Парфюмни размисли и страсти - 212

  • 104 177
  • 740
  •   1
Отговори
# 180
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Здравейте парфюмни момичета.  Hug
Напреднали сте в новата тема. Благодаря за нея densi Hug
Не съм се появявала - имах малко здравословни проблеми /дископатия/ и не можех да стоя в седнало положение, съответно забравих за компютъра /бабешка ми работа...../
Пооправяйки се, реших в събота да наваксам и да си направя подарък за вчерашния рожден  ден  Crazy
Пробвах на Том Форд Солей Бланк, кафе и роза и японската слива. Много мощни парфюми, които останаха на моята кожа цели 5 часа /нетипично за мен/, но уви не ми допадна нито един. По задушливи ухания не бях срещала скоро..... Със сигурност вината е в моята кожа. Мандарино ди Амалфи го подминах, защото си спомням, че densi беше разочарована от него /от трайността му/
Пробвах и Twilly - никакъв джинджифил не се разви при мен. Не ме плени с нищо, но ще му дам втори шанс, защото може би силата на Том Форд притъпи обонянието ми, въпреки кафето Thinking
Опитах и Габлиел на Шанел. Началото не е мое, но след около час си го бива. Също е много траен. Обмислям покупка. Според вас за кой сезон е Габриел Шанел  newsm78
Имам си нова любов - за циганското лято  Crazy Купих Coach New York EDP Получавам доста комплименти за него  Heart Eyes https://www.fragrantica.com/perfume/Coach/Coach-the-Fragrance-38855.html
Знаете ли дали Burberry My Black се продава в София и къде? 
За кой  Tocade Rochas иде реч? Видях и вариант 2013 Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 сеп 2017, 12:47 от shushi7777

# 181
  • Варна
  • Мнения: 686
Мандарино ди Амалфи го подминах, защото си спомням, че densi беше разочарована от него /от трайността му/
А не трябваше да го подминаваш! Wink
За кой  Tocade Rochas иде реч? Видях и вариант 2013 Simple Smile
Ето този вариант:
https://www.fragrantica.com/perfume/Rochas/Tocade-1418.html

# 182
  • Мнения: 2 609
И днес е хладно и ветровито в китна Сардиния:blush: и реших да сложа другата нова придобивка-новата рокля на Герлен.
Друга бира, многооо мой парфюм. Присъствен, секси, сластен и шлейфов.
Получих комплимент от една мила дама. Даже детето сутринта се изказа:"Мамо,черният е по-хубав!"
Нещо не се разбирам с новите парфюми на Ермес....
Градините на Монсиньор Ли 50 мл.изпръсках на инат. Поливах се буквално и свърши много бързо. Също като Туилито не го усещах.
Аз съм много импулсивна и "отмъстителна" с парфюмите си. Не обичам да имам слаби за моят нос парфюми и докато не се отърва от тях не мирясвам:joy:JoyJoy.
Намирисва ми да бъде изваден от кутията и септември месец да си "замине" и после в боклука.
Имам ужасна кожа като гъба попива някой от ароматите. И вече ще си зная. Тест, ако трябва 10 пъти, но да се убедя,че е траен и без пръскане на дреха.
Много е гадно като болна съм като знаех колко го жадувах и дебнех този аромат да излезе при нас. Кокетен флакон с тази панделка и после голямо разочорование.

# 183
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
karie ще се върна и ще го пробвам  Hug
cloè , може ли линк към новата рокля на герлен.  Simple Smile

# 184
# 185
  • Мнения: 31 384
karie ще се върна и ще го пробвам  Hug
cloè , може ли линк към новата рокля на герлен.  Simple Smile
Да, пробвай го и разкажи моля. Той е хубав парфюм, но на моята мазна кожа има наистина трайност от половин час, пък при теб не знам. Интересно ще е. Сините на Том Форд по принцип са воднисти, леки летни аромати и не са трайни. Нямт нищо общо с черните.
Бърбърито се продава навсякъде.

# 186
  • варна
  • Мнения: 564
densi - радвам се да прочета, че и ти си оценила високо Eisenberg Le Peche Homme  Simple Smile

Ще очаквам мнението ти за черния Мерцедес - вярвам, че ако не на теб, то на твоя любим ще допадне.

Забравих да спомена, че много ми хареса новия дамски Лагерфелд - Fleur de Pecher. Изключително жив, свеж, чист, с младежки дух, тънък и хармоничен, мисля че е страхотен избор за ежедневен парфюм. Прочетох негативни отзиви за него във фрагрантика и изобщо не съм съгласен с тях. Да, не носи нещо ново, но в никакъв случай не заслужава чак такива критики.
И аз харесах доста Fleur de Pecher. Имаме доста подобен вкус.

Аз също го харесах много.Купих си го и на моята кожа стои по 4-5 часа!Много нежно се развива с времето.Но самият парфюм ми се струва по скоро пролетен ,от колкото за есента.Сега като започнем да обличаме жилетки и по-есенни дрехи -няма да е подходящ.

# 187
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Шуши,за старият Tocade пишат,има проби от него,никак не го харесвам аз. Peace Coach New York е хубав парфюм и за мен и мега траен,силно цветен се разкрива при мен и с впечатляващо присъствие. За миг ми напомни на друг мой любимец,вечният Жадор.Ще си позволя да ти предложа да погледнеш този,отново мисля може да е много твoй-https://www.fragrantica.com/perfume/Burberry/My-Burberry-Blush-45820.html Според мен Габриел е за всеки сезон/поне аз ще си го нося през цялата година/,много е траен отново пиша,и не ми е слаб.Учудвам се,когато прочета за него слаб,неосезаем.Пробвах още преди седмица Fleur de Pecher,не не ме впечатли,а и при мен е нетраен.Отивам да търся новите Задиг.В момента ги няма новите Задиг,след няколко дни ще ги заредят.Това за Парадокс.

Последна редакция: пн, 11 сеп 2017, 16:43 от Bright Crystal

# 188
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Шуши,за старият Tocade пишат,има проби от него,никак не го харесвам аз. Peace Coach New York е хубав парфюм и за мен и мега траен,силно цветен се разкрива при мен и с впечатляващо присъствие. За миг ми напомни на друг мой любимец,вечният Жадор.Ще си позволя да ти предложа да погледнеш този,отново мисля може да е много твoй-https://www.fragrantica.com/perfume/Burberry/My-Burberry-Blush-45820.html Според мен Габриел е за всеки сезон/поне аз ще си го нося през цялата година/,много е траен отново пиша,и не ми е слаб.Учудвам се,когато прочета за него слаб,неосезаем.Пробвах още преди седмица Fleur de Pecher,не не ме впечатли,а и при мен е нетраен.Отивам да търся новите Задиг.

Не знаех, че Burberry  ги има по нашите магазини и още преди седмица поръчах мостра на този, за който говориш ти. Ще го пробвам на всяка цена! Благодаря за предложението  Hug

densi, когато тествам Мандарино ди Амалфи, ще споделя  Peace

Току що тествах отново Габриел Шанел и сега  се разви по различно. Интересно как ли ще се държи зимно време.   Thinking

Благодаря  Hug Току що тествах и него. Не е много мой. И аз харесвам силни и трайни парфюми, които да оставят диря след себе си, но този при мен се развива много остро. Когато бях 20, 30 годишна ползвах подобни, но сега не се допълваме, сякаш сме от различни планети  Simple Smile

Последна редакция: пн, 11 сеп 2017, 16:09 от shushi7777

# 189
  • Мнения: 2 609

Цитат на: cloè
link=topic=993590.msg35527900#msg35527900 date=1505125341
Благодаря  Hug Току що тествах и него. Не е много мой. И аз харесвам силни и трайни парфюми, които да оставят диря след себе си, но този при мен се развива много остро. Когато бях 20, 30 годишна ползвах подобни, но сега не се допълваме, сякаш сме от различни планети  Simple Smile
[/quote]
Аз пък точно такива харесвам и ми стоят добре и най-вече ги усещам. Чак ме е яд, че не взех 100 мл. , а 50 мл.
Сега умувам какво друго да си харесам термоядрено, силно, секси и шлейфово.

# 190
  • София
  • Мнения: 767
Дано новия Том Форд дойде в БГ. Чакам го с нетърпение, гледах няколко обещаващи ревюта. Цената му обаче май ще е по различна.
Получих доста проби напоследък. Яко съм го загазила, защото харесах Всичко!:smiling_imp: Кога излизаме от този Меркурий кажете..да знам има ли надежда просто да лежа и да чакам да ми мине.Grinning

# 191
  • Мнения: 7 519

Цитат на: cloè
link=topic=993590.msg35527900#msg35527900 date=1505125341
Благодаря  Hug Току що тествах и него. Не е много мой. И аз харесвам силни и трайни парфюми, които да оставят диря след себе си, но този при мен се развива много остро. Когато бях 20, 30 годишна ползвах подобни, но сега не се допълваме, сякаш сме от различни планети  Simple Smile
Аз пък точно такива харесвам и ми стоят добре и най-вече ги усещам. Чак ме е яд, че не взех 100 мл. , а 50 мл.
Сега умувам какво друго да си харесам термоядрено, силно, секси и шлейфово.

[/quote]
Термоядрени за мен са парфюмите на Мюглер, макар да не са моите парфюми.
Другия термоядрен за който се сещам да златните нишки на La prairie. Днес се пръснах с него и цял ден го усещам, но той е малко "бабешки" като шанел5.

# 192
  • Виена
  • Мнения: 932
Вчера изпробвах Ботега Венета О-дьо-велур.
Много ми хареса- траен, наистина велурен, тръпчив, елегантен, класен и загадъчен,без да е натрапващ се, без да съблазнява,без да нахалства,без да досажда с прекалена женственост.
https://www.fragrantica.com/perfume/Bottega-Veneta/Bottega-Venet … elours-46201.html

# 193
  • София
  • Мнения: 5 574
Вчера изпробвах Ботега Венета О-дьо-велур.
Много ми хареса- траен, наистина велурен, тръпчив, елегантен, класен и загадъчен,без да е натрапващ се, без да съблазнява,без да нахалства,без да досажда с прекалена женственост.
https://www.fragrantica.com/perfume/Bottega-Veneta/Bottega-Venet … elours-46201.html

Може ли да го сравниш с оригиналния Ботега Венета? Кой ти харесва повече?

# 194
  • Мнения: 515
Вчера изпробвах Ботега Венета О-дьо-велур.
Много ми хареса- траен, наистина велурен, тръпчив, елегантен, класен и загадъчен,без да е натрапващ се, без да съблазнява,без да нахалства,без да досажда с прекалена женственост.
https://www.fragrantica.com/perfume/Bottega-Veneta/Bottega-Venet … elours-46201.html

Много благодаря за това мнение! Аз не можах да издържа и го поръчах на сляпо, дано не съм сбъркала. Според теб розата и синята слива  как се усещат ? Близък ли е до оригинала? Аз си го представям по сладък и плътен, обаче доколко представите ми ще съвпаднат с действителността е отделен въпрос.Thinking

Иначе пробвах  и аз https://www.fragrantica.com/perfume/Xerjoff/Dolce-Amalfi-42988.html. Хареса ми много,  дюлята не я регистрирам, но е плътен, леко сладък, на моята кажа амбъра се усеща много и е леко алкохолен, не знам защо така го усещам предвид, че в пирамидата няма алкохол. На мен на Sunshine  Amouage не ми прилича, обаче ми прилича (леко)на Dior Ambre Nuit-не че са еднакви разбира се.

Снощи пък пробвах това -https://www.fragrantica.com/perfume/Naomi-Goodsir/Cuir-Velours-16581.html и мммм YumYumYumмного ми хареса, май имам нова любов! Абсолютно разпознаваем велур, но много мек,  топъл заради рома и леко цветно -плодов , не знам кайсия  ли е нектарина ли какво, но е  някак сочен и  много добре ми застана. За мен клони към женската част, макар да го водят унисекс .  Въпреки  вчерашните жеги при нас   си го усещах съвсем осезаемо. Четох мнения , че стоял близо до кожата- не знам защо -поне моята кожа го излъчваше доста силно. По велурената нотка, но само по нея,   малко ми  напомни  на Daim Blond на SL, като този го харесвам повече и ми е по женствен. Утре   ще го пробвам отново  и ако пак  са ми такиваусещанията , май ще се вземаме:smile:

Общи условия

Активация на акаунт