Варицела - 5 част

  • 90 467
  • 1 051
  •   2
Отговори
# 990
  • Мнения: 2 619
Положението при нас е следното... Племенницата е пъпчасала вторник, на 15-16 ти ден от контакта със заразеното дете. Ние си тръгнахме понеделник сутрин. Дали има шанс да не сме се заразили? Sob Откога да броя 21 дена? От понеделник, ден преди да пъпчаса или от 1-ви май, когато пристигнахме?

Също така, за какво трябва да се следи, за да се избегнат усложнения? Че четох за един случай във фейсбук, едвам спасяват детето в Пирогов. Племенницата сега е на АБ заради скарлатината... Изписали са и изопринозин.

А скарлатината дали ни се размина? Днес е 10-ти ден и двамата нямат симптоми.

# 991
  • Пловдив
  • Мнения: 1 929
Скарлатината, за да знаете със сигурност, просто направете бърз стреп тест. Защо се чудите вече 10 дни и евентуално стоите без лечение вместо да направите тест за 10 минутки?

Варицелата е силно заразна, но не е задължително да сте се заразили и вие, въпрос на шанс е.
За вас трябва да броите 21 дни от първите ви контакти с преносител.. значи 01.05.

# 992
  • Мнения: 957
Барбалена, аз се изринах вчера - 16 дни от контакт с детето ми. Но аз съм била и в постоянен контакт с него. Човек е заразен за околните до 48 часа преди избиване на обрив. В твоя случай бих броила от деня преди да излязат пъпки.

# 993
  • Мнения: 6 266
При големият избиха на 13 април,сестра ми беше контактна и на 12 и 13 с него,вече минаха 21 дена и не се зарази,не е ваксинирана,нито е карала.Малкият беше в постоянен контакт с него,при него избиха на 12 ден.Всичко е до организъм,аз за момента нямам симптоми,хем постоянно бях и с двамата,но съм с ваксина.За скарлатината аз също бих направила тест,при нея са 10 дена да.

# 994
  • Мнения: 2 619
Благодаря, момичета. Много се надявам да им се размине...

Колкото до скарлатината... Взимането на секрет е ужасно. Аз си направих бърз тест и май е отрицателен. Пуснах си и гърлен секрет, но не тест за скарлатина, а микробиология, защото пък ме болеше гърлото и имах налепи. Като знам колко е неприятно, не искам да им го причинявам и на децата Sob Имах страшни позиви за повръщане и 5 минути не можах да се успокоя, а сама си взимах секрета. Чакам да ми дойде куража и да мине и инкубационния период. А тези бързи тестове приятелка каза, че често излизат отрицателни, но гърленият секрет излиза положителен...

# 995
  • Мнения: 957
Момичета, а какво да очаквам при мен като възрастна? Така и не стигнах до ваксина и сега ще си бера крушите..
В сряда вечер излезе първа пъпка, към момента вече имам навсякъде като не са много и са спокойни.
Температура не съм вдигала засега. ЛЛ изписа някакви хомпеопатии и каза да не се притеснявам, но всъщност съм доста притеснена.

# 996
  • Мнения: 46 572
Kamille252, щом досега положението е спокойно, най-вероятно така ще си остане Hands Plus1

Положението при нас е следното... Племенницата е пъпчасала вторник, на 15-16 ти ден от контакта със заразеното дете. Ние си тръгнахме понеделник сутрин. Дали има шанс да не сме се заразили? Sob
Винаги има шанс. Дъщеря ми живееше в един апартамент с пелеменницата и така и не се зарази. След 2-3 г. в градината варицелата започна началото на януари, тъй като беше контатна вече, не я спряхме. Зарази се чак края на февруари.

# 997
  • Мнения: 355
Здравейте,

И синът ми от вчера е с варицела. Тъпото е, че в сряда му биха ваксината против коклюш, дифтерия и т.н. и в четвъртък вечерта - лека температура и първи пъпки. Явно имунитетът му е паднал от ваксината. Имам и по-малко момиченце в ДГ, което ще си стои вкъщи, но не знам как стои въпросът с извинителните бележки за ДГ. Достатъчно ли е да представя бързото известие за баткото или трябва бележка и за нея? Тя няма още никакви симптоми, че да я мъкна по лекари, но не знам.

Другият ми въпрос е за мъжа ми. Той я е преболедувал, но има важно служебно мероприятия - може ли да отиде, или и той е носител и може да заразява?

# 998
  • Мнения: 957
На мен освен бързо известие, за детето ми искаха и извинителна бележка за дните, които не е посещавал ДГ.

# 999
  • Мнения: 6 266
Ако е над 5 години ще искат извинителна бележка.Ние носихме известието и бележка за отсъствията,като мина карантината правихме изследвания и бележка от педиатърката че не е заразно болен вече.На 6 г. е големия.Малкият не ходи на ясла,на две е,педиатърката пусна само известие до РЗИ.Мъжът ви щом е карал не е заразен и не е преносител,но нека все пак избягва деца и бременни ако може.При него може херпес зостер да се активира ако е с по слаб имунитет.Синът ви е бил болен преди ваксината просто не се е проявила била още варицелата.Някъде преди 10-14 дена се е заразил,ваксината за коклюш няма нищо общо с имунитета нито с разболяването от варицела.Леко да изкара детето,очаквайте и малката.

# 1 000
  • Мнения: 355
Много благодаря за помощта, момичета. Изчетох част от темата и се чудя още за 2 неща: ясно е, че не трябва да се къпе, но как 9 дни без да му измием дупето?! Тук някои пишеше, че все пак може. Така ли е?

И относно средство против сърбеж- на нас ни изписаха Osmoforce, но няма ефект. Вечер му давам и Аериус. Чух за Джинджира алба и преди да го купя, че не е евтин, да питам, наистина ли помага?

# 1 001
  • Мнения: 6 266
Къпете детето с хладка вода без препарати,много облекчава.Водата не разпространява пъпките,помага за хигиената.Аз ги обливах по 6-7-8 пъти на ден като почнеха да се чешат,нощем по 2-3 пъти втората и третата нощ.При моите джинджирата помагаше много,имайте в предвид че сърбят докато се спукат,след това няма смисъл от нея.Някой препоръча и ментолов спирт,вижте кое ще облекчи повече детето.

# 1 002
  • Мнения: 2 619
Това за къпането не е ли мит? Сякаш четох коментар на лекар, който казва, че даже е добре. Ако ни застигне, и аз мисля да ги преплаквам поняколко пъти да ден само с вода...

# 1 003
  • FRANCE
  • Мнения: 2 236
Как без къпане? Само вана и киснене не се препоръчват. После попиване с чиста и суха кърпа , без търкане

# 1 004
  • Мнения: 6 266
Мит е,че миейки се разпространяват пъпките.Което не е вярно.За попиването да забравих и аз,трябва да е леко с кърпа за да не се спукат/разчесват/разранят самите пъпки.За интимната част баня със смрадлика и сода прилагах аз на малкия,големия нямаше там.Сменях кърпите при всяко къпане както и дрехите им.Не знам дали е помогнало,но със сигурност не е навредила по голямата хигиена.Памучни и широки дрехи,малчо даже спа гол двете нощи когато най го сърбеше и болеше.

Общи условия

Активация на акаунт