ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 36

  • 63 894
  • 787
  •   1
Отговори
# 345
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Деси, пробиотици задължително, прясно изтискани сокове от плодове и зеленчуци, сироп от бъз. Ако не иска сироп има и на бонбонки, не съм сигурна дали ги има в Б-я https://www.amazon.com/Natures-Way-Elderberry-Supplements-Vegeta … lderberry+gummies

За невярващите че ваксините вредят в интернет има цели сайтове, групи, блогове, youtube канали на родители на деца пострадали при ваксиниране. Много трудно се гледат, но мога да ви препоръчам ако искате. Също и протоколи за лечение и детокс след увреждане от ваксини. Привържениците и противниците на ваксините трябва да се обединят и да изискват повече проучвания и гаранция за по-безопасни ваксини.
Единствената причина да няма в ютуб и интеренет клипчета и групи на хора пострадали от ваксинопредотвратими болести са именно ваксините. Щеше да е пълно, щеше да е страшно и да не могат изобщо да се гледат подобни филмчета. Защото тези болести са страшни и в момента са ограничени благодарение на ваксините, а не на миенето на ръцете.

# 346
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Д-р Валери Велев за ваксините: https://m.24chasa.bg/mnenia/article/4583738

Последна редакция: пн, 25 фев 2019, 01:46 от Не се сърди, човече

# 347
  • САЩ
  • Мнения: 471
https://www.youtube.com/watch?v=Neoh39bu7fI&t=8s Още едно увредено детенце.

# 348
  • Мнения: 11 337
Да, точно така е.... но той все пак ходи на училище....
Disappointed


Деси, разбирам те болезнено силно. С разликата, че ние не сме от София и за сега само отмених часът за лекар на дъщеря ми, за да не идваме натам. Но пък сме близо до Румъния, а там големи епидемии от морбили има ежегодно. И аз като теб съм навирила уши тревожно  Hug

Първо трябва да знаеш, че самото морбили си е боледуване, а евентуално опасни са последващите реакции на организма т.е. пневмонии и енцефалити. За това стриктен надзор и при най-малките съмнения за грип на лекар, за да започнете подобаващо лечение. Гледайте да не ходите по мета, където има много хора. На училище е ясно, че ще ходи. Купи му добри витамини по възможност без оцветители /те са силен алерген и за момента лекар ми е препоръчал детския Центрум, че няма боя/. Направи му онова с мед, орехи и лимон и всеки ден по 2 лъжици - сутрин и вечер. То според мен за вас ще помогне и за тези проблеми с носоглътката - чисти лимфата и засилва производството на лимфоцити.

Фариностим, гаргари със леко солена вода, прополки как ви действат?
А пробвала ли си детето да не приема продукти с глутен?

 

# 349
  • Мнения: 99
Предаване от октомври, 2017 година:
Проф. Люк Монтание за ваксините, антибиотиците и рецептата за здраве

Цитат
Световноизвестният учен и носител на Нобелова награда за медицина проф. Люк Монтание гостува ексклузивно в предаването „120 минути” по bTV, където сподели мнението си за ваксините и антибиотиците.'

Цитат
„Трябва да бъдем разумни. Антибиотиците и ваксините са много важен път за превенция на заболяванията, но не трябва да се мисли, че тези сегашни ваксини нямат нежелани въздействия по няколко причини”, каза още професорът.

Цитат
„Те използват една субстанция, която увеличава имунната мощ срещу микробите, но такива добавки обикновено съдържат алуминий. И този алуминий чрез ваксината преминава и влиза в нашия мозък, което може да бъде вредно. Някои тежки неврологични заболявания, аутизмът по-специално, може би и Алцхаймер, също се влияят от съдържанието на алуминий. Така че такива ваксини трябва да се избягват”, допълни той.

Цитат
Според него не бива, както навремето, ваксинациите да бъдат задължителни в демократични държави, където хората могат да правят избор. „Трябва да се знае, че такива неприятни заразявания могат да бъдат избягвани и с други средства, не само с ваксини”, посочи Люк Монтание.

