Бял сос за пълнени чушки

  • 278 645
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 674
Момичета, досега  правих чушките...сега сядаме да ги ядем .Пълнежа ми е този път  е със сирене,яйца,копър,чесън ,малко кисело мляко и добавих настърган кашкавал... и ги правих по друг начин... Crazy Соса е на Аткинс... Wink
Снимала съм всичко така че след малко  като хапнем ще ги кача снимките.На вид изглеждат добре..ама на вкус не знам.Тепърва предстои...до скоро... Wink


 П.С.....остана ми от пълнежа..престарах се Rolling Eyes Както винаги готвя за много....ама сега сме си само двамата...та остана.Някой има ли идея за какво мога да го използвам...не ми се хвърля  newsm78. До скоро ..отиваме да ядем....

# 76
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
roza 66, пробвай да напълниш тиквички или домати и да запечеш.

# 77
  • Мнения: 3 674
Ехаа,напълнихме коремчетата и облизахме пръсти Heart Eyes Чушките станаха много хубави....Ама да ви кажа честно друг път няма да се разправям толкова....много играчка.  Rolling Eyes А бяхме много гладни.....Та първо пека,после ги пълня,после панирам и после ги пържа... Crazy

Първо ги пекнах малко чушките в фурната....през това време направих пълнежа , с всичките продукти + кашкавала.Добавих кашкавал понеже ми се видя малко редичка сместа,та кашкавала ги сгъсти.После взех да пълня чушките.Не знам как мама Цоци е панирала нейните,забравих да я питам.Аз ги овалях в яйца-брашно-яйца. После в нагорещеното тиганче ...накрая направих соса. И ето  ги готови и сервирани.    Почерпете се и вие!


bilqna....имаш в предвид тиквички пълнени с яйца и сирене ли.. newsm78

# 78
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ехаа,напълнихме коремчетата и облизахме пръсти Heart Eyes Чушките станаха много хубави....Ама да ви кажа честно друг път няма да се разправям толкова....много играчка.  Rolling Eyes А бяхме много гладни.....Та първо пека,после ги пълня,после панирам и после ги пържа... Crazy

Първо ги пекнах малко чушките в фурната....през това време направих пълнежа , с всичките продукти + кашкавала.Добавих кашкавал понеже ми се видя малко редичка сместа,та кашкавала ги сгъсти.После взех да пълня чушките.Не знам как мама Цоци е панирала нейните,забравих да я питам.Аз ги овалях в яйца-брашно-яйца. После в нагорещеното тиганче ...накрая направих соса. И ето  ги готови и сервирани.    Почерпете се и вие!


bilqna....имаш в предвид тиквички пълнени с яйца и сирене ли.. newsm78




ЕЙЙЙЙЙ ЖЕНООООО огладнях бееееее  smile3511 Много си активна Ако моя види , ще вземе да ме метне пред печката , а тук е 40 градуса и не се диша  newsm45

# 79
  • Мнения: 3 674

ЕЙЙЙЙЙ ЖЕНООООО огладнях бееееее  smile3511 Много си активна Ако моя види , ще вземе да ме метне пред печката , а тук е 40 градуса и не се диша  newsm45

Оххх ,то не ви  е лесно с тия жеги верно.... Rolling Eyes На мен ми звучи като приказка за Рая.."ЖЕГИ 40 ГРАДУСА!"... newsm78
Тук няма такова нещо Mr. GreenА  на мен ми писна от студ... #Cussing out Знаеш ли колко храдуса  е тук сега Шуши...?  Tired
 Ами  + 13 градуса... бъхъри !  Crossing Arms

Последна редакция: вт, 26 юни 2007, 21:41 от roza66

# 80
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Roza 66, бланшираш в подсолена вода за 2-3 мин. издълбаните тиквички,пълниш ги със сместа и печеш в тавичка с малко вода и мазнина.По средата на печенето можеш да ги захлупиш с филийка домат. Моите днес бяха с месна плънка и сос. А ако пълниш домати -не ги бланшираш.

# 81
  • Мнения: 3 674
Roza 66, бланшираш в подсолена вода за 2-3 мин. издълбаните тиквички,пълниш ги със сместа и печеш в тавичка с малко вода и мазнина.По средата на печенето можеш да ги захлупиш с филийка домат. Моите днес бяха с месна плънка и сос. А ако пълниш домати -не ги бланшираш.
Звучи мнооого вкусно! Ще експериментирам другия път.Благодаря ти  Hug

# 82
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Моля,моля, а сега се сетих , че и гъби можеш да напълниш. Лека вечер (поне при нас е вечер)

# 83
  • Мнения: 1 818
Като чета тази тема,така пълна с чушки Heart Eyes,се сетих за една рецепта,която ми попадна в испанските готварски страници-Пълнени червени чушки със сос от зелени чушки...видя ми се интересна рецептата и мисля да я пробвам тези дни,а ако някоя от вас иска да я пробва преди мен,веднага ще преведа рецептата  chef

# 84
  • Мнения: 3 674
Моля,моля, а сега се сетих , че и гъби можеш да напълниш. Лека вечер (поне при нас е вечер)

Гъби печурки пълня с топено сирене и заляти със соя/соев/ сос....Стават мозък!Мезе за  вино .... Heart Eyes

Габи...Това звучи интерено.... Heart EyesМоже ли да постнеш рецептичката... Peace

# 85
  • Мнения: 1 818
Пълнени червени чушки със сос от зелени чушки

1 kg червени чушки

1/2 кг.зелени чушки

3/4 kг.кайма

2 или 3 лъжици галета

2 яйца

1 глава лук

5 скилитки чесън

олио,сол,черен пипер,индийско орехче,1/2 чаша бяло вино

Правим плънката като смесваме каймата,галетата,яйцата,сол,черен пипер и инд. орехче на вкус

Изчистваме червените чушки и ги издълбаваме.Пълним ги със сместта ...

За зеления сос задушаваме  зелените чушки,лука и чесъна...смиламе ги в домашен робот,прибавяме виното , малко вода и посоляваме.С получения сос поливаме напълнените чушки и печем във фурната

Забележка моя...Струвами се,че с нашата класическа българска смес за чушки с оризче ще се получи по-добре.След малко ще я пробвам тази рецепта.Купих чушките.Избрах уж по-малки,че тези испанските...за да напълня 4-5 големи ми е необходима 1 гк.кайма и 1/2 кг ориз Mr. Green








# 86
  • София
  • Мнения: 4 294
Я gaby_s какви са тези вкусотийки, потекоха ми лигите  newsm22
трябва да ги пробвам

# 87
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Я gaby_s какви са тези вкусотийки, потекоха ми лигите  newsm22
трябва да ги пробвам



Обичам да експериментирам и ще ги направя  Peace

# 88
  • Мнения: 1 818
Направих ги чушките и трябва да ви кажа,че станаха невероятно вкусни...познатият вкус с различен оттенък-средиземноморски.Направих снимчици.
Забърках си аз сместта както ме е учила свекърва ми-кайма,ориз,,сол,червен пипер,чубрица,2-3 листенца  джоджен,1 йяце,1 чаша вода,лук и т.н. както си знаем по български.Не пържа нищо.

Напълник чушките,като им направих малко отворче отдолу.Сложих в тавата с чушките много вода,почти да го покрие,няма друг начин тези големи чушки да се опекат и отвътре.Така си поемат колкото вода им трябва.Сложих ги да се пекат и 15 мин.преди да ги извадя...
Направих соса от зелени чушки,както описах по-горе.,но му сложих само една скилидка чесън...

и залях чушките.Върнах ги във фурната

Тук са опечени вече...

Да ви е сладко!Докато се хранеха мъжете у дома се чуваше само... Превъзходни са...трепачни...!!!

Из НЕТ-а има доста рецепти с този сос.Някои му слагат сметана за готвене вместо вино...мисля,че ще се получи още по-добре.Пекат и риба върху него.Слага се в тавичката зеленият сос ,а отгоре се подрежда риба...и във фурната 


# 89
  • Мнения: 4 380
Този сос е трепач. Наскоро правих подобен за пилешки гърди по рецепта която прозвуча в бонапети с тази разлика че там беше патешко ако не се лъжа. Мисля, че със сметана го правих соса. Страшен беше. С червените чушки изглежда много красиво. Вярвам, че е било и много вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт