Карти таро - тема 16

  • 50 709
  • 760
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 740
Здравейте,отскоро отново започнах да се занимавам с таро.При първите ми опити нещата не вървяха,с картите трудно намерихме връзката по между си,но напоследък май започнахме да се разбираме.В трудна ситуация съм преди няколко месеца се разделих с приятеля ми,но все имам чувството че ситуацията виси затова и реших да попитам таро.Използвам некласическа подредба с основни 6 карти + 4 които да доуточнят ситуация.Като цяло мисля че тълкувам правилно нещата поне за миналото и настоящето ,но както знаете човек има навика да е доста пристрастен  когато става въпрос за него.Ще напиша картите които са ми се паднали и моите интерпретации,но бих се радвала да чуя и някое друго безпристрастно мнение.(не искам да си хвърлям карти пак,мисля че е безмислено).
1.Партньор- Обърнато Асо чаши.При него има някакви емоции,които той блокира,не желае да признае че въобще съществуват,емоционално затворен е,защото в миналото е много нараняван.Лошото при тази карта е,че той не осъзнава,че това е проблем,опитва се да си внуши че всичко е наред и тези емоции които е заключил въобще не съществуват.
2.Моя сигнификатор Кралица на Мечове обърната.Определено имам доста общо с нея ( асцедент Водолей съм).Натрупала съм доста горчивина и във връзката си доста често съм проявявала пасивно агресивно отношение.Обърнатата кралица може да се разбира и като несигурност във връзката,а аз смятах че не съм достатъчно добра за този човек.
3.Връзката на партньорите в миналото 5 мечове.Обидени и ощетени сме се чуствали един от друг.
4.Отношенията ни сега- 4 мечове отново обърната.Трудно приемаме временния застой,имам чувството че тази карта говори за самота изкуствено наложена по сякаш някакви външни фактори.
5.Отношенията ни в бъдеще-Асо пентакли.(тук ми е най-трудно тъй като съм пристрастна )Аз разбирам Асо пентакли като нещо предопределено да се случи сякаш има някаква съдбовност и писано отношенията ни да продължат.
6.Като поуки които можем да си извлечем от ситуация ми се падна Асо жезли.Тук не намерих тълкуване.Единствено мога да я свържа с раздялата ни която беше доста емоционална изненадваща и спонтанна.
При хвърлянето на допълнителни карти съответно какво чувства той към мен и какви са желанията му съответно:
1.Любовниците-Като голям аркан това е трайно влияние и аз го разбирам като битка между неговите чуства и неговия разум.Което се потвърждава и от следващата карта двойка пентакли която говори за желание за справяне един вид жонглиране между личния и професионален живот при което обаче е нужна доста гъвкавост.
Бих се радвала ако някой може да сподели своите виждания по въпроса,тъй като може и да не тълкувам нещата правилно Simple Smile



Заедно ли живяхте? Имате ли да си връщате вещи, да уреждат материални въпроси? Иначе си мисля, че има още тръпка и може отново да имате такъв контакт, но като цяло той се е ориентирал в друга посока. Подозирала ли си го, че не е много честен с теб по 5М?

# 736
  • Мнения: 2 805
Независимо дали ще разцепваш или не, последната карта също е важна ("дъното" на колодата).

Това картата на цепене ли е или съвсем долната карта на колодата преди да започнеш подредбата ?  Simple Smile Обърках се.

Как тълкувате картата на цепене?  

Последна редакция: пт, 30 мар 2018, 12:49 от Самсара

# 737
  • Мнения: 91


Заедно ли живяхте? Имате ли да си връщате вещи, да уреждат материални въпроси? Иначе си мисля, че има още тръпка и може отново да имате такъв контакт, но като цяло той се е ориентирал в друга посока. Подозирала ли си го, че не е много честен с теб по 5М?
[/quote]
Не сме живели заедно с истинския смисъл на думата.Нямаме неуредени материални и финансови въпроси.Нямаме какво да си връщаме един на друг.Принципно винаги съм знаела,че е много наранен в миналото и не ми споделя за това.Иначе останах с впечатлението,че иска да се издигне в професионалната сфера и там са му насочени всичките усилия.

# 738
  • Мнения: 3 261

Как тълкувате картата на цепене? 


Не съм професионален таролог. Картата, с която цепя колодата, приемам за сигнификатор на човека, комуто гледам. За неговото състояние към момента на задаване на въпроса.

# 739
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Това събитие според вас подходящо ли е за напълно начинаещи?
https://www.facebook.com/events/1731820566881937/

# 740
  • Мнения: 3 261
Това събитие според вас подходящо ли е за напълно начинаещи?

Изглежда интересно, но със същия успех можеш да си купиш някоя книга за Таро и сама да се запознаеш със системата и значенията на арканите. Някои хора обаче по-ефективно учат в група и имат нужда да им се обяснят нещата. Зависи какъв е твоят подход в обучението, как усвояваш нова информация. Успех!  Simple Smile

# 741
  • Мнения: 2 805
Как тълкувате картата на цепене? 
Не съм професионален таролог. Картата, с която цепя колодата, приемам за сигнификатор на човека, комуто гледам. За неговото състояние към момента на задаване на въпроса.

