Остров Тасос /Тема 10/

  • 93 028
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • ново
  • Мнения: 6 040
На първа страница има разписание на фериботите.

# 721
  • Варна
  • Мнения: 1 632
Следете разписанията, часовете са различни през дните, тръгват много рано и до 22-23 часа има курсове:
http://www.thassos-ferries.gr/en/Itineraries.php?cat_id=1
Зависи какво ви влече най-много да видите. Тук в забележителности и дестинации може да се ориентирате, из темата има доста отзиви:
https://www.feelgreece.com/bg/thassos
Близо до пристанището са Мраморният плаж(А), който е отклонение от пътя и е черен, прашен път, поне 1.5 часа и Панагия(B).  От Панагия може да отидете до манастира(Е на картата, за мен много красив и на живописно място), ще минете покрай плажа Парадайз(С) и Алики(D) -  разходка до древната мраморна мина, наблизо е Гьола(F), през деня си е доста горещо по пътя до него, разходката из Алики към един час, до Гьола поне 1.5 часа. Пътят минава и покрай Голдън бийч, ако искате да го видите какво представлява, защото доста го харесват, аз не.

 На връщане може да минете по другата част от пътя на Тасос, по-дълъг, но по-живописен с постоянна панорама към морето:

За обща представа кое къде е, Лименария е симпатична, Теологос е по-навътре в острова и е приятно малко селце. Пълната обиколка на острова е 100 км, всеки от посочените маршрути на отиване и връщане е около 50 км, близо час само шофиране.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 3 961
Ще бъдем в Тасос за 1 ден с кола. Бихте ли ми казали какво е хубаво да видим и как да организираме деня

Малко безмислено изглежда само за един ден с кола обикаляне , тези 50тина евро за фери биха се оправдали ако се отива са повече дни.Аз лично бих  оставил колата в Керамоти и 1 ден точно ще ми стигне да разгледам Лименас , да направя плаж , да хапна .........

# 723
  • Варна
  • Мнения: 113
Здравейте,

предстои ни почивка с кола в Тасос, като ще пътуваме от Варна. Гледах, че пътят е доста по магистралата, има и по кратък път, от къде най-удобно се пътува?

# 724
  • Мнения: 2
Здравейте, мами Wink Аз, като един модерен мъж взимам мнения за всичко от вашия форум 😂 В периода 7-15 септември искам да сме на Тасос. 3 дни гледам букунга и вече се обърках. Семейство с момче на 1,5 месеца сме (изглежда на 2 годишно). Искам що годе приличен хотел със гледка, закуска и близки таверни за вечеря. Ако има вариант и в близост да има хубав плаж ще е страхотно. Надявам се, че ще помогнете.

# 725
  • Мнения: 909
Ин аз това търся, само че и с басейн в хотела. Вече се обърках с тоя букинг и аз. Може ли даа препоръчате нещо?

# 726
  • София
  • Мнения: 1 734
На мен лично този https://www.booking.com/hotel/gr/kinira.bg.html?aid=304142&l … _room=#map_closed ми изглежда приемлив. Но не съм била там. Иначе Парадайз бийч е хубав, макар че по-често има вълни. Ние сме почивали само в района на Голдън бийч в Rainbow Apartments, които не веднъж са споменавани тук. Те обаче не са хотел и нямат закуска. Но в Скала Потамя има пекарна с голям избор. Аз, ако отивам за цяла седмица, бих потърсила директен контакт с хотел или къща със студиа, през booking цените са по-високи. Според мен този сайт https://www.go-thassos.gr/ е много полезен.

# 727
  • София
  • Мнения: 5 572
Ето този хотел:

https://www.booking.com/hotel/gr/alexandra-beach-spa-resort.en-g … =1&#hotelTmpl

Хубави стаи, градина, невероятна гледка от бара към морето, има басейн, има собствен плаж (който не е особено хубав, но плажа на селцето Потос е на 10 мин пеша), таверните са също в Потос.

Ходили сме няколко пъти в него, обикновено на НВ (т.е. със закуска и вечеря), но мисля, че има вариант и само със закуска, ако предпочитате да се храните по таверни вечер.

Опитайте да го резервирате чрез туристическа агенция. Обикновено дават по-добри цени от букинг.

# 728
  • Мнения: 2
https://www.booking.com/hotel/gr/sirines.bg.html?aid=304142;labe … =1&#hotelTmpl - мнения за този - Hotel Sirines

https://www.booking.com/hotel/gr/diamond.html?aid=7344494;label= … total;ucfs=1& - hotel Diamond. Отзиви?

