Коледно

  • 69 496
  • 349
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 927
Тането, много са ти хубави медените бисквитки и "циганията" даже Wink Grinning Heart Eyes

О, мерси. Аз исках само да похваля тестото, че наистина ще става за ядене, защото нали знаеш какви зъботрошачки се получава от кръглите меденки Mr. Green. Всъщност днес дори си харесах елхичките Wink

Танита, айде да се сменим - аз ти давам моите шарении, а ти твоите "претупани" сладки Wink. Не бъди скромна, ти си вдъхновение за такива като мен Hug. Обаче може ли да питам: глазурата от пудра захар + мляко, оцветена, избледнява ли след като намажеш сладките??? Защото на тази с лим. сок леко й се загубва блясъка.....

# 226
  • Мнения: 1 116

На вид са страхотни, а вкусни ли са?


Вкусни са, това са си най-обикновени меденки,  като гледам рецептата им не се различава от даваните тук рецепти за меденки.

Танита, невероятно претупан вид си им докарала! дано и ние с момичетата така ги претупаме в събота!

я ме светни за елхата: различни по големина сладки ли са или са еднакви, но са подредени така? рецептите дала ли си?

Казах че съм ги претупала, защото имах съвсем други идеи за украсата на елхата и другите сладки, но не ми се занимаваше вече и затова набързо ги нашарих. Както мислех аз да си пека и къщичката, май ще се купува полуготова. Елхата е наистина от различни по големини звездички. Иначе и тя е от тестото за меденките.

Таннита, както винаги отличничка Peace Heart Eyes
А как ги спасяваш от децата - това при нас е проблем Tired Confused Laughing
При нас не само децата, но и таткото е проблем, ако са оставени на яве, затова сега са прибрани в метални кутии. А иначе докато ги правим е предвидено че ще се изяде прилично количество, ама то тогава е най-сладко Simple Smile Малката каквато ми е ящничка, не мога да отворя фурната от нея, стои залепена и вика ам-ам, готова е веднага да се напъха в печката като я отворя, после гледа как да докопа тавите, вече няколко пъти се е опарвала. Ей затова ми идва малко нанагорно правенето на сладки в момента, щото е в такава възраст дето много бързо прави белите, та аз нея ли да гледам, сладките ли. А Диана пък иска да е като мама, всичко което правя аз да прави и тя. Винаги като правя например питки и давам и на нея тесто, само дето скоро изпищя че Кристина и изяла тестото Simple Smile Ама какво ти разправям на тебе, сигурно и при вас е така.


Танита, айде да се сменим - аз ти давам моите шарении, а ти твоите "претупани" сладки Wink. Не бъди скромна, ти си вдъхновение за такива като мен Hug. Обаче може ли да питам: глазурата от пудра захар + мляко, оцветена, избледнява ли след като намажеш сладките??? Защото на тази с лим. сок леко й се загубва блясъка.....
Simple Smile

Ами не мисля че избледнява, дори мисля че цвета става по-наситен сато изсъхне глазурата, но може и от боите да зависи.

# 227
  • Мнения: 3 271
Tannita, страхотни са ти меденките! Изплакнах си отново очите и с миналогодишните ти красоти, страшна си!
Аз направих нашите, и къщичка спретнах, но глазура от пудра захар и лимон не стана Sad Бледа и прозрачна е. Горе-долу свърши работа за лепило, но за украсяване изобщо не става и се отказах  Sad А нито белтък, нито мляко искам да слагам заради алергиите на Вики. И така го ограничаеам в количеството, иначе пък изобщо няма да яде. За първа година въобще му давам да ги опита, иначе са ни традиционни.
Ето ги тук и тук, но не са за показване спрямо красотите, които се вихрят наоколо.

# 228
  • Мнения: 7 106
Танита, пускала ли си някъде рецептата за Новогодишната ти торта, ще помоля за линк или да ми кажеш как си я направила, че ми идва да схрускам снимката Grinning.

# 229
  • Мнения: 1 983
опекох меденките Laughing, всичко е ок, но имам последен въпрос, ще омекнат ли наистина до нова година, както съм ги сложила в метална кутия? newsm78

# 230
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Направих още едни сладки-със шприц. Ето тук са:
http://www.7ya.ru/photos/private-showphoto.aspx?RubrID=62911&PhotoID=979399

# 231
  • София
  • Мнения: 722
Олелеее, ама ти  ми "скри шапката".Как успяваш да направиш толкова сладки? Направо ти се възхищавам........... newsm74

# 232
  • Мнения: 1 708
Джема, нали знаеш какво следва.........рецептата!!! Laughing Laughing

# 233
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да, знам, но мислех, че не я искате, защото бях чела тук такава тема май за сладки с шприц и там имаще рецепти.
Моята е такава:
 2 яйца, 1 ч.ч. св. мас, 1 ч.ч. пудра захар, 2 с.л кис.мляко , в което са погасени сода за хляб- на върха на чаена лъжичка и амонячна сода-също на върха на чаена лъжичка, ванилия и брашно за не много твърдо тесто, по-скоро меко. Яаст от тестото се оцветява с какао, правят се фитили, като кафевия се увива в бяло тесто. Един по един фитилите се поставят в шприца и се шприцоват сладки. Аз лично натискам 2 пъти, зашото ако натисна само веднъж не ми се отделят бисквитите от шприца и трябва да им помагам с ножче. Освен това, се притиска леко шприца към тавата, за да залепне сладката и да се отдели лесно от шприца. Аз ги шприцовах върху силиконово килимче, но преди съм ги правила в ненамазана тава, защото са със св. мас и не залепват по тавата.

