Мами в арабските страни-5

  • 34 671
  • 290
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 468
Момичета, благодаря на всички за посрещането ъвв форума. Много са Ви сладки дечицата. Впрочем не случайно казват, че от смесени бракове се раждат най-красивите деца:-))) Моето дете е на седем години. Нещо не се готвим официално за второ по ред икономически причини.
Ще пътуваме до Сирия. Мои приятелки са ходили на екскурзия, казват, че е хубаво. Мъжа ми обича детето си много, не би могъл да го нарани по никакъв начин, тоест да го раздели от мен понеже двамата с малкия сме много свързани. Simple Smile

# 136
  • у нас
  • Мнения: 660
amal,моя съпруг също е от Сирия-Хомс.Ходила съм там вече няколко пъти и винаги съм си изкарвала чудесно.Пожелавам ти го и на теб.

# 137
  • София
  • Мнения: 462
Здравейте и от мен!

Много мъчно ми стана, чак се разплаках при вида на малките сладурчовци от детския дом. Не разбирам майките, които са ги изоставили.Дано пак да имам възможност поне материално да подпомагам такива дечица.  Cry
Как сте? Как са дечицата?
Още една седмица и ще си нагушкам моето щурче. HugСега само го чувам по телефона и ми става още по-мъчно. А пък баща му направо се просълзява, като малкия му каже- Тати ла тука! Успокоението ми е , че диша чист въздух и това е по-добре за него от въздуха в София.
Поздрави и от мен!

# 138
  • Мнения: 1 655
И намен ми стана много мъчно като ги гледах мъниците. днес исках пак да ида ама много студено, няма как да изведа самито.
утре сестра ми си идва с неиния бебок които е на 1г и 4 м. много ми е интересно как ще реагира на бебето,а другата седмица Фарух идва и ще се побаркам от щастие!

# 139
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
привет мами! първо да се похваля, 4е линда в4ера цял ден на гърнето прави вси4ко и ве4ерта памперса сух, сама тази сутрин си го махна и си  седна на гърнето пак! направо се кефя, дано да задържи така! Party
миленка, мерси много за сайтовете, снемам ве4е! на халед да му купите сладолед, я, какъв прогрес и ние така бяхме, на седмица по една стъпка в развитието напред.и аз се посмях на нощните похождения на дима, ама е опасно май!
 Rolling Eyesаз още гледам децата от дома и се 4удя как имат сърце някои жени!! сладури са и не знам как не са осиновени, като има толкова желаещи , а са добре гледани деца, като гледам, за дом!креми браво за родостта, която си им дала , топлинката! ей, колко малко им трябвят на децата!
амал, край, конспирацията приклю4и , тест сданен, 4лен приет! шегувам се и то с най-добри 4увства, аз даже на враговете си не оставям правото да ми се сърдят, камо ли на приятелите! трябва малко да ни опознаеш явно и споко , ние се държим виртуално пък и наяве за ръце!
 Hug

Последна редакция: пт, 09 юни 2006, 15:54 от marsy

# 140
  • Мнения: 468
Чао, майки,приятни събота и неделя на всички малчугани. Ние с наследника отиваме на разходка:-)))

# 141
  • Мнения: 1 269
ЕЕЕеее писах писах и се изтри

Браво на линди4ка,все така да продължава.
марси радвам се 4е става свалянето.поразгледаи ми и сподели как става номера с у4енето без азбуката.има още един за азбуката,но немога да намеря крак.ти поне я знаеш.

аз пак хванх малката в кра4ка.сложих я да спи и по едно време си отворила вратата и пак на долу на вънка с децата да играе.но този път си беше сложила сандалите,взела си 4анти4ката и си сложила телефон4ето на врата #Crazy
сега сме под клю4 4е току виж утре забила към СЛ.Бряг Laughing

Креми сигурно броиш минутите.А как ли ще се зарадва гордия татко на син4ето си Hug


# 142
  • USA
  • Мнения: 2 151
  Добре дошла amal Hug.И моя мъж е от Сирия,Дамаск.Ходила съм 2 пъти там,веднъж с него,а после сама.Хората са много дружелюбни и приятни,а чужденците направо ги обсипват с внимание.Всеки ден бяхме канени на гости,докато не се изредиха всички близки и далечни роднини.А за храната няма да говоря-по 100 вида ядене и сладкиши и ако не опиташ от всичко се обиждат...Е,аз не съм от тези дето трябва много да ме молят,ама и двата пъти се върнах с по 5 кила отгоре.
Брат на мъжа ми е женен за американка.Тя почти всяко лято си ходи в Сирия с децата или сама и твърди,че иска там да живее, когато децата завършат училище.И как не-като я носят на ръце като кралица докато е там.
 За предразсъдъците какво да ти кажа... единствено за това се радвам,че не живея в БГ.Едно време,когато познавах мъж ми само от 6 месеца и казах на колежките ми ,че ще ходя в Сирия,те ме обявиха за луда и едва ли не ме оплакаха жива.Не помогна и това,че им казах,че е християнин.Те твърдяха,че ме лъже,за да се оженя за него и като отида там ще ми сложи фереджето. #CrazyРазбира се,върнах се и им показах снимки на които съм с къса пола и потник в центъра на града,ама съм сигурна,че някои пак си мислеха,че нещо ги лъжа Mr. Green
  Семейството на мъжа ми имат много приятели мюсулмани,в които също бях на гости,много възпитани и сърдечни хора.Общо взето има голяма толерантност между хората от двете религии.Много са горди с историята и забележителностите си- например на мен освен,че ми показаха  много манастири и църкви,не пропуснаха да ме заведат и в две много известни джамии.
   Мога и още много работи да пиша,ама стана много дълго.Според мен няма за какво да се притесняваш,та ти познаваш мъжа си от 8 години ,не от вчера и знаеш какво  можеш да очакваш от него.Мисля,че ще си прекаращ супер и догодина ще искаш пак Simple Smile

# 143
  • Мнения: 1 655
Миленка малката Дима маи и харесва в българия. след като все иска да играе с децата!
аз пак хванх малката в кра4ка.сложих я да спи и по едно време си отворила вратата и пак на долу на вънка с децата да играе.но този път си беше сложила сандалите,взела си 4анти4ката и си сложила телефон4ето на врата #Crazy
сега сме под клю4 4е току виж утре забила към СЛ.Бряг Laughing
Ей ама каква кипра е!!!! Hug Hug Hug

Ох броим и двамата дните до пристигането му, 100% съм сигурна че тои ще се разплаче аи азсъс него!В 7,15сутринта каца във варна и нямам търпение да доиде!от 3 дни не мога да спя нощем, все си мисля как ще доиде ще го гушкам,как ще гушка тои Сами!!!

# 144
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
най-после спряхме лекарствата Grinning
най-после започна да се смее с глас и да се катери по дивана. дано и скоро времето се поуправи да го пускам да щурее на воля.
Марси, честито за малката. и аз се питам кога ще почна опитите.
Миле, заключвайте да не изпуснете малката красавица на някъде Shocked много Hug от бейби ден-ден
креми, не остана. скоро ще ти се сбъдне желанието за гушкане Mr. Green без майтап- знам какво ти е, но скоро ще сте си заедно тримата.

# 145
  • Мнения: 1 655
Мимо много хубаво че вече сте по добре!
Този красавец не заслужава да е болен!
а Зайед е точно във възраста когато наи много играят!
Хаиде лека вечер от мен!

# 146
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
добро утро моми4ета! затри ми постинга нета! мерси за пожеланията! дано денят да е добър днес за вси4ки и да си прекарате 4удесно!линда снощи мрънка от запушен нос, искаше си нурофен ,аз и мацнах малко викс около носа и после заспа! под наблюдение е! има колело три колела от два дни и ходят с дядо си да карат, може от вятъра да е настинала, много силен беше ,ама са дебели глави и двамата! смотано време, ту студено ,вали, после35 гр и после ураган , как да знаеш кво да правиш?линда продължава да е "кака" втори пълен ден  хехе! лек ден, мами и беб4ета! Peace Hug

Последна редакция: сб, 10 юни 2006, 11:06 от marsy

# 147
  • у нас
  • Мнения: 660
Здравейте мамчета Grinning
Извинете ме,че ще разводня малко темата,но вече се изчерпах откъм идеи за манджи.По принцип готвим повече от арабската кухня,даже срам не срам,но ще си кажа,че има някакви български манджи,които не знам как се правят Embarassed.Идеята ми беше,да пуснете тук по някоя идейка от вашия край,че ми се струва че ядем едно и също Rolling Eyes.
Предварително ви благодаря.Целувки на малките и по-големи палавници.

# 148
  • Мнения: 590
mariabutti Много се радвам за малкия,че е по-добре,колко страшно ми звучат тези абокати на това малко човече.
Kremi_m малко остана мила и ще се съберете.
Lorexa и ние сме така,предимно арабски манджи готвя.С българската кухня съм по скарана определено.Може и да ги знаеш рецептите все пак е от Сирия мъж ти,но тези са по лесни.
Зелен фасул
1кг зелен фасул.
1/2 с.л.къзбара
500гр кайма
2-3 скилидки чесън
сол на вкус
доматено пюре ако е арабско 2-3 с.л,ако е бг повечко.
Фасула се реже така  / /  на 3-4 см дебелина и се пържи ,но не във фритюрник.Като се смени цвета на фасула и малко омекне се слага къзбарата и счукания чесън малко и те да се запържат.Изцендам олиото /защото е повечко и го хвърлям/ и слагам фасула в тенджера със дом.пюре.Пържа каймата и нея я слагам към фасула,заливам с вода около 2 пръста над фасула да е .Вари се,трябва да е по-гъстичко да не е като супа съвсем.Сервира се с бял ориз.

Адже
4 връзки магданоз
6 яйца
2 глави лук
2 скилидки чесън
1/2 с.л едро смлян червен пипер
1/2 с.л.кимьон
сол
Всичко се реже на много ситно на ръка.В купа се слага всичко и се смесва добре.В тиган с олио се пържат "шничелчета" Mr. GreenС лъжица се слагат в тигана и леко се натискат за да станат равномерни.Слагам ги на салфетки да се изцедят от олиото.

Това е българско и става много вкусно.Особено ако месото е от охладените.
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100288.msg1766451#msg1766451

Дано поне едно да ти свършеи работа Rolling Eyes


# 149
  • Мнения: 1 655
срам не срам ще си призная, аз арабски манджи  вобще не мога да готвя, като се върна ще ме учат че мъжа ми много се сърди.Всъшност пакистански, които много се доближават до индииските.Моя мъж много обича пиле бриани, ама аз не знам как да го направя този ориз да му се не знае! Ама маи тои ме свикна така, все хоме деливъри и аз защо да готвя! Embarassed Embarassed
Иначе тои си харесва много мусака като му правя,или пък пържени дробчета с много лук,аз мног обичам да правя пилешки бутчета с картофи на фурна-нали е лесничко и тои много ги обича, абе все бг манджи!
Манел даи още идеики,ще си ги запиша и като се прибера да му готвя!

Общи условия

Активация на акаунт