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 16:45 от AnMary

# 729
  • Мнения: 1 177
Когато искате препоръки за някой хотел, не е лошо да определяте ориентировъчно и бюджета  за нощувка, защото като гледам някои дами препоръчват хотели с нощувка от рода на 500-600 лв. Едва ли са много хората, които искат препоръки във форума и търсят хотел от тоя клас Simple Smile
С моя скромен опит на о. Тасос, от юни тази година, мога да препоръчам семеен хотел в Скала Потамия - Natassa.След многото недобри отзиви в нета, обаче останах приятно изненадана. За цената, която платихме - 88 лв. за 2-ма възрастни и 1 дете на 11, с включена закуска и вечеря, сме повече от доволни! Нашата стая беше с нови мебели, градината на хотела е огромна и много красива с разнообразна растителност, с 2 басейна, от които единият подходящ за по-малки деца (дълбочината по спомен беше 1,20 см). Интернет имаше навсякъде в района на хотела - в стаите, в ресторанта, в градината и на басейна. Ние резервирахме през сайт за колективно пазаруване, но моят съвет е, да търсите директен контакт с хотела. Сигурна съм, че ще ви предложат по-изгодна цена. Ако някой го интересува още нещо за този хотел, насреща съм на лични съобщения.
Другото място, на което бяхме при престоя си на о. Тасос, беше в апартамент в Лимена (вила Анна) - спалня и напълно оборудвана кухня и пералня. В началото на юни платихме по 40 евро на вечер. Цените в Booking са доста по-високи, от цената, която собственикът на вилата ми даде на месинджър.

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 16:22 от mimoza@b

# 730
  • София
  • Мнения: 1 734
mimoza@b, тази цена ми изглежда направо нереална - 45 евро за тримата на вечер със закуска и вечеря, ако съм разбрала правилно. Кога почивахте на Тасос? Как беше храната?

# 731
  • Мнения: 1 177
mimoza@b, тази цена ми изглежда направо нереална - 45 евро за тримата на вечер със закуска и вечеря, ако съм разбрала правилно. Кога почивахте на Тасос? Как беше храната?
миленка_д , правилно си разбрала. Пускам снимка на закупения ваучер, за да не звучи нереално Simple Smile Почивахме от 6 до 11 юни (5 дни). Хванахме и някаква отстъпка за ранно резервиране, мисля 10% беше. Сега като гледам цените в сайта са доста по-високи даже за септември. Но както казах, на месинджър с хотела, вероятно ще дадат по-изгодни цени.
Ние избрахме вариант със закуска и вечеря. Има опция и само със закуска. На мен, на мъжа ми и детето, храната много ни хареса. Но нямам база за сравнение с някой скъпарски all inclusive хотел. Закуската е на блок маса, поне за мен никак не беше бедна, каквито отзиви прочетох - кафе, прясно мляко, сок (от машина), цедено кисело мляко, хляб, сухари, мюсли и от тоя род, кроасани, банички със сирене или спанак, варено яйце, масло, сирене, колбас, кашкавал, сладко. За това се сещам, може и друго да имаше. Вечерята беше по избор от 2 неща . Винаги имаше супа, основно ястие с месо, салата и десерт.  Порциите според мен бяха достатъчни. Моите двама гладници, никога не останаха гладни.

Последна редакция: пт, 26 юли 2019, 16:28 от mimoza@b

# 732
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 301
Преди време писах, никой не ми отговори, затова, виждайки, че доста са били в Скала Потамия, ще понахалствам отново 😀, като попитам как е бил плажът, има ли ресторанти, които предлагат супи, мусака и подобни ястия и въобще- събирам всякакви отзиви за това място. Благодаря

# 733
  • Мнения: 1 177
Преди време писах, никой не ми отговори, затова, виждайки, че доста са били в Скала Потамия, ще понахалствам отново 😀, като попитам как е бил плажът, има ли ресторанти, които предлагат супи, мусака и подобни ястия и въобще- събирам всякакви отзиви за това място. Благодаря
VickyTaylor , Плажът в Скала Потамия на мен много ми хареса. Бяхме в началото на юни и не беше пренаселен. Има и свободни зони. Морето  беше чисто и много плитко до доста навътре. На мястото, където ходихме имаше около метър-два камъни в началото във водата, но за мен това не беше проблем. Ресторанти в Скала Потамия бол. Все пак е доста оживено курортно селце.

# 734
  • Мнения: 303
А Скала Потамия е там където е Голдън бийч, или греша? Simple Smile
Благодаря. Също има ли автобус от пристанището до този район?

Общи условия

Активация на акаунт