ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ - да поговорим

  • 122 345
  • 685
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 78
Дион, след като си от Варна ,може да се консултираш с др.Константинова или др.Ангелова.Те са генетички,работят в Терапията( университетска болница), и двете правят генетични консултации по въпроси свързани с бременноста. Аз лично от др.Яков въобще не съм доволна, но е възможно, просто когато съм била при него да не е имал ден. иначе чувам добри отзиви за него

# 121
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Дион, аз правих генетични изследвания при д-р Константинова в Терапията и съм страшно доволна от тази лекарка. Обеснява всичко много подробно.

# 122
  • Варна
  • Мнения: 3 889
Пета, това е за генетични. Но за имунологични? В Терапията на мен ми казаха, че не си струва да се правят, защото нямат лекар-имунолог.

# 123
  • Varna
  • Мнения: 1 094
Пета, това е за генетични. Но за имунологични?
Имунологичните съм ги правила в Плевен при доц.Конова

# 124
  • Мнения: 832
Благодаря ви.Ще разпитам за тези лекари и ще се консултирам и с тях.Но така или иначе ще направя имунологичните изследвания.И ако има проблем ще ходим в Плевен.Явно там най си разбират от работата.Но на първо време е достатъчно да се изследвам за антифосфолипидни и антиспермални антитела,така ли?

# 125
  • Мнения: 1 029
Дион, никой не може да ти каже какво точно да изследваш.
Изследванията ще ти се назначат от съответният лекар- имунолог или генетик, според случеят ти.
Така поне прави доц.Конова.
Аз ще се повторя отново, но за мен тя си е най-добра и си заслужава да отидеш при нея.Няма да съжаляваш.В Плевен ще ти направят и генетични и ще ти назначат терапии, ако се налага.Може да се уговорите по телефона и да изпратиш серум по куриер, но за мен лично е най-добре.
Успех!

# 126
  • Мнения: 172
Мили момичета само да кажа, че имам завишени антифосфолипидни антитела, моля ви апелирам към всички вас с такъв проблем, пийте си редовно аспирина, той прави чудеса. 6 години правим опити, а сега просто стискайте палци и на ръцете и на краката, ОБИЧАМ ВИ ВСИЧКИ, УСПЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕХИИИИИИИИИИИИИИ!!!

# 127
  • Мнения: 547
Здравейте, момичета!Въпроса ми не е точно по темата,за което се извинявам,но само вие можете да ми помогнете.На 18.12 имам уговорка с доц. Конова за сутринта и на 17.12 трябва да нощувам в града. Не познавам никой от Плевен, а в интернет не намерих варианти за нощувка на достъпни цени. Тъй като повечето от вас са правили изследвания там сигурно можете споделите къде нощувахте.За да не спамим темата може да ми пишете на лични. Моля ви да посочите цена и тел. за връзка

# 128
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Здравейте, момичета аз нямам проблем със забременяването,но за съжаление дечицата ми са с проблем.По-голямата ми дъщеричка има мозъчен проблем,направихме и генетични изследвания в клиника по генетика на педиатрията в София, но за сега няма конкретни резултати.По-малка се роди с вродена аномалия, лекарите не успяха да я спасят и почина на двадесет и третия ден от раждането.Затова вече си мисля, че със съпруга ми имаме някакъв проблем и имаме огромно желание да се изследваме генетично.Помогнете!Ние сме от Варна  и аз нямам никаква вяра вече на лекарите тук.Дайте ни съвет към кого да се обърнем за въпросните генетични изследвания

Пухче, питай РЕза, kuneto и евентуаялно Елена Акманова - поне някой от тях евентуално се е изследвал за генетична обремененост - в "деца с увреждания"

# 129
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Пухче може би за твоя проблем са по-добри генетиците в МД - ти нямаш проблеми със забременяването

# 130
  • Мнения: 78
Разговарях, с Кунето.При мен нещата стоят така,че генетиците не желаят да изследват на сляпо.Правиха ген.,изследвания на дъщеря ми,не откриха нищо.Аз се заинатих след смърта на беба,да я изследват пак и за други болести и успях да убедя,проф.Симеонов от Александровска, за наш късмет сега има международни програми и не плащаме изследванията.Сега вече чакам резултати,но ако и те са отрицателни,тогава това ще е жестока случайност да забременея два пъти в живота си и двете дечица да са с увреждания.

# 131
  • Мнения: 547
Здравейте,момичета! Изчетох цялата тема, но не намерих нищо за това което се оказа проблем при мен.З атова ще питам, а ако някой знае нещо да ми отговори. Правих изследване на антифосфолипидни АТ и имам резултат антикардиолипинови 4.67 U/ml при реф. ст-сти до 10. Нищо друго не пише в резултата и вероятно това обобщава всички антифосфолипидни и там очевидно проблем няма. При резултатите от антиовариалните АТ имам два резултата:
 - срещу зона пелуцида /анти-ЗП/ 0.1971 при реф. ст-сти 0.1335 +- 0.0012 
 - срещу гранулозни клетки /анти ГК/ 0.2164 при реф. ст-сти 0.2350 +- 0.0202
При първото изследване е очевидно че не се вмествам в реф. стойности, но при ГК като се извади 0.0202 се получава 0.2148 т.е. моя резултат излиза че е в границите, макар и много близко до долната, а като заключение е написано: Клинично-значими ст-сти за анти ГК антитела и нищо като коментар за анти ЗП. Доколкото знам анти ЗП пречат при инплантирането, но за тези анти ГК антитела нищо не знам. Някой знае ли какво представляват и ако можете обяснете ми какво всъщност показват резултатите. За съжаление няма как да отида до клиниката да питам лекарката, а ми се иска да разбера какви са проблемите ми. 

Последна редакция: пн, 18 дек 2006, 00:07 от Dji-djo

# 132
  • Мнения: 547
Искам още нещо да питам. Това че имам тези антитела срещу ЗП и срещу ГК временно състояние ли е. В смисъл, че изследването ми е правено в цикъла след инвитрото, в който имах задържан фоликул. А този месец фоликула се пукна както и през всички останали месеци, през които съм имала спонтанна овулация на един или два фоликула. В тези цикли  пак ли съм ги имала тези антитела или е възможно примерно този месец да са в норма. За последните 24 месеца съм имала 4 месеца задържан фоликул до следващия цикъл и един път киста, която излезе ендометриозна и ми унищожи яйчника. Съвсем се обърках. Тези антитела /ЗП и ГК/ на какво всъщност пречат - на пукането на фоликула, на проникването на сперматозоида в яйцеклетката или на излюпването на ембриона и иплантирането му. Питам, защото при неуспешното ни инвитро два фоликула се пукнаха сами преди пункцията, а от двата пунктирани фоликула извадиха две хубави по думите на лекарката яйцеклетки, които се оплодиха инвитро, а не ИКСИ, въпреки лошата /според ембриолозите/ спермограма и преди трансфера ми казаха че ембриончетата са много хубави, а едното даже отлично. На 3 ден бяха на 7 и на 8 деления. От прочетеното оставам с впечатление че с тези антитела които имам не би трябвало да имам овулация и не би трябвало яйцеклетките да са добри и не би трябвало да се оплодят с обикновено инвитро, а само при ИКСИ. Моля някой да ми обясни тая работа с овариалните антитела.

# 133
  • Мнения: 110
Здравейте момичета.Аз съм новичка тук но понеже планираме напролет да си правим бебче ще се срещаме често Laughing
Та на въпроса.Ще карам накратко щото историята е доста дълга.От 5 годишна съм с епилепсия.След 20 години борба с болестта, от октомври миналата година спряхме лекарствата/Депакин хроно/.Лекарката ми ми каза че мога да забременея 6 мес. след последното хапче.В момента пия Омега 3/защото не обичам да ям риба/ и Коензим Q10.Когато питах какви изследвания да си направя преди да почнем с опитите никой не ми даде точни отговори.А аз искам да направя всякакви изследвания,все пак това са 20 години силно токсични лекарства.От къде да знам дали нещо не ми се е увредило?Та искам да попитам ако има някоя с такъв или подобен проблем,нека ми даде съвет.Благодаря предварително

# 134
  • Мнения: 7


  Здравей maria_m !Най -добре се свържи с доц.Конова от Плевен или д-р Тодорова от Майчин дом.Мисля,че ще ти помогнат.Успех!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт