Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 557 975
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 645
  • велико търново
  • Мнения: 139
Здравейте, на 30 години съм и имам кифоза и лордоза. Незнам градуси, обвинявам се, че нищо съществено не съм направила досега, а съм така от много малка. Ходих на консултация при рехабилитатор като ученичка (изпрати ме Джи-пито с думите нищо ти няма ама хайде). Показаха ми упражнения, но нищо не се промени съществено. Сега след раждането установявам с ужас, че кифозата ми се е задълбочила, имам така наречената гърбица и съм отчаяна, че вече нищо не мога да направя. Искам да нося корсет и съм готова на всичко стига да помогне. Помолих джи-пито за направление за ортопед, естествено ми отказа. Мисълта ми е какво точно трябва да предприема, да направя снимка, да ме консултира ортопед и след това с направление за рехабилитация. От Велико Търново съм. Заради лордозата дори е затруднено накланянето ми напред, не мога да стоя на стол без облегалка. Страх ме е, че може да стане още по-зле, а освен естетическия недостатък си мисля, че това ограничение в движенията ще доведе рано или късно и до здравословен проблем.  Моля някой да сподели ако има подобен проблем.

# 646
  • Мнения: 2
Здравейте мили хора. Имам нужда от помощ и съвет. Детенцето ми е на 10м. и има вродена сколиоза. Открихме я още като беше на 3м. и то по чиста случайност тъй като се разболя направи бронхиолит и като направихве снимка дефакто я открихме. Шок имаше...особено в началото тъй като не бяхме запознати с това заболяване и първият доктор с който се консултирахме и ни оплаши доста каза че това е много сериозно цялото детство трябва да си изкара в Горна Баня за опрерация е рано да се говореи а и риска е голям и тн.....в последствие и в голяма паника мъжа ми се разтърси и намерихме връзка при една много дора рехабиритаторка която работи с един д-р който пък работи с някакъв проф.в Германия. Така тя видя детето и снимката успокои ни определено защото сме го хванали на време и то чист късмет прешлена според нея и въпросния доктор е клиновиденпрешлет- израстък който не е свързан с гръбнака и общо взето няма осложнения и е възможно да се премахне. СЕга те ще се консултират в Германия и най вероятно ще ни пратят там за да видят детето и да си кажат мнението. МОЛЯ ДАЙТЕ СЪВЕТ-интересуваме възможно ли това има ли някой с такъв пробрем КЛИНОВИДЕН ПРЕШЛЕН и наистина ли може да се махне без осложнения-също ни казаха при консултация в ГОРНА БАНЯ при проф- Танчев че този прешлен има вероятност да и не расти 50/50%....самия гръбнак да конпенсира и да не се налага нищо ...но никой не дава гаранция какво ще стане за напред това си зависи от организма...ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ....
 

# 647
  • Мнения: 2
Здравейте, надявам се авторът на публикацията от 7.01.2008 г. tu6i да отговори какво направиха по повод клиновидния прешлен на детенцето. Ние също имаме такъв проблем. Ще се радвам и на други отговори.

# 648
  • Мнения: 455
Имам два въпроса:
Има ли желаещи за други райони да се организират такива тренировки с "Аsem" ?
Надявам се да изникне курс и на по-удобно за мен място (западните райони на София). Трябва да се намери малка зала (в училище, читалище, спортен клуб...) и желаещи деца . Поне 5 деца, за да започне и максимум 10- 12 . Организаторите имат огромна мотивация и потенциал да създадат мрежа в цяла София, а цената е почти символична!
За 8 тренировки на месец за 1 дете е 30 лв, а за 2 деца е общо 45 !

Вторият ми въпрос е дали някъде в София има ПИЛАТЕС ЗА ДЕЦА. Много ми трябва, защото освен гърба, трябва да заякваме и мускулите, а кинезитерапевтът препоръча от спортовете само плуване и пилатес.
Не сме с проблеми, но имам голямо желание детето ми да посещава подобни занимания. Конкретно за този курс четох още в началото на лятото, бяха включили заниманията към някаква програма и посещенията бяха безплатни. Но не намерих възможност да стигаме до залата в посочените дни и часове.
Живеем в Надежда 1, а детето учи в 17-то СОУ Западен парк и навсякъде където има достъп с метро ще успеем да достигнем. Бих поела инициатива и ангажираност за събиране на други желаещи.
Към момента се сещам за тези места с възможност за наем на зала http://www.oki-nadejda.com/index.php?option=com_content&task … =12&Itemid=27 и тук http://stcrd.com/new/ Може да разчитате на всякакво сътрудничество и организиране по темата  Peace

# 649
  • София
  • Мнения: 5 190
Донинка, радвам се, че се включи!
Ще споделя, че виждам резултат при дете с лордоза - за 2 месеца, но и с упражнения в къщи и със седене в ежеднивието на топка, вместо на стол Simple Smile

Кинезитерапевтът включва редовно нови упражнения или утежнява вече усвоените. Но едно упражнение ме плени и вече ще изпълня заканата си да опиша тук някои от най-интересните Simple Smile

