Моите любими торти!!!-2

  • 113 447
  • 429
  •   1
Отговори
# 90
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета, тортите ви са супер, БРАВО!

Ето и тортата за днешният ми рожден ден:

Hищо особенно(пак нямах време) Embarassed Embarassed Embarassed. Вътре познатата класика - пандишпан, млечно-маслен крем, покритие и украса, марципан.

# 91
  • Мнения: 5 877
Наталинке, честито!!! Голямо си вдъхновение, да знаеш! И на другите рожденички сладковкусни целувки!

Последна редакция: нд, 04 юни 2006, 15:48 от Anda

# 92
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Поздравления на Ванчето, Зори и Наталина за прекрасните торти!
И аз направих торта за рождения си ден, но забравих фотоапарата вкъщи! Не е нещо особено, но утре ще ви я покажа!
На украса не я докарах добре, но пък беше вкусна!

# 93
  • Мнения: 5 873
Честито на рожденничките!Natalyna,много красива торта!Мira,чакаме снимки.

# 94
  • Мнения: 7 821
ЧРД, момичета !  Прекрасни тортите !

# 95
  • Мнения: 160
Ванчето, тортата е страхотна, непременно ще я пробвам и аз  smile3521!!!




Днес моята мама има Рожден Ден и ще я изненадам с тази тортичка :



Нещо средно е между Шарлота с ягоди и парфето на Сладка Хапка. Разрез ще покажа следобяд, като я срежем.
Страшна торта. Моля те дай рецептата.

# 96
  • Мнения: 1 153
Момичета, тортите ви са супер, БРАВО!

Ето и тортата за днешният ми рожден ден:

Hищо особенно(пак нямах време) Embarassed Embarassed Embarassed. Вътре познатата класика - пандишпан, млечно-маслен крем, покритие и украса, марципан.
Grinning страхотна е

# 97
  • Мнения: 108

много е вкусна!!!

https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Последна редакция: нд, 04 юни 2006, 16:53 от pedagog

# 98
  • Мнения: 386

Изглежда много добре,поздрави   bouquet .Ама даи рецептата,моля те.

# 99
  • Мнения: 386
ЧЕСТИТ  РОЖДЕН  ДЕН  на всички!Приятно и весело изкарване!  bdbaloni

# 100
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Благодаря на всички!
Утре ще ви "почерпя" с по едно парче от моята торта!!!  Heart Eyes Hug

# 101
  • Мнения: 22 867

Честит рожден ден, момичета! Да сте живи и здрави, и много, много обичани!

# 102
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Момичета, тортите ви са супер, БРАВО!


Hищо особенно(пак нямах време) Embarassed Embarassed Embarassed. Вътре познатата класика - пандишпан, млечно-маслен крем, покритие и украса, марципан.
Честито!
А интересно какви стават, като имаш време Mr. Green  bouquet
Торта не съм правила от години. Другата събота и аз имам РД...ще взема да се представя  bowuu

# 103
  • Мнения: 7 106
Страшна торта. Моля те дай рецептата.

Рецептата е комбинация от няколко торти + мои фантазии. Сега ще ти систематизирам нещата :

Най-отдолу е пандишпанов блат, който приготвих от :
 2 яйца
50 гр. брашно
50 гр. пудра захар
1 ванилия
1-2 ч.л. настъргана лимонова или портокалова кора за аромат (може и без тях)

Жълтъците се разбиват със пудрата захар, добавя се ванилията и лимоновите кори. Отделно разбиваш белтъците на сняг със щипка сол и ги добавяш към жълтъците, като внимателно ги смесваш. Печеш в предварително загрята на 180 гр. фурна.
Но можеш да сложиш и готов блат, По-лесно е  Wink.

Като изтине блата го слагаш най-отдолу в тортена фора, от разкопчаващите.

1 Руло (на Ройал кейк например) го нарязваш и редиш около стените на формата, но предварително ги облепваш със фолио или наелон, за да не залепнат после по нея и да се развали формата.

Пълнежа е от 4 заквасени сметани (от малките на Данон ползвах аз) и 1 кофичка кисело мляко "На баба"-кафявото. Разбивам сметаните на крем и към тях добавих около половин килограм ягоди (предварително ги бях наръсила с 1 к.ч. захар за да си пуснат сока, сока прецеждаш и отделяш настрани, за най-отгоре). Пасираш всичко много добре и добавяш 2 пакетчета желатин. Ако харесваш повече сладко, можеш да добавиш захар на вкус, аз не съм слагала допълнително, защото тази от ягодите ми беше достатъчна за моят вкус.
Желатина предварително го разтваряш в малко студена вода, за да набъбне и после го разтопяваш на водна баня или в МВ, но гледай да не завира. котаго се разтопи, го прибавяш към сметановия крем и размесваш добре. Изливаш сметановия крем във формата и я слагаш в хладилника за 3-4 часа да стегне добре.

Когато крема е стегнал вече си нарязваш ягодите (или с каквито плодове си решила да украсяваш) и ги редиш върху крема.
1 пакетче желатин го разтваряш по горнана продцедура. Отделеният сок от ягодите го разраждаш в вода (аз го правих на око, ама около 300-400 мл. вода отиде при мен. Добавяш желатина вътре, размесваш хубаво и заливаш плодовете, така както са си във формата. Прибираш в хладилника отново и оставяш пак около 3-4 часа да се стегне хубаво цялата торта.
После откопчаваш внимателно формата, ако е необходимо първо леко мини с нож по края, за да отделиш тортата от формата и готово.

По желание, преди да излееш крема върху блата, можеш да наредиш и на него плодове.

Ето и от вътре как изглежда :



Вкуса е като на сладоледена торта с плодове  Grinning.

Ако нещо не съм дообяснила питай.

# 104
  • София
  • Мнения: 6 258
Леле, Зори, чак ми се дояде!
Честито на рожденичките!!! Много, много сладки моменти!!!  bouquet  bouquet

Ванчето и Наталина, може ли линк към тортите, че при мен пак не се виждат? Sad

Общи условия

Активация на акаунт