О, така да  Simple Smile
Аз не съм се изразила правилно, въпросът ми беше за тълкуване, когато цепиш колодата, но не с карта. А картата , която е по средата при цепене.

# 742
  • Мнения: 740
Моето лично мнение, че таро не се учи с курс. Спокойно може да си практикувате сами. Системата е много интуитивна. Трябват ви основни значения и лични наблюдения. Един дневник, за да си наблюдавате проявленията на практика и да отговаряте на въпроси, например тук във форума или в друг формат. Важно е да ви дават обратна връзка

# 743
  • Мнения: 10 210
Независимо дали ще разцепваш или не, последната карта също е важна ("дъното" на колодата).

Това картата на цепене ли е или съвсем долната карта на колодата преди да започнеш подредбата ?  Simple Smile Обърках се.

Как тълкувате картата на цепене?  
Разбрах те, Самсара. 😉 За картата на цепене говоря. Или който не разцепва, то последната карта от колодата след разбъркване. Някои не я гледат изобщо, но на мен ми дава информация, а понякога дори и 2-3 карти под нея си струва да се включат в тълкуването. Аз я тълкувам като "фон на ситуацията", това, което има енергийна тежест в ситуацията. При мен така се проявява. Други са ми казвали, че я тълкуват като "резултат", но при мен такова нещо не е имало. Затова подкрепям мнението на Криси. Общи правила има, но трябва всеки да се разбере с колодата си как ще общуват и да проследи това опитно. 🙂

# 744
  • Мнения: 2 805
Моето лично мнение, че таро не се учи с курс. Спокойно може да си практикувате сами. Системата е много интуитивна. Трябват ви основни значения и лични наблюдения. Един дневник, за да си наблюдавате проявленията на практика и да отговаряте на въпроси, например тук във форума или в друг формат. Важно е да ви дават обратна връзка

Подкрепям на повече от 100%.
Аз като видя курс по Таро или събиране да си поговорим за Таро и обявена цена и ми става в душата неприятно.

Никак не ми се свързва философията и същността на Таро с печалбарство. Лично усещане.

Разбрах те, Самсара. 😉 За картата на цепене говоря. Или който не разцепва, то последната карта от колодата след разбъркване. Някои не я гледат изобщо, но на мен ми дава информация, а понякога дори и 2-3 карти под нея си струва да се включат в тълкуването. Аз я тълкувам като "фон на ситуацията", това, което има енергийна тежест в ситуацията. При мен така се проявява. Други са ми казвали, че я тълкуват като "резултат", но при мен такова нещо не е имало. Затова подкрепям мнението на Криси. Общи правила има, но трябва всеки да се разбере с колодата си как ще общуват и да проследи това опитно. 🙂

Да, идеално си ме разбрала  Hug

Точно фон, и аз така я тълкувам. И така се е проявявала. Не е  есенцията на проблема, нито на зададения въпрос, не е отговор, насока или съвет. А фон на ситуацията!

Последна редакция: пт, 30 мар 2018, 16:58 от Самсара

# 745
  • Мнения: 3 261
А картата , която е по средата при цепене.

Да, разбрах те от самото начало. Вадя я и приемам за сигнификатор на питащия. Но още в момента, в който цепя колодата, така го замислям. Не съм го чела по разни книги, просто възприех такъв подход. Особено когато вадя по три карти за бърз отговор на кратък въпрос. При подредби вече се спазват определени правила за поставяне на картите върху олтара.

# 746
  • Мнения: 2 805
А картата , която е по средата при цепене.
Да, разбрах те от самото начало. Вадя я и приемам за сигнификатор на питащия. Но още в момента, в който цепя колодата, така го замислям. Не съм го чела по разни книги, просто възприех такъв подход. Особено когато вадя по три карти за бърз отговор на кратък въпрос. При подредби вече се спазват определени правила за поставяне на картите върху олтара.

Благодаря.
Много интересен подход, ще го пробвам някой път.

# 747
  • Мнения: 3 261
Обичам да импровизирам.
Дотук тази карта вярно е описвала кверента и неговото състояние.

# 748
  • Мнения: 6 166
Аз пък винаги гледам картата на дъното на колодата след като съм цепила като показател за нещата, които не ги виждаме, но влияят на ситуацуията.

# 749
  • Мнения: 91
Тук някой от форума беше препоръчал една книга наскоро излязла за таро.Купих си я и има доста полезни неща.Там пишеше че преди всяко гледане се разделят и подреждат картите,после се смесват и една трета от тях се обръщат наобратно и месят.Въпроса ми е вие как точно процедирате преди хвърляне на карти?И още един с какво ги пречиствате от лошите енергии които събират.Аз си взех аметист,но не знам дали действително помага?

Последна редакция: нд, 01 апр 2018, 16:26 от katityy99

Общи условия

Активация на акаунт