Акция за Бранимира и бебе Христо

  • 13 376
  • 221
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 926
Ива и Ави, да ти кажа нещо. На мен също ми беше много мъчно за момичето, докато не я видях. Да ти обясня с две думи - тя е типично момиче от дом, при това, лично според мен, притежава типичния за душевно малтретирано дете дебилизъм. Ще обясня човешки - ти й говориш, тя кима и се съгласява, а после нищо не прави. Погледът й е отвлечен, тя изобщо не мисли, когато има някой край нея. Ако някоя от нас живее на горния етаж и ходи и се държи наставнически с нея, нещата ще потръгнат. Но тя сама не може да поеме и да носи отговорност. За мен тя не знае значението на тази дума. Още повече не разбира какво означава детето й да има АБКМ и, че може да го убие, давайки му обикновено АМ.
Не знам сега как е ситуацията. Видях я преди седмица, но съм сигурна, че нищо от това, което й казах за кърменето не го прави. Дано греша, но не мисля Sad
Пиша това, за да ти кажа - момичетата правят всичко, за да й обяснят какво означава да си майка. ТЯ обаче явно наистина не осъзнава. За нея бебето е вид притежание... като да имаш коте - ако може то само да се грижи за себе си, а тя само да го има и обича... най-добре ще бъде. Но така не става.

# 181
  • Мнения: 619
Още повече не разбира какво означава детето й да има АБКМ и, че може да го убие, давайки му обикновено АМ. bash
как може така......няма ли майчински чувства??????
простете,вие я познавате лично,ама се поизнервих малко,извинете още веднъж.

# 182
  • Мнения: 4 195
момичета аз съм от тези, които скочиха срещу Бранимира, от тези, които казаха - сирак не сирак - тя трябва да е истинска майка на това дете - но за съжаление Ивет е права, ние никога няма да разберем какво чувства и мисли Бранимира, как живее живота си - просто защото нейния живот няма да го изживеем. най естественното за нас - да сме майки - за нея е едва ли не непосилна тежест. За съжаление нямаме право и не  можем да я обвиняваме - тя не е виновна. Но пък и много от нас нямат силата, времето, енергията и не на псоледно място финансите да и помагат - аз лично съм от тези хора и страшно много съжал;явам. Но няма да бъде оставена така - щом веднъж сме започнали да им помагаме - в името на Ицко, в името на идеализма на Движението, в името на това да бъдем по-добри и да се опитаме да направим хората по-добри - трябва да им се помага, трудно е, понякога се чувстваме безсилни като мен в момента например - но няма как да спрем да го правим. Peace

# 183
  • Мнения: 619
ако наистина тя не иска да кърми,няма ли начин да се взема кърма за беболинчо от Банката newsm78

# 184
  • София
  • Мнения: 2 210
ако наистина тя не иска да кърми,няма ли начин да се взема кърма за беболинчо от Банката newsm78

Няма кой да ходи всеки ден... Sad Sad
Брани помоли , ако някой има дъждобран за количка да и даде...Горе-долу се оправя с бебето, купила е Фризопеп още една кутия...Мисля, 4е все пак ще се справи, говори много смислено за бъдещето на детето..

# 185
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Хора дайте да и оправим ТЕЛКА и да може до два месеца да си взима парите

# 186
  • София
  • Мнения: 2 210
Валче, невроложката от Детско здраве каза, че детето може съвсем пълноценно да живее с тази форма на Спина Бифида, незнам дали подлежи на ТЕЛК newsm78 Кой може да провери?

# 187
  • Мнения: 3 926
Еми, това, което казваш звучи прекрасно Grinning Като се върна ще се обадя задължително Hug

# 188
  • Мнения: 3 248
Аз не мога да ходя редовно при нея, но мога да й се обаждам - стига да става дума и да си говорим за сериозни неща, а не за времето и пространството!!!
Онзи ден пак ми пуска смс, но не съм й звъняла, защото не бях в Бг!

# 189
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Аз не мога да ходя редовно при нея, но мога да й се обаждам - стига да става дума и да си говорим за сериозни неща, а не за времето и пространството!!!
Онзи ден пак ми пуска смс, но не съм й звъняла, защото не бях в Бг!


някой да знае как е Ицко  newsm78

# 190
  • Мнения: 1 493
Ходили са на лекар, в началото на септември ще му правят операция. Анемията му е овладяна , за крачето са й обяснили как да го масажира. Бранимира ми се стори по-спокойна и уверена. Оплака ми се , че Ивет и ти сте й взели мобилния , но не се сърди. Искаше да информирам Еми , че с детето всичко е наред.

# 191
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Каква операция бе хора- нали уж нямало нужда от нея. Или нещо съм пропуснала по трасето...

# 192
  • Мнения: 1 493
На гръбнанака .

# 193
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ми нали уж се е затворил..Ух пак нещо недоразбрала съм...

# 194
  • София
  • Мнения: 2 210
Телефона го взехме, защото Маряин го беше продал на един ром (да не кажа другата дума). В Детско здраве бяха казали, 4е няма нужда от операция, но Брани сама е водила детето при Захаринов (първият лекар, който го  е гледал за спина бифидата) и той е назначил операцията. От всичко, което знам за тази диагноза, операцията е рутинна и за детето ще е по-добре. Незнам как са преценили, че анемията е овладяна, като пие отскоро Малтофер newsm78
Аз при всички случай края на другата седмица ще ида, но наистина е кофти, че нямам връзка с нея , защото знаете как съм с времето, а може да не я намеря там. Но нямаше друг начин с телефона..... Embarassed Embarassed
Остава уговорката с д-р Алексиев в Горна Баня, ще се чуя с Иве по този въпрос.
А Ицко е едно слънце!

Общи условия

Активация на акаунт