Моите любими торти!!!-2

  • 113 441
  • 429
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 22 867
Тя утре има рожден ден и се радвам,че и харесаха много. 

Как няма да и харесат! Аз на снимките ги харесах, а на живоооо..................представям си колко по щяха да ми харесат. Grinning Даже не съм разбрала, че са за една приятелка. Набързо реших, че като са две тортите са за приятелки. Като не внимавам какво пише Embarassed. Е, твоята приятелка си има чудесна приятелка! Весел купон ви пожелавам!

# 361
  • Мнения: 97
Синът ми има рожден ден и реших да му приготвя торта сама.Ето какво се получи,мисля че не е  зле като за първи опит:
http://www.bgphoto.net/photos/10698/o632900734657812500.JPG

# 362
  • Мнения: 9 108
mishi , много е хубава тортата, а малкия рожденник да ти е жив и здрав и много да ви радва     bouquet  bouquet

ето и моето среднощно произведение без никакъв повод



и парченце

# 363
  • Мнения: 1 099
pep-4o може ли рецепта! Изглежда много вкусно!

# 364
  • Мнения: 373
Ако питаш мен смеси марципана с боята, защото аз гледах предаването на Звездев като я правеха тая торта и , за да я оцветят използваха едно нещо дети и Звездев каза че за пръв път виждал тоя метод!!! newsm78

МОЛЯ НЯКОЙ ДА МИ ПРАТИ РЕЦЕПТАТА ЗА ТОРТА 'СНИКЕРС' Praynig Praynig Praynig

# 365
  • Мнения: 22 867
Ако питаш мен смеси марципана с боята, защото аз гледах предаването на Звездев като я правеха тая торта и , за да я оцветят използваха едно нещо дети и Звездев каза че за пръв път виждал тоя метод!!! newsm78

МОЛЯ НЯКОЙ ДА МИ ПРАТИ РЕЦЕПТАТА ЗА ТОРТА 'СНИКЕРС' Praynig Praynig Praynig

Ето я ТУК. А ТУК пък има малко по-различен вариант на същата торта.

# 366
  • Мнения: 373
LABREX огромно благодаря!!!!  bouquet

# 367
  • Мнения: 9 108
Ibsena_ - Много лесна и бърза
блата е:

4 яйца (моите са домашни и са сравнително едри)
6 с л захар
4 с л брашно
2 с л нишесте
1 бакпулвер
3 л какао

крема:

400мл готварска сметана  (Хопла беше)
100мл прясно мляко
6 с л пудра захар
100 гр извара (никой не ме видя, че я слагам, иначе само при мисълта не биха я хапнали дори  #2gunfire )

за сиропиране:
50мл ликьор
70-80мл вода
5-6 с л захар (5-6 защото бяха на око)

какао за поръсване - около 30гр
1 малък шоколад (моя беше 1/3 останал от Своге натурален 100грамов )

За блата се разбиват белтъците отделно на сняг.
Яйцата със захарта и какаото -  малко, за около 5 мин.
прибавям брашното и нишестето, като редувам по 1л. + бакпулвера.
Когато ги пое, прибавих и обърках с лъжица белтъците (не с миксер)
Изсипах на намасмена готварска хартия и изпекох на 180* за около 15-20 мин.
Формата беше 24-25см, но разрязах блата на 2 части и изрязах встрани по диаметъра, за да изравня, стана около 22см.

Докато се пече и изстива блата - приготвих крема.

Крема: Сметаната, пр мляко и захарта разбих за около 7-8 мин., докато стана гъст крем.
Прибавих и изварата - още 2 мин. разбиване.

