Глиган или кифла - Summer edition 2017

  • 454 428
  • 6 005
  •   2
Отговори
# 1 500
  • Мнения: 22 036
За черешите те мразя!!! Тук още има само някакви хамерикански по 29 долара килото, а и не са особено ок  Tired.

Дано се просереш ей!

# 1 501
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883
Хих, Бояна, чак толкова добро не ми е, но днес съм особено благоразположена.  Grinning
Макар, че леко почвам да се издразвам тука... Значи от ранна детска възраст се почва с интригите, отврат.

# 1 502
  • Мнения: 19 221

Чудя се, колко дълги отпуски имат тези, които не почиват с децата си, че има време хем за самостоятелна почивка, хем за децата.


Стандартни отпуски, просто не почиват с децата си. Децата се пращат при някоя от бабите, а родителите си ходят сами на почивка.

Сещам се и за явлението, при което жената купува за себе си козметика на Шанел, Герлен, Керастаз и пр., докато за децата и мъжа купува Бочко, Балеа, Дав и пр. чувствително по-евтини марки, които обаче не са достойни за поддръжка на нейната хубост, хигиена и здраве. В бг-мама също съм засичала такива. Дрехи и обувки - подобно. Сигурно има много благовидни оправдания и за почивките, и за подобно делене.

# 1 503
  • Мнения: 5 060
Кукумицинка, кой е аналогът на Керастаз за децата?

# 1 504
  • Мнения: 46 591
Според мен просто не гледат марката, а оценяват продукта според качествата му. Не виждам нищо лошо, че си слагам на главата Керастаз, а на плаж сме с Бочко.

# 1 505
  • Мнения: 19 221
Кукумицинка, кой е аналогът на Керастаз за децата?

Някой изчистен детски шампоан, има такива и са на съответните цени. Нямам предвид, че децата трябва да ползват пудра на Шанел и перли на Герлен, щом мама ползва, ама някак много бие на очи, бе, че все е нещо евтинко най-доброто за децата. При условие, че майката ползва за себе си само скъпи. Ако цялото семейство ползва по-евтини неща, го приемам и разбирам.

# 1 506
  • София
  • Мнения: 2 995
Глупости, Куку. Отпуските са 4, 5 седмици. Има достатъчно и за малки и за големи.

# 1 507
  • Мнения: 14 654
За разлика от застаряващите грозотии, децата нямат нужда да си купуват надежда за по-дълга младост в шишенца, че да им е нужна скъпа козметика. А ако е за глезотия, предпочитат да се глезят с други неща, не с козметика точно.

# 1 508
  • София
  • Мнения: 12 622
За разлика от застаряващите грозотии, децата нямат нужда да си купуват надежда за по-дълга младост в шишенца, че да им е нужна скъпа козметика. А ако е за глезотия, предпочитат да се глезят с други неща, не с козметика точно.

Аз разбрах кукумицинка за какво говори и наистина и за деца има разлика дали ще му миеш косата с Гарние или Клоран, ако имаш възможност. Но то така е за всичко. Децата със секънд хенд дрехи, обувки от роднини, а мама с Джими Чу. Ама и дете с тениска Филип Плейн ми е смешно, колкото възрастен със същата, та златната среда между възможностите и невъзможностите явно е трудно да се уцели.

# 1 509
  • Мнения: 18 652
Хм...на щерка ми шампоанът е по-нисък клас, а душ-гелът и кремът за тяло - 3 пъти по-скъпи от моите. Нейната грива няма нужда от професионален шампоан, за сметка на това може да ползва само медицинска козметика за тяло. На ММ му е идеален Х&Ш, но разходите около колелото му вече може и 5-цифрена сума да са. Всеки с приоритетите и нуждите си.

Не съм виждала робуваща на марки майка, която да не прехвърля манията си и върху облеклото на детето. Peace

# 1 510
  • Мнения: 2 099
Ние пък сме на райско място.Страхотен плаж,вода,прирда...пък една кифла се скъса от чекнеж и снимане на задника си.Дойде да се гмурка уж,половин час си наглася косата и после кисна на яхтата и мърмори колко сме се бавели.Дойде ,защото сигурно реши,че ще и изям мъжа,все едно аз си нямам.Всяка втора дума й е това оригинално ли е и от къде е купено,сякаш е малоумна!На път съм да я удуша с някой колан.Оригинален.Толкова пък да няма интереси други,а е младо момиче.Падам направо!
Вие сериозно ли следите кой с какво се маца на плажа?Аз си ползвам обикнвени неща от Лидъл като шампоани,сапуни та и крем за слънце.Кремове за лице не ползвам,тъй или инак на 20 няма да стана от тях,а и ми е кощунство да нашия 500 кинта за мазило за фейса.За тия пари предпочитам да си купя нови ски обувки или нещо за колелото.Косата си ми  е хубава,не мисля че с шампоан за 100 пари примерно и ще имаш видиш ли турбо грива.То или си имаш,или не.

