Как да ПОДготВЯ гоЛемия за иДВАНетО на маЛКИя

  • 1 394
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 367
Didka,az namiрам ревността м-у децата за малко преувелична (или може би аз съм късметлия че не си се случва)...у нас бебето е по-пренебрегнато честно казано,но не се оплаква:)тук има табиет бебто да носи на баткото подарък в болницата,аз не го усвоих,но може и да има деки..мисля че ако вие не го правите голяма тема няма да е проблем;не мисля че децата на тази възраст разбират концепции като "приятел за цял живот" и аз избягвам "голяма кака" че ми се струва много товарещо с отговорност..
леко раждане
пс.не съм ги делила избщо в разли1ни стаи(всеки си спи в стая де),бебето си дремуца в баунси сита където сме ние,много е важно за мен да са заедно максимално много време;давам и да го бъзика,да го храни,да го люлее и други но и писва бързо:)

# 16
  • Мнения: 7 430
Благодаря Ви за хубавите и стойности отговори   bouquet от всекиго ги взех по нещичко Hug както и за пожеланията Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Надявам се и аз да няма голяма ревност Wink и само да съм се притеснявала излишно Peace
Мисля си, че Вики трябва да е голяма част от живота на бебето, за да може да привикне по-бързо и да не ревнува, а не да страни от него Peace

# 17
  • Мнения: 5 577
Офф: Хайде бре Дидке, ти не роди ли вече?  Crazy

# 18
  • Мнения: 442
уфф, забравих още нещо. докато бях в рд, помолих таткото да вземе каката с него, когато отива в аптеката, и да й предложи тя да избере някакъв подарък за бебето (тя много обича да прави подаръци Laughing). беше избрала една бебешка дрънкалка - от нея за бебето bowuu
вярно, че при вас разликата е по-малка, и баткото все още си е едно голямо бебе, но с помощта на таткото, мисля че ще се справите Peace

# 19
  • Мнения: 705
не мисля че децата на тази възраст разбират концепции като "приятел за цял живот" и аз избягвам "голяма кака" че ми се струва много товарещо с отговорност..


пс.не съм ги делила избщо в разли1ни стаи(всеки си спи в стая де),бебето си дремуца в баунси сита където сме ние,много е важно за мен да са заедно максимално много време;давам и да го бъзика,да го храни,да го люлее и други но и писва бързо:)

абсолютно съм съгласна, че е голяма и най-вече излишна отговорност за голямото дете да се чувства като кака/батко. аз съм забранила на всички около мен да й казват че е кака.

колкото до разделянето - аз държах малкия в отделна стая първите 2-3 седмици (не повече), докато павел беше съвсем малък. това ми даде възможност симона спокойно да свикне с мисълта за неговото присъствие.

# 20
  • Мнения: 1 413
И аз първо ще ти пожелая леко и безпроблемно раждане, Дидка!
Много е хубаво и бебето да направи някакъв подарък за баткото - книжка или играчка, която да дойде с бебето и мама от родилния дом. Освен това аз гледам да не карам и досега каката да гледа малкото, а помощта да е за мен. Не мога да кажа, че не се ревнуват, но и играят добре и се учат един от друг как да ни измуфтят още нещо - сладкиш, четене или игра...

# 21
  • Мнения: 442
абсолютно съм съгласна, че е голяма и най-вече излишна отговорност за голямото дете да се чувства като кака/батко. аз съм забранила на всички около мен да й казват че е кака.


не съм съвсем съгласна. мила с гордост носи титлата `кака` - за нея това означава, някой който е по-голям, знае и може повече. иначе, и аз смятам, че е грешно голямото дете да става жертва на малкото. аз също не ангажирам мила с тичане и бавене на малката - не бих стоварила такава голяма отговорност на крехките й детски плещи. Peace Peace

# 22
  • Мнения: 705
абсолютно съм съгласна, че е голяма и най-вече излишна отговорност за голямото дете да се чувства като кака/батко. аз съм забранила на всички около мен да й казват че е кака.


не съм съвсем съгласна. мила с гордост носи титлата `кака` - за нея това означава, някой който е по-голям, знае и може повече. иначе, и аз смятам, че е грешно голямото дете да става жертва на малкото. аз също не ангажирам мила с тичане и бавене на малката - не бих стоварила такава голяма отговорност на крехките й детски плещи. Peace Peace

според мен и ти си права за себе си, защото разликата на мила и радост е малко над 3 години, както виждам. аз обаче, говоря за случаи като този на дидка и моя, когато разликата е по-малка от 2 години!   bouquet

# 23
  • Мнения: 7 430
Момичета, благодаря  Hug  bouquet Hug аз сега му говоря, давам му да пипа дрешките и всички неща на бебето - казвам - това кремче е на бебо, това е за теб Wink купих му и подарък - както ме посъветвахте и ще кажем, че е от него Mr. Green
За сега още мисля, че не разбира точно какво се случва, защото То бебето в коремчето на мама... Mr. Green

САмо не разбрах  newsm78 не трябва да му казваме батко ли Thinking

# 24
  • Мнения: 3 367
Дидка,:)
казваите му каквото прецените,аз избягвам "голяма кака" защото все ми звучи че това изисква някакво "възрастно"  поведение от нея и е излишна за възрастта и отговорност;говоря и  за Стефан, брат ти и бейби,на него-за сестра му и Ния и така..
имаме закачка за "биг гърл" но тя в контекста на не-особено-успешното учене на гърне..иначе Ния яде пак бебешки пюрета и оризова каша и успява да се натика в екстрасосера и баунси сита-да е като "Те-Фан", аз на туй кака не му викам Laughing
леко раждане,
Анна

Общи условия

Активация на акаунт