Що е то домашна ноктопластика? -тема 9

  • 37 087
  • 427
  •   1
Отговори
# 225
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022
Барби, браво! Много красиво се е получило. Приятен бал.

Кам, защо да не може да се оправи? Нейното вдлъбнато е в средата на нокътя и израства, според мене.

# 226
  • Мнения: 5 892
За нея не мога да преценя. Но по припнип за 6 месеца нокътя израства(на краката за 1 година) Ако зоната на матрикса се увреди ноктите започват да растат на дупки завинаги.

# 227
  • Мнения: 2 352
Момичета, много ви благодаря. Не е само по средата вдлъбнатината, появява се периодично през определено разстояние. Сега в основата има нова бразда, която тръгва да израства.
Невена, докато си изграждах ноктите постоянно мажех с био оил. По два пъти на ден, сутрин и вечер. Откакто съм махнала гела са минали около пет месеца, нокътната плочка е израснала наполовина, вижда се къде е бил поставян гела. Много ще ми е трудно да спра да отстранявам кожичките с пилата, вчера вече започнаха да ме сърбят и растат. Може би ще взема крем за отстраняване, той поне не е така брутален. Не знам дали ще посмея да сложа гел отново, но направо не мога да си гледам ръцете с това, което се случи. А и като знам какви красиви нокти имах преди, ужасно ме е яд че се съсипаха така.
Отново ви благодаря за съветите, ще пробвам да мажа с масло и да не пипам ел.пилата пък ще видим какво ще се получи.
Камалия, един въпрос? Какво правят клиентките ти с подобни набраздени нокти?

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
За нея не мога да преценя. Но по припнип за 6 месеца нокътя израства(на краката за 1 година) Ако зоната на матрикса се увреди ноктите започват да растат на дупки завинаги.
Така е, аз увредих с метален избутвач преди години палеца на лявата ръка, така си остана...

# 229
  • Мнения: 5 892
Бръм, запълвам дупките със самонивелираща база или гел и не си личи. При моите момичета увреждането се е получило при прищипване на врата предимно.
Повдигни кожите леко с избутвач, изрежи с клеща или ножичка и не се занимавай с пилата  Peace

# 230
  • Мнения: 30
Здравейте! Пак съм аз и имам още един въпрос. През последните няколко дни попадам на статии за това, че гелът е по-възможно да създаде алергична реакция отколкото акрила. Вярно ли е? Акрилът или гелът е по-алергичен? Благодаря предварително!

# 231
  • Мнения: 1 106
Здравейте! Искам да си купя разтвор за махане на гел лак, вие какъв бихте ми препоръчали? Предпочитам да е от България, но и от амазон или други може в краен случай . Само разтвор ми трябва , за да си го свалям сама от време на време , иначе за слагане на гел лак ще си ходя на маникюр. Благодаря ви!

# 232
  • Мнения: 400
Аз лично свалям с лакочистител. Имам течност за сваляне, но не ми е толкова ефективна, колкото ацетоновия лакочистител. Който ползва течност и е доволен да сподели Simple Smile

# 233
  • Мнения: 29
Здравейте,някоя от вас сваляла ли е гел лак от ноктопластика?Как става това,без да се увредят изградените нокти?И какъв лак слагате върху ноктопластиката?

# 234
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022
Здравейте! Пак съм аз и имам още един въпрос. През последните няколко дни попадам на статии за това, че гелът е по-възможно да създаде алергична реакция отколкото акрила. Вярно ли е? Акрилът или гелът е по-алергичен? Благодаря предварително!

В геловете има повече алергизиращи съставки отколкото в акрила.  Най-лесно се предизвиква алергия когато алергенът попадне върху наранена, изтънена и обезмаслена кожа, а първите две условия са винаги налице при поставяне на нокти. Четох проучване, според което 35% от персонала на зъболекарски кабинети е алергичен към акрил, а там той се пипа само с ръкавици. Има хипоалергенични гелове, в които няма най-силните алергени като HEMA, например, но не гарантират липса на реакция. Сега има деалергизиращи терапии. Аз се отървах от тежка алергия случайно, след диета заради друго. В темата за гел+лаковете имаме в първия пост статия за алергиите. Иди я прочети! Доста сме хората, които се отървахме от алергия, като по отърва е имам предвид ползуване на продукти, от които преди сме се обривали, без реакция, а не просто смяна с нови продукти. Около година отнема, в най-лошия случай.

Вероника, една маникюристка, Боби и беше ника слагаше Шилак върху твърд гел и го махаше с разтваряне. Трябва гел-лакът да е лесно разтворим за да няма време гелът да се повдигне. С китайски лакове не става номера. Може да сложиш каре за по-бързо падане. Тукашни съфорумки слагат каре, белеща се база над добре полигам гел или акрил и махат с кисне е във вода и отлепяне. Цаката е белещата се база да се сложи леко навътре.

lovingsun, свалях с чист ацетон..Хвалеха зеления лакочистител с ацетон от Лили и този на Форте. В повечето салони продават течности за сваляне в малки разфасовки..

# 235
  • Мнения: 55
 Здравейте момичета! Записвам се в темата, че последните дни нещо само маникюри са ми в главата. Винаги съм била любител, но не съм се занимавала с изграждане, гелове а-у, но преди две вечери не знам от къде ми дойде посред нощ, взех та си поръчах лампа за печене и всички останали щуротии за изграждане и поддръжка. Днес от 11 сутринта до 18 съм си правила ноктите, озорих се 😀😀 дано с времето скъся времетраенето

# 236
  • Пловдив
  • Мнения: 689
Момичета, дайте идея за бюджетна лампа, за употреба вкъщи. Да пече гел и гел лак, но да не е 100лв. Ще се мъча сама.

# 237
  • Paris, France
  • Мнения: 14 022
Момичета, дайте идея за бюджетна лампа, за употреба вкъщи. Да пече гел и гел лак, но да не е 100лв. Ще се мъча сама.

Да не е 100 лева. А колко да е? Тук, в първия пост има, в скрит текст, подробно обяснение как да из време лампа:

https://m.bg-mamma.com/?topic=1122152

В алиркспрес е пълно с перфектни лампи и повечето са под 35 лева с доставката, а Sunone вече е под 25лв.

# 238
  • Мнения: 73
Първото ми изграждане с удължители и гел лак у дома 😍

На мен:

На друг човек:

# 239
  • Мнения: 145
Здравейте, момичета! Препоръчате ми добър полигел от алиекспрес.

Общи условия

Активация на акаунт