Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 65

  • 87 146
  • 738
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 186
prozerpina, аз и в другата тема ти писах. не се правят такива неща, хормони на своя глава в различни лаборатории. само се панираш. отпусни я малко тая душа, всичко ще мине както трабва. ☺

# 571
  • Мнения: X
prozerpina, аз и в другата тема ти писах. не се правят такива неща, хормони на своя глава в различни лаборатории. само се панираш. отпусни я малко тая душа, всичко ще мине както трабва. ☺
Много се надявам, Angelie!И в същото време се притеснявам....предишните пъти в лабораторията, в която ги пусках сама резултатите бяха еднакви с тези от клиниката...

# 572
  • Мнения: 548
Здравейте момичета. Включвам се с въпрос, чието място не знам къде е, моля за извинение. В момента съм на Buserelin и на 28,12 ми е първия скан. Очакван цикъл - този уикенд. Принципно съм с по-ранна ову. (Не съм и много наясно, ако питам глупост, не се смейте много) Въпросът ми е, възможно ли е да е настъпила преди скана и когато отида фоликула да е спукан?

# 573
  • Мнения: 1 275
При дъщеря ми Бусерелина беше участник в дългия протокол...Не знам при вас за какво го използват.При дъщеря ми беше за да си починат яйчниците и да се подтисне ендометриозата преди старта за инвитро.
Успех!

# 574
  • Мнения: 505
Здравейте момичета,за първи път пиша в темата.
Радвам се че ви има.Ето и моята кратка история.На 39г.съм,имам детенце на 10 г.,случи се от раз Simple Smile.От 15 мес.пробваме за второ,но не става и не става.И така тръгнахме по доктори и един куп изследвания.Всичко в норма,но яйчниковия резерв ( AMX 0,61).При
3-ма доктори ходихме и тримата казват, че вероятността за норм.забременяване е минимална.
Та така се решихме на Инвитро.Но аз си мисля,че е по-надеждно ИКСИ ,в голяма дилема съм дали инвитро или икси и дали къс или дълъг протокол да направиме.Дайте ми съвет,моля ви.
Утре сме при доктора за доуточняване.

# 575
  • Мнения: 1 275
Здравейте! Моето скромно мнение е че дали ще правите инвитро или ИКСИ зависи от спермограмата .Ако показателите са много добри може би лекарят ви ще се съгласи.Плюсовете са че все пак природата ще избере най–здравия сперматозоид.Лекарите обаче се презастраховат и предпочитат ИКСИ.
По отношение на протокола...мисля че дори доктора не знае кой е по–добър за вас предвид че това ви е първа процедура. Тя е ориентировъчна за лекаря–как ще тръгнат фоликулите..колко броя ще са..как ще реагирате на дозата.Относително е. Важно е да имате успех.Желая ви го от сърце!

# 576
  • Мнения: 505
Здравейте! Моето скромно мнение е че дали ще правите инвитро или ИКСИ зависи от спермограмата .Ако показателите са много добри може би лекарят ви ще се съгласи.Плюсовете са че все пак природата ще избере най–здравия сперматозоид.Лекарите обаче се презастраховат и предпочитат ИКСИ.
По отношение на протокола...мисля че дори доктора не знае кой е по–добър за вас предвид че това ви е първа процедура. Тя е ориентировъчна за лекаря–как ще тръгнат фоликулите..колко броя ще са..как ще реагирате на дозата.Относително е. Важно е да имате успех.Желая ви го от сърце!
Ваня, спермограмата е в норми и Доктора иска Инвитро.
Но ИКСИ не е ли по надеждната интервенция.Незная защо,но от изчетеното по форумите останах с впечатление,че при дълъг протокол яйциклетките са по добри.
Благодаря ти Ваня

# 577
  • Мнения: 1 275
Доктора е прав...щом спермограмата позволява действайте инвитро. Дъщеря ми прави процедура в Англия.Зет ми е с перфектна по думите на лекарите спермограма. Лекарите там дори не подложиха на обсъждане инвитрото.
При дъщеря ми дългия протокол пък не беше удачен.След почивката на яйчниците фоликулите тръгнаха много бавно...после бавно нарастваха.Пак казвам че е относително.Някои момичета реагират добре на дългия...други обратно.

# 578
  • София
  • Мнения: 10 642
При НЯР, не мисля, че е подходящ дълъг протокол

# 579
  • София
  • Мнения: 7 546
При намален резерв, ако няма много фоликули на 3 ден, може да се наложи да се вадят яйцеклетки на ЕЦ.

# 580
  • Мнения: 505
Сигурно въпроса не е за тук 🤔 но знае ли човек ....от къде ще получи отг. ..та изписаха ми DHEA вероятно заради ЕМ и липсващи Ф на оперирания Я ....
Чудя се дали док не иска да види как ще ми подейства преди същинска стимулация    (която вероятно ще е през февруари или.март)тази хр добавка   и освен това  имам и Фемара в добавка .

Някой с мнение ?

И на мен ми беше изписан,уж за по добри Я, но доктора ми в Германия като ги видя се ужаси и каза веднага да ги спирам,защото повишавали тестостерона,което естествено не подпомага хубави яйциклетки.

# 581
  • Мнения: 505
Момичета , ако има 3 антр.фоликула в десния и 1 в левия яйчник, сега при първи ден от цикъла,значи ли че и при започване днес със стимулация ще си останат до края само 4.
Зная че качеството е важно,не количеството.

# 582
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета , ако има 3 антр.фоликула в десния и 1 в левия яйчник, сега при първи ден от цикъла,значи ли че и при започване днес със стимулация ще си останат до края само 4.
Зная че качеството е важно,не количеството.

Бубанка, за огромно съжаление миже да бе останат тилнова до края, т. е. да ме се развият всички 4до края на стимулацията. Има редки случаи, при които под влияние на стимулацията излизат повече фомикули от първоначалбо видяните антрални, но това е по-скоро изключение.
Пожелавам ти силно успех Purple Heart

# 583
  • Мнения: 505
Мерси Буена,логично погледнато така предположих.
Моята стимулация ще, спрей за нос 2×1от днес ,първи ден на цикъла (целта била затишие на,,яйчниците"както се изрази док.) На 29.12 Elonva 150 -инжекция и на 3.01 преглед да види на къде върви,ако има нужда от допълнително стимулиране.
Започвам стимулацията,дори с леко негативно чуство,но каквото стане.

Последна редакция: чт, 21 дек 2017, 08:32 от bubanka75

# 584
  • Мнения: 894
bubanka, повечето жени с НЯР/ИЯР са със занижен естроген и тестостерон поради факта, че именно фоликулите генерират по-голямата част от тези хормони. Но това е като да лъжеш организма си, че не си гладен, пиейки 2 литра вода на екс Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт