Ваксини и Ваксинационни Програми 2

  • 240 953
  • 2 442
  •   1
Отговори
# 1 575
  • Мнения: 720
Един въпрос към д-р Birdie. Дъщеря ми е с някаква много неприятна хрема, която минава бавно-бавно. На 4-тия ден вдигна малко температура, на 13-тия ден се оплака и от ухо. Някъде на 10-тия ден силни сополи я заведохме с мъжа ми да й вземат секрет от носа. Изследванетo показа haemophilus influenzae. Тя е ваксинирана с Act-hib преди три години(сега е на 6).
Педиатърът ни увери, че не е нужно нищо да правим, детето в момента е в добро състояние(и наистина е). И все пак... Трябва ли според Вас да се прави нещо за този haemophilus? Опасно ли е за другите деца в детската градина?

# 1 576
  • Мнения: 4 150
Валенцето
Страничните реакции са описани в опаковката на ваксината.Около 50 са иzброени.

Тоzи отговор на Бьрди не отговаря на истината.
Цитат
Не е проблем.
Няма странични реакции.

# 1 577
  • София
  • Мнения: 9 861
Признавам,не съм чела листовката.Доверих се на лекарката ни,както винаги съм и се доверявала.Засега всичко е ок,дано няма проблеми.

# 1 578
  • Мнения: 4 150
Цитат
Признавам,не съм чела листовката.Доверих се на лекарката ни,както винаги съм и се доверявала.Засега всичко е ок,дано няма проблеми
Ок,няма проблеми.Чети я друг пьт,може пьк да се zамислиШ.
Само ме учуди,че след като се доверяваШ все пак питаШ и тук...

# 1 579
  • София
  • Мнения: 9 861
Кристиян,доверих се на лекарката,че няма нужда да купувам друга ваксина-тази,която има според нея била добра.
И да,замислям се...само не мога да разбера защо според теб всеки ,който слага ваксина на детето си едва ли не иска да го убие ooooh!.
А според теб като прочета листовката какво?няма да сложа ваксината ли?Ами пак ще я сложа,нямам друг избор.Не ми казвай ,че имам избор.Нямам!Избора ми се свежда единственно до това да избера по-добрата ваксина,а не да я сложа ли или не.
Уф,достатъчно ми е притеснено като слагам ваксини на децата си,още повече се притеснявам като чета твоите постове и въпреки това съм ти благодарна за цялата информация,която даваш.

# 1 580
  • Мнения: 4 150
Не се ядосвай,раzбирам те напьлно.
Радвам се,че ме четеШ все пак. Peace

# 1 581
  • София
  • Мнения: 9 861
Чета,всичко чета...и изпадам в състояния на такъв страх от ваксините.
Навремето като беше малка дъщеря ми и слагах ваксините без въобще да се замислям,каквото ми каже доктора-давай,слагам,хич и не съм мислила,че може да има проблем.и да ти кажа ми беше по-лесно.Сега чета,чета...оф,какви сцени ми излизат в главата не е истина.Само се моля да нямаме проблеми.

# 1 582
  • Мнения: 22
Здравейте,
В петък сложих на дъщеря ми(3г. и 5м) Пневмо 23. Вече втори ден е с температура , а крака я боли ужасно и не иска да ходи.Докторът казва да я раздвижваме (дори насила) и компреси.Каза също , че е възможно до 48 часа да е така. Някой имал ли е подобен проблем?

# 1 583
  • Мнения: 1 984
Здравейте,
В петък сложих на дъщеря ми(3г. и 5м) Пневмо 23. Вече втори ден е с температура , а крака я боли ужасно и не иска да ходи.Докторът казва да я раздвижваме (дори насила) и компреси.Каза също , че е възможно до 48 часа да е така. Някой имал ли е подобен проблем?
защо не сложихте превенар?
и да подобни усложнения са чести при употребата на пневмо 23.

# 1 584
  • Мнения: 22
това ни препоръчаха.казаха, че вече е голяма и нямало нужда от превенар

# 1 585
  • Мнения: 1 984
това ни препоръчаха.казаха, че вече е голяма и нямало нужда от превенар
нямам думи...  #Cussing out

# 1 586
  • София
  • Мнения: 9 861
Пак съм аз. Rolling Eyes
След като снощи и биха ваксина полиомиелитна Бубка/7г/,днес тя поддържа Т между 36,7-37,2.Ако не и бяха били ваксината нямаше да и меря Т и нямаше и да разбера,че има такава.Според педиатърката това не било Т и няма връзка с ваксината.Обаче аз се притеснявам.Възможно ли е да е от ваксината?Колко часа/дни/ след реваксинацията е възможна реакция?Нашата я биха вчера вечерта в 19ч.

# 1 587
  • Мнения: 8 585
36,7 повишена температура ли е?

# 1 588
  • София
  • Мнения: 9 861
Не,но 37,2 според мен е.или бъркам?
Или аз задавам много тъпи въпроси ,което е много вероятно,или в тази тема всеки е готов да те подиграе или да те накара да се чувстваш тъп.

# 1 589
  • Мнения: 22
извинявайте Birdie,
Може ли да попитам дали  се случва понякога да се поддържа два или повече дни температура над 38 градуса след Пневмо 23. Много ме притеснява и схванатиа мускул на крака.
Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт