На море в Турция - тема 48

  • 215 815
  • 1 041
  •   1
Отговори
# 270
  • Варна
  • Мнения: 495
Ще пътуваме от Бургас  за Дидим с кола и не мога да се спра на маршрут. Гугъл предлага пряк път- ферибот за Бандърма, а гледам че всички минават през Чанаккале и се чудя каква е причината

Гугъл мапс ти дава най-краткия път, затова те праща на ферибота Текирда-Бандърма.
 Взема се ферибота Гелиболу-Лапсеки или Ечеабат-Чанаккале. Повечето пътуващи предпочитат да минат през Лапсеки понеже оттам пътя е по-хубав.  Но така или иначе след това пак се минава през Чанаккале.
Другото , за което трябва да внимаваш е да не влезеш в Измир , а още в началото на града, който е 4 милиона  Grinning, да се качиш на магистралата за Айдън, има табели. Влезеш ли в Измир ще загубиш много време.

Последна редакция: сб, 02 сеп 2017, 09:31 от ninoto

# 271
  • Варна
  • Мнения: 286
Ще пътуваме от Бургас  за Дидим с кола и не мога да се спра на маршрут. Гугъл предлага пряк път- ферибот за Бандърма, а гледам че всички минават през Чанаккале и се чудя каква е причината
И ние ще пътуваме с кола от Варна за Дидим на 08.09. и ще минем през Гелиболу-Лапсеки.

# 272
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Едно е да пътуваш с фери километър - два или 5 и друго е 50 - 60 километра - и като цена и като време .Има и трети ферибот още по навътре в Дарданелите , Килибахир , на най - тясното място - 1 км. , буквално 15тина мин. , а не часове.

Последна редакция: сб, 02 сеп 2017, 13:28 от peterky2002

# 273
  • Мнения: 1 377
Организираните с ТА минават през Чаннаккале - пътя е около 30 мин със самия ферибот, но понякога сме чакали километрични опашки. Поне ние когато пътувахме минахме границата в полунощ, не сме чакали изобщо - то на границата бяхме само ние. На Чаннаккале обаче сме чакали около 1,5-2 часа опашка докато стигнем до ферибота и то в 2 ч. през нощта някъде. Изненадах се какво стълпотворение е по това време на нощта... така че ако има алтернативни фериботи които са по-спокойни и се ползват по-рядко ...

# 274
  • Мнения: 1 453
Отговарям набързо, защото не знам докога ще имам имтернет:
Нямаше никакво задръстване на границата, бяхме пръв автобус ( отказаха им на турците компютрите и затова изкарахме близо 2 часа на границата, но иначе беше пусто). на ферибота- същата работа качихме се веднага, никакви опашки. Но явно има значение, че по време на Байрам не пътуват турски тирове, така си коментираха нашите шофьори. Не знам доколко е вярно, но по пътя беше също много рехав трафикът. След 6 почивки по половин час всяка и още 30 мин. на ферибота, бяхме в Кушадасъ по тъмно, малко след 5:00 сутринта, а тръгнахме от София в 12:30 и събирахме хора от още 4 града. И не минахме през Чанакале, а през другия ферибот на Гелибоолу
Разочарована съм много, най-вече от хотела, но ще пиша по-подробно по-нататък, за да се успокоя малко и да не подведа някого...

# 275
  • sofia
  • Мнения: 693
Кажете нещо за допълнителните екскурзии  от Дидим, от там правят ли Далян, и каква е цената?

# 276
  • Мнения: 2 663
Кажете нещо за допълнителните екскурзии  от Дидим, от там правят ли Далян, и каква е цената?
Дилян - делтата на тази река най - добре е когато сте в Мармарис . Преди 2 години когато бях в Бодрум една огромна група се нави от Бодрум да го посети. /Бодрум е на 1,5 часа по на юг от Дидим/ и да отидат до Дилян . Тръгнаха сутринта рано към 7 часа преди закуска и се върнаха като пребити кучета към 21 часа  newsm78 newsm78 . Когато питате разни неща - първо прочетете от кой курорт какво може да видите . Много пъти е писано, че от Кушадасъ е най- близо до Памуккале. От другите курорти е съсипия от път .
От Дидим и Бодрум кажи речи - нищо - екскурзиите ги има но ако ви се пътува по 4 часа в едната посока - о кей. . Само местните археологически разкопки - град Халикарнас, амфитеатъра в Бодрум  и т.н.
Ч Е Т Е Т Е или чрез Гугъл мапс вижте на колко километра се намирате от това което искате да видите или посетите. Иначе в Дидим с маршрутка от който и да е хотел може да посетите храма на Аполон.

# 277
  • sofia
  • Мнения: 693
Ееее по-леко де, била съм в Мармарис, и ходих на Далян, била съм и в Кушадасъ, и на Памуккале, и Ефес, Шириндже, Измир, остров Кос и т.н. та доста съм чела, мерси. В Дидим не съм, а моя приятелка пътува след  две седмици и ми се искаше да отиде, защото беше прекрасно. От какво точно са били като пребити вашите приятели, продължителността на екскурзията е почти същата и от Мармарис- тръгнахме рано сутринта, и се прибрахме към 8 вечерта.

# 278
  • Мнения: 4 275
Внезапно ни се прииска да направим една почивка в Турция, примерно 3-та или 4-та седмица на септември. Има ли шанс да си уредим нещо или е прекалено късно? Досега сме почивали само в Гърция, сами сме си намирали местата за отсядане през Букинг и сме пътували със собствен транспорт. За Турция обаче не виждам как може да се организираме сами и най-вероятно ще се наложи да ползваме ТА. Но не съм срещала отзиви за фирми. Може ли да препоръчате някоя читава? Тез Тур и Астрал Йолидейс са първите, които изникват в съзнанието ми...

# 279
  • sofia
  • Мнения: 693
Не е късно, и тогава цените са чудесни, разгледайте хотели в Анталия. От фирмите- най-доволна съм от Турс Клуб, други проверени са Албена холидей, Ориент 99, Емералд, някой друг може да допълни списъка. В края на септември мисля, че и в другите курорти времето ще е хубаво.

Последна редакция: нд, 03 сеп 2017, 22:30 от Tюркоаз

# 280
  • Мнения: 4 275
Hug Тюркоаз, много благодаря! Даже не бях чувала за тези фирми. Ще прегледам какво предлагат. За времето и аз съм чела, че е хубаво дори и септември, но божа работа Grin

# 281
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Ние сме пътували със собствен транспорт и от букинг или от друг сайт сме резервирали хотела, не сме имали проблеми.

# 282
  • Мнения: 4 275
На нас ни се иска да пътуваме със самолет, че ще разполагаме само с една седмица и не ни се иска да губим много време в пътуване и реанимиране след това. Поне на мен ми се виждат ужасно много 16-18 часа :-/

# 283
  • Мнения: 3 020
Със самолет за Турция е най-удобно или до Бодрум, или до Анталия. На летище Милас /около 1 час полет/ кацат самолетите за Егейска Турция. Трансферът като продължителност е най-малък до Бодрум. До Мармарис са 120 км., с една почивка става около 3 ч. Най-далече е Кушадасъ.

До Анталия полетът е около 1 час 30 минути. Кемер е на около 40 км., Лара и Кунду - 10-20 км., Белек - 40-50, Сиде - 70-80, Алания е най-далече - май бяха около 100-120 км. Обикновено на летището има автобуси и минибуси за различните курорти, но все пак съответния бус обикаля хотелите в даден подкурорт, което може малко да удължи времето. Но, при всички случаи, поне за мен, това е най-бързото пристигане до избраната дестинация.

Колкото за екскурзиите до Далян - тези от Мармарис са във 2 варианта - с кораб до Далян и след това с малки лодки, или с бус до Далян и пак същата програма. От Дидим до Далян в 2-те посоки са около 400-440 км. или според Гугъл мапс - около 6 ч. минимум в автобус. След това пак си следва останалата програма с лодките, костенурките, калните бани и т.н. За мен, 6 часа пътуване с автобус, за да видя 1 костенурка евентуално, пренаселения плаж на Клеопатра /там май имаше някакви ограничения/ и да се намажа с кал, не си струва. Когато ние бяхме в Бодрум ТА не правеха Далян, казаха, че е само от Мармарис.

От Дидим може евентуално да се посети Памуккале и Ефес /не знам дали го предлагат, а сега не ми се търси разстоянието в мапса/, както и останките от храма на Аполон, който си е до Дидим.

# 284
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
На нас ни се иска да пътуваме със самолет, че ще разполагаме само с една седмица и не ни се иска да губим много време в пътуване и реанимиране след това. Поне на мен ми се виждат ужасно много 16-18 часа :-/
Да, така е за една седмица ни си заслужава с кола по добре е със самолет.

Общи условия

Активация на акаунт