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 13:35 от nasko_n_55

# 350
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
За невярващите че ваксините вредят в интернет има цели сайтове, групи, блогове, youtube канали на родители на деца пострадали при ваксиниране. Много трудно се гледат, но мога да ви препоръчам ако искате
. ....
Привържениците и противниците на ваксините трябва да се обединят и да изискват повече проучвания и гаранция за по-безопасни ваксини.

Ето тънката граница на логиката. Да, има (напоследък доста случаи), в които вредят и последиците са ужасни и за цял живот. Няма да коментирам колко е отвратително. И все пак, това не е закон, а е частен случай, затова вредата не може да бъде изведена като пряко следствие. Ако е закон, ще се случва при всеки един ваксиниран. Или ще оплюем математиката и статистиката като науки? Статистически (масово) от ваксините има повече ползи, отколкото вреди.

Но темата е за вредите и да не се отклонявам съществено от нея. Не е нужно да отпадне ваксинирането. Обаче не и при новородени, не и при деца с лабилен имунитет, не и при някой, който е с настинка или в контакт с друг заразно болен. Трябва да има избирателно правило и индивидуално съобразяване със здравословно състояние на човека.

# 351
  • САЩ
  • Мнения: 471
За статистиката съм съгласна. Но това не е само частен случай, подобни на този за съжаление има много. Никой не говори за тях по националните телевизии защото умишлено не им се дава глас. Не знам в Б-я как е, но тук паралелките за деца със специални нужди са препълнени, а за доктори които се занимават с Аутизъм се чака с месеци. Не знам точната статистика, но е факт че броя на децата от спектрума се увеличава страшно бързо. Сега ще кажете, че има учени които твърдят че няма връзка между ваксините и аутизма, аз лично не вярвам на това твърдение. Друг плашещ факт е че американските деца са най-ваксиниранитe, a имат най-висока смъртност при новородени 6,1 на 1000. https://www.cdc.gov/nchs/data/nvsr/nvsr63/nvsr63_05.pdf
Аз лично не съм чувала за деца починали или увредени от морбили или заушка през последните 30 години ( не казвам че няма такива, но явно не са много).
Не съм казала че трябва да отпадне ваксинирането, мнението ми е че трябва да се подхожда много по-внимателно и да не се слагат ненужни ваксини като Хепатит Б например. И всеки родител да бъде информиран за рисковете от лекаря и да има право на избор. Аз лично не бих ваксинирала новороденото си бебе, ако е кърмено то получава анти тела от майката.
За индивидуално съобразяване със здравословно състояние на човека съм напълно съгласна. Трябва да измислят и някакви тестове за чувтвителност към ваксините, а не да поставят по 4-5 наведнъж на всяко дете. Вече се знае за една генна мутация MTHFR при която организмът се изчиства от токсините по-бавно и уврежданията от тежките метали във ваксините при такива хора са почти сигурни https://thevaccinereaction.org/2017/05/mthfr-mutations/ За съжаление повечето родители разбират за нея чак след като всичките им деца са увредени.
 

# 352
  • София
  • Мнения: 11 484
Е как не сте чували за починали от Морбили? Миналата година в Румъния и Сърбия имаше ДЕСЕТКИ починали. Във Филипините пък жертвите само от началото на тази година са над 200:

https://www.philstar.com/headlines/2019/02/27/1897203/less-two-m … s-203-philippines

# 353
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Не са чули, защото тук ваксинационното покритие е голямо.

# 354
  • Мнения: 11 337
Пак подчертавам - от самото морбили не се почива.

Почива се от болести в последствие поради влошения имунитет - например пневмония.

Ето например тези дни съм бясна - на наше познато неваксинирано от морбили малко дете беше леко болничко, отиде на лекар и убедиха майката да сложи ваксина, заради епидемията от морбили. Сега детето е много зле! Т 40 градуса вече амнайсти ден, в болница, системи. Реве ми се дали ще се измъкнат здрави и невредими!

