Кой какво сервира снощи...кой какво ще готви днес???

  • 44 558
  • 603
  •   1
Отговори
# 180
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Снощи - печени телешки ребра със салата, днес ще правим оборка на хладилника наобяд, а за вечеря не съм измислила още. А да - за закуска - понички по рецепта на Sladka_hapka (станаха супер, благодаря   bouquet)

Пепчо, да отварям ли дебелите книги за чушка-бюрек?

# 181
  • Мнения: 4 370
За закуска сандвичи, за обяд сме на село.

# 182
  • Мнения: 1 860
 Лалка, отваряй книгите и аз искам рецептата! Blush

# 183
  • Мнения: 9 108

Пепчо, да отварям ли дебелите книги за чушка-бюрек?

е ти бъда много благодарна   bouquet ако я намериш. Аз правя, но все се чудя дали са оригинални бюреци (не че нещо пречи да ги ядем). Но бях се задълбочила в един Сборник рецепти за безмесни ястия - ЗОХ и нищо не намерих  newsm78 newsm78

# 184
  • София
  • Мнения: 10 858
За закуска - сандвичи със салам на фурна
за обяд - зеленчукова супа /малей, докарах я като от детската кухня, много вкусна стана bowuu/
За вечеря - бутер баница със сирене.

# 185
  • Мнения: 901
pep-4o все си мисля(може ида греша ), че чушка бюрек няма оригиналното.. бюрек принципно е от турски -баница с месо или сирене.. която се превърна в патладжан или тиквичка бюрек.. а и там се нарязват на филийки .. колко при чушката се пълни и тогава се панира... и затова в сборници се води  "панирани пиперки със сирене" 

# 186
  • София
  • Мнения: 245
Вчера на обяд боб с наденичка на фурна, със салатка от домати и краставици. Вечерта завъртях едни банички със сирене, извара, яйца и кисело мляко, ама станаха толкова много, че днес не сме спирали да ядем от тях и още има. Бобът май ще си остане за вечеря.
Утре може да се спра на пържен син домат и тиквички с кисело мляко.

# 187
  • Мнения: 156
Снощи пилешки пържоли,овчарска салата и кайсии, днес сме на омлети с шунка, салата домати и сладолед.

# 188
  • София
  • Мнения: 830
На закуска - пържени филии
Обяд- златните картофки (най-накрая)
За вечеря - снощните пълнени чушки, че аз съм на разтоварващ режим и няма да участвам в мероприятието.
Лек ден на всички.

# 189
  • Мнения: 901

Баница със сирене и айрян

# 190
  • Мнения: 1 925
Днес ще сме на свинско със зеле и таратор.

# 191
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Сега разрових книгата, ама уви, точно рецепта за чушка-бюрек няма. Рецептата е

Панирани пълнени пиперки със сирене
за 10 порции

Пиперки - 2000 г.
Сирене - 550 г.
Червени домати - 500 г.
Слънчогледово масло - 300 г.
Яйца - 12 бр.
Брашно - 100 г.
Галета - 100 г.
Магданоз - 50 г.
Сол - 10 г.

Пиперките, измити и изчистени се изпичат и се слагат в съд с капак, след това се обелват. Сиренето се натрошава и се смесва с 8 добре разбити яйца. Прибавя се част от ситно нарязания магданоз. С тази плънка се напълват пиперките, панират се в брашното, в останалите разбити и посолени яйца, в галетата и повторно в яйцата и се изпържват в предварително загрятото слънчогледово масло. Поднасят се с кръгчета домати и магданоз.

# 192
  • София
  • Мнения: 35 950
Леща ядене и шарлота с плодове

# 193
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 305
Пикантни пилешки крилца на фурна, салата зеле с моркови и чушки бюрек, за десерт- плодове със сладолед.

# 194
  • Мнения: 293
 HugГювеч-постен с картофки,чушки,тиквички и ...
десерт-маслен сладкиш със сини сливи

Общи условия

Активация на акаунт