Разширени вени- кой, как се бори с проблема? - 2

  • 111 871
  • 764
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 6 863
Случайно попаднах на информация за билково лечение на вени и тромби. Най-много се впечатлих от ананаса:
Цитат
Бромелаин (естествен ензим, намиращ се в стъблото и плодовете на ананаса, който потиска образуването на съсиреци и предотвратява развитието на тромбофлебит). Екстрактът от бромелаин действа като естествен разредител на кръвта и разтворител на кръвните тромби. Посредством противовъзпалителното си действие, бромелаинът допринася за облекчаване на болката и отока в областта на възпаления съд. Освен чрез консумация на пресен ананас, може да се приема и под формата на капсули, таблетки и мехлеми. Бромелаинът намира приложение в лечението на мускулни травми и храносмилателни разстройства. Притежава силно антикоагулантно и противовъзпалително действие, което го прави подходящо средство за алтернативна терапия при тромбофлебит. Има данни, че бромелаина предизвиква благоприятни промени в белите кръвни клетки и така може да подобри дейността на имунната система. Приложен локално може да ускори зарастването на раните. Обикновено се смята, че бромелаинът е безопасен и няма странични ефекти, когато се приема според указаните дози. Въпреки това, някои хора може да са алергични към бромелаин, тъй като е извлечен от ананас. С повишен риск от алергия към, бромелаин са хората алергични към киви, папая, естествен каучук, пчелни ужилвания, тревни полени, бреза, копър, пшенично брашно, ръжено брашно и други. Бромелаин не се препоръчва и за хора с активни стомашни или дуоденални язви. Хора, приемащи антикоагуланти като варфарин не бива да приемат допълнително бромелаин без консултация с лекуващия лекар.
https://diagnozata.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/%D1%8 … D0%B1%D0%B8%D1%82

# 661
  • Мнения: 240
Vili Dim, благодаря за рецептата.
Много ще ни улесниш, ако споделиш и как си набавяш съставките. Погледнах за гел от алое и има толкова много предложения, че не можах да си избера.
По повод на Бромелаина, аз пих миналата година около два месеца трите ензима Серапептаза, Натокиназа и Бромелаин от базовата програма за прочистване на организма. Да си призная не забелязах промяна и ги спрях.

# 662
  • Мнения: 6 863
За вените няма как да забележиш промяна. Те не се свиват обратно. Въпросът е да се укрепят стените им, да се забави процеса.

# 663
  • Мнения: 4 659
Кори, Хепи, Диорела, благодаря ви за мнението, така и предполагах, но се надявах на обратното. Отскоро за забелязвам доста целулит по дупето и бедрата, преди имах само 2-3 дупчици на дупето и сега не знам какво да го правя. Мазила не действат, за спорт сега нямам никакво време, а искам само заглаждане. В разни салони предлагат процедури, но те са с намаляване на обиколките, а аз съм слаба.
Имате ли нещо подходящо за премахване на целулит за хора с разширени вени?

Последна редакция: нд, 05 юли 2020, 16:26 от aDream

# 664
  • Мнения: X
Диета, разни ексфолианти?

# 665
  • Мнения: 6 863
aDream, не ползвай в никакъв случай антицелулитни мазила, могат да образуват  хематоми и са противопоказани за вените.
Движение, храна и примиряване, с нарастване на възрастта се образуват. Sad

# 666
  • Miami
  • Мнения: 412
Аз мисля да пробвам по-упорито сухото четкане. Казват, че помага и в борбата с целулита.

# 667
  • Мнения: 47 963
Лимфен дренаж опитай, може ръчно или механично. Намали солта, колаген и други добавки.

# 668
  • Мнения: 6 863
Колагенът е необходим за стените на съдовете.
Цитат
За отличния тонус на стените на вените е отговорен именно колагена.

# 669
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 33
Здравейте,
Поръчвам си ги от един биомагазин, или си ги купувам на място от тях. Пиши на лично и ще ти дам адреса.
Препоръча ми го техния ароматерапевт.

Vili Dim, благодаря за рецептата.
Много ще ни улесниш, ако споделиш и как си набавяш съставките. Погледнах за гел от алое и има толкова много предложения, че не можах да си избера.
По повод на Бромелаина, аз пих миналата година около два месеца трите ензима Серапептаза, Натокиназа и Бромелаин от базовата програма за прочистване на организма. Да си призная не забелязах промяна и ги спрях.

# 670
  • Мнения: 548
Здравейте! Сигурно много пъти е разискван въпроса ми в темата, но не  знам къде да търся. Моля, препоръчайте най-добрия съдов хипург в София! Благодаря!

# 671
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Всеки ще препоръча този на който се е доверил и е останал  доволен.
Аз препоръчвам д-р Николай Величков в 3-та гр.б-ца.

# 672
  • Мнения: X
Здравейте! Сигурно много пъти е разискван въпроса ми в темата, но не  знам къде да търся. Моля, препоръчайте най-добрия съдов хипург в София! Благодаря!

Най-добрият не знам, но д-р Светозар Марангозов е страхотен млад хирург.

# 673
  • Мнения: 6 863
Скрит текст:
И аз съм фен на д-р  Марангозов от ВМА. Невероятен лекар и човек, загрижен за пациента. Преглежда в МЦ Ангио
https://zdravencatalog.com/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8% … 0%B3%D0%B8%D0%BE/

Изключителен хирург е и д-р Илиян Петров - в Трета градска, съдовата хирургия на 3-ти етаж.   Преглеждаше в 9-ти кабинет, ако го уцелиш. http://svetaekaterina.eu/%D0%B7%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%81/%D1%81% … %BD%D0%B0/%D1%80/

ПС в Трета градска има две съдови хирургии - на 3-ти и на 5-ти етаж.

Последна редакция: ср, 15 юли 2020, 19:39 от Diorela

# 674
  • Мнения: 110
Здравейте! Някой мазал ли се е с невен и мас при разширени вени? След колко време се наблюдава резултат?

Общи условия

Активация на акаунт