ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 36

  • 63 813
  • 787
  •   1
Отговори
# 195
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Значи пак опряхме до това: миенето на ръцете решава проблема.
Еми това, ако не е пълна идиотия. Не, че има лошо в миенето на ръцете. На мен това ми е един от най-ясните детски спомени - баба ми вечно ме преследваше да си мия ръцете. Та колкото пъти мина покрай мивката, толкова пъти се миех. Но това няма нищо общо със заразяването. Човек е нужно само да прочете как става заразяването, инкубационния период и протичането на съответната болест, за да разбере за какво става въпрос. Ма днес е модерно да четеш листовки и от тях да си вадиш изводите. 

# 196
  • Мнения: 1 959
Прави ми впечатление че страни като Германия и Франция ваксините не започват от раждането.

Напротив, в Германия първите ваксини се слагат при раждането, още в родилното. Единия от пътите, когато лежахме в болницата  с малкия, бяхме в една стая с една германка, която за да избегне боденето, беше родила вкъщи. Не позволяваше ваксини на детето си и за цялата си бременност беше направила само един ехограф. Каза,че такъв стрес са й създали при този преглед, че решила категорично да не ходи повече на прегледи. Аз я разбирам, изкарах кошмарна бременност в емоционално отношение точно заради едно ''светило''.
Моя приятелка живее в Германия и роди там в болница, първите ваксини слагаха на 3 месеца.

# 197
  • Мнения: 1 959
Миенето на ръцете не те защитава на 100%. Но миенето е абсолютно задължително в определени ситуации, защото освен по въздушно-капков път може да се заразиш и по друг начин. Например болен човек киха в ръката си и после отваря вратата на магазина, после друг човек отива пипа дръжката на вратата и си пипа носа, очите или устата...

# 198
  • Мнения: 11 308
Ти такава статистика видяла ли си или си говориш просто наизуст? Кои бели държави визираш, за които има статистика, че неваксинираните са много? Испания преди две години така затегна мерките за ваксиниране, че сигурно покритието й е по-голямо от нашите. И това след масово разболяване от дифтерия мисля,че беше в Каталуня. В Италия също им скръцнаха бързо със зъби и се спряха активистките срещу ваксините.

Какви са тези затегнати мерки?
Декларация, че не желаеш ваксини и няма глоби, няма гонения, няма клади, на които те пекат на шиш?

Нямам представа кой е Роро и каква е връзката му с ваксините.

# 199
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Ти такава статистика видяла ли си или си говориш просто наизуст? Кои бели държави визираш, за които има статистика, че неваксинираните са много? Испания преди две години така затегна мерките за ваксиниране, че сигурно покритието й е по-голямо от нашите. И това след масово разболяване от дифтерия мисля,че беше в Каталуня. В Италия също им скръцнаха бързо със зъби и се спряха активистките срещу ваксините.

Какви са тези затегнати мерки?
Декларация, че не желаеш ваксини и няма глоби, няма гонения, няма клади, на които те пекат на шиш?

Нямам представа кой е Роро и каква е връзката му с ваксините.
В Италия, за да запишеш детето си на градина ти искат картон с 12 сложени ваксини. Ако не, не го записват + глоби. Нещо по-различно да виждаш от у нас?

# 200
  • Мнения: 11 308
Стана ми интересно в кои държави ваксинирането е задължително и в кои пожелателно.
Хайде да направим списък

Германия - пожелателно
Канада - пожелателно
Америка - пожелателно /задължително /според щата/
Швейцария   - пожелателно
Холандия  - пожелателно
Франция - задължително /само за дифтерия, тетанус и детски паралич/
Италия - задължително
Испания  - пожелателно
Белгия - пожелателно/ задължителна е само за детски паралич/
Чехия - задължително
Унгария - задължително
Полша - задължително
Румъния - задължително
Словакия - задължително
Словения - задължително
Швеция  - пожелателно
Австрия  - пожелателно
Финландия  - пожелателно
Норвегия -
Англия  - пожелателно
Турция - пожелателно


Приемам предложения за допълване и попълване

Последна редакция: чт, 26 апр 2018, 16:52 от the Дорис

# 201
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
И я да видим ваксинационното покритие сега..

# 202
  • Мнения: 11 308
И я да видим ваксинационното покритие сега..
Ами хайде сега ти направи справка

# 203
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
И я да видим ваксинационното покритие сега..
Ами хайде сега ти направи справка
Защо аз? Ти си тая, която твърдиш, че е ниско.

# 204
  • София
  • Мнения: 11 464
Само за Канада направих справка:

90% ваксинирани срещу морбили, паротит и рубеола
77% - дифтерия, коклюш и тетанус
73% - варицела

https://www.theglobeandmail.com/news/national/most-canadian-todd … /article25601789/

Нали там са пожелателни?

# 205
  • Мнения: 11 308
И я да видим ваксинационното покритие сега..
Ами хайде сега ти направи справка
Защо аз? Ти си тая, която твърдиш, че е ниско.

Къде съм твърдяла такова нещо. Ти твърдиш, че високо и е редно да го докажеш със статистика

# 206
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
И я да видим ваксинационното покритие сега..
Ами хайде сега ти направи справка
Защо аз? Ти си тая, която твърдиш, че е ниско.

Къде съм твърдяла такова нещо. Ти твърдиш, че високо и е редно да го докажеш със статистика
Вие искате ваксините да са пожелателни. В страните, където те са пожелателни, покритието е високо.

# 207
  • Мнения: 11 308
Ами нека и при нас да бъде високо, но пожелателно.

# 208
  • София
  • Мнения: 11 464
За съжаление това няма как да стане.

# 209
  • Мнения: 11 308
Само за Канада направих справка:

90% ваксинирани срещу морбили, паротит и рубеола
77% - дифтерия, коклюш и тетанус
73% - варицела

https://www.theglobeandmail.com/news/national/most-canadian-todd … /article25601789/

Нали там са пожелателни?

за 2017 са по-скоро такива

Polio (three doses): 91 per cent
Meningococcal C (four doses): 89 per cent
Measles, mumps, rubella (four doses): 79 per cent
Pneumococcal; 79 per cent
Diptheria, pertussis and tetanus: 77 per cent
Varicella: 73 per cent
Hib: 72 per cent

https://globalnews.ca/news/3409038/whos-really-to-blame-for-cana … xers-report-says/

Общи условия

Активация на акаунт