Хайде на театър - 6

  • 56 241
  • 730
  •   1
Отговори
# 285
  • софия
  • Мнения: 25 458
защо една и съща постановка се играе с различни имена?

# 286
  • Мнения: 515
защо една и съща постановка се играе с различни имена?
Това е въпрос, който и мен ме "разяжда" от известно време🤣🤣🙈 Много се усложняват нещата така... Мислех, че режисьорите са различни, но не. Защо има различни преводи на заглавието, просто не мога да си обясня...

# 287
  • София
  • Мнения: 207
Търговски трикове. Нарочно ги обявяват с различни имена в различните театри, за да се подлъжеш и да си мислиш, че ще гледаш нещо ново ... Disappointed

защо една и съща постановка се играе с различни имена?
Това е въпрос, който и мен ме "разяжда" от известно време🤣🤣🙈 Много се усложняват нещата така... Мислех, че режисьорите са различни, но не. Защо има различни преводи на заглавието, просто не мога да си обясня...

# 288
  • Мнения: 114
Здравейте,
нова съм в темата и не съм изчела всичко. Вашите препоръки за Горката Франция? Подходящ ли е за 14-годишни?

# 289
  • София
  • Мнения: 207
Малко е деликатна темата.... Става дума за гей връзка Relieved

Здравейте,
нова съм в темата и не съм изчела всичко. Вашите препоръки за Горката Франция? Подходящ ли е за 14-годишни?

# 290
  • Мнения: 515
Здравейте,
нова съм в темата и не съм изчела всичко. Вашите препоръки за Горката Франция? Подходящ ли е за 14-годишни?
Според мен, да. Те на 14 знаят повече за темата и от нас🙈 Смешно е, не е вулгарно в никакъв случай, според мен. И Кадиев е много сладък там. Simple Smile

# 291
  • София
  • Мнения: 5 190
"СТАЯ 1313" ни остави без дъх от смях, даже се радвах, че свърши, защото щяха да ми се фиксират бръчки Simple Smile
Мисля, че писах скоро,  гледах го след "Бащата" и ми подейства терапевтично!

# 292
  • Мнения: 515
"СТАЯ 1313" ни остави без дъх от смях, даже се радвах, че свърши, защото щяха да ми се фиксират бръчки Simple Smile
🤣🤣🙈 И аз така заподозрях! Благодаря ти!

# 293
  • Мнения: X
Да почива в мир Ламбо!
Невероятен, харизматичен актьор беше.

Еднаквите постановки с различни имена ме втрещиха. Ще си запиша заглавията, за да не се подлъжа, благодаря.

# 294
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
театър Възраждане, "Защото на мама така ѝ харесва"

постановката е интересна, има много интересни режисьорски решения, артистите се раздаваха. с малки изключения успяваха да остават в роля, независимо, че публиката беше буквално на сцената.

може и да не съм права, но сякаш тази (прекалена) близост ми отнема усещането за сцена и театър.
не знам какво очаквах.

# 295
  • София
  • Мнения: 5 190
Добри, какво искаш да кажеш с това: "с малки изключения успяваха да остават в роля"?
Пак ли се подхилкваха?

# 296
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
едната от артистките - да. при това до степен да разсмее опечалената майка.
очевидно не беше по сценарий.

мога само да похваля мъжете в пиесата. Wink като изключим италианеца=католик, кръстещ се като православен, с всичко друго затвърждаваха усещането, че си сред италианци.

и да добавя.
очевидно пиесата се харесва много от по-младите.
Simple Smile салонът беше зает само с младежи - "възрастните" бяхме по-малко от десет човека.

# 297
  • Мнения: 5 234
Стая 1313 - за 10-13 годишни става ли?
Или да отидем без деца?

# 298
  • София
  • Мнения: 5 190
Стая 1313 - за 10-13 годишни става ли?
Или да отидем без деца?
Завръзката е: министър се среща със секретарка за секс, крият се от съпрузите си. Но фокусът не е в това, няма еротика,  има съвсем малко пошлост.
Аз бях с точно такова дете, после по принцип обяснявам. Споменатото е 0.1% от безкрайните комични ситуации.
На децата ще се хареса!

# 299
  • София
  • Мнения: 207
Мисля, че може би ще е интересно да знаете....Innocent Relaxed
Ще споделя няколко постановки, които се играят под различни имена, за да избегнете повторното им гледане:

1. ''Мръсното копеле'' = ''Методът Грьонхолм'' = ''Шведска защита'' ( по Жорди Галсеран );
2. ''Стая 1313'' = ''Безумна нощ'' = ''Аферата в хотел Уестминстър'' ( по Рей Куни );
3. ''Испанска афера'' = ''Изборът на Марта'' = ''Играта на Марта'' = ''Без резерви'' = ''Без задръжки'' ( по Жорди Галсеран); .... цели 5 различни заглавия !!!
4. ''Нашата голяма френска сватба'' = ''Шемет'' ( по Жан Жак Брикер );
5. ''Съблечи се!'' = ''Психо'' ( по Джо Ортън );
6. ''AIR Танго'' = "Боинг, Боинг!" ( по Марк Камолети );
7. "Тя, той и още двама, трима'' = ''Кастинг за мъже'' ( по Жолт Пожгай );
8. ''Аз, досадникът'' = ''Натрапникът'' ( по Франсис Вебер );
9. ''На живо от оня свят'' = ''Клюки от ада'' ( по Жан Ноел Фениус );
10. ''Смъртта на котката'' = ''Лейтенантът от Инишмор'' ( по Мартин Макдона );

Ще се радвам, ако съм бил полезен RelievedRelievedRelieved

Последна редакция: чт, 28 ное 2019, 13:34 от kastrup72

Общи условия

Активация на акаунт