За прическите на момиченцата

  • 10 029
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 818
Идва лятото и аз много се замислям дали да не пострижа дъщеря си. Тя е с гъста дълга(до средата на гръбчето й) коса без бретон и се чудя дали няма да й е много топло. Като е вързана - добре, но като спи и й е много топло. Кажете как се справяте с този проблем?  Rolling Eyes Коя прическа е най-прохладна? newsm78

# 1
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ами ние правим така - пролетно време с опашки - лятно - късо постригана, защото много се поти. Зимата расте косата и на пролет с нови опашки.  Grinning

# 2
  • Мнения: 533
Ние до сега, всяка година, през лятото се постригваме късичко, до средата на вратлето някъде, точно по тази причина, да не и е топло като спи, особено в ДГ. Но това лято няма да се постригваме, защото е гимнастичка, а гимнастичка с къса коса има ли  Naughty

# 3
  • София
  • Мнения: 4 867
моите момичета винаги сами са си избирали прическите. в момента виктория е с много дълга коса, а габа преди няколко месеца си поиска прическа като на аника (след като прочетохме пипи). сега май иска да си пуска дълга коса.
най-прохладната прическа ни я показват след късните новини по бтв.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз се чудя какво да я правя моята...Хич не ми се стрижат тези руси къдрици, ама наистина много й се поти вратлето. Може би ще намалим само дължината.

# 5
  • Мнения: 1 883
Харесвам момиченца с дълги коси и нямам намерение да ги подстригвам, ако ще да е 40 гр  Crossing Arms

# 6
  • Мнения: 2 818
най-прохладната прическа ни я показват след късните новини по бтв.

 Joy Представям си я колко ще е смешна гологлава Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моята дъщеря е с доста дълга коса без бретон, мнооога гъста(като й измием косата с мъжа ми се редуваме да я сушим със сушоара, че ни заболяват ръцете, това е съвсем сериозно).
 Цялата рода ме преследва да я подстрижа, защото се потяла много и сигурно затова боледувала Confused Обаче навремето ние със сестра ми бяхме все на" панички" подстригани и сега съм с две ръце "за" да има дълга коса щерката.
  Лятото е постоянно вързана, дори правим едни фешън кокчета(т.е. два три пъти прегъвам опашката и тогава я връзвам, дано ме разбра).
 През нощта се поти,но като й вържа косата сутрин я боли главата(то и мен също, де)и престанах.
От една мама във форума (не си спомням името) - си намерих решението - обръща главата надолу и сплитам плитка, така плитката остава високо и не се поти, а и не е стегната косата. Също така сутрин косата не е така "деформирана" както когато е вързана на опашка.

Абе защо не мога да кажа нещо с две изречения newsm78

# 8
  • Мнения: 7 474
Никакво подстригване! Naughty
Нашата коса е до дупето , без бритон. Като я вържеш на опашка лятото и челото и вратлето е голо и през нощта спи на опашка(хлабава или плитка) и не се поти. А като я подстрижеш късо ще има коса и по челото и по врата и няма да прилича на нищо Naughty
Честно ви казвам-не мога да разбера как може да офъкаш момиченце с презумцията да не му е топло-пълни глупости.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Уф, сложна тема Tired... И аз като Етиа съм била все къъъсичко подстригана, толкова късичко, че често ме взимаха за момченце Confused. И поради тази причина от малка Цветелинка е с дълга коса. И си я харесва, и й се радва... Но през лятото татю й започва да ни преследва и двете да я подстрижем... Прид две години с "мъка на сърце", докато малката се плацикаше в банята, й окастрих част от богатството без да забележи /всъщност доста голяма част, ако трябва да сме честни Embarassed/. Последствията бяха катастрофални - детето невярващо си пипаше косата и ревеше.... С известни прекъсвания това продължи доста дни. И сега само мъничко и подкъсявам косата. До скоро ми беши по-лесно, защото нямаше нищо против да й правя прически - за горещите дни най-подходящи бяха двете плитчици/. Сега си е втълпила, че е неотразима със спуснати коси и не дава да я връзвам. Кара ме да й подстрижа бретона, защото искала да е без бретон Joy

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Харесвам дълги коси. Няма да ги постригвам, оставям ги с коса малко под раменете.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Преди 3 дни подстригах щерката и се родихме 2-те  Party А откога имах това желание.

Не съм фен на дългата коса, а пък на малко дете  Naughty

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Искам да я подстрижа, но тя не дава и дума да се издума, а против волята и не мога.
Не и връзвам или сплитам косата нощем, по себе си съдя, че е много неприятно и неудобно.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 766
Аз все чакам косата на Дияна да порасне малко... Скоро не ме е изненадвала със самосиндикална подстрижка.
Мисля лятото да я връзвам. Сърце не ми дава да я подстрижа, пък и тя надали ще иска.

