За любители на салати

  • 95 599
  • 748
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: X
Картофена с праз е вечерята за днес, с добавка аншоа, маринована от моя милост.

# 466
  • Мнения: 14 654
Мммм, и на нас ни беше като гарнитура към рибка.

# 467
  • Мнения: 11 747
Само печен пипер и авокадо. Сол и зехтин, и чесън, ако можете да си го позволите.

# 468
  • Мнения: X
Само печен пипер и авокадо. Сол и зехтин, и чесън, ако можете да си го позволите.
Това го обичам много, но вместо чесън- червен лук на тънки лунички. Мням! Може и копър, и магданоз да се добави. И малко оцет или лимон.

# 469
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 781
При нас прясно зеле,морков,домат пресен лук и сладка царевица.
Досега не бях попадала на темата,но съм фен и изобретател на салати.
Отивам на първа страница bouquet

# 470
  • Мнения: 12 473
Домат, краставица, малко микс -рукола, спанак и тн., нахут и царевица, зехтин и балсамко.
Тийнът я хареса много.

# 471
  • София
  • Мнения: 3 951
Благодаря за рецептите, много голям фен съм на салатите, да не кажа, че почти само това ям. Има много идеи тук, ще се възползвам определено!

# 472
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Зелен микс (спанак, рукола, айсберг), пушена сьомга, овкусени с honey mustard сос и отгоре панирано на фурна за 5мин. козе сирене, може да се сервира с крутони или просто разрязана на две препечена филийка хляб.

# 473
  • Мнения: 8 919
Кажете как варите нахут. Нещо специфично има ли? Знам само, че се накисва предварително една нощ. За колко време се сварява? Вода сменя ли се след първото завиране? Сода слага ли се? Как се преценява, че е сварен?
Веднъж съм яла някаква пакистанска салата с нахут, хареса ми. Но основно искам хумус да правя с нахута.

# 474
  • Мнения: 3 385
Аз купувам сварен нахут в буркани по лесно ми е.

# 475
  • Мнения: 3 480
Блу, и аз не съм правила с пресен, ползвам от консерва, има ги в теско, сейнсбърис, навсякъде.
Лично аз го ползвам само за хумус у разядки, не го харесвам в салати, затова рядко.

# 476
  • Мнения: X
Преди варях нахут в тенджера под налягане. Сега го мятам в слоукукъра за една нощ.

# 477
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Ако ще изхвърляш водата от нахута просто го накисваш за една нощ, после в обикновена тенджера за около час е готов или в слоукукъра за 6 часа на силна степен. Аз не добавям сол.

# 478
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 029
Нахута се накисва в много вода вечерта и на другия ден се вари. Водата от накисването са изхвърля. В тенджера под налягане се слага накиснатия нахут с вода да го покрие и малко отгоре (2 пръста) и малко сол. Вари се 1 ч. И е готов.

# 479
  • Мнения: 8 919
Благодаря ви, момичета. Ще го накисна и така ще го варя на другия ден в обикновена тенджера. Ако нещо изисква готвене в тенджера под налягане или слоукукър, предпочитам го готово - от магазин, в ресторант или на гости.
Стардъст, аз купувам готов хумус и много го обичаме, но искам да се пробвам всичко сама да приготвя. Но може и с нахут от консерва да пробвам също.

Общи условия

Активация на акаунт