Сядате върху петите си, с прибрани колене. Главата е наведена напред и надолу, до земята (симетрично!)
Ръцете се пускат покрай тялото, към ходилата, с кокалчетата на пръстите надолу. .
Упражнението е - НАТИСКАТЕ ДЛАНИТЕ КЪМ ЗЕМЯТА , задържате, като броите до 10. Три пъти. Честито! Натоварихте успешно и симетрично двата прави мускула около гръбнака Simple Smile

Последна редакция: пт, 29 ное 2013, 18:14 от ЗаСлон

# 650
  • Мнения: 67
При моите деца също има страхотен напредък! На малката и изчезна коремчето, а голяма, която е с лордоза вече се усеща и ходи изпъната, корема значително намаля, както и гънката в лумбалната област. Истината е, че съм много щастлива, защото виждам резултат при всички деца в групата. Вече правят упражненията си с лекота, самите те се редуват при командите за упражнения и броенето bowuu! Съревновават се по между си, кой ще се изправи на стената най-добре, т.е. ще се залепи........ голям смях  Grinning
Смятам, че с много любов и подкрепа нещата се случват, просто е необходимо търпение!
http://www.asemgroup.net/news-archive/125-zala-triaditsa

# 651
  • Мнения: 67
Имам два въпроса:
Има ли желаещи за други райони да се организират такива тренировки с "Аsem" ?
Надявам се да изникне курс и на по-удобно за мен място (западните райони на София). Трябва да се намери малка зала (в училище, читалище, спортен клуб...) и желаещи деца . Поне 5 деца, за да започне и максимум 10- 12 . Организаторите имат огромна мотивация и потенциал да създадат мрежа в цяла София, а цената е почти символична!
За 8 тренировки на месец за 1 дете е 30 лв, а за 2 деца е общо 45 !

Вторият ми въпрос е дали някъде в София има ПИЛАТЕС ЗА ДЕЦА. Много ми трябва, защото освен гърба, трябва да заякваме и мускулите, а кинезитерапевтът препоръча от спортовете само плуване и пилатес.
Не сме с проблеми, но имам голямо желание детето ми да посещава подобни занимания. Конкретно за този курс четох още в началото на лятото, бяха включили заниманията към някаква програма и посещенията бяха безплатни. Но не намерих възможност да стигаме до залата в посочените дни и часове.
Живеем в Надежда 1, а детето учи в 17-то СОУ Западен парк и навсякъде където има достъп с метро ще успеем да достигнем. Бих поела инициатива и ангажираност за събиране на други желаещи.
Към момента се сещам за тези места с възможност за наем на зала http://www.oki-nadejda.com/index.php?option=com_content&task … =12&Itemid=27 и тук http://stcrd.com/new/ Може да разчитате на всякакво сътрудничество и организиране по темата  Peace

Много Ви благодаря за подкрепата! Ще проверя условията от линковете!

# 652
  • Мнения: 5 674
Здравейте, може да е коментирано вече, но от кой матрак сте доволни при сколиоза. Ще ми е много полезно да споделите (може и на ЛС).

# 653
  • Мнения: 1
Zdraveite mnogo se radvam che tozi forum go ima Simple Smile Na 16 godini sum ot 4 godini imam skolioza izkrivqvaneto mi e ot dqsno i e 50 gradosa kazaha mi che samo operaciqta shte mi pomogne. Vuprosite mi sa: sled kato nqkoi ot vas sa operirani ima li li ste nqkakvi uslojneniq, mojehte li da sportuvate, boleshe li vi, na 2-3 mesta pisheshe che ste nosili korseti, pomognaha li po nqkakuv nachin ili stana po - zle. Iskam da se operiram, no me e strah che moje da se uslojni oshte poveche i naistina ne znam kakvo da pravq, a tova e edinstveniq nachin i sled nqkolko godini moje da zagubq dori jivota si. Molq vi koito moje da mi otgovori da go napravi poneje e speshno ! Sad
P.S. Izvinete che ne pisah na kirilica, no prosto q nqmam Simple Smile

Последна редакция: вт, 17 дек 2013, 23:13 от Gracia Mathers

# 654
  • Мнения: 6 552
Какво ти казват специалистите?
Ако не се оперираш? По принцип винаги операцията е нож с 2 остриета! Или или.
Има много хора, които не са се подлагали на оперативно лечение и си живеят, къде с болежки, къде не.
И колко струва към момента подобна операция? Някой може ли да сподели  Rolling Eyes

# 655
  • Мнения: 29
Не мога да бъда полезна с цена за момента,а само със споделен опит.
Оперирана съм 2 пъти в Горна баня/шапка им свалям,за мен са най-най-най/..
1вата операция-на 13 г,след 4 години-2рата.Носила съм гипс-тип фанелка 6м,а след това и пластмасов корсет..След операцията трябва много пазене и подходяща гимнастика.Не мога да кажа,че не се вижда изкривяването,но не е както преди..
Ако мога да бъда помогна с нещо-питайте..

# 656
  • Мнения: 67
Бих искала да споделя на какво присъствах вчера. Преглед за гръбначно изкривяване на 14 годишно момче със сколиоза, което от детската градина се занимава с футбол. Направо страховито като гледка, детето не можеше да постави двата си крака един до друг, десния просто седеше пред левия (усукване/ротация на таза от това, че рита предимно с десния крак). Препоръката на ортопеда е била: "Сменете му матрака, да плува и му давайте витамини и ще се оправи!!!!"
Направо съм възмутена от подобно поведение към децата и техните родители!
Аз като човек със сколиоза и 2 хернии все още не съм намерила тези "вълшебни" витамини, а ги търся от 18 години.
Кинезитерапевта беше категоричен, че ако не се вземат спешни мерки детето го чака СИГУРНА херния в рамките на 1 година.

# 657
  • Мнения: 19 296
Имам два въпроса:
Има ли желаещи за други райони да се организират такива тренировки с "Аsem" ?
Надявам се да изникне курс и на по-удобно за мен място (западните райони на София). Трябва да се намери малка зала (в училище, читалище, спортен клуб...) и желаещи деца . Поне 5 деца, за да започне и максимум 10- 12 . Организаторите имат огромна мотивация и потенциал да създадат мрежа в цяла София, а цената е почти символична!
За 8 тренировки на месец за 1 дете е 30 лв, а за 2 деца е общо 45 !

Вторият ми въпрос е дали някъде в София има ПИЛАТЕС ЗА ДЕЦА. Много ми трябва, защото освен гърба, трябва да заякваме и мускулите, а кинезитерапевтът препоръча от спортовете само плуване и пилатес.
Не сме с проблеми, но имам голямо желание детето ми да посещава подобни занимания. Конкретно за този курс четох още в началото на лятото, бяха включили заниманията към някаква програма и посещенията бяха безплатни. Но не намерих възможност да стигаме до залата в посочените дни и часове.
Живеем в Надежда 1, а детето учи в 17-то СОУ Западен парк и навсякъде където има достъп с метро ще успеем да достигнем. Бих поела инициатива и ангажираност за събиране на други желаещи.
Към момента се сещам за тези места с възможност за наем на зала http://www.oki-nadejda.com/index.php?option=com_content&task … =12&Itemid=27 и тук http://stcrd.com/new/ Може да разчитате на всякакво сътрудничество и организиране по темата  Peace

Много Ви благодаря за подкрепата! Ще проверя условията от линковете!
Аз писах и в другата тема. Ако поне едното занимание е събота или неделя, ще се включим и ние. През седмицата ни е абсолютно невъзможно заради училището. Нямам претенции в кой район на София ще е уикенда.
Маруся, при кой кинезитерапевт ходите?
А треньорите от Асем имат ли индивидуални занимания?

# 658
  • Мнения: 9 991
Аз си мислех , че ако се спортува не се получават такива деформации  newsm78

# 659
  • Мнения: 67
Имам два въпроса:
Има ли желаещи за други райони да се организират такива тренировки с "Аsem" ?
Надявам се да изникне курс и на по-удобно за мен място (западните райони на София). Трябва да се намери малка зала (в училище, читалище, спортен клуб...) и желаещи деца . Поне 5 деца, за да започне и максимум 10- 12 . Организаторите имат огромна мотивация и потенциал да създадат мрежа в цяла София, а цената е почти символична!
За 8 тренировки на месец за 1 дете е 30 лв, а за 2 деца е общо 45 !

Вторият ми въпрос е дали някъде в София има ПИЛАТЕС ЗА ДЕЦА. Много ми трябва, защото освен гърба, трябва да заякваме и мускулите, а кинезитерапевтът препоръча от спортовете само плуване и пилатес.
Не сме с проблеми, но имам голямо желание детето ми да посещава подобни занимания. Конкретно за този курс четох още в началото на лятото, бяха включили заниманията към някаква програма и посещенията бяха безплатни. Но не намерих възможност да стигаме до залата в посочените дни и часове.
Живеем в Надежда 1, а детето учи в 17-то СОУ Западен парк и навсякъде където има достъп с метро ще успеем да достигнем. Бих поела инициатива и ангажираност за събиране на други желаещи.
Към момента се сещам за тези места с възможност за наем на зала http://www.oki-nadejda.com/index.php?option=com_content&task … =12&Itemid=27 и тук http://stcrd.com/new/ Може да разчитате на всякакво сътрудничество и организиране по темата  Peace

Много Ви благодаря за подкрепата! Ще проверя условията от линковете!
Аз писах и в другата тема. Ако поне едното занимание е събота или неделя, ще се включим и ние. През седмицата ни е абсолютно невъзможно заради училището. Нямам претенции в кой район на София ще е уикенда.
Маруся, при кой кинезитерапевт ходите?
А треньорите от Асем имат ли индивидуални занимания?
Ние ходим при Калин в Триадица, той е кинезитерапевт!
Относно индивидуалните занимания, аз поне не знам да водят такива, но и за деца индивидуалната работа е доста скучна и те бързо губят интерес. Crossing Arms Crossing Arms Започва да става на сила, а това не се отразява добре на оздравителния процес.

Общи условия

Активация на акаунт