Последна редакция: сб, 24 юни 2017, 18:54 от Рибозом

# 1 511
  • Мнения: 14 654
Може би ако говорим за алергични хора, тогава има значение с какво точно ще си миеш косата, но при останалите няма значение, ширпотребата понася на масата.
А красивите коси не са красиви заради скъпите шампоани. Като ти е хубава косата, и с домашен сапун да я миеш, или само с хума и вода, пак ще е хубава, ако имаш три косъма, каквото щеш ги прави, все ще са си три.

# 1 512
  • Мнения: 19 221
Може би ако говорим за алергични хора, тогава има значение с какво точно ще си миеш косата, но при останалите няма значение, ширпотребата понася на масата.
А красивите коси не са красиви заради скъпите шампоани. Като ти е хубава косата, и с домашен сапун да я миеш, или само с хума и вода, пак ще е хубава, ако имаш три косъма, каквото щеш ги прави, все ще са си три.

Понася, но явно на децата, на мамата - не. Не говоря за красота само, но човек, ако достатъчно податлив, че да си купува за него си само скъпи неща, би бил податлив и за децата си. Дето се вика, някое Санте, Логона или Веледа би има взела, не за да станат по-красиви. След като няма да сложа на себе си човешкия еквивалент на шампоан за 2 лева, пълен само с химия, подходящ според етикета за кучета, котки, порове и едър рогат добитък, не бих къпала и котката с такъв.

Обратното също съм срещала, което за мен е по-нормално. Родителите си ползват за себе си супермаркетна козметика, а за децата си гледат нещо по-изчистено да вземат.

# 1 513
  • София
  • Мнения: 12 622
Може би ако говорим за алергични хора, тогава има значение с какво точно ще си миеш косата, но при останалите няма значение, ширпотребата понася на масата.
А красивите коси не са красиви заради скъпите шампоани. Като ти е хубава косата, и с домашен сапун да я миеш, или само с хума и вода, пак ще е хубава, ако имаш три косъма, каквото щеш ги прави, все ще са си три.
Изобщо не говоря за красота, а за двоен стандарт – детето низша твар, родителят облят в лукс. Ако на теб не ти е все едно с какво си миеш косата, логично не ти е все едно и детето с какво я мие. Това за всичко останало.
Много хора гледат на дечицата като на животинки, а животинка ако имат я гледат с помия и в клетка. Не знам как да ти го обясня.



Не съм виждала робуваща на марки майка, която да не прехвърля манията си и върху облеклото на детето. Peace
А аз съм виждала. И то не просто робуваща на марки, а с огромни възможности, децата като извадени от кофата за боклук.

# 1 514
  • Мнения: 14 654
...но човек, ако достатъчно податлив, че да си купува за него си само скъпи неща, би бил податлив и за децата си.

Така е, аз лично не познавам такива майки, както и такива, които носят скъпи обувки, а децата им са облечени с втора употреба, даже, като се замисля, обратното е по-често срещано - детето издокарано, а майката с едни вехти обущенца, които носи години. То това си има обяснение, де.
Бояна, разбрах те, ама не мисля, че е много масово това нещо. Иначе познавам и хора, които не искат да дават пари за котките си и затова вместо в котешка тоалетна, животинките пишкат в щайга с накъсани в нея вестници, та може би такива с деца биха държали и децата си в подобни щайги.
пп: Все пак съм по-склонна да мисля, че жените, които нямат възможност да купуват скъпа козметика, но все пак спестяват за себе си, го правят, защото вярват, че тези продукти ще им се отплатят под формата на красота и младост, което никога не става разбира се, но пък обяснява защо другите в семейството са на крем Здраве и шампоан Бочко.

Последна редакция: сб, 24 юни 2017, 19:03 от Янeчeк

Общи условия

Активация на акаунт