Има гаден летен вирус... а никой не казва

  • 39 309
  • 262
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 039
и ние сме в бройката
аз, сестра ми, племенника ми и дъщеря ми
Малена вече 5-ти ден не може да се стабилизира.
смекта, ентерол, Гентамицин през 6 часа, лечебна Хумана, лечебна Милупа, строга диета, чай от шипки, от листа на мушмула, разреден сироп от кайсии 1:1 заради калия, какво ли още не........ просто не знам, кухнята ми е заприличала на аптека. Никакво повлияване, никакво развитие.
Вчера я заведохме на Гастро. Изписа още 2 рецепти.
Питам докога.
Иначе детето ми е много весело, играе в двора, но бързо се уморява, доста спи и през 2 чаза има спазми в стомахчето и обилни водни изхождания.
Нищо не иска да яде, пие само вода в умерени количества. И най- големият кошмар е даването на лекарства, вика, крещи, захласва се от рев. И аз като един изрод й изсипвам отровите в устата. Ей това ми е най гадното. Само да се оправи, водя я на хомеопат и просто няма да допусна такова нещо пак да ми се случи.

# 61
  • Мнения: 291
За да се избегне дехидратиране, ми препоръчаха разреден с вода сок от компот от кайсии- заради калия. Поне е приятен за пиене.
Добрата рехидрираща терапия предполага приема не само на калий и глюкоза(компот от кайсии например) но и натрии. Добавяй малко сол- около една малка кафена лъжичка на литър. И все пак не забравяй, че разтройството е по същество хиперсекреция на тънките черва, а това означава, че паралелно с даването на рехидриращи разтвори трябва да се помисли и за антисекреторен препарат. И в никакъв случай не спирайте течностите!!!!! 

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 06:48 от Доня Рижа Проклетница

# 62
  • Мнения: 13 512
За да се избегне дехидратиране, ми препоръчаха разреден с вода сок от компот от кайсии- заради калия. Поне е приятен за пиене.
Добрата рехидрираща терапия предполага приема не само на калий и глюкоза(компот от кайсии например) но и натрии. Добавяй малко сол- около една малка кафена лъжичка на литър. И все пак не забравяй, че разтройството е по същество хиперсекреция на тънките черва, а това означава, че паралелно с даването на рехидриращи разтвори трябва да се помисли и за антисекреторен препарат. И в никакъв случай не спирайте течностите!!!!! 
Много благодаря,ще го направя.

# 63
  • Мнения: 291
Моля, насреща съм, а и много обичам да обяснявам.

# 64
  • Мнения: 6 039
ох,,,ама как да й наливам всичко това в гърлото, тя иска само вода и кисело мляко, нищо ама нищо друго, Цялото семейство се правим на маймуни, и накрая тя храни нас вместо ние нея. Наистина е стресирана и не знам как да я излъжа.
Някой може ли да ми каже нещо в подкрепа на Гентамицина???

# 65
# 66
  • Мнения: 291
Може да помогне, но само ако се касае за бактериална инфекция. Срещу ентеровирусите е безполезен. Всъщност срещу тях не действа никой антибиотик и затова е безпредметно да се дава.Обикновено при диария се изписва гентамицин на ампула през устата, защото не е ясен причинителя, но рядко има реална полза от него. Все пак няма да навреди.Не забравяй обаче най-важното - течности.Между другото опитахте ли с Хидрасек??

# 67
  • Мнения: 1 116
Абе виждал съм на рецепта Гентамицин през устата.Ама нали се сещате ,че ако можеше така щеше да има таблетки гентамицин.А то няма.Питате ли се защо ?! newsm78 Ами много просто гентамицина е аминогликозиден антибиотик (безброй амино групи:)  ).Приет през устата в киселото рН на стомаха той се дезактивира  , преминава в четвъртични амониеви соли, които нямат активност.  Не ходи повече при тоя лекар, ако питаш мене  #2gunfire
 Ако се съмнявате че разтройството е от бакт. инфекция думкайте Сулфагванидин , заедно със смекта или Ентерол (само после да не пиете Дуфалак)  eat

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 02:02 от XuTkO

# 68
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
ох, ама как да й наливам всичко това в гърлото, тя иска само вода и кисело мляко, нищо ама нищо друго,
Във водата или киселото мляко (айрян) слагай малко сол.
Можеш в аптеката да попиташ да ти забъркат Рехидрин (доколкото знам, готов не се продава отдавна), или да попиташ доктора как да го направиш сама (включваше портокалов сок и сол, другите забравих...)
Наистина няма смисъл от антибиотик при вирусна инфекция. Нормално е да не иска да яде, ако пие достатъчно течности, не се тревожи за храната, дори да спадне на тегло, ако е добре хидратирана, не е беда.

