Гозбите на мама

  • 27 900
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Рендосана краставичка с топено сирене Президент - мнооого й харесва Peace
Офф:много полезна темичка  bouquet

# 16
  • Мнения: 4 668
Моят син отказва тотално храната от кухнята и когато не яде пюрета му правя някой неща . Ето най - предпочитаните  Laughing:
- тиквички с ориз
- обезмаслена извара с някакъв пасиран плод и малко сухар или бисквита
- картофено пюре с настъргана шунка
- кус - кус със сварено пилешко и малко доматен сос ( това се задушава )
- крем супа от картофи

# 17
  • София
  • Мнения: 7 039
Настъргвам тиквичка и обърквам с яйца и сирене, може да се сложи и малко шунка или пилешко филе, като се запече във фурната, настъргвам отгоре кашкавал.

# 18
  • Мнения: 1 645
Малкият само мои манджи яде,но повечето отнемат врема.
Най - лесно се прави - Картофено пюре със топено сирене и сметена.
Правя картофено пюре и към него прибавям настърган кашкавал и топено сирене.
Става супер вкусно.
Може да се добави и малко настъргано яйце.





Аз слагам и малко прясно мляко за да стане по пухкаво картофеното пюре  Grinning
А ти каква сметана слагаш ?


От течната, готварска сметана, но ако нямам слагам и от заквасената на Данон.

# 19
  • Мнения: 1 881
Безсолна извара + малко кисело мляко + 1 бисквита + плод (банан, ябълка, череши....) - в пасатора.

Ей това много ме впечатли, непременно ще го опитам, не само аз де, и бебата Blush

Аз ще ви учудя сигурно, ама мойто бебе обожава спагети. правя ги супер лесно. Слагам кайма, доматче, спагети и малко лук, всичко се вари и добавам бучка масло, пасирам и си изяжда всичко

Идеята ми дойде от детската кухмя, където дават подобни, но претендирам ,че моите са по - хубави, защото ги правя с чиста пуешка кайма
   chef

Последна редакция: ср, 21 юни 2006, 23:52 от Vivi

# 20
  • Мнения: 1 089
Днес и направих малко видоизменена сиренена кашичка. Задуших настъргано сирене, след което прибавих 1 лъжичка брашно, нарязани на кубчета пиперка и домат. След като и те се позадушиха, на тънка струйка прибавих студена вода, като непрекъснато се бърка. След като повря малко сложих и ситно нарязан магданоз.

# 21
  • Мнения: 1 446
Ето и някои от любимите ястия на Иван. Всеки ден готвя за него така , че имам пълен репертоар.
Тиквички с ориз и телешка кайма
за 2 порции
1 малка тиквичка
кайма колкото за 1 не голямо кюфте
лук малка глава или бялата част на 1 стрък
1 малък томат
1 малка зелена чушка
1/2 к.ч. ориз
пресен копър
кашкавал или сирене по желание
Задушавам лука и прибавям каймата , като придобият цвят прибавям и домата (настърган или нарязан на ситни кубчета). След това и тиквичките на ситни кубчета. Добавям вода(около 250мл.) и червен пипер и варя. като почне да ври прибавям и ориза. Варя до сгъстяване на ястието. Накрая прибавям ситнонарязания копър и настърган кашкавал или сирене.
По същия начин правя и с картофи вместо тиквички.

Кайма с ориз и бял сос 

1/2 к.ч. ориз
1 стрък лук
кайма колкото за не голямо кюфте
1/2 кофичка кис. млеко
1 с.л. брашно(използвам царевично)
1 жълтък
магданоз

Предварително сварявам ориза . Задушавам лука и прибавям каймата и след това ориза. Рабивам млекото с жълтъка и изсипвам в сместа на огъня. За сгъстяване прибавям брашното размито с малко вода. Накрая прибавям магданоза ситно нарязан.

Леко десертче
Изцедено кис. млеко
смесваме с пасиран банан и бешкота

Кус кус

1/2 к.ч. кус кус
масло около 2г.
сирене колкото кибритена кутийка
кашакавал ситно настърган по желание

Сварявам кус куса до разваряване. Ако има останала вода изхвърлям и оставям малка част за да се палучи каша. Прибавям маслото , кашкавала и сиренето , рабърквам.

# 22
  • Мнения: 407
Ето и нещо от мен:
Пасирам плодовете на компот от праскови, смесвам с малко сок от компота.
Правя 30мл. АМ и прибавям към пасирания компот.

