Активация на акаунт