имуностимулантите - забранени за деца?

  • 20 815
  • 150
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 8 585
"Откакато ходи на градина обаче и с ваксина и без, мисля си, все тая... "
->Колкото и да слагате тази ваксина ако в градината е хаос и има болни деца, спасение няма. Или ако я слагате не Септември, а Декември.

Има само една противогрипна ваксина-няма много. Тя предпазва от грип. От 6 екзантем или коксаки или ентеровируси не предпазва.

Ваксинирал съм си детето по Американската официална програма с всичко. Плюс Хеп А. Хеп Б на 10 ден след раждането. БЦЖ ще сложа на 2-та годинка. Освен леки локални реакции и еднодневна температура на 3-та доза ДТаК друго не съм имал. Никакви други проблеми с ваксините не съм имал.

Детето не ходи на градина-гледа го детегледачка у дома.

# 121
  • Мнения: 1 753
Детето не ходи на градина-гледа го детегледачка у дома.

Пусни го на градина, пък тогава ще си говорим пак за плодовете и зеленчуците  Grinning Нещата, които се случват в градината са изцяло извън наш контрол. Можеш да питаш, да препоръчваш, но какво реално се случва ти не знаеш. Да не говорим, че не извеждат ясленските групи навън, защото е невъзможно. Плодове и зеленчуци в суров вид не се дават. Само сутрини и вечер ако успееш нещо да пробуташ - това е. Ето затова давам витамини на сироп. Просто няма как иначе да набавиш необходимите витамини.

А в интерес на истината не съм чувала някое дете да яде сурова чушка например с удоволствие. Тъй че твоето мнение е вярно и правилно, но много трудно приложимо за работещи майки в България. Иначе да, прав си - най-добре ще е да живеем в гората, на чист въздух, да ядем сурови плодове и зеленчуци и да правим дълги разходки... Това го искам не само за децата си, но и за мен самата.  Confused

# 122
  • Мнения: 8 585
Детето е малко, затова не посещава.
Като стане по-голямо-ще тръгне.
Но аз ще избера къде-ще се наложи да плащам частна.

Навсякъде работят хората. Не само Вие работите. И съвсем не дишат само чист въздух и да се разхождат из горичките. Не се поставяйте автоматично в категорията на "жертвите".

Не става въпрос за сурова чушка. Ядат си ги с апетит, стига да знаеш да ги приготвяш.

# 123
  • Мнения: 3 405
rubi , най-после се намери кой да отговори на въпросите, благодаря  Hug 

# 124
  • Мнения: 479
Или ако я слагате не Септември, а Декември.

Има само една противогрипна ваксина-няма много. Тя предпазва от грип. От 6 екзантем или коксаки или ентеровируси не предпазва.

Ваксинирал съм си детето по Американската официална програма с всичко. Плюс Хеп А. Хеп Б на 10 ден след раждането. БЦЖ ще сложа на 2-та годинка. Освен леки локални реакции и еднодневна температура на 3-та доза ДТаК друго не съм имал. Никакви други проблеми с ваксините не съм имал.

Досега не се е случвало да си слагаме ваксина през декември, обикновено го правим в началото на октомври. Но както и да е. Въпросът ми беше конкретно за противогрипната ваксина, а не за имунизациите (от написаното от теб в този форум знам, че си привърженик на имунизациите).  Слагате ли противогрипна ваксина на вашето дете? И да, разбира се, че ваксината е една. Имах предвид кой производител предпочитате. В Бългерия се продават ваксините на три производителя - холандска и две френски. (Така беше миналата година). Както писах вече, още се чудим дали да се ваксинираме тази година. ЗАтова и разпитвам тука. Бях пуснала и тема, но никой не отговори.

# 125
  • Мнения: 8 585
Не слагам, защото не посещава още градина.
Като тръгне-ще му сложа.
Аз работя с Ваксигрип. Тази, за която казвате че е Холандска е "Инфлувак" и е на Солвей. Не се търгува тази фирма тук...
"Инфлексал" на " Берна" е също добра.
"Флуарикс"-също.

Ваксината не може да Ви компенсира липсата на добра детска градина или лошите санитарни условия там. Ако тези допълнителни фактори са под контрол, ще имате полза от ваксината. Но ако градината е паркинг за болни деца-не винете ваксината...

# 126
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Aleksander , а при положение, че детето не яде никакви пресни плодове и зеленчуци / яде  много-много редко по малко/ не е ли необходимо да приема изкуствени витамини? Би ли могло да си набави всички необходими му витамини от топлинно обработени плодове и зеленчуци?

