Към всички - има ли някъде в чужбина детски кухни?

  • 5 462
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 105
Или това е само практика в BG?

# 1
  • Мнения: 5 475
Доколкото знам за Италия,няма такова нещо!  Peace

# 2
  • Мнения: 6 390
В чехия също няма детски кухни

# 3
  • Мнения: 130
В Гърция също няма детски кухни!  Twisted Evil

# 4
  • Canada
  • Мнения: 1 773
И в Канада няма.

# 5
  • Мнения: 3 880
И в Германия няма...

# 6
  • Мнения: 1 393
Никога не съм чувала за детски кухни в Америка.

# 7
  • Мнения: 3 098
Няма и в Испания.

# 8
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
в тунис -няма!

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
и в Англия няма.Мислех по въпроса дали ще мога да отворя такава кухня тук, но стигнах до заключението че ще фалирам за орицателно време Sunglasses

# 10
  • Мнения: 7 605

И аz така си мислех, докато миналата седмица ме иzпревари една кола от......детска кухня  Shocked   Та явно имало.

# 11
  • Мнения: 1 173

И аz така си мислех, докато миналата седмица ме иzпревари една кола от......детска кухня  Shocked   Та явно имало.

Татянче дай повече инфо. Кво точно пишеше на колата?

# 12
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
в швейцарско няма такива екстри

# 13
  • Мнения: 7 605

И аz така си мислех, докато миналата седмица ме иzпревари една кола от......детска кухня  Shocked   Та явно имало.

Татянче дай повече инфо. Кво точно пишеше на колата?

Kinderküche и тел., който не zапомних, колата караШе прекалено бърzо  Crazy  Тук в Хановер беШе.

# 14
  • Мнения: 4 629
В САЩ също няма  Sad

# 15
  • София
  • Мнения: 105
А тогава с какво се храните - стерилизирани пюрета и каквото сами приготвите, така ли? Има ли някакъв друг тип храна за деца до 3 год - замразена, охладена, кетъринг, доставка?

# 16
  • Мнения: 1 860
И в Шотландско няма  Crossing Arms

 Карам на готови пюрета, но смятам скоро да започвам сама да му готвя, че поолеква семейния бюджет така доста. Whistling

# 17
  • Мнения: 7 837
2-3 пъти в седмицата готвя. Отделно му купувам от готовите манджи на Гербер за по-големи деца. Харесва ги, даже на моменти ги предпочита пред моите.

# 18
  • Мнения: 649

И аz така си мислех, докато миналата седмица ме иzпревари една кола от......детска кухня  Shocked   Та явно имало.

Татянче дай повече инфо. Кво точно пишеше на колата?

Kinderküche и тел., който не zапомних, колата караШе прекалено бърzо  Crazy  Тук в Хановер беШе.

http://www.diekinderkueche.de/ ако е било това, то е друго.... и аз не съм виждала тук такива както в БГ!

А тогава с какво се храните - стерилизирани пюрета и каквото сами приготвите, така ли? Има ли някакъв друг тип храна за деца до 3 год - замразена, охладена, кетъринг, доставка?
Храня го все още почти само  с Хип, мойте манджи не ги иска  Cry

# 19
  • Мнения: 3 491
2-3 пъти в седмицата готвя. Отделно му купувам от готовите манджи на Гербер за по-големи деца. Харесва ги, даже на моменти ги предпочита пред моите.
Я сега да ми кажеш има ли при вас тази на Гербер с броколи и пилешко? Що така изчезна от при нас последните няколко седмици, не знам. newsm78 А моите уж са големи мъже, но продължават да я ядат с голям мерак. Кейси, съгласна съм на сделка- манджа на Гербер с броколи и пилешко срещу слънчогледово олио. Hug

# 20
  • Мнения: 7 837
Блажка и аз го забелязах и при нас изчезна  Crazy
И на Сами му е една от любимите манджи. Снощи в магазина изрових една останала опаковка, забутана зад другите  Laughing

# 21
  • Мнения: 3 491
Блажка и аз го забелязах и при нас изчезна  Crazy
И на Сами му е една от любимите манджи. Снощи в магазина изрових една останала опаковка, забутана зад другите  Laughing
Их, няма пък да ти пратя слънчогледово олио. Mr. Green Но поне си честна!  Hug

# 22
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
А тогава с какво се храните - стерилизирани пюрета и каквото сами приготвите, така ли?

готвя всичко сама 2 пьти в месеца...купувам месо и 3еленчуци от био-то, правя 6-7 манджи и - вьв фри3ера...случва се инцидентно да се наложи да купим готово пюре -  само Нестле или Холе .....

# 23
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Има ли някакъв друг тип храна за деца до 3 год - замразена, охладена, кетъринг, доставка?
няма специална храна 3а по-големи деца...поне в Швейцария...

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Такива като в БГ - няма, има фирми, които приготвят храната за детските ясли/градини, които нямат собствена кухня и им ги доставят след това. Поне това знам от каталога на нашата ясла. За Германия иде реч.

# 25
  • Мнения: 7 430

...за съжаление Sad

# 26
  • Мнения: 253
И тука няма такива екстри.
Ама май по добре, че на  евтината черна работна ръка личната хигиена не е за хвалне! Twisted Evil

# 27
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
И във френско не съм 4увала за такива екстри  Confused

# 28
  • Мнения: 5 183
Тук няма такова нещо. Готвех му.
А и кухня, която да носи по детските градини, няма. Просто градините са 2 типа - или като нашата, с готва4 на място, или децата си нолят лан4 бокс, приготвен у дома.

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
А тогава с какво се храните - стерилизирани пюрета и каквото сами приготвите, така ли? Има ли някакъв друг тип храна за деца до 3 год - замразена, охладена, кетъринг, доставка?
Готвя. След годинка започнах да давам от нашите манджи, но ако не е подходяща вадя бурканче купено от магазина. Пюренцата на Хип в БГ са над 3 лева, а при нас под 1 паунд  Crazy
Сега съм си в БГ и ми е много хубаво. Вчера снахата сготви пилешка супа и ядохме от нея, днес мама беше направила кюфтета яхния  Whistling

# 30
  • Мнения: 4 399
И аз не съм чувала в Австрия да има детски кухни.

Аз давам готови пюрета. Досега само на Хип, сега мисля и други да включвам вече. Опитах да сготвя месо и да го замразя за да и го прибавям към зеленчуковите пюрета. Купих екологично чисто месо и накрая като сметнах цената, се оказа че в никакъв случай не ми е по-евтино да готвя вкъщи. Поне не месо. Като сметна цената, времето (варих го около 4.5 часа  #Crazy), тока, цялото мазало което направих, просто не си заслужава да се готви.

# 31
  • Мнения: 167
И в Португалия няма.
Готвех му и пасирах храната.а после вав фризера и готово.

# 32
  • Мнения: 649
а на мен би ми било много по-интересно, ако имаше такава кухня както в БГ- щяхте ли да я ползвате  newsm78
аз си мисля, че определено щях да се възползувам от такава услуга, но някъде от към 1 годинка нататък, а не от 4-5 месеца както са повечето в БГ

# 33
  • Мнения: 3 880
а на мен би ми било много по-интересно, ако имаше такава кухня както в БГ- щяхте ли да я ползвате  newsm78
аз си мисля, че определено щях да се възползувам от такава услуга, но някъде от към 1 годинка нататък, а не от 4-5 месеца както са повечето в БГ
Като zнам какви цени слагат тук на подобен род услуги най_вероятно нямаШе да се надявам дълго на детска кухня Wink Ще иzпраскат на яденето едни био_табелки, Ще се хвалят, че го приготвят по много специален начин_ "най_добрият zа ваШето дете" и тем подобни екстри и накрая Ще искат майка си и баЩа си zа прясно приготвеното бурканче храна. То може би и zатова няма такава практика тук newsm78. Иначе ако има такова неЩо и е на достъпни цени с удоволствие бих се въzполzвала, кой бяга от лесното Laughing Wink

# 34
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пюренцата на Хип в БГ са над 3 лева, а при нас под 1 паунд  Crazy

Ами като сложиш стандарта и курса на лева спрямо паунда, цените в двете държави са точно 1:1.Разлика няма, в БГ купувах готови пюрета 6 месеца, купувах ги и тук.Нямаше разлика в цената, а само липсваше изобилието на фирмите от БГ.

# 35
  • Мнения: 343
И аз не съм чувала в Австрия да има детски кухни.

Аз давам готови пюрета. Досега само на Хип, сега мисля и други да включвам вече. Опитах да сготвя месо и да го замразя за да и го прибавям към зеленчуковите пюрета. Купих екологично чисто месо и накрая като сметнах цената, се оказа че в никакъв случай не ми е по-евтино да готвя вкъщи. Поне не месо. Като сметна цената, времето (варих го около 4.5 часа  #Crazy), тока, цялото мазало което направих, просто не си заслужава да се готви.


и аз така....

# 36
  • Мнения: 354
И в Испания няма за съжаление. smile3518

# 37
  • Мнения: 1 370
За съжаление го няма това удоволствие. Дажам му от всичко, което ядем ние. Спрах да купувам от готовите отдавна

# 38
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Май само в бившите соцстрани има.

В бившите съветски републики имаше Млечна кухня, но се даваше изключително млечна храна, а не супички, манджички и десертчета както тука.

Поне едно хубаво нещо да има и в БГ.  Grinning

# 39
  • Мнения: 6 390
Май само в бившите соцстрани има.

В бившите съветски републики имаше Млечна кухня, но се даваше изключително млечна храна, а не супички, манджички и десертчета както тука.

Поне едно хубаво нещо да има и в БГ.  Grinning
в кой  newsm78
май само в съветските републики  Wink както си казала... но в други... мисля че няма

# 40
  • Мнения: 295
И в Полша няма, за съжаление - нищо, че е бивша соц. И ние от начало карахме на готови пюрета, но като си бяхме в България определено предпочиташе детската кухня от псевдо-манджите на "Ганчев". Като му купувах купоните за кухнята, взех за 7 месечни бебета, въпреки че беше на 9 - така си реших проблема с по-бързото въвеждане в България на някои продукти към диетата на бебетата.

# 41
  • Мнения: 4 399

Поне едно хубаво нещо да има и в БГ.  Grinning

Не мисля че е само едно. Периодически се намира някой да зададе въпрос за майчинството и детските надбавки в чужбина и тогава се вижда че по отношение на отглеждането на деца и майчинството положението в България е доста добро на фона на останалите страни, поне като държавна политика. Ето виждаш как е и с детските кухни. Ако пуснете тема за детските градини, ще разберете че и там не е много по-различно. В чужбина или няма достатъчно детски градини или са невероятно скъпи. Изобщо отглеждането на децата е личен ангажимент и държавата не помага особено. Честно казано ми се струва че в България има някакви свръх очаквания към държавата и тъй като те не могат да се оправдаят често пъти хората не виждат хубавите страни, а само се оплакват и 'тая скапана държава' е виновна за всичко.

# 42
  • Мнения: 2 804
Доколкото знам за Италия,няма такова нещо!  Peace
И аз така знам ! Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 2 292
И аз не съм чувала в Австрия да има детски кухни.

Аз давам готови пюрета. Досега само на Хип, сега мисля и други да включвам вече. Опитах да сготвя месо и да го замразя за да и го прибавям към зеленчуковите пюрета. Купих екологично чисто месо и накрая като сметнах цената, се оказа че в никакъв случай не ми е по-евтино да готвя вкъщи. Поне не месо. Като сметна цената, времето (варих го около 4.5 часа  #Crazy), тока, цялото мазало което направих, просто не си заслужава да се готви.

Вяра и аz още не ссм готвила zа бебе, zащото си подоzирах, че и аz ще го доведа до подобни реzултати ... но сега купих един уред zа варене на пара и поне zеленчуците много чисто се варят Laughing Пише , че може да вари и пилешко и риба, та се zамислих да се пробвам таzи седмица в готварското иzкуство с тоzи уред Whistling
ще ти пиша реzултата

Общи условия

Активация на акаунт