сГЛОБЯВАНЕ - сиропирах тортата с едно пръскало за прозорците, защото ми писна да оливам с лъжицата. Отне ми 5 мин. да го прочиствам, за да не мирише, поради което днес отивам в магазина да си купя такова празно (има ги в магазините за лев) Така стана много равномерно сиропирана.
Дебел слой крем, че щерката отдавна иска "торта с бял крем" между двата блата, отгоре пак крем и плътно поръсване с какао.  Отстрани загладих с къдравото ножче за рязане, поне стана на еднакви вълнички. Настъргах и шоколада отгоре. Докато украся горния бордюр със сметана, щерката решила, че сме приключили и обрала останалата малко сметана с показалче  Laughing Laughing Поради което не можах да и сложа бордюр отдолу.

От печенето на блата до завършването на бордюра - около час и 15-20 мин.

# 368
  • София
  • Мнения: 6 258
... сиропирах тортата с едно пръскало за прозорците, защото ми писна да оливам с лъжицата. Отне ми 5 мин. да го прочиствам, за да не мирише, поради което днес отивам в магазина да си купя такова празно (има ги в магазините за лев) Така стана много равномерно сиропирана.
...
Ей, върхът си, супер идея!!!  smile3501 Пфу, как не съм се сетила, и аз като сиропирам с лъжицата се чудя как хем да е добре сиропирано по края, хем и да няма навън. Crazy Веднага грабвам идеята Wink, също и за крема с извара ще пробвам (много я уважавам изварата Simple Smile)

# 369
  • Мнения: 9 108
...
Ей, върхът си, супер идея!!!  smile3501 Пфу, как не съм се сетила, и аз като сиропирам с лъжицата се чудя как хем да е добре сиропирано по края, хем и да няма навън. Crazy Веднага грабвам идеята Wink, също и за крема с извара ще пробвам (много я уважавам изварата Simple Smile)

само дето идеята не е моя, взех я от Марианка-та  bouquet , но сега я приложих за първи път и  bouquet

# 370
  • София
  • Мнения: 6 258
Благодарности и на нея тогава. Wink   bouquet

# 371
  • Мнения: 1 099
pep-4o супер си много благодаря другиден я пробвам  Hug Наистина е много лесна и изглежда много вкусна!
А това с пръскането е много хитро!

# 372
  • Мнения: 25 611
За РД на мъжа ми пробвах тази тук тортичка. Не стана точно така, както ми се искаше, но по-важното е, че човекът много си я хареса. Laughing

Съжалявам, че не мога да ви покажа разрез, но ще я хапваме надалече, а там няма да мога да снимам.

# 373
  • Мнения: 60
Ето я и моята любима торта
КРОАСАНОВА ТОРТА
Трябват ни:
6 кроасана с шоколад
захар
8 яйца
1л.прясно мляко
ванилия и сметана за украса
Вземаме кръгла дълбока тава или кръгла форма за кекс,намазваме дъното с маргарин,масло или олио.Отгоре изсипваме 1 кафена чашка захар и карамелизираме върху котлона.След,като захарта се разтопи оставаме хубаво да изстине до напукване на карамела.Отгоре нареждаме кроасаните разрязани наполовина по дължина.Тази част от която е шоколада обръщаме върху карамелизираната захар(така се редят кроасаните)Отгоре заливаме с кремкарамелената смес от 8-те яйца разбити със захарта(24супени лъжици),прясното (сварено)мляко и ванилията.Съдът се поставя в по голяма тава в която се сипва 1 пръст вода и се пече в не много гореща фурна около250 градуса.Отгоре трябва да хване хубава коричка и при разклащане на съда сместа да наподобава желе.(Не се притеснявайте когато кроасаните при наливането на кремкарамелената смес се повдигат нагоре.Нормално е)След изпичането се оставя хубаво да изстине,леко с малко ножче се отлепват отстрани,слага се отгоре голяма тортена чиния и рязко се обръща.Украсява се със сметана ,орехи и всичко ,коета ви хрумне.
Да ви е сладко

# 374
  • Мнения: 5 873
Ето днешната   
                        Торта с бишкоти и пияни круши
 

 

Общи условия

Активация на акаунт