смъкнато влагалище

  • 8 319
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Моя позната е получила смъкнато влагалище след раждането. Често ми  се оплаква, че след като видгне нещо тежко( включително и детето си) започва да я боли. Някоя от вас имала ли го този проблем и как се е оправила?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 857
kak se razbira dali ti se e smaknalo vlagalisteto  Rolling Eyes

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
гинеколог го разбира, мисля, че ти нищо не можеш да видиш
вс

# 3
  • Мнения: 2 274
Затова не трябва да се вдига тежко поне две месеца след раждане и/или операция, тъй като мускулите са лениви...МИсля, че упражненията на  КЕгел биха помогнали,  в по-тежки случаи се налага оперативна намеса.

# 4
  • Мнения: 717
Лекарката, която ни проведе ЛФК-то каза същото - че при смъкване се стига до операция, затова предупреди да не вдигаме нищо по-тежко от детето. Предлагам ти да кажеш на твоята приятелка да отиде на преглед все пак.

# 5
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Това започва да отива към предимствата на секциото и на нормалното раждане, дали това смъкване го има и при секцио или не ? Какви други изменения сте забелязали при вас след нормално раждане. Аз нищо не мога да кажа, за мен няма разлика, питам мъжа ми има ли разлика  Embarassed , той казва не, може да не смее да каже ... Мама Кенга беше споменала някъде че избрала секцио за да няма проблеми след това, някой има ли ? Може би трябва да пусна отделна тема ?

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Marina M
Лекарката, която ни проведе ЛФК-то каза същото - че при смъкване се стига до операция, затова предупреди да не вдигаме нищо по-тежко от детето. Предлагам ти да кажеш на твоята приятелка да отиде на преглед все пак.


Да речем, че познавам човек с операция(пластика) на смъкнато влагалище, при която ефекта е нулев  Close !
И при двата вида родоразрешение може да се получи смъкнато влагалище(както и хемороиди  Embarassed ).
 Arrow колкото до болката - не мисля, че я е боляло--по-скоро лек дискомфорт при кихавица и вдигане на тежко...  Imp !

# 7
  • Мнения: 1 975
смъкнато влагалище....  Rolling Eyes  ... това на мен нищо не ми говори.....
надявам се някой да може да ти помогне с отговор  Wink

# 8
  • Мнения: 419
Цитат на: eli_c
Това започва да отива към предимствата на секциото и на нормалното раждане, дали това смъкване го има и при секцио или не ? Какви други изменения сте забелязали при вас след нормално раждане. Аз нищо не мога да кажа, за мен няма разлика, питам мъжа ми има ли разлика  Embarassed , той казва не, може да не смее да каже ... Мама Кенга беше споменала някъде че избрала секцио за да няма проблеми след това, някой има ли ? Може би трябва да пусна отделна тема ?

Понеже при мен работата е на кантар, секцио или нормално, приятелки ме убеждават постоянно да избера секциото. Защото едната е със смъкнато влагалище,скъсано мускулно влакно и като кихне се напишква. А другата е със срязан перинеум и също се напишква като кихне, а е родила преди 4 години.
Та от тези приказки, май пак ще предпочета секциото. Макар че от първото имам лоши спомени, поне нямам лоши последици

# 9
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Stani
Цитат на: eli_c
Това започва да отива към предимствата на секциото и на нормалното раждане, дали това смъкване го има и при секцио или не ? Какви други изменения сте забелязали при вас след нормално раждане. Аз нищо не мога да кажа, за мен няма разлика, питам мъжа ми има ли разлика  Embarassed , той казва не, може да не смее да каже ... Мама Кенга беше споменала някъде че избрала секцио за да няма проблеми след това, някой има ли ? Може би трябва да пусна отделна тема ?

Понеже при мен работата е на кантар, секцио или нормално, приятелки ме убеждават постоянно да избера секциото. Защото едната е със смъкнато влагалище,скъсано мускулно влакно и като кихне се напишква. А другата е със срязан перинеум и също се напишква като кихне, а е родила преди 4 години.
Та от тези приказки, май пак ще предпочета секциото. Макар че от първото имам лоши спомени, поне нямам лоши последици
Смъкнато влагалище се получава и при давата начина на родоразрешаване, защото мускулите стават лениви от бременността, дори мисля, че при секциото е по-вероятно, защото заради операция по-късно се раздвижваш. ИМам приятелка с гинекологична операция (което си е като секцио) и на нея  й бяха казали да невдига тежко и т.н. , за да не й  си смъкне влагалището...

# 10
  • Мнения: 3 205
Цитат на: eli_c
Това започва да отива към предимствата на секциото и на нормалното раждане, дали това смъкване го има и при секцио или не ? Какви други изменения сте забелязали при вас след нормално раждане. Аз нищо не мога да кажа, за мен няма разлика, питам мъжа ми има ли разлика  Embarassed , той казва не, може да не смее да каже ... Мама Кенга беше споменала някъде че избрала секцио за да няма проблеми след това, някой има ли ? Може би трябва да пусна отделна тема ?


Чела съм в и-нет и ако искаш ще потърся пак статията (на английски е обаче) за предимствата на естественото раждане пред секциото. Там пише, че подобни свличания, ако не са много тежки и ако се пазиш - не вдигаш тежко, се оправят до една година след раждането и в много редки случаи не се оправят. И за да не сметнеш, че те навивам на естествено раждане пред секцио - майка ми е точно един от онези редки тежки случаи на свличане, които не се оправят. При нея свличането е не само при родовите органи. Аз лично нямам мнение по въпроса, защото съм с проблеми при очите (силно късогледство и др.) и при мен един вид няма право на избор.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 941
Цитат на: DEianaZ
Моя позната е получила смъкнато влагалище след раждането. Често ми  се оплаква, че след като видгне нещо тежко( включително и детето си) започва да я боли. Някоя от вас имала ли го този проблем и как се е оправила?


Мисля, че диагнозата на това, което описваш е "увисване на тазовото дъно". От родилни напъни, отпусната коремна стена, вдигане на тежко(вкл. голямо наднормено тегло) се къса ципата, която държи органите и те се свличат надолу като притискат влагалището и матката. Матката притиска пикочния мехур и предизвиква изпускането. При тежките случаи матката слиза толкова ниско, че може да се подаде навън  Shocked (тогава я отстраняват) . Целия проблем се решава оперативно като върнат органите по местата им(май кърпят ципата), била бърза и лека операция.
не се впечатлявайте от лаишкото обяснение, толкова помня  Embarassed  от учебниците на баща ми.

# 12
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Godzilla
Цитат на: Stani
Цитат на: eli_c
Това започва да отива към предимствата на секциото и на нормалното раждане, дали това смъкване го има и при секцио или не ? Какви други изменения сте забелязали при вас след нормално раждане. Аз нищо не мога да кажа, за мен няма разлика, питам мъжа ми има ли разлика  Embarassed , той казва не, може да не смее да каже ... Мама Кенга беше споменала някъде че избрала секцио за да няма проблеми след това, някой има ли ? Може би трябва да пусна отделна тема ?

Понеже при мен работата е на кантар, секцио или нормално, приятелки ме убеждават постоянно да избера секциото. Защото едната е със смъкнато влагалище,скъсано мускулно влакно и като кихне се напишква. А другата е със срязан перинеум и също се напишква като кихне, а е родила преди 4 години.
Та от тези приказки, май пак ще предпочета секциото. Макар че от първото имам лоши спомени, поне нямам лоши последици
Смъкнато влагалище се получава и при давата начина на родоразрешаване, защото мускулите стават лениви от бременността, дори мисля, че при секциото е по-вероятно, защото заради операция по-късно се раздвижваш. ИМам приятелка с гинекологична операция (което си е като секцио) и на нея  й бяха казали да невдига тежко и т.н. , за да не й  си смъкне влагалището...


При секциото раздвижването е на втория ден. На третия ден вече си ходиш.
А твоето секцио преди колко време беше. Аз имам две гинекологични операции и от сега си знам, че съм секцио и хич не му и мисля.
Относно това, което се е случило на твоите приятелки - не е задължително да ти се случи и на теб. Макар, че и моята приятелка ми каза, че едва е седяла месец и половина след нормалното раждане заради шевовете.

# 13
  • Мнения: 2 274
[quote="sunny_zt]
При секциото раздвижването е на втория ден. На третия ден вече си ходиш.
А твоето секцио преди колко време беше. Аз имам две гинекологични операции и от сега си знам, че съм секцио и хич не му и мисля.
Относно това, което се е случило на твоите приятелки - не е задължително да ти се случи и на теб. Макар, че и моята приятелка ми каза, че едва е седяла месец и половина след нормалното раждане заради шевовете.[/quote]Исках да кажа, че секциото не означава, че се спасяваш от смъкнато влагалище...Моето секцио беше преди почти 6 години и май пак ще ме резнат... Cry

# 14
  • Мнения: 2 489
Честно казано си мислех, че когато са минали няколко години от секцио /или от гинекологична операция/ вече може да се ражда нормално. Обаче явно съм бъркала, защото от моята са минали 4 години, но вчера лекарят ми каза секцио и толкова.
Не че се натискам за нормално раждане, но се надявах да има някаква мистерия преди да знам как ще раждам Grinning

# 15
  • Мнения: 2 274
Цитат на: sunny_zt
Честно казано си мислех, че когато са минали няколко години от секцио /или от гинекологична операция/ вече може да се ражда нормално. Обаче явно съм бъркала, защото от моята са минали 4 години, но вчера лекарят ми каза секцио и толкова.
Не че се натискам за нормално раждане, но се надявах да има някаква мистерия преди да знам как ще раждам Grinning
Ааа, просто не му се рискума на твоя лекар, пък ти имаш и две операции - все едно 3 секцио, как ще се напъваш (ох, този глагол винаги ме е притеснявал!!) с толкова пъти рязан корем!!При мен някои се позамислят, т. има известна доза мистерия, но малкото здрав разум ми пдсказва, че не ми се рискува, макар че МНОГО искам нормално раждане...

Общи условия

Активация на акаунт