Коледно

  • 69 494
  • 349
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 446
Джема, благодаря за информацията - намерих гаража с материалите за сладки - наистина голяма находка. За мамите от Варна и не само ще кажа адреса - ул. "Български орел" № 8, пресечка на "Патриарх Евтимий", върви се в посока Автогарата. Добра новина за теб - продават шоколада и в разфасовки от 1 кг, започват скоро да правят и малки разфасовки сладкарски бои - по 100 гр. Има страхотни посипки за коледни торти - зелени захарни пръчици и червени топченца. Аз купих за сега само една захарна къщичка за торта /1.20 лв/, но ще отида скоро със списък.
Желая на всички успешни дейности около фурната.

# 91
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Оу, много ти благодаря и аз за инфото. Миналата година нищо коледно не получиха. Още тези дни отивам да си накупя и аз разни нещица. Особено бои ми трябват, че моите попривършиха. Grinning

Последна редакция: ср, 07 дек 2005, 19:33 от djemma

# 92
  • Мнения: 1 399
Аууу, на "Български орел" 8 живеят мои роднини. Как досега не съм обърнала внимание, че в блока има и сладкарска борса ooooh!
DDBD, случайно да си забелязала фондана в какви разфасовки е и има ли вообще такъв?

# 93
  • Мнения: 446
Не съм питала за фондан, видях, че има различни заливки - карамел и др. подобни в кофички около 1 литър, шоколадови глазури - бяла, тъмна и млечнокафява по 1 кг, сметана за разбиване в кутии по 1 литър, желирани украси за сладки /малки топченца/, разни аромати и т.н. Видях още вафлени кори, бои, различни фигурки готови, книжни капсулки в различни размери, обаче времето ми беше много ограничено, затова не огледах повече и не питах подробно за продукти и цени. Пък и смятам да го направя сама по рецептата с пудра захар и глюкоза и желатин, тъй като имам рожден ден на 30.12. и ще ми трябват промишлени количества /торта за в къщи, за при родителите ми, поне две за работа и т.н./ Открих си два пропуска - не видях дали работят в събота и не взех телефона им. При всички случаи ще се поправя и ще докладвам за второто посещение /вероятно в края на седмицата/. А, продават и пресни яйца с гарантиран произход - за влагане в разни сладкиши без топлинна преработка.

# 94
  • Мнения: 1 355
Кажете как в София да си набавя захаросани цитрусови кори за меденките и щолена. Правите ли си ги или ги купувате готови ?

# 95
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Стела, фондан има, но сега в какви разфасовки е незнам, аз като питах беше много голямо количество.
За телефон и аз незнма, но в събота работят до обяд-миналата събота бях там точно по обяд и затвориха под носа ми. Затова тази събота смятам пак да отида по-раничко.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 686
Svetla, аз дадох една рецепта за меденки, обаче както казах все си спомням, че не искаха дълго време да омекнат (дори и повече от месец май са седяли).
Иначе шейната изглежда точно като детска шейна, в която сигурно повечето от нас са ни возили като деца. Но не се прави като сладки, да се изрязва на тестото, а си е триизмерна.
Ама и аз как обясних, ужас! ако искаш ще ти пратя идея за шаблоните.

# 97
  • Мнения: 2 142
online , аз си правя захаросаните кори. Навремето баба ми ги правеше така, то не са точно захаросани, но стават много хубаво и лесно. Нарязваш на ситно лимонови и портокалови кори (на толкова ситно, колкото на теб ти харесва). Разтопяваш захар във вода до получаването на гъст сироп и ги заливаш, докато е още горещ. Така хем коричките остават леко хрупкави, хем поглъщат захар, слагам и мъничко канела, защото обожавам аромата и. Така приготвената смес прилича на сладко и си я затварям в бурканче. 

# 98
  • Мнения: 2 142
nami, златна си!  Hug   bouquet
Утре ще се обадя и ще разбера информация.

Момичета, извинявайте нищо не направих днес. Embarassed Така ме завъртя работата, че съвсем изключих. Сега си го отметнах като задача за утре, та белкем сколасам. Извинявайте, отново!

# 99
  • Мнения: 202
Сънчо стига да не те затруднявам изпрати ми шаблоните, e-maila ми е ss_ss@abv.bg

# 100
  • Мнения: 1 884
Ето една сладка идея и от мен.


Бадемови бръмбарчета

Едно пакетче масло /125гр./ се разбива на крем с 100 гр. пудра захар.
Прибавят се 2 жълтъка и 300 грама брашно и се замесва тесто. От него се оформят топчета с големината на орех.
150 грама бадеми/обелени от черупките/ се нарязват на ивици или натрушават на ситно.  Топчетата се потапят в разбития белтък /на двете яйца/, а после се овалват в бадемите.
Нареждат се в поръсена с брашно, но ненамазана с масло тавичка и се пекат в умерена фурна.

# 101
  • sofia
  • Мнения: 127
nami, златна си!  Hug   bouquet
Утре ще се обадя и ще разбера информация.

Момичета, извинявайте нищо не направих днес. Embarassed Така ме завъртя работата, че съвсем изключих. Сега си го отметнах като задача за утре, та белкем сколасам. Извинявайте, отново!

Аз току-що се обадих. Значи имат фондан 12 кг в кашон. 1,80 лв. е цената на кг.
Марципан нямат.

# 102
  • Мнения: 294
nami, златна си!  Hug   bouquet
Утре ще се обадя и ще разбера информация.

Момичета, извинявайте нищо не направих днес. Embarassed Така ме завъртя работата, че съвсем изключих. Сега си го отметнах като задача за утре, та белкем сколасам. Извинявайте, отново!

Аз току-що се обадих. Значи имат фондан 12 кг в кашон. 1,80 лв. е цената на кг.
Марципан нямат.


аз предлагам да ес съберем и да си го разделим, какво ще кажете?

Последна редакция: чт, 08 дек 2005, 16:54 от slato

# 103
  • Мнения: 1 586
Някой знае ли от къде в София може да се купи готов фондан?

# 104
  • Мнения: 2 142
Тъкмо написах че съм звъняла до фирмата и да кажа,че има фондан. И прочетох, че nami вече ме е изпреварила.  На мен количеството обаче ми се струва доста голямо, така че да се организираме да си го купим заедно. Хайде, който иска да свирка! Аз съм първа  Whistling
Не се сетих обаче да питам дали продават някакви украси по специални, но това може и на място.

Общи условия

Активация на акаунт