# 14
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Дени е с дълга и гъста коса. Спи вързана на хлабава опашка или плитка. Не бих я подстригала, прекалено много ми е жал.

# 15
  • ново
  • Мнения: 5 964
Ох  ooooh! болната ни тема. От доста време спорим с таткото относно косата на Стели. Той е на мнение, че на малко дете не му прилича такава коса, аз обратното Crazy. косата на Стели е дълга почти до кръста, без бретон. Лошото е, че тя не е любител на прическите, но в жегата и правя две плитки или две опашки.
На 31 май ще има празник по случай завършване на ДГ и ще я водя на прическа, а след това сме се разбрали да я подстрижем на черта до раменете. Учудващо тя се съгласи от пръв път, защото и била омръзнала една и съща коса Joy

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
весела, колко още има да се изненадваш....

виктория беше 3-4 годишна като я заведохме по нейно желание да й пробият ушите. да, ама за козметичния салон се минава през входа на фризьорския. и тя като каза: "искам нова прическа - на черта и да ми се виждат обиците" Shocked наложи се да й оберат врата с машинка, за да постигнат желаната от нея дължина.

# 17
  • Мнения: 1 526
Гъста коса имаме, а при нас е доста топличко. Правим и измисляме все нови прически, плитки, опашки, кокчета... Нямаме проблеми и оплаквания! Подкъсявам я на всеки месец-  два, да е до средата на гръбчето. Спи вързана високо и хлабаво

# 18
  • Мнения: 3 740
Виждам, че темата е за момичета, ама да се оплача. Бобо имаше коса до раменете и днес ме изюди да го подстрижа нула номер, че му била омръзнала. И сега ми ходи като един скинхед, а на мен ми е мъкааа...

# 19
  • Мнения: 5 140
Не подстригвам, само махаме връхчетата.
Грехота ще е да я пострижа, косата и е на масури (искам и аз така, ама няма  Crossing Arms)
Врзваме се на опашки или кокче, а понякога и лента на главата.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 958
Джуджето има точно 3 кичура, които трябва да и подстрижа, но не ми дава сърце. Всички хора и ги забелязват и им се радват. Сестра ми до първи клас не беше подстригвана и косата и беше къдрава и дълга до кръста. Аз никога не съм била с дълга коса и тя все искаше да я подстрижем. След бала ми майка ми я направи на черта и тя толкова плака  Laughing Сега пак е с дълга коса и не мисли хич да се подстригва. Майка ми и и правеше рибена кост в различни форми и на брой. Сега чака и Дара да има коса и да почва нея. С рибена кост сестра ми летата е изкарвала по цяла седмица. Вярно, че ставаше като облак в главата, но майка ми всеки ден разплиташе по малко от нея и хем имаше къдрава коса, хем и беше прибрана.

# 21
  • Мнения: 683
Моята дъщеря е с доста дълга коса без бретон, мнооога гъста(като й измием косата с мъжа ми се редуваме да я сушим със сушоара, че ни заболяват ръцете, това е съвсем сериозно).
 Цялата рода ме преследва да я подстрижа, защото се потяла много и сигурно затова боледувала Confused Обаче навремето ние със сестра ми бяхме все на" панички" подстригани и сега съм с две ръце "за" да има дълга коса щерката.
  Лятото е постоянно вързана, дори правим едни фешън кокчета(т.е. два три пъти прегъвам опашката и тогава я връзвам, дано ме разбра).
 През нощта се поти,но като й вържа косата сутрин я боли главата(то и мен също, де)и престанах.
От една мама във форума (не си спомням името) - си намерих решението - обръща главата надолу и сплитам плитка, така плитката остава високо и не се поти, а и не е стегната косата. Също така сутрин косата не е така "деформирана" както когато е вързана на опашка.
Аз като малак имах много дълга и гъста коса. Денем ходех на опашки и разни прически, а нощем майка ми е сплиташе на лека плитка направо надоли от вратлето. Ако е достатъчно дълга - пробвай. Косата не се заплитя, детето не се поти, косата на се чупи като при връзване, а става на вълни... Hug

# 22
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Това с прическите ми е голям проблем щото са ми много, ама много леви ръцете дето се вика едвам опашка връзвам Embarassed За това реших миналата есен въпроса генерално като постригах дъщеря ми на етажи.Но отскоро тръгна на балет и ще трябва да пускаме дълга коса.

# 23
  • Мнения: 5 299
Викториа все оЩе е с къса коса, но пак много се поти през ноЩа. Мисля, че не бих я подстригвала, чакам с нетърпение да и порастне дълга косицата Flutter

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Моята е с доста коса и вече се чудя какво ще я правя лятото... Но не си и помислям да я подстригвам  Stop В момента е с една опашльонка отзад и една отгоре и сигурно така ще изкараме горещините  Grinning

# 25
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Аз направих грешката да я пострижа,беше и до кръста на масури. Сега се изправи и не дава да се постригва, а е накъсана защото не обичаме да се решим, ще я заведа  да я оформят правилно и повече никакво рязане Thinking

# 26
  • Мнения: 11 315
Идеи за прически на момиченца.
Пускала съм ги и друг път

# 27
  • Мнения: 603
Ако е много гъста косичката, не правете къса прическа на етажи.
Аз бях с дълга коса до първи клас. После реших, че искам прическа като на братовчедка ми - къса, на пластове, леко издължнена отзад.  Rolling Eyes
И понеже имах много гъста коса изглеждах ужасно. Косата ми стърчеше и главата ми изглеждаше огромна на фона на кльощавичкото ми тяло. После, дори,бях убедена, че учителката не ме харесва, защото нямам опашки. Въобще голяма мъка, докато пак порасне косата.
НИКОГА ПОВЕЧЕ НЕ СЪМ СЕ ПОДСТРИГВАЛА под раменете.
Така, че много е важно да се съобрази прическата с гъстотата на косата и формата да лицето.
Един съвет за спането в жегата - косата просто се отмята нагоре върху възглавницата.
И помислете за това, че късата коса трудно се връзва на опашки и плитки. И на практика понякога повече изпотява вратлето.

# 28
  • Мнения: 2 910
Сърце не ми дава да й подстрижа косичката, а и едва дочаках да и порасне малко, за да й правя прически.

# 29
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
тази е страхотна. Ако някой може да даде инструкции...моля,моля, моля  bouquet

# 30
  • Мнения: 3 760
Харесвам момиченца с дълги коси и нямам намерение да ги подстригвам, ако ще да е 40 гр  Crossing Arms
И аз съм на това мнение. Но като гледам щерката от сега се потиииииииии... Ще видим. Може да спи на плитка   Thinking

# 31
  • София
  • Мнения: 3 421
Идеи за прически на момиченца.
Пускала съм ги и друг път

Да, спомням си. Доста прически сме заимствали от тези.  Grinning

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Наталия винаги е била с дълга коса. Не я подстригвам специално за лятото. Обикновено косата й е почти до кръста. Не си я представям с къса коса изобщо. Винаги е вързана обаче. С пусната коса може да я види човек само преди лягане. Наскоро реших, че искам малко да си почине косата и я заведох на фризьор. Подстригаха я на пластове, като най-късото й е до раменете, а на гърба е някъде по средата. Ами, тя ми се струва без коса почти. Всички казват, че така е чудесна, но на мен ми е криво всеки път като я погледна. Сега съм решила цяло лято да я оставя и чак след морето да й подрежем връхчетата. През лятото пак ще си е все с прибрана коса. Но като спи задължително й я пускам. Не я оставям да спи стегната или вързана. Но да я подстрижа късо - абсурд!

# 33
  • Мнения: 2 818
Благодаря ви за отговорите Hug
Реших да не я подстригвам. Вчера накупих още джунджурийки за коса, че много бързо се губят и ще я връзвам. За през нощта тя не ми дава да я връзвам, но пък преди няколко дни "порасна" Wink и решихме да спи вече на голямото легло, където естествено е по-хладно.

Arwen Undomyel, благодаря за идеите, ще се възползвам, особено от едната  Sunglasses Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 39 766
Идеи за прически на момиченца.
Пускала съм ги и друг път
Спомням си темата Simple Smile
Дияна в момента сама не дава да я подстригвам. И тържествено обеща, че сама няма никога повече да го прави Simple Smile
бритона й е къс, и има моята форма  #Cussing out Ако знам, че въртели и "лизнато" се оправя с бръснене... но кой ли заблуждавам.

# 35
  • софия
  • Мнения: 4 985
Цитат
moita shterka beshe s kosa do pod krusta do predi dve sedmici.gusta i kudrava na masuri kosa.Nikoga niama da ia otreja dokato tia v niakoi puberski moment ne reshi che iska,kato ya kupia i kosata i stiga do pod dupeto.podstrigah ia uj samo s okol10 santima ,a tia kato se navi i sega e malko pod sredata na grubcheto   ama gusta gustaaaaaa.
tolkova mnogo i haresvam kosata che samo smeniame pricheski.........
моята щерка беше с коса до под кръста до преди две седмици.гъста и къдрава на масури коса.Никога няма да я отрежа докато тя в някои пуберски момент не реши че иска,като я купя и косата и стига до под дупето.подстригах я уж само с okol10 сантима ,а тя като се нави и сега е малко под средата на гръбчето   ама гъста гъстаааааа.
толкова много и харесвам косата че само сменяме прически.........

Последна редакция: пн, 22 май 2006, 12:41 от Ellypr

# 36
  • Мнения: 11 315
тази е страхотна. Ако някой може да даде инструкции...моля,моля, моля  bouquet
Не е трудно, но иска малко търпение и сръчни пръсти.
Почва се от едната страна на главата. Най-горе се взема малък кичур, разделя се на две и се заплита. Кичура, който идва отдолу, захваща малко от свободната коса и се заплита отгоре, така другия е вече отдолу и той хваща част от свободната коса и така се повтаря до долу. Накрая се слага ластичка и се продължава другата страна. Може да се направи малко кокче, плитка или просто да виси на опашка.

# 37
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И аз някак така си го представих.
Благодаря  bouquet

# 38
  • Мнения: 11 315
И аз някак така си го представих.
Благодаря  bouquet
Аз сега намерих старата тема - там съм го описала май по-добре
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=34711.0

# 39
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Още по-благодаря  bouquet  bouquet

# 40
  • Мнения: 8 505
Моята е с къса коса-до под ушите.Но следващото лято...не ми се иска да и режа косата.

# 41
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дайте идеи, моля ви, за къдрава на букли, ама като ресори коса! благодаря!

# 42
  • Мнения: 1 283
Arwen Undomyel,много са ти сладки дечковците! Heart Eyes И младежа е с фешън прическа! Grinning

Моята рошла не става за тези прически още,пък и много сложни ми се струват за левите ми  ръчици! Crazy

# 43
  • Мнения: 712
Аз имам момче, но гледам мадамите около нас. Почти всичките са на опашки или на плитки.

# 44
  • Мнения: 11 315
Arwen Undomyel,много са ти сладки дечковците! Heart Eyes И младежа е с фешън прическа! Grinning

Моята рошла не става за тези прически още,пък и много сложни ми се струват за левите ми  ръчици! Crazy
Като ти гледам рошлата на снимката, доста би могла да я разкрасиш - позлвай малки ластички и я навърши с поне 10тина или и наслагай малки щипчици, стига да ги търпи на главата си. Ама голяма сладурана е станала, да знаеш, че и за снаха става Wink
Ако Холи стои мирна, можеш да пробваш - веднъж, дваж обаче на мръсна косичка. Тогава не се изплъзва толкова лесно от пръстите и можеш да тренираш. Аз лично самата срещам затруднения, когато трябва да сплитам чистата коса на Мирел - хлъзгава, колкото си искаш. Хем с тънък косъм, хем не много гъста. Инат и упражнения му е майката на прическите.

# 45
  • Мнения: 505
ами тъй като сме с къдрава и дълга до средата на гръбчето коса... я носим предимно на опашка...че и дума не дава да я подстрижа... а пък и расте много бавно...та сега водим преговори да я СПЛЕТЕМ НА МАЛКИ НЕГЪРСКИ ПЛИТЧИЦи...само дето ще трябва да издържи половин ден на фризьорския стол... което ума не ми го побира как ще стане... newsm78

# 46
  • Мнения: 670
И с къса коса се поти, така че не смятам да подстригвам.

# 47
  • Мнения: 1 283
Arwen Undomyel ,точно от малките ластички ползвам,но не за разкрасяване,а да й прибера косата,защото много й пречи,а и вече стана топло.Правя по няколко малки опашчици,в зависимост колко ми даде да й направя! ooooh! Така като я гледаш мислиш ли,че ще стои мирна!? Crazy А косата как да я изчакам да стане мръсна като всяка вечер я мия. Tired Кажете ми как да я изкъпя без да й намокря косата?После я гоня из цялата къща да я суша,а тя пищи до небето!...добре,че кабела е дълъг! Rolling Eyes Правила съм ето тези прически! Wink

Сутрин отива с прическа на градина и следобед си я прибирам като разплетена дамаджана в главата и набързо й връзвам две опашлета!Учителката ми казва да не я връзвам,че си сваля ластичките заедно с коса и ги лапа! ooooh! Сутринта опитах да й направя от прическата с опашчиците хванати една след друга и стана готино,но я бях заклещила между краката си да не мърда! hahaha Докато стигнем до градината прическата беше развалена! Tired

# 48
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Голямата сравнително скоро я подстригахме. Сега е на къса черта, с бретон.

# 49
  • Мнения: 11 315
Толкова е сладка. Мисля, че е още малка да седи мирна и да търпи. Моята на тая възраст също гледаше веднага да ги издърпа, да се оскубе и да ги налапа.
Вечер като я къпеш, не и слагай шампоан, просто я изполивай. Няма начин да не се намокри. С душ , без душ, с вана, без вана - все е мокра.
След това практикувам номера - увиване в хавлия, завиване под одеалото за малко и чета някаква кратичка история с претекста да си почине от банята. След това обличам пижамата и я пускам да тича. В момента водя подобна на твоята борба с малкия

Общи условия

Активация на акаунт