# 234
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Мале, какви красоти видях!  #Shocked #Shocked smile3501

Taneto, Tannita, страхотни меденки - ама най-голяма е радостта на децата, нали?  smile3521

Джема - и ти си измайсторила страхотни красоти и като гледам, спиране нямаш - пощади ни бе, човек!  smile3503

Anda - видях прекрасни идеи и реализации - миличка, отвори си сайт "Сръчни ръце" - пълна си с идеи!   newsm10

Момичета, големи майсторки сте!  newsm51 

Последна редакция: чт, 15 дек 2005, 21:25 от natalyna

# 235
  • Мнения: 5 140
Мале, какви красоти видях!  #Shocked #Shocked smile3501

Taneto, Tannita, страхотни меденки - ама най-голяма е радостта на децата, нали?  smile3521

Джема - и ти си измайсторила страхотни красоти и като гледам, спиране нямаш - пощади ни бе, човек!  smile3503

Anda - видях прекрасни идеи и реализации - миличка, отвори си сайт "Сръчни ръце" - пълна си с идеи!   newsm10

Момичета, големи майсторки сте!  newsm51 


Все едно аз съм го писала,natalyna просто ме предвари. smile3501 newsm51
Направо ме разбихте  ooooh!

# 236
  • София
  • Мнения: 6 743
Нараво ви се ВЪЗХИЩАВАМ!
Прииска ми се да се затичам към кухнята и да започна и аз да правя коледни сладки!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 237
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета, сега се сетих за една много интересна и лесна рецепта, която  става и за тези, които нямат много време за печене, но харесват елегантните решения.

Фалшиви бонбони "Рафаело"

Продукти:
2 вафлени кори(дано в БГ да има), ако няма, наместо тях сложете настърган кокос;
125г масло или твърд маргарин;
150г пудра захар;
100г сухо мляко(пълномаслено);
топла вода - за да стане не много лепливо тесто

100г обелени цели бадеми;
Стърган кокос за овалване;

Приготвяне:

Разтрошаваме вафлените кори с точилка или нещо подобно(на малки късчета) и ги слагаме в дълбока купа. Прибавяме разтопеното масло, пудрата захар,сухото мляко и постепенно доливаме топла вода, докато се получи мека маса(ако много лепи я слагаме за половин-един час в хладилника.

От сместа правиме топчета(с големината на бонбоните "Рафаело" и слагаме по един бадем вътре. Готовото топче овалваме в настърганият кокос.


Това е - лесно и вкусно!  Да ви е сладко!

Последна редакция: чт, 15 дек 2005, 22:31 от natalyna

# 238
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичета, вижте тази красота:
http://www.goblenite.com/phpBB/viewtopic.php?t=659
Идеята с часовника от дребни сладки е страхотна !

# 239
  • Мнения: 1 116
Танита, пускала ли си някъде рецептата за Новогодишната ти торта, ще помоля за линк или да ми кажеш как си я направила, че ми идва да схрускам снимката Grinning.

Това е торта "Татяна", има я в демо книгата, ето я и от моите архиви, копирала съм я от дирския клуб

Торта "Татяна"

5 яйца
1 чаша захар (така е в оригинал, аз обаче сложих половин - доста сладка става иначе)
1 чаша стафиди
1 чаша орехи
1 чаша брашно
1/2 чаша течен мед
1 ч.л. (равна) сода

За крема:
1/2 л. сметана и 1 чаша захар

Предварително искам да спомена, че крем използвах друг - много лек ванилов, но следващия път ще я направя с оригинален сметанов крем. За тази торта е много важно крема да бъде изключително лек.

И така... От вечерта приготвяме сместа. Яйцата леко разбиваме (съвсем леко - може с вилица), добавяме всички ингредиенти по един... Орехите -предварително начукани не много на дребно. Меда-задължително течен. Ако е захаросан може да го разтопите в микровълновата. Така приготвената смес оставяме минимум на 6 часа в хладилника. Целта -содата взаимодейства с меда и се получава много добра въздушност без да са разбивани яйцата...
На другия ден изпекох блатовете... От сместа наливам с лъжица на дъното на предварително намазана с малко олио кръгла тавичка. Наливаме толкова,колкото да покрие и печем. В процеса на печене блатовете се надуват доста. Дебелината им не трябва да е повече от 2-3 см.
От това количество смес на мен ми се получиха 3 блата. Съвсем спокойно могат да се опекат и 4 според мен и тортата да стане по-висока... Следващия път ще увелича количеството на сместа.
Блатовете се пекат до кафяво. Стават доста бързо... оставете блатовете да изстинат поотделно... След това намазваме с крема и слепваме. Обилно се намазва с крем тортата и отгоре (в покриващия слой сметана може да се добави малко желатин за закрепване) и поръсваме с орехи и настърган шоколад (украсата оставям на индивидуална фантазия)
За крема:
Разбива се сметаната с пудрата захар до гъста пяна.Сметаната е желателно да бъде с над 35 % масленост, иначе добавяйте сгъстител за сметана.

Общи условия

Активация на акаунт