Варицела - 5 част

  • 93 074
  • 1 116
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 2 721
Аминка, само малкото засега. Тази на корема е най-отличителна и голяма, може би е била първата пъпка, която е избила. На врата отзад и на подмишницата също има по една, все още само като зачервяване, не са се надигнали. Голямото нямаше нищо като го огледах след баня.

Лещичка, благодаря за съветите! Не е ли по-добре заедно да я изкарат? Предпочитам наведнъж сякаш, да идва и да заминава Sad Не знам как ще изкараме толкова време без да излизаме, ако през няколко дни се разболят и двамата.

Моме, благодаря, ще видя и тези хомеопатичните. Аз също съм по-скоро скептично настроена, ама... Може и да пробваме все пак.

Бети, знам, че сигурно изглежда прекалено в очите на другите, но съм с голяма тревожност във всяко едно отношение... Unamused

# 1 066
  • Мнения: 1 047
Барбалена, кураж! Стиснати палци да се изкара леко шарката! Моето момче имаше доста пъпки,но реално две нощи беше дискомфортно за него. Мажех с Джинджира. Спирт имах,но не посмях да слагам.
За себе си ползвах хомеопатия,която смятам помогна да я изкарам толкова леко,но не знам колко е Ок за деца. Не се обвинявай, минало е. Няма смисъл.  Всичко ще е наред! 💖

# 1 067
  • Мнения: 6 288
Разбирам те,и аз се обвинявах че не го ваксинирах и не му го спестих,но той си е болнав и все нямаше поне месец без сополи или нещо по сериозно.
Ами сигурно е по добре от гледна точка на излизането и ако имаш кой да ти помага.Но аз бях сама с тях,притеснявах се да нямат усложенения и честно казано по леко ми дойде така като не бяха едновременно.
При нас голям плюс е двора,не ми се видя толкова безкрайно времето.
Нашата педиатърка ме беше посъветвала да следя за температура,да не давам нурофен в никакъв случай и да не им давам да се чешат,доколкото е възможно.Също така следи самите пъпки,след спукване да не се замърсят и инфектират.
Иначе съм съгласна с Момето,повечето деца карат сравнително леко и без усложнения,не го мисли предварително и не чети в нета.

# 1 068
  • Мнения: 10 808
А малкото повече контакт ли е имало с братовчедката, че първо то цъфна? Би могла да боцнеш тия дни голямото.

# 1 069
  • Мнения: 2 235
Нищо не съм чела. Паднала съм духом, ревливо ми е, буца ми е заседнала в гърлото и ме е страх, и ме е яд, и ми е жал... Дано да мине бързо и най-важното, без усложения.

Приятелка ми препоръча да вземем Осмофорс охлаждащ гел. Както писах и преди, мисля да не ги лишавам от приплакване с чиста, хладка вода по няколко пъти на ден. Чела съм за Джинджира алба, както и ментолов спирт, но той май беше за по-големи деца. Дребчо е на няма и 2. Имам спомен и за антихистамин да се дава.

Всякакви други съвети за добре дошли, за който му се занимава с една отчаяна майка, на която са й потънали гемиите. Исках да им го спестя, исках, а се провалих...Confused

Чудя се дали да пиша на д-р Александов от групата за ваксините. Той сигурно ще ме направи на 2 стотинки, че не съм ги ваксинирала до 5-ти ден от контакта. Имам нужда да ми каже за какви симптоми да следя при евентуално усложение.

Рус токсикодендрон 30СН на 4-5 часа по 3-4 гранули (разтворени във вода) докато има мехурчета. То е и за температурата. За сърбежа ментолова пудра. С тези неща мина много леко при нас.

# 1 070
  • Мнения: 2 721
Момичета, това е снощната пъпка, едва забележима е. Няма нови пъпки, нямаше и температура. Цяла нощ му пипах челцето. Даже го оставих по боди да му светя с фенерче да следя за нови пъпки...
Скрит текст:

Лещичка, при зас за щастие таткото ще си бъде вкъщи 4 дена Smiley Искаше ни се да идем някъде, но така и не успяхме да го планираме. Иначе сама и без варицела лудвам Simple Smile Иначе дворът несъмнено е нещо чудесно при карантина Heart И не само, де Simple Smile
За Нурофена ми каза приятелка. Аз не знаех, това е първото, което даваме при температура, че Панадолът нещо не действа...

