Моите любими торти!!!-2

  • 113 448
  • 429
  •   1
Отговори
# 315
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Снежи, чудна е тортата - тъкмо щях да питам не е ли Наполеон!   bouquet Ох, направо ми се дояде, толкова е апетитна!  Crazy Heart Eyes

# 316
  • Мнения: 899
Да питам, някой знае ли къде в София мога да намеря такива цветчета, като от тортата на Кенга? Thinking

# 317
  • Мнения: 5 873
Днес направих   торта Трюфел-разкошна е Crazy.На вид е като от виенска сладкарница,а вкусът е божествен,топи се в устата.... #Crazy #Crazy #Crazy
За съжаление  #2gunfireнямам фото и си умирам от яд,че не мога да ви покажа това съвършенство... #Cussing out
От тук черпя вдъхновение и идеи
Благодаря на marabu,отново,както и на sladka hapka,пеп-4о и morena,които ми дадоха стимул да я направя  bouquet
  Между-другото,тортата е за рожденния ден на свекърва ми. Flutter

# 318
  • Мнения: 6 243
Ванче, тортата е убиец.
Засега ми е на първо място във фаворитите за торти. Ясно ти е защо.

# 319
  • Мнения: 22 867
Момичета, попаднах на една торта, която съм яла в Москва и за която се опитвах да си спомня покрай тортата с мюсли на Сладка хапка. И днес в руски сайтове намерих рецептата за "Кранчин Манчин" - много прилича или е същото това, за което си спомням. Вижте го каква красота е!



Ето и рецептата:

За 10 порции:
150 гр. натурален шоколад
70 гр. обелени слънчогледови семки
50 гр. корнфлейкс
1 кг. плодове по избор /ягоди, малини, къпини/
1 пакетче желатин или някакво желе /може и разтопени лимонови резанки/
250 мл. ягодов сироп / от компот или просто подсладена вода/

1. Шоколадът се чупи на парчета и се разтопява на водна баня.
2. В горещия разтопен шоколад се изсипваткорнфлейкса и слънчогледовите семки. Внимателно се разбърква, така, че да се смесят с шоколада.
3. Кръгла форма с диам. 26 см. се застила с готварско фолио, покриват се и стените, и се изсипва шоколадовата смес. Изравнява се, притиска се с лопатка или лъжица, и се поставя в хладилник за около 40-50 мин.
4. Плодовете се измиват и подсушават. Нареждат се върху шоколадовата смес по ваш избор.
5. Приготвя се желатинов разтвор с ягодовия сироп и се заливат плодовете с помощта на лъжица. Пак се връща формата в хладилника поне за час. /Мисля, че е много цял час!/
6. Формата се вади от хладилника, тортата се прехвърля в чиния и се сервира.

Тортата е много свежа и не много сладка.

В почивните дни ще опитам да я направя.
А може би някоя от вас вече я е правила? newsm78

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 15:41 от labrex

# 320
# 321
  • Мнения: 22 867
Bambinkamalinka, чийзкейкът ти изглежда направо убийствено!Поздравления!

# 322
  • Мнения: 818
Iabrex,благодаря ти,и вкусьт му е убийствен.Черпя те едно парченце http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=951270
Сладоледената бомба сьщо е сьс сирене/Дунавия/-много вкусно

# 323
  • Мнения: 293
  smile3501 smile3501 smile3501 smile3501Бамбинка
А рецептите може ли ????Много интересно със сирене ''Дунавия''!!!

# 324
  • Мнения: 818
Сладоледената бомба е по рецептата на Зьхи http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100057.msg1761574#msg1761574

В моятя бомба не сложих шоколада и ядките.Захаросаните портокалови корички не ми харесаха-с портокалови корички от сладко ще стане по-добре.Важно е Дунавията да се изкисне много добре от солта.Аз усещах лека солена жилка,но гостите ми не долавяха такава.Бяха много учудени,когато им казах,че в тортата има сирене.

Чийзкейка е по рецепта на Honda,аз само намалих продуктите и сложих малко повече сметана.
Аз го направих така:

блат:250гр. бисквити-1и3/4ч.ч.-смлени
         100гр. орехи-смлени
         1/2пак. масло/60гр./
         есенция ром

крем:250гр. сирене Маскарпоне
         100гр. сирене Филаделфия/аз сложих Буко/
         1ч.ч. пудра захар
         150мл. течна сметана

за блата:Смлените бисквити и орехи се смесват с разтопеното масло и есенцията.Разстилат се вьв форма за торта,натьпква се добре
                и се слага в хладилника.
за крема:Разбива се сметаната,прибавят се маскарпонето,филаделфията и захарта.Разбиват се добре и полученият крем се разстила
                вьрху блата.

Отгоре намазах сьс сладко от боровинки,но тьй като ми беше останало малко го смесих с малко водичка и желатин.
       
       

Последна редакция: нд, 23 юли 2006, 10:39 от Bambinkamalinka

# 325
  • Мнения: 22 867
Iabrex,благодаря ти,и вкусьт му е убийствен.Черпя те едно парченце http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=951270

Уф, тия учени! Кога ще направят телепортацията възможна??? newsm78 А, то сега, уж ме черпят, пък само преглъщам пред монитора. Cry Друго си е да имаше едно копче, да го натисна и тортичката като СД  да ми излезе от там! Wink

# 326
  • Мнения: 818
Iabrex,благодаря ти,и вкусьт му е убийствен.Черпя те едно парченце http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=951270

Уф, тия учени! Кога ще направят телепортацията възможна??? newsm78 А, то сега, уж ме черпят, пък само преглъщам пред монитора. Cry Друго си е да имаше едно копче, да го натисна и тортичката като СД  да ми излезе от там! Wink

Ех,мечти,мечти...

# 327
  • Сливен
  • Мнения: 382
Labrex, нещо си пропуснала в рецептата на сладкиша. Видях, че в съставките има мюсли, а то после никъде не се появява. Може би се слага със слънчогледовите семки, но си мисля, тогава няма ли да се задъвква гадно? Не трябва ли нещо да се накисне или????  Rolling Eyes
Като я направиш, кажи какво стана, че много ме заинтригува този сладкиш!


Бамбинке, а ти просто нямаш милост!!! Кой ги яде тия вкуснотии? Аз щях да се търкалям ако беше наоколо ми.

Последна редакция: пн, 24 юли 2006, 11:20 от Кенга

# 328
  • Мнения: 818
Кенга имам периоди в които нямам спиране.Кеф ми е да си стоя в кухнята и да изпробвам рецепти.
Ето още една тортичка от мен/ по рецепта за торта порше/ http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=951246

# 329
  • Мнения: 22 867
Labrex, нещо си пропуснала в рецептата на сладкиша. Видях, че в съставките има мюсли, а то после никъде не се появява. Може би се слага със слънчогледовите семки, но си мисля, тогава няма ли да се задъвква гадно? Не трябва ли нещо да се накисне или????  Rolling Eyes
Като я направиш, кажи какво стана, че много ме заинтригува този сладкиш!


Ами аз съм си любителка на мюслито и съм си го изяла..................Разбира се, че се слага заедно със слънчогледовите семки. Уж не спях тогава, ама........ Мислех в събота да правя тортата, но не ми остна време. Ще взема един шоколад днес, ще го разтопя и ще го объркам с мюсли. Като постои, ще опитам дали се яде. Но в Москва го ядях и още как............ Heart Eyes Хич не ми се задъвкваше гадно. Мисля, че от втечнения шоколад ще омекне. Като пробвам, ще напиша. Grinning

Bambinkamalinka, ти пак уцели десятката!  bouquet Е как я нашари така тая торта, като "купешка" е!  chef

Общи условия

Активация на акаунт