# 69
  • Мнения: 6 039
как да сменя лекаря? и периатъра и единствения детски гастроентеролог във Варна й изписаха Гентамицин. Независимо едни от други. Не знам какво да правя. Направи ми впечатление, че никой в темата не дава и затова попитах, сигурно сте прави, аз също не виждам ефект. Ако се повливаше поне малко трябваше на 5-ия ден поне да настъпи някаква промяна. До днес промяна няма. Сега яде само кисело мляко и сух хляб, то детето само си намира лек според мен. Ще слагам и сол, досега не съм й давала. Поне не повръща, на моменти пие доста вода.
Що се касае за бактериална инфекция, никой сега не е правил изследване, но когато тя се роди имаше алергия към белтъка на кравето мляко от бактерия, която се намирала в носоглъдката, който пък попаднала там при раждането, когато е погълнала околоплодни води. Тогава пак пиеше Гентамицин, но определно нещата се стабилизираха, беше само на 20 дни. Тогава поне се направиха всички изследвания и се доказа. Сега може и да има някаква бактерия / то кой ли няма/, но всеки път с този антибиотик ми се свива сърцето. Да не говорим, когато тя спи сладко и в 2часа трябва да я събудя. Тази вечер просто няма да й го причиня, нито на нея нито на нас.
Между другото опитахте ли с Хидрасек??
Не съм. Какво е това?

# 70
  • София
  • Мнения: 84
И Никола изкара проклетия вирус но придружен и с ангина ... Трагедия .. Измъчи се детето ... И отслабна доста - естествено от загубата на вода но ... Иначе съм с двете ръце за Хидрасека - това са прахчетата които действат почти чудотворно при нас поне при разстройство. Буквално след първото второто и няма и помен от тичането през 5 мин. до тоалетна. На вкус са като много лек разтвор на нишесте ама подсладено. Нашия педиатър ни ги изписва вече втори път и всеки път действат мигновенно почти. По 2 на ден - но ние сме все пак на 3 год. и половина.  А срещу повръщането действахме с едни свещички Вомакур, които поставяхме 1 час преди антибиотика - заради ангината бяхме на Клацид  Sad Скорошно оздравяване на всички Ви желая!!!
П.С. Забравих да кажа че Хидрасека е в различни разфасовки за кърмачета, деца и възрастни.

# 71
  • Мнения: 6 039
П.С. Забравих да кажа че Хидрасека е в различни разфасовки за кърмачета, деца и възрастни.

Благодаря. Това нещо като Смекта ли е. С различен състав ли е, или е просто като нея и е продукт на друга Фирма?

Последна редакция: вт, 18 юли 2006, 10:14 от Malenna

# 72
  • Мнения: 291
Те за това стана въпрос - за Хидрасека.
Разполагам с много информация за медикамента и ако някой проявява интерес съм готов да споделя. Наистина действа чудотворно.

# 73
  • София
  • Мнения: 84
Определено не е като Смектата. Педиатъра ни обясни че въздейства на кръвоснабдяването на червата за да се нормализира перисталтиката а от тама да се възстанови и водния баланс в организма. А и за пиене от дете е доста по-приятно от Смектата - с този вид на кална вода трудно карам Никола да я изпие докато това е бяло почти прозрачно и доста по-бързо действащо по нашите наблюдения.

# 74
  • Мнения: 291
П.С. Забравих да кажа че Хидрасека е в различни разфасовки за кърмачета, деца и възрастни.

Благодаря. Това нещо като Смекта ли е. С различен състав ли е, или е просто като нея и е продукт на друга Фирма?
Няма нищо общо със Смектата или Ентерола. Смектата е вид глина с висока абсорбираща способност. Попива водата в червата и нищо повече. Ентеролът е от т.нар. пробиотици, т.е. съдържа щамове от "добри" бактерии, подпомагащи действието на чревната микрофлора, а Хидрасек е антисекреторен агент с действие директно върху стената на тънките черва. Не действа на кръвообръщението и не повлиява перисталтиката, а подтиска действието на един ензим и от там повлиява чревната секреция.

Общи условия

Активация на акаунт