Софиямед - тема №2

  • 92 039
  • 763
  •   2
Отговори
# 360
  • Мнения: 225
Ами аз лично съм доволна. Едно раждане имам при него и сега ме следи от началото. Единствен недостатък е ,както беше споменато преди време в темата, е че не обяснява много много,но когато задавам въпроси - винаги обяснява да го разбера. Голям плюс (поне според мен) е че на всеки преглед гледа бебето,въпреки че по ЗК се полагат само два ехографа (така ме вика през няколко дни по Коледа ,че малкото се беше обърнало надолу с краката ).

# 361
  • София
  • Мнения: 681
Ами аз лично съм доволна. Едно раждане имам при него и сега ме следи от началото. Единствен недостатък е ,както беше споменато преди време в темата, е че не обяснява много много,но когато задавам въпроси - винаги обяснява да го разбера. Голям плюс (поне според мен) е че на всеки преглед гледа бебето,въпреки че по ЗК се полагат само два ехографа (така ме вика през няколко дни по Коледа ,че малкото се беше обърнало надолу с краката ).

Това не бих го нарекла бонус. Ти си плащаш така или иначе за ехографите направени от него(извън тези 2 по ЗК), бонус щеше да е, ако не ги плащаш. А при друго АГ ако желаеш ще те гледа и през ден. Това с ехографа по принцип е по желание на пациента. Който те следи, ако няма навика да гледа или е пропуснал, или е забравил, ако искаш да те гледа му казваш, че искаш да те гледа, съответно те гледа и си плащаш (извън тези 2 бр по ЗК).

# 362
  • Мнения: 225
Не съм споменала ,че съм плащала допълнително ,за това казах че е бонус .

# 363
  • София
  • Мнения: 681
Не съм споменала ,че съм плащала допълнително ,за това казах че е бонус .

Ясно. Аз ги плащах. Явно на някои не взима пари, на други взима Simple Smile

# 364
  • Мнения: 60
Здравейте,
Предстои ми да се запиша на ЖК в Софиямед, поради удобната ми локация. Може ли за малко повече информация от момичетата, които се следят при д-р Узунова и факта, че не е по НЗОК. Реално при нея ли сте записани на ЖК или при друг лекар по НЗОК и паралелно се посещават и двата лекаря? Значително ли се оскъпяват разходите по следенето при д-р Узунова? Благодаря предварително!

П.С. Някакви отзиви за акушерката на д-р Владислав Миков? Бях веднъж при него на преглед, та и него обмислям като опция.

# 365
  • София
  • Мнения: 245
Аз се следя при д-р Тина Тодорова (до колкото знам е специализант и използва на д-р Миков данните). Акушерката е Нели Филипова (не знам дали е същата като на д-р Миков). Аз лично държах да съм при жена по ЗК и да ми е близо болницата, затова избрах нея. Скоро вероятно като си избера доктор, при който ще раждам ще започна и нея да посещавам (на частно), но още не съм взела това решение. За радост досега е нямало проблеми с бременността и не мога да изкажа мнение за професионализма на д-р Тодорова. Само мога да кажа, че е мила и всеки път гледа бебка на ехограф, което за мен е важно, тъй като се успокоявам като я следим (макар да я облъчваме през три седмици). Наскоро малко ме психира със съмнение за гестационен диабет, тъй като ми пусна ОГТТ и ТСХ и ме препрати при Ендокринолог за ТСХ, но смятам, че го прави с добри намерения, за да е сигурна, че ако има проблем ще се види, а не да ме напряга без нужда, но в крайна сметка е важно самата бременна да си поставя граници и да не се притеснява прекалено много. Иначе всеки път пишат, че са ми дали съвет за ХДР (хранително-двигателен режим), а такива съвети не съм получавала. Но ако имам конкретни въпроси ми отговарят и никога не ме претупват. Също плюс е, че не се чака пред кабинета. Разбира се ако има някакви проблеми винаги можеш да отидеш на консултация за второ мнение. На мен лично ми се струва, че е съвестна лекарка и като млад специалист съм й дала шанс. Лека бременност желая!


Здравейте,
Предстои ми да се запиша на ЖК в Софиямед, поради удобната ми локация. Може ли за малко повече информация от момичетата, които се следят при д-р Узунова и факта, че не е по НЗОК. Реално при нея ли сте записани на ЖК или при друг лекар по НЗОК и паралелно се посещават и двата лекаря? Значително ли се оскъпяват разходите по следенето при д-р Узунова? Благодаря предварително!

П.С. Някакви отзиви за акушерката на д-р Владислав Миков? Бях веднъж при него на преглед, та и него обмислям като опция.

# 366
  • София
  • Мнения: 2 666
От д-р Узунова бях много доволна. Бях по ЗК, но си доплащах ехограф на всеки преглед. Втората ми бременност я следеше д-р Колева, но не беше моя лекар. Д-р Миков ме е преглеждал, много е отговорен, опитен и определено ми вдъхна доверие. За естествено раждане е чудесен избор, както и д-р Узунова.

# 367
  • Мнения: 96
Здравейте, някоя мама да е раждала или да й предстои да ражда при д-р Узунова? Повечко информация, понеже тя не е по ЗК цените за раждане пак ли са тези по ценоразписа имате ли впечатления за секцио/естествено раждане? Всичко би било от полза, благодаря ви. Към момента не се следя при нея, но се следя в болницата при друг лекар, това би ли било проблем?

