Начини за приготвяне на пекано пиле.

  • 8 925
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако имаш йенска тенджера, ръсиш пилето със сол и червен пипер, слагаш във вътрешността малко повече от половин пакетче масло, наливаш 1 ч. ч. вода и захлупваш тенджерата. Печеш около 2-3 часа на малко по-слаба фурна от умерена. Става месцето като мозък Naughty
Вместо вода може да сложиш една чашка бира,ммммм става разкош eat

# 16
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Може да го направиш на шише, на сол, в плик.

А как се прави пиле на шише?

# 17
  • Смолян
  • Мнения: 42
Аз правя печено пиле в кесии /прозрачни продават се в магазини всичко по 1 лев.и вътре са осем бр. с телчета/.Пилето се овкусява преди да се пъхне в кесията със сол, червен пипер и подправка за пиле после се натисна на гърба за да се сплеска леко слага се масло в пилето и отгоре се маже с олио. В кесията слагаш няколко капки олио и разтриваш с ръце леко слагаш пилето вътре връзваш кесията с едно от телчетата като прегъваш края за да се излиза въздуха докато печеш и боцкаш отгоре на 4-5 места но с игла. слагаш в тава и във фурната по време на печене кесията се издува и става като вакум. Пилето става много вкусно. Също в кесията може да сложиш и малко картофки от средните целички и осолени да се изпекат за гарнитура.

# 18
  • Мнения: 1 352
Може да го направиш на шише, на сол, в плик.

А как се прави пиле на шише?


Овкусяваш пилето. Аз лично правя гъста паста от червен пипер, черен пипер, счукан чесън, соев сос. Мажеш го с масло и с пастата и го набучваш на шише, пълно с бира (може и с вода, но с бира става по-вкусно). Гърлото на шишето трябва да излезе от пилето така, че при печенето пяната да полива пилето. Около шишето може да наредиш картофки, пак овкусени (соев сос, червен пипер, каквито подправки обичаш). Става много вкусно, чак ми се прияде Crazy, скоро не се бях сещала.

# 19
  • Мнения: 244
с кока-кола и кетчуп също. Става вкусно.
с мадраско-къри (ориз+ зеленчуци + подправката).
тип KFC - пиле.
А тук ще намериш много рецепти за пиле -
http://www.polocommerce.com/Recepts.htm#ar2

Най.лесното ми пиле е: измито, осолено с подправки (Вегета или Пикантина, чер и малко червен пипер, по желание - риган или розмарин, малко филиран чесън). Никаква мазнина.
Слагам го в йена, бухвам бурканче с гъби и маринатата от тях. Ако е необходимо, доливам вода, но не повече от една трета от съда. Захлупвам го с капака и го слагам в обикновена готварска печка на студена фурна. Включвам на 250 градуса, а като заври - намалявам на 150 градуса.
Щом кожичката се зачерви апетитно- изключвам и изваждам. Невероятно крехко, сочно и вкусно се получава. А е и безумно лесно. Така приготвям и свински вратни пържолки, котлети.
Само пилето да не е домашно (много трудно увира).
Успех !

Последна редакция: вт, 19 сеп 2006, 11:08 от CVETETO3101

# 20
  • Мнения: 329

с ориз и гъби;
с ориз и дреболиите на пилето;
с лук и дреболиите с дом. сос;
кашкавал, лук и дреболии

Аз пълня пиле с плънка от фиде , предварително запържено до покафеняване, прибавям пушен кренвирш на малки кубчета и накрая топено сирене, което да сплоти тази идилия, за всеки вкус подправки, може и царевица, пълня кухината на пилето и остатъка разпределям в джобчетата на кожата, пека с бира и е невероятно! Добър апетит!  chef

# 21
  • Мнения: 4 546
аз много обичам плънка с ориз, орехи, лук гъбки,дреболиите от пилето. а отстрани - ориз и кисело зеле  newsm60 eat newsm60

# 22

Общи условия

Активация на акаунт