противозачатъчни ?

  • 1 073
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,малко съм объркана.
Пия за първи път противозачатъчни таблетки,прочела съм цялата листовката няколко пъти,но реших да прочета и малко допълнителна информация.
В повечето статии пише,че първия месец не си достатъчно защитен и се налагат допълнителни предпазни мерки,което ме обърка.
Ето и проблема: вчера правих секс с приятеля ми без други предпазни средства,след изпиването на 10тата таблетка( пия ги както е написано в листовката).
Има ли нужда от притеснения ?

# 1
  • Мнения: 2 495
Ами,,написано е в упътването

# 2
  • Мнения: 5
Ами в листовката нищо такова не пише.Пише,че се приема през първия ден от цикъла и си веднага защитен,като има и втора възможност - да приемеш първото хапче между 1-3 ден от цикъла,но тогава следващите 7 дни има нужда от допълнителни предпазни средства.

# 3
  • Мнения: 4 518
Добре де, на какво ще повярваш? На нещо, което пише в листовката на лекарство, което пиеш и щом се продава би следвало да е минало някакви проверки и да пише нещо, което е написано от хора, които явно разбират нещо, щом участват в направата на лекарство или на някой, които е написал статия в Интернет, която вероятно е обобщение за всички лекарства от този вид и не е ясно до колко човекът, написал статията, е компетентен?

# 4
  • Мнения: 5
Здравей,благодаря за отговора.
Държа да отбележа,че не съм чела само статии,а и доста форуми - и честно казано видях доста коментари за "бебе от хапче" ,та,за това се притесних.
Другото ми притеснение беше,че вместо цикъла ми да си е редовен,започна да ми идва на 24 дни(което не мисля,че е нормално).
Гинекологът ми не си вдига телефона,за това поисках странично мненние.

Общи условия

Активация на акаунт