Също така не смятам, че има правилна статистика за пострадалите от ваксини. Или пълно събиране на информацията за страничните ефекти. Това просто се замита. Ваксинирането отдавна не е грижа за хората и превенция, а бизнес.  

Единствено се отчита колко деца са ПОЧИНАЛИ от ваксиниране. Когато дъщеря ми изпадна в кома след ваксината и бърза помощ ми отказаха да дойдат, звънях и ревях по телефоните на всички институции свързани с ваксините, за да попитам как да реагирам, какво да и дам и в главното управление ме препратиха към една много ербап жена, която с много раздразнен и повишен тон ми каза "Госпожо, трябва да приемете, че 5% от децата са с летален изход!". Отговорих и, че ако е пред мен в момента ще я удуша с две ръце и чиста съвест.
  

Последна редакция: пт, 01 мар 2019, 15:07 от the Дорис

# 355
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
А защои родителите дават да се слагат ваксини на болните им деца?

# 356
  • Португалия
  • Мнения: 3 949
А защои родителите дават да се слагат ваксини на болните им деца?

въпросът ти е много некоректен

само и единствено по трудният начин,се научих,че всичко зависи от мен
ако ще ходя на доктор-изчитам всичко,което докопам по специалността му,и по въпроса,който ме касае в момента
ако ще да е контузия,ако ще да е операция,ако ще да е ваксина

имаш ли представа колко часове в самообучение е отдала всяка майка на пострадало дете????
имаш ли идея какво са нощи без желание за сън,защото се самообвиняваш за неинформираността си????
имаш ли идея за безсилието после????

като прочета подобни неадекватни,и ми се доповръща...

# 357
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз съм ЗА ваксините, но никога не съм давала да поставят такива когато детето ми има сополи или е леко болно.
Включително сме отлагали ваксина заради болен човек със сополи и кашлица у нас. Отлагали сме заради контакт в болно от Хеп. А дете, отлагали сме известно време след по-дълго боледуване, докато укрепне.
Никой на сила не слага ваксини в кабинета на ЛЛ.

Mamagemelar, наясно съм, че не всяко състояние, за което обвинявате ваксините, е от тях. Просто намирате изкупителна жертва в тяхно лице. Емоционалният ти пост не може да замести факта, че родителите трябва да следя кога и защо се слагат ваксини.

А онова леко болничко дете може да е било в началото на остра вирусна инфекция, която да доведе и без ваксина висока Т. Не е трябвало да му се слага ваксина, но родителите и ЛЛ би трябвало да знаят как протича един вирус при детето, как боледува това дете и т.н.

# 358
  • Мнения: 11 337
А защои родителите дават да се слагат ваксини на болните им деца?


Въпоса е странен, при наличие, че ако правилно съм те разбрала до тук ти си ЗА ваксинирането и подкрепяш тезата, че майките нямат право да не ваксинират децата си по своя преценка.
Къде е границата тогава майката да вземе решението и да остави лекарят да прецени каква и кога ваксина да постави?

На теория лекарят трябва да е специалиста с познания и опит, който да вземе тези решения. На практика майките на деца пострадали от ваксини сме ронини (на японски 浪人, в буквален превод – „странник“, самурай без господар).

# 359
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Дорис, писах вече, че аз и даже ЛЛ сме отлагали ваксини с колкото е нужно. Точно, за да се минимизират евентуални нежелани реакции, които може и да не се появят или да са леки. Винаги съм казвала - сега детето е сополиво, баба ми дойде на гости и се разболя, има случай на Хепатит А в градината, скоро беше болно нека да изчакаме. Никога не съм имала натиск за да сложа ваксина в даден момент. Ама и имам уста и глава и мога да кажа дали да поставят или не в този момент ваксина. ЛЛ знае, че не сме антиваксери и не ни натиска или гони. За ваксината, която се слага на 6, чакахме почти една година, малко преди да стане на 7 я сложихме.
Тази майка - хем не слага ваксини на детето, хем се съгласила да сложи. Нали уж четете, информирате се и т.н. а нещо съвсем простичко не спазвате - детето да е здраво.

Общи условия

Активация на акаунт