От котлето бабино и гърнето мамино - най-благи благини

  • 7 508
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 629
Супер вкусно звучат рецептите. Ще ги пробвам. мерси, че ги сподели с нас   bouquet

# 16
  • Мнения: 712
Здравейте отново, приятели!

Скоро не съм имала време да ви пиша, но ето ме пак с една от любимите ми рецепти за този сезон на годината! Тя не е семейна, а по-скоро офис-рецепта, защото я заех от колежка в офиса и сега всички дами от работата си приготвяме тази вкусотия. Дано ви хареса!

FOIE GRAS (фоа гра - гъши дроб)
Продукти: Гъши дроб, 2 ч.л. сол, 1/2 ч.л. черен пипер (може и бял), 1/2 ч.л. индийско орехче (по желание), 1 каф. ч. алкохол (порто, коняк, в краен случай уиски).
Приготовление: Разделят се лобовете на дроба и внимателно се премахват по-големите кръвоносни съдове. Измива се хубаво, осолява се от всяка страна (по 1 ч.л. на страна) и се слага в съд  Добавя се белия пипер, индийското орехче и алкохола. Похлупва се или се завива с фолио. Оставя се 1 денонощие в хладилника и на сутринта се обръща. След няколко часа се натъпква хубаво в съдинката, в която ще се пече (аз използвам керамична теринка с овална форма) за известно време. За около 800 гр дроб съдът е около 15 см дълъг и 10-12 см дълбок и широк. Слага се в леко загрята фурна (100 градуса), на водна баня. Теринката да е с 2-3 см по-висока от тавата, в която се налива топлата вода. Пече се 40-45 минути на 100 градуса. После фурната се изключва и дробът се оставя цялата нощ в печката. На другата сутрин се слага в хладилника. Вкусът е необичаен, но се надявам да ви хареса!
Съвет - Може и да печете 1 час, но моя колежка онзи ден каза, че дробът много се свива.
Употреба:   Намазва се по мъничко на филийка, най-добре черен препечен хляб.

ДОБЪР АПЕТИТ!

# 17
  • Мнения: 712
страхотно! благодаря ти за рецептите!

имаш ли някои рецепти за приготвяне на конфитюр? напоследък се замислям да си направя няколко бурканчета за палачинки.

Имам, но са ми в къщи. Ще погледна и ще ти пиша. Ама гледах и рекламата на това Джели фикс на Д-р Йоткер и много се чудих дали да не пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт