Орхидея

  • 281 412
  • 1 288
  •   1
Отговори
# 840
# 841
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, приятелят ми е в Бриколаж в момента и го помолих да вземе кристалон, но той каза, че има 7 различни вида и понеже не помня кои видове бяха препоръчани за орхидеите сега ви моля да помагате. Трябва ми нещо, с което да се подхрани самото растение, а и да се увеличи периодът на цъфтене.
Благодаря!
Edit: Понеже бързахме му поръчах да вземе кафяв и бял кристалон след малка консултация с форума с помощта на търсачката. Видях, че белия ще мога да го ползвам и за едно друго растение, та съм доволна Simple Smile Но все пак ще се радвам да дадете съвет за кристалоните, че да знам за друг път.
Предлагам в новата тема на първа страница да се събере полезната информация.

Последна редакция: сб, 01 авг 2009, 19:56 от White_tulip

# 842
  • Мнения: 812
Аз ползвам зелен,оранжев и бял кристалон  Peace

# 843
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Здравейте момичета.Най-сетне се завърнах прекарах много добре на почивката и съм много доволна и щастлива обаче като се прибрах и като видях орхидеята ми единият цветоносец целият беше окапал но я полях и сега се посъвзе сега ще ви пратя снимка да я видите.Според вас от тази зелена клонка ли трябва да се появят новите пъпки?И колко време минава докато се появят новите пъпки.Стаблото беше почнало да изсъхва обаче аз го срязах и сега се поуправи ще го видите на снимката.Подариха ми една бяла орхидея но се претиснявам тъй като вътре в саксията корените и са много хубави обаче няма въздушни корени и нея ще ви покажа
ето ги и красавиците:
http://media.snimka.bg/3880/014015210-big.jpg
http://media.snimka.bg/3880/014015223-big.jpg

# 844
  • Пловдив
  • Мнения: 3 747
Светле, направи снимка в близък план на участъка който мислиш, че е проблемен, защото аз такъв не видях.
Не винаги се образуват въздушни корени, така че и тук липсва проблем.  Simple Smile Орхидейките ти са страхотни. Не търси под вола теле Wink.

# 845
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Много са хубави орхитата, Светле Grinning
На моята новата хубавица пък и се разпуква първата пъпка вкъщи Simple Smile Доста време след като я взех, но нали двете най-големи окапаха, а другите бяха мънички. Но вече са пораснали, а имам чувството, че и двете връхчета малко са нараснали, дано да не ме лъжат очите и да напуска още пъпки Party Малкото разклонение на единия цветонос също е добре. Ще я снимам като нацъфти повечко. Ама много е вълнуващ моментът като се отваря нов цвят Laughing

# 846
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, направо ми се плаче!
На двете ми нови орхита им окапаха почти всички пъпки. На едната 9, а на другата 6, първата има само 3 останали пъпчици. Много ме е яд, защото точно заради пъпките ги избирах толкова за да може като нацъфтят по-дълго да ме радват. При първата ми орхидея не падна нито едно неотворено цветче като ми я подариха... Има ли някакъв начин да ги накарам да изкарат нови пъпчици?

# 847
  • София
  • Мнения: 13 286
И на мен на едната ми окапаха 4-5 пъпки от най-малките. Явно този път стреса е по-голям. А изглеждаха много свежи. А може би и големите жеги оказват влияние, защото и доста от цъфналите ми увяхват. Не мисля, че може нещо да се направи.

# 848
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Щом няколко души се оплакваме, явно наистина са били стресирани този път. Гадничко е, наистина, но пък важното е растенията да са здрави, моята засега изглежда много добре, с доста дебели и месести корени, с твърди листа... Дано само опадалите пъпки да са и проблемът Simple Smile А на нея горкичката още по трасето някой и беше счупил една пъпка, пак голяма, беше паднала в саксийката и беше съвсем свежа, и после още 2 големи и едно съвсем мъничко пожълтяха и окапаха... Малко са плешиви цветоносите сега, ама пак си ми е красавица Heart Eyes А новото цветче е с повече жълто и по-малко червеникаво кафяво, да видим следващите. Другото орхи пък разцъфтя напълно без нито една загуба, дано да продължава в същия дух.

# 849
  • Пловдив
  • Мнения: 3 747
А случайно вечер да са на отворен прозорец? Нощните температури бяха доста ниски. Студените течения, след жегата ...

# 850
  • Мнения: 950
Здравейте момичета , да споделя с вас ,че и на мен на най-новата ми орхидейка от Кауфланд , паднаха 2 пъпки  Sad   ,мисля че са превозвани в хладилна камера с много ниска температура може би близка до замразяване и затова сега всички сме така неприятно изненадани  newsm78
Дано да се оправят бързо  орхитата ни Peace

# 851
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Да, това е много възможно, и аз си го помислих. Вкъщи климатик пускаме много рядко, и е доста горещо. А и факт е, че моята загуби пъпките си на първия ден вкъщи, буквално за 10 часа - сутринта бяха зелени, вечерта покафенели и сбръчкани. След това всичко си беше наред. За мен явно е стрес. Иначе оставям отворени прозорци нощем, но не става чак толкова хладно, а и другото орхи слава богу е на 6 Simple Smile Днес обаче ми се разпуква още едно цветче на новата, като я сваля следобед да я полея ще я снимам Grinning

# 852
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Записвам се да следя темата. Първата орхидея ми подариха за РД миналата година, през м.юни. Оттогава цъфтя 2 или 3 пъти, а наскоро пусна ново, трето стебло с разкошни цветове. Третото стебло се беше скрило между листата и когато се показа с пъпките ахнахме. Сега му търся пръчка за закрепване. Тази година отново получих орхидея за РД. Дано се развива така добре както първата.
Ще ги снимам по-късно и ще ги покажа.  Simple Smile

# 853
  • Варна
  • Мнения: 25 344
Didranad,
заинтригувах се Simple Smile Чакаме снимки. Как карате орхитата да цъфтят пак? На майка ми и я подарих преди почти година, не ще и не ще да цъфти. Изкарала е 2 листа мисля оттогава, корените са перфектни, но цветонос - цък. Сега и дадох половината от моята тор да видим ще има ли някакъв ефект.
Видяхте ли новия брой на Кауфланд? Другата седмица ще има минита по 11,11 лева (как пък са ги изчислили стотинките Simple Smile). Бях решила да не купувам повече за момента ама сега пак се замислих Crazy

# 854
  • Мнения: 812
кога другата седмица?

Общи условия

Активация на акаунт