засилване на имунната система

  • 41 270
  • 255
  •   1
Отговори
# 195
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето един готин сайт, където пише, че микотоксините се редуцират до 70 % след топлинна обработка....и изобщо са изброени всички естествени токсини

http://www.beyondveg.com/tu-j-l/raw-cooked/raw-cooked-1g.shtml

# 196
  • Мнения: 4 150
Олиото от орехи е най богато на ненаситени кис.около 83%.
Друго хубаво олио(леко жьлто на цвят) е олиото от ленено семе.Дьржи се в хладилник,ина4е zа 1 ден се раzваля.
С студени олио не се вари,пьржи тн...Но,ако помисли 4овек,олио никьде не расте по дьрветата,т.е.е неестествен продукт.Маслините и др.от които то се иzвли4а лесно могат да се консумират вместо олио.Беz преработки,беz много мислене.

http://www.rawcuisine.co.uk/what-we-eat/

http://www.detoxyourworld.com/acatalog/sd_3_vids.html  zа апетит...

Последна редакция: чт, 22 юни 2006, 13:20 от Christian

# 197
  • София
  • Мнения: 1 099
Може би е по добре да знаем за тях и да се предпазваме, доколкото можем, а не да изхвърляме и отричаме храни.

Искаш да кажеш, че ако си купиш пакет фъстъци и те се окажат мухлясали, няма да ги изхвърлиш?

НЕ, естествено! Мухлясалите фастъци няма да изям.  #Crazy Но по принцип фастъци ще ям, въпреки  писаното за тях. И то печени, не сурови. Единствените ядки, които не мога да ям и давам на децата си сурови. Всички останали не ги ядем печени.

Но "мухъл" бих си хапнала със синьото сирене например.  Party Party Това имам предвид! Всяко нещо си има своето място.

# 198
  • София
  • Мнения: 7 097
Кристияне, като те чета, ми звучиш като Дънов  Wink

# 199
  • София
  • Мнения: 2 249
Ето един готин сайт, където пише, че микотоксините се редуцират до 70 % след топлинна обработка....и изобщо са изброени всички естествени токсини

http://www.beyondveg.com/tu-j-l/raw-cooked/raw-cooked-1g.shtml

Тва твърдение определено е подвеждащо, тайна градинке Simple Smile. Но едни виждат едно от абзаца, други-друго Laughing:"Thus, heat treatment cannot be considered as a satisfactory means to eliminate mycotoxins". Кой както му харесва Grinning.
Сега сериозно - дори 70% в най-добрия случай не значи нищо добро при системно "захранване" (щото 70% от колко е въпроса Laughing). А иначе нямаше да търсят какви ли не начини (механични, химични, биологични и пр.) за елиминиране на микотоксините.  Тук има хубави Mycotoxin Fact Sheets: http://www.lfra.co.uk/eman2/factsheet.asp

# 200
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето какво си купих днес- масло от семена на грозде- рафинирано, на Olitalia.....

от етикета:
Маслото от семена на грозда се произвежда след остатъчна суроватъчна маса след добива на вино. Извличането на гроздово маслое доста труден процесв сравнение с всички останали, поради малката остатъчна маса и ниското маслено съдържание в нея ( 8- 12 %)
Фирмата има уникална рафинираща технологияза олио от гроздови семена- смилане на гроздовата маса и извличане на мазнините посредством чист алкохол. След нагряване до пълно изпарение на алкохола, получената мазнина се филтрира през активен въглен и пара.Олиото е рафинирано
Гроздовите семена са извънредно богати на вит.Е и други антиоксиданти, полезни за кожата, косата, ноктите....
Това е мазнина без холестерол и наситени мазнини. Подобно на зехтините има високо съдържание на линолеова киселина ( омега-6 ), нивото и достига до 89%
Това е най- добрата мазнина за пържене, не пуши, поради високата си температура на запалване ( 300 градуса по С )

# 201
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не вярвам някой да произвежда студено пресовано и да вади първо семките от гроздето........А ако се пресова след като ферментира, вероятно ще има вкус на вино

# 202
  • Мнения: 3 146
Синът ми беше болен повече от месец на три антибиотика и не можеше да изплува. Една лекарка в Александровската ми препоръча IMUNOBOR-KIDS. То е полезно дори по време на взимане на антибиотик и е пак на хомеопатична основа. По една капсула на ден, може и по две Wink

# 203
  • Мнения: 5 500
...То е полезно дори по време на взимане на антибиотик и е пак на хомеопатична основа.

Какво значи на хомеопатична основа?

# 204
  • София
  • Мнения: 1 099
Синът ми беше болен повече от месец на три антибиотика и не можеше да изплува. Една лекарка в Александровската ми препоръча IMUNOBOR-KIDS. То е полезно дори по време на взимане на антибиотик и е пак на хомеопатична основа. По една капсула на ден, може и по две Wink

Не се ли влиза в противоречие? Антибиотик и хомеопатия едновременно!

  newsm78 Ще се намесят ли хомеопатите!!!

  #Crazy Аз не давам на децата си да ядат разни работи, когато са на хомеопатично лекарство, не давам други по-безобидни химикали, а тук - цял антибиотик!  #Crazy Има нещо не наред!

# 205
  • Мнения: 5 500
Ами има, но явно момичето не знае що е хомеопатия. Така са й казали, така пише.
Аз за това я питах.

# 206
  • Варна
  • Мнения: 2 133
За имунобор: http://borola.com/borola%20firm/Imunobor%20bg.htm
Не е хомеопатично, по-скоро "природен продукт", в смисъл, че не е само химия.

# 207
  • София
  • Мнения: 1 099
Нещо ме смути в това :
Цитат
Предполага се .... 
Не е ли ясно как действува? В период на изследване ли е?

И още нещо ме смути -

[color=red]Кога да приемаме Имунобор®?[/color]

      -  Имунобор се прилага за укрепване на имунната система при често боледуване (напр. грип)
      -  По-време на боледуване и във възстановителния период
      -  Хроничен колит напр. болест на Крон
      -  Физическо и психическо изтощение, полова слабост и стрес
      -  Като общоукрепващо и тонизиращо средство

За възрастни - Е добре! Ще ни се повиши сексуалната възможност. Но за деца???????

# 208
  • Мнения: 513
Не давайте на децата всички тези "Аквасорс" и подобни... Не давайте на децата неща с "тъмен" произход!
Имунната система няма нужда от "подсилване" и други подобни неща.
Има нужда от добро хранене, навременна грижа за възможни инфекции (които не са зачервено гърло и се "влачат" с месеци) и противо-грипна ваксина за децата посещаващи за първа година училище или по-често боледуващи... добри и качествени дрешки и обувки са също от голямо значение!
Нищо от това, което тук изброявате, не е прието да се дава на деца-със същите пари можете да им осигурите първокачествена храна, педиатър и грижи.

  newsm12 smile3514Абе ти да не си на щатна заплата във Фармацевтичната индустрия? Ами ако нещо не си съгласна, не подвеждай майките - първо ще те питам  всички продукти които отричаш по здравословните форуми лично ползвал/а ли си  по толкова години, колкото казват другите/3-5 години/че даваш вещо мнение. Ами аз също си давам Аква Сорските Зелена енергия и зимно време и Коластра и детето ми вече 5 години не ползва нито зиме нито лете така "лечебните " антибиотици и ваксини/ а преди само 1месец-август в годината беше без антибиотиции непрекъснато до 4 годишната си възраст, а сега няма хрема дори и през зимата!!!/ smile3533

# 209
  • Мнения: 3 457
аз давах киди-витамини Peace

Общи условия

Активация на акаунт