 - Аз не отричам изобщо синтетичните витамини, но с мярка и при лекарско предписание.
 - Посочих обаче опасностите от "залитане" по тях Naughty
 - От друга страна, не вярвам да няма някой любим плод или в краен случай сока му. Misc Baby Bottle

# 127
  • Мнения: 479
Не виня ваксината. Хигиенните условията в детската градина, която посещава Теди, са добри. Тя е санаториална - за деца, които имат хронични заболявания на горните дихателни пътища (не всички са с такива) и затова по отношение на хигиената са много стриктни там. Децата са навън по два пъти на ден, ако времето го позволява - и преди, и следобяд. И всъщност той миналата година, чукам на дърво, не боледува както, да речем, по-миналата, когато изкара няколко тежки бактериални инфекци и почти цяла зима си стояхме вкъщи болни. Така и не разбрах каква е разликата между двете зими, при условие, че сме слагали ваксини и двата пъти. Иначе ние се ваксинираме цялата фамиия. Но ето, че миналата зима, въпреки това моята майка изкара много тежко един грип, с куп усложнения - бронхит, уши, засегнат вестибуларен апарат и какво ли още не. За щастие се оправи.
И предвид тези неща, се питах как да постъпим тази година - да си слагаме ли ваксини или не. По-скоро съм склонна да го направим, но ще видим. Мерси за отговора!

# 128
  • Мнения: 8 585
"Така и не разбрах каква е разликата между двете зими, при условие, че сме слагали ваксини и двата пъти."
->Ако детето е имало Стрептококова инфекция, ваксината е без ефект (противогрипната. "Превенар" е много ефективна). Ако детето е имало остатъчна кашлица или Астматичен бронхит и не е лекувано добре, можете да кашляте цяла зима без подобрение и да "влизате" от бронхит в следващият. Виждате, има много подробности...

# 129
  • Мнения: 479
(противогрипната. "Превенар" е много ефективна). Ако детето е имало остатъчна кашлица или Астматичен бронхит и не е лекувано добре, можете да кашляте цяла зима без подобрение и да "влизате" от бронхит в следващият. Виждате, има много подробности...

Мисля, че и в България а предлагат ваксината "Превенар". Кое я прави по-ефективна?
А какви са страничните ( и негативните) ефекти на противогрипната ваксина? Информация за това сякаш никъде не мога да намеря.

# 130
  • Мнения: 8 585
Ако я има (Превенар)->> направете я. Ваксината е революционна по ефект. Това от 2 годишен опит с нея. Тук тя се слага от 2 месец->>2,4,6 и трета доза 12-15 месечна възраст. Тя е за друго. Няма връзка с противогрипната, нито се конкурира с нея. Превенар покрива 7 щама Стрептокок. Покрива по един много резултатен начин->>почти не виждаме вече рецидивиращи отити, нито тежки пневмонии или сепсис.

Само локални странични ефекти на противогрипната ваксина съм отбелязвал за 6.5 години. Ако я правите където трябва. А не "в гръбчето", например.

"Превенар" дава по-често температури-до 38-38.8 за ден. Но рядко. И лесно се контролират.

# 131
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
И всъщност той миналата година, чукам на дърво, не боледува както, да речем, по-миналата, когато изкара няколко тежки бактериални инфекци и почти цяла зима си стояхме вкъщи болни. Така и не разбрах каква е разликата между двете зими, при условие, че сме слагали ваксини и двата пъти.

 - Да вметна едно уточнение: Противогрипните ваксини са с щамове на предполагаемите Вирусни причинители, докато вие говорите за Бактериални инфекции   Peace

 - Освен това само Рино-вирусите са хиляди различни щамове, които никоя ваксина не би могла да покрие. Поне засега.
 - И как ще си обясните факта, че има деца, дори и в рискови детски градини, които почти не боледуват?
 - Което навежда на мисълта, че вместо война с непрекъснато Мутиращите вируси и бактирии, е може би по-добре да направим детето Не-възприемчиво към тях Hug

# 132
  • Мнения: 479
Ако я има (Превенар)->> направете я. Ваксината е революционна по ефект. Това от 2 годишен опит с нея. Тук тя се слага от 2 месец->>2,4,6 и трета доза 12-15 месечна възраст. Тя е за друго. Няма връзка с противогрипната, нито се конкурира с нея. Превенар покрива 7 щама Стрептокок. Покрива по един много резултатен начин->>почти не виждаме вече рецидивиращи отити, нито тежки пневмонии или сепсис.

Аха, объркала съм се очевидно. Това прословутата противоменингитна ваксина ли е? Мисля, че Теди вече е голям за нея - 4 г. 9м.

Цитат
И всъщност той миналата година, чукам на дърво, не боледува както, да речем, по-миналата, когато изкара няколко тежки бактериални инфекци и почти цяла зима си стояхме вкъщи болни. Така и не разбрах каква е разликата между двете зими, при условие, че сме слагали ваксини и двата пъти.

 - Да вметна едно уточнение: Противогрипните ваксини са с щамове на предполагаемите Вирусни причинители, докато вие говорите за Бактериални инфекции   Peace

 


Така е, но Вие вероятно сте специалист и знаете, че всяка вирусна инфекция може да премине в бактериална.

# 133
  • Мнения: 479
Бърди, Превенар-а има ли различно генерично название, че да проверя дали е регистрирано в Бг.

# 134
  • Мнения: 8 585
Дете на възраст 4.5 е почти извън срока за приложение на Превенар.
Само ако има по-специални показания...

Ваксината се търгува като "Превенар" или "Превнар".

Общи условия

Активация на акаунт