Бретарианство/соларно хранене - възможно ли е?

  • 51 075
  • 688
  •   1
Отговори
# 420
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Тоя младеж май няма много зъби?

# 421
  • Мнения: 3 467
https://www.youtube.com/watch?v=xiVru2oDmbI
Вижте тук и най-сексапилния веган на света, според Световната организация за защита на животните. И пише песни във възхвала на зеленчуците. Защото плодовете малко го изстудявали.

Не е само сексапилно, а е и мъдро това момче!

"Нашата ръка е направена да хваща банан."

Ами аз това, например, не го знаех!

# 422
  • Мнения: 1 698
Маркрит, ами виж репортажа, там момъкът реди някакви дитирамби във възхвала на плодовете в рап стил, после пък каза, че плодовете малко го изстудявали...през зимата. Вероятно той е и суровоядец през повечето време, което е и по-крайната форма на веганството.
Подобен беззъб и още по-смахнат вид имаха и тези двамата, които си затриха детето при раждането в къщи. Просто момчето е много младо, затова е по-свежо, а онези двамата гонеха 40 г.
А това за ръката и банана е доста малоумно. Абе не са добре тези хора, но всеки си има право на избор. Дано обаче не затриват повече дечица с техните идиотизми.
То преди 100 години по селата хората са раждали с опитни баби акушерки, тези двамата решили да се пробват сами и били чели достатъчно в Интернет и книги. Затриха съвсем здраво и доносено бебе. И вместо да ги закопчае прокуратурата, направиха репортаж с тях, на който се хвалеха, че пак ще раждат така. И въобще не изпитваха съжаление, Господ си го бил взел, нито ги беше страх от закона. То и там беше дошъл медицински екип от най-близкия град, но детенцето вече било починало.
Чувала съм, че мъже вегетарианци и вегани не са особено сексуално активни, имало някаква връзка с протеините. Вероятно и християнските пости са в тази насока. Според мен те са възприети в Християнството от по-стари култове и религии.

Последна редакция: пн, 18 сеп 2017, 22:06 от Nataka

# 423
  • Мнения: 5 462
Маркрит, ами виж репортажа, там момъкът реди някакви дитирамби във възхвала на плодовете, после пък каза, че плодовете малко го изстудявали...през зимата. Вероятно той е и суровоядец през повечето време, което е и по-крайната форма на веганството.
Подобен беззъб и още по-смахнат вид имаха и тези двамата, които си затриха детето при раждането в къщи. Просто момчето е много младо, затова е по-свежо, а онези двамата гонеха 40 г.
А това за ръката и банана е доста малоумно. Абе не са добре тези хора, но всеки си има право на избор. Дано обаче не затриват повече дечица с техните идиотизми.
То преди 100 години по селата хората са раждали с опитни баби акушерки, тези двамата решили да се пробват сами и били чели достатъчно в Интернет и книги. Затриха съвсем здраво и доносено бебе. И вместо да ги закопчае прокуратурата, направиха репортаж с тях, на който се хвалеха, че пак ще раждат така. И въобще не изпитваха съжаление, Господ си го бил взел, нито ги беше страх от закона. То и там беше дошъл медицински екип от най-близкия град, но детенцето вече било починало.
Чувала съм, че мъже вегетарианци и вегани не са особено сексуално активни, имало някаква връзка с протеините. Вероятно и християнските пости са в тази насока. Според мен те са възприети в Християнството от по-стари култове и религии.

Имах предвид , че не го намирам за сексапилен.Бързах да излизам , затова грешен текст цитирах. Peace

# 424
  • Мнения: 5 462
Скрит текст:
Горките им гости. ooooh! Sick

# 425
# 426
  • Мнения: 6 416
Лакомия викам на задоволяването на "потребностите",  предизвикани от слюнчене.
Т. Е ако ми замирише яко на пухкав бял хляб или пържола - да си я купя, без да съм гладна - заради слюноотделянето.

Ох, то това лакомията и гладът са нещо дето доста хора не могат да го различат. Някои са вечно гладни, защото ядат по малко за да отслабнат. Други пък са с разширен стомах и ... тогава преяждането е неизбежно.
Иначе лично аз твърдя, че когато съм гладна храната ми е много вкусна. Ако реша (по скоро ме навият; при черпене или гости) да опитам нещо, когато не изобщо гладна - изобщо не мога да му оценя вкуса на нещото. Grinning Така че, ако не съм гладна гледам да не ям - няма смисъл. Wink

Последна редакция: вт, 19 сеп 2017, 09:10 от ina.ina

# 427
  • Мнения: 1 318
Ароматът, видът и вкусът са много важни.
Когато сме на гости, благодарим на домакинята, че храната е била много вкусна, а не здравословна, диетична и т.н.
По-напред в темата написах, че вкусната храна се усвоява по-добре от организма, по-полезна е.
Какво е вкусно на всекиго е отделен въпрос.

# 428
  • Мнения: 24 467
На мен, за жалост, най-вкусни са ми неполезните неща - шоколад, палачинки.  Cry Синковците даже имат радост в живота в някои дни: "Днеска ще се натъпчем нездравословно. Голям кеф!"

# 429
  • Мнения: 6 416
Ароматът, видът и вкусът са много важни.
Когато сме на гости, благодарим на домакинята, че храната е била много вкусна, а не здравословна, диетична и т.н.
По-напред в темата написах, че вкусната храна се усвоява по-добре от организма, по-полезна е.
Какво е вкусно на всекиго е отделен въпрос.

Ароматът е важен. Гледала съм предаване - 5-6 човека опитваха храни, като не можеха да усетят аромата им и да ги видят - такова бъркане беше, че ... не е истина. Когато само не ги виждаха, тогава почти нямаше грешки. Grinning
А на мен не ми е важен видът изобщо. Важно ми е да съм гладна. Grinning
Това за домакинята и благодарностите е от ясно; не е по темата.

На мен, за жалост, най-вкусни са ми неполезните неща - шоколад, палачинки.  ...

Черният шоколад нали е полезен. Grinning С мярка, де. Wink
А палачинки и аз правя - всяка неделя, през неделя. Гледам да са с пълнозърнесто брашно. Ам, че то кога иначе да си изядем сладкото от диви ягоди. Grinning

# 430
  • Мнения: 1 318
Много митове има за неполезни храни. Simple Smile
Ако се хапва умерено, няма страшно.

# 431
  • Мнения: 12 473
Джуди, не си права за шоколада..Wink
Когато е качествен, и особено по-тъмен - даже си е в графата "полезно".
А и с тъмен шоко не може да прекалиш..Wink

# 432
  • Мнения: 24 467
Аз обичам млечен.
А за прекаляването- мога, мога да прекаля, за огромна моя мъка... От лакомия чиста.

# 433
  • Мнения: 12 473
И от 50 гр дневно млечен нищо няма да ти стане. Стига да е истински, а не с химии и т.н.

# 434
  • Мнения: 24 467
Че аз мога да се справя със 100, че и с със 150 гр., ако реша. Затова казвам, че мога да прекаля. Е, слагам пранги, че ще се захаросам, но мога много работа да свърша в таз насока.

Общи условия

Активация на акаунт