# 368
  • София
  • Мнения: 9 919
3ти ден не мога да се свържа с отд-е Образна Д. В Софиямед. Има ли друг тел/начин? За определен лекар Р.Петков.
0895555444

# 369
  • Мнения: 45
Здравейте, някоя мама да е раждала или да й предстои да ражда при д-р Узунова? Повечко информация, понеже тя не е по ЗК цените за раждане пак ли са тези по ценоразписа имате ли впечатления за секцио/естествено раждане? Всичко би било от полза, благодаря ви. Към момента не се следя при нея, но се следя в болницата при друг лекар, това би ли било проблем?

Декември раждах секцио при нея.
Цената е същата 1750+60 при прием.
Следях се през цялата бременност при нея и съм  изключително доволна от нея. Ако имате някакви други въпроси ми пишете на ЛС. Simple Smile
Според мен не случайно се казва избор на екип, но все пак говорете с нея.

# 370
  • Мнения: 412
3ти ден не мога да се свържа с отд-е Образна Д. В Софиямед. Има ли друг тел/начин? За определен лекар Р.Петков.
0895555444
През СуперДок може да се запише час онлайн. Много е удобно, виждат се свободните часове и си избирате.

# 371
  • Мнения: 354
Здравейте дами, доста дълга тема от 2017г още признавам не успях да я проетя цялата. Предстои ми раждане в Софиямед лятото, моята докторка изражда там Дениза Алексиева. Секцио ще е, тъй като имам едно секцио 2015г.
Интересува ме освен 1750+60 преданестезиологичен преглед какво друго се заплаща? Заплаща ли се и допълнително 120лв на ден за стая или не?
Отделението поне на снимки изглежда чудесно, до колкото прочетох и специалистите са добри. А бебетата при майките ли са след секцио? Първото го раждах в Тина Киркова и можеше да си е при мен. Всяка основна базова информация за стаите,режим,влизат ли на свиждания в момента и тн ще ми бъде полезна.

# 372
  • Мнения: 4
Здравейте на всички!

Бременна съм в 14 г.с с бременност придружена с миомен възел. Доктора който ме оперира преди 2г. (премахване на миома) ме насочи към д-р Валери Нецов от Софиямед. Посетих го в частният му кабинет “Ендовю” и съм се насочила той да следи бременността и съответно да извърши секциото. Опитвам да намеря информация относно раждали дами при него и цялостно впечатления за работата му? Ще съм благодарна ако някоя дама, раждала или следиша бременност при него сподели своя опит. Прекрасна събота.

# 373
  • Мнения: 45
Здравейте дами, доста дълга тема от 2017г още признавам не успях да я проетя цялата. Предстои ми раждане в Софиямед лятото, моята докторка изражда там Дениза Алексиева. Секцио ще е, тъй като имам едно секцио 2015г.
Интересува ме освен 1750+60 преданестезиологичен преглед какво друго се заплаща? Заплаща ли се и допълнително 120лв на ден за стая или не?
Отделението поне на снимки изглежда чудесно, до колкото прочетох и специалистите са добри. А бебетата при майките ли са след секцио? Първото го раждах в Тина Киркова и можеше да си е при мен. Всяка основна базова информация за стаите,режим,влизат ли на свиждания в момента и тн ще ми бъде полезна.

Здравейте,
В цената влиза и престоя и всичко. Давате 60лв преди операцията и на изписването останалите 1750лв.
Отделението е прилично - леглата са удобни Simple Smile

Бебето е при вас на другия ден след операцията по 12часа общо като има график кога е при вас и кога не.
Пишете ми на лично ако искате повече информация и нещо ви интересува.

# 374
  • Мнения: 449
И аз така разбрах от приятелка за цените..и поредното лошо мнение за сестрите 😑 Аз също за там съм се насочила, тъй като АГ-то ми е близък..ама тези негативни мнения много ме притесняват.. а има ли някой доволен от акушерка?
Ще ти кажа част от това, което прясно си спомням. Всичко се разиграва след раждането, когато вече се бях пораздвижила малко. Буквално имах едно сакче с необходими неща, което бях напъхала под леглото (а дрехите и нещата, които си ползвах всеки ден бяха в гардеробчетои заемаха цялото пространство там), та една от сестрите дойде и ми каза:"Момиче, хайде прибери го някъде тоя сак, и ги набутай тия чехли малко по-натам, грозно е така, жена си все пак!". Аз:"Е, къде да го сложа?" Тя:"Еми измисли му някъде място, не му е под леглото мястото! Вкъщи така ли си държиш нещата?!"
След хранене, влиза в стаята: "Хайде поразчистете си тук малко!"(говорейки за подвижното шкафче, на което си държим храна и вода и визирайки приборите от яденето, което те ни носят.) Аз я питам:"Е къде да ги сложим?" Тя:"Ами ще си ги занесете на количката за хранене!" Аз:"Къде е тази количка?" Тя:"Еми в коридора." Първите дни предвижването ми беше адски болезнено, представете си какво ми е коствало да правя излишни движения до количката, която беше в края на коридора... Отделно бях заявила писмено, че няма да кърмя още в началото, всичките сестри постоянно се заяждаха с мен на тази тема. Та накрая не ми бяха спряли кърмата и когато докторът дойде ги навика супер много, защото заради тях щях да получа мастит. Прехвърляха си вината, а всички бяха наясно с моето заявление... И много много други неща, в края вече ми се плачеше от това отвратително отношение и просто исках да си ида вкъщи 😞

Общи условия

Активация на акаунт