Аминка, не си е играло малкото повече отколкото голямото. По-скоро големите си играха, а то се опитваше да се включва от време на време и често си беше залепен за мен, че още го кърмя.

Тони, благодаря ти, със сигурност мисля да добавя и хомеопатия. Ако не ни се е разминало. Че като видях как пъпката почти е изчезнала, а очаквах мехурче, надеждата се върна...

# 1 071
  • Мнения: 3 959
На мен не ми прилича на варицела.

# 1 072
  • Мнения: 176
За пръв път чувам, че след контакт може да се постави ваксина. Жалко, че не го научих малко по-рано.
Още един глас за Джинджира и Осмофорс, и кураж - при децата минава доста бързо и леко в повечето случаи - 2 - 3 дни са по-критични. Успех! Всичко ще бъде наред!

# 1 073
  • Мнения: 1 047
Аз видях първа пъпка при детето в сряда вечер. До петък имаше 3 пъпки. После за 2 дни излязоха навсякъде.

# 1 074
  • Мнения: 10 808
Ще изкараш късмет, Барбалена. Simple Smile Това от днешната снимка показва, че не е варицела.

# 1 075
  • Мнения: 2 721
TooClose, дано! Голяма сага. Положението е "тука има, тука няма"...

Аминка, дано ни се размине и още другата седмица ги водя да ги боцкат. Само да не се опъпчат. Ама Камил малко ми спихна надеждите 🤭

Фъзи, при контакт с варицелноболен (слято ли се пише?), може да се сложи ваксина до 5-тия ден. Доста често го пишат из ФБ групите. Ако нямаш ФБ, може и да не ти е попадало като инфо. Но пък аз като го знаех, какво... Да не би да се възползвах?! Но пък ние бяхме контактни на уж болен от скарлатина, моето гърло беше цялото в налепи, бяха празници и бяхме на гости в малък град... Макар че, ако се бяхме понапънали, можехме да намерим и ваксини, и лекар да ги сложи. А сега треперим 🤷

# 1 076
  • Мнения: 176
И тъй като има доста хора с опит тук, ще си позволя да попитам (след предварително  търсене в групата и нета), кой препарат за справяне с белезите от варицела бихте препоръчали:
1. Biotrade Scarex Силиконов гел против белези;
2. СПАСАТЕЛЬ ФОРТЕ балсам;
3. Theresienoil Спрей при белези, рани и изгаряния;
4. Цикатридина спрей

Колебая се кое от изброените да взема. Ще се радвам на вашите препоръки.

# 1 077
  • Мнения: 2 721
Момичета, МАЙ ни се размина. Днес ни е 24-ти ден и никой не е пъпчасал. Като изключим онези две единични пъпки на малкото, които се появиха с доста разстояние помежду им.

Та, сега за ваксината - кой освен личен лекар може да я сложи? Може ли например в някаква лаборатория? Как се "регистрира", че децата са ваксинирани? Нашият ЛЛ записва часове за доста дни напред, а мен вече не ми се чака и рискува. Ние сега сме болни де, но се надявам другата седмица да са здрави вече. Целя се за 4-ти юни..

# 1 078
  • София
  • Мнения: 11 542
Понеже скоро проучвах за тази ваксина (ще я сложим като приключат изпити, изходни нива и подобни), ЛЛ я нямат в наличност. Трябва да я закупите и някой да я сложи в някакъв кратък интервал от време, защото се съхранява при определена температура. Аз лично съм се разбрала с аптеката, която е точно до ЛЛ, да се обадя и да проверя дали е налична, ако да - купувам и слагаме. Ако не - поръчват я и я слагаме когато е налична.
А защо трябва да регистрирате, че децата са ваксинирани? Или ви трябва просто да си имате документ?
Браво, че ви се е разминало Hug

# 1 079
  • Пловдив
  • Мнения: 1 932
Нашата лична въведе в системата / онлайн картона на детето, че е ваксинирано. Добре е да е описано, за да не го карантинират в градината, ясла, училище.

Общи условия

Активация на акаунт