# 23
  • Мнения: 6 461
   chef сиренена кашичка:  (основно)

За кратко запържвам сиренеце в малко олио и щипка червен пипер (разбира се, че НЕ трябва да е лют Peace)
Слагам чашка вода и оставям да поври десетина минути
Сгъстявам с кашичка от брашно и вода.
Става чудничко bowuu
    chef Домашна плодова каша:(десерт или за следобедна закуска)

Обелвам и нарязвам на кубчета 2 ябълки(круша или друг плод)
Слагам в микровълнето да заври вода и бланширам нарязаните на кубчета ябълки(2 минути-не повече),след което водата се маха.
Към кубчетата ябълка прибавям чаени или обикн. бисквити.(да стане каша до желаната гъстота)
Всичко това го пасирам.
Става муцка bowuu

# 24
  • Мнения: 903
Айде и от мен рецептата на любимата ни манджа:

Пиперена каша с прясно мялко

брашно
печен пипер
мляко
сирене
сол
олио/масло

Нарязания на ситно или смлян печен и обелен пипер го задушавам с олио/маслото и водичка да го покрие. Трябва хубаво да омекне.
В една купа размивам млякото и препечено брашно/може и да се запържи,но аз не пържа в къщи и затова винаги имам една кутия с препечено брашно/ Колкото порции, толкова на брой супени лъжици. Когато пипера е готов го заливам и бъркам докато заври. Ако е необходимо добавям мляко или водичка. Слагам натрошеното сирене и опитвам дали е достатъчно солено. Чак тогава, ако е необходимо прибавям сол.
Тази рецепта е любима не само на децата а и на цялото семейство. За нас я правя по същия начин, но с по-на едро нарязан пипера, а за тях го пасирам преди ядене.
Бон Апети Grinning

# 25
  • София
  • Мнения: 1 457
Страхотна тема, благодаря момичета, избрах си някои рецепти  Hug

По-късно ще се включа да напиша и аз някоя  Simple Smile

# 26
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Млечна брашнена каша:

200мл.-прясно мляко
20гр.-брашно
15-20гр.-захар /може и по-малко ако желаете/
5гр.-масло
сирене

Брашното се препича в сух тиган/съд/, до златист цвят, маха се от котлона и се смесва с малко студено мляко или вода и се пребавя към врящото подсладено мляко при непрекъснато бъркане с тел за яйца/за да не стават бучки/. Ври 2-3мин. Снема се от котлона и се добавят маслото и сиренето.

Лесно, бързо и вкусно  Simple Smile

или

3с.л-брашно
500мл.-прясно мляко
1/2с.л-масло
1-жълтък
сирене

Същата процедура с разликата, че жълтъка се прибавя заедно с размитото брашно

Крем супа от картофи:

1-картоф /големичък/
1/2-морков
1ч.л-масло
2/3-каф.чаша прясно мляко
жълтък
малко сол

Зеленчуците се варят в подсолената вода. Когато се сварят се пасират. Супата се кипва и се добавят маслото и застройката/яйцето и млякото/. Ври още малко при непрекъснато бъркане Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 4 578
И моите обичат крем супа от картофи, лук и моркови.
Често им правя кюфте с червен сос /с ориз/, и фрикасе - сварявам малко пилешко с лук, след като е сварено прибавям разбито брашно с прясно мляко и последно жълтък /сварен/.

# 28
  • Мнения: 6 461
  chef              Пиле фрикасе (така го приготвям аз)
 
  1 жълтък
  половин кофичка кисело мляко
  препечено брашно околи 3-4 лъжици(зависи все пак колко ви е бульона)
  Всичко това се разбъркава .(аз го бъркам с миксера за да стане гладка каша)

  Пилешкото е сварено и обезкостено и трябва да ври на слаб огън .
  От горещото пилешко прибавяме постепенно към кашата от желтък кис.мляко и брашно.
  Можете спокойно да го оставите да ври  известно време ,за да може соса да загъстне и жълтъка да си премине през топлинната   
  обработка.


   Децата ми го обожават......лапа,лапа,лапа feeding
 

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 21:32 от дими

# 29
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
  chef              Пиле фрикасе (така го приготвям аз)
 
  1 жълтък
  половин кофичка кисело мляко
  препечено брашно околи 3-4 лъжици(зависи все пак колко ви е бульона)
  Всичко това се разбъркава .(аз го бъркам с миксера за да стане гладка каша)

  Пилешкото е сварено и обезкостено и трябва да ври на слаб огън .
  От горещото пилешко прибавяме постепенно към кашата от желтък кис.мляко и брашно.
  Можете спокойно да го оставите да ври  известно време ,за да може соса да загъстне и жълтъка да си премине през топлинната   
  обработка.


   Децата ми го обожават......лапа,лапа,лапа feeding
 


А на теб колко ти е бульона ?
Днес направих точно по същия начин пиле фрикасе, обаче стана малко рядичко  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт