"Мързеливо" зеле в гювеч - стъпка по стъпка !

  • 23 418
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
"Мързеливо " зеле - в гювеч!



1 средно голяма зелка (може и с кисело зеле, лозови листа и червени чушки)
500гр. кайма
1 каф. ч. ориз
150 гр. доматено пюре, аз слагам и повечко
подправки-бульон, сол, пипер, магданоз, чубрица)

1. Нарязвате зелето на ивици , слагате го в гювеча (или тава) , сипвате  една  ч.л. сол и го намачквате с ръка.


2. На котлона в тиган запържвате каймата (като за мусака) и и добавяте подправките, дом. пюре и ориза!


3. Изсипвате каймата при зелето и разбърквате, след което заливате с вода да покрие.


4. Слагате във фурната за 30 мин. на максимална температура и после още 2 ч. на 150 градуса (ако трябва долейте вода и разбъркайте). Последните 20 мин. махнете капака и вдигнете градусите да се запече. Бон Апети!!


А това са мързеливи чушки Laughing

http://images13.snimka.bg/001985351.jpg

Последна редакция: ср, 19 дек 2007, 11:50 от L е о

# 1
  • София, България
  • Мнения: 5 597
а ако е с кисело зеле? Embarassed
и колко горе долу се пържи каймата

# 2
  • Мнения: 7 474
а ако е с кисело зеле? Embarassed
и колко горе долу се пържи каймата


Каймата като за мусака с вилицата да се наситни за 5 мин. става. Същото го правя и с кисело зеле и с червени чешки.  Crazy

# 3
  • Мнения: 4 451
Leo, прекаляваш вече! Развали ми линията с твоите вкусотии Mr. Green
Мисля, че и с кисело зеле ще стане голяма вкусотия. Какво ще кажеш?

# 4
  • Мнения: 7 474
Leo, прекаляваш вече! Развали ми линията с твоите вкусотии Mr. Green
Мисля, че и с кисело зеле ще стане голяма вкусотия. Какво ще кажеш?

 Laughing Става с кисело зеле  Peace   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 825
Обожавам зеле  Simple Smile Задължително ще го пробвам

# 6
  • Мнения: 119
Ееее Лео, златна си  Hug
Тъкмо бях потънала в размисъл за съдбата на едно самотно пакетче каймица  Laughing
Още довечера ще бъде опитано  Wink

# 7
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Ееее Лео, златна си  Hug
Тъкмо бях потънала в размисъл за съдбата на едно самотно пакетче каймица  Laughing
Още довечера ще бъде опитано  Wink

Leo, благодаря ти за блестящата  идея.  bouquet
И аз се чудех цял ден какво да направя с една "самотна" каймица.
А на това не му ли се викат "голи сърми"? Grinning

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Leo, и аз го правя така с единсвената разлика, че не пържа каймата, а само я накъсвам! Мнооого е вкусно!  Peace

# 9
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Звучи чудесно! Даже с кисело зеле ми се струва, че ще стане много хубаво, трябва на всяка цена да го пробвам.

# 10
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Ееее Лео, златна си  Hug
Тъкмо бях потънала в размисъл за съдбата на едно самотно пакетче каймица  Laughing
Още довечера ще бъде опитано  Wink

Leo, благодаря ти за блестящата  идея.  bouquet
И аз се чудех цял ден какво да направя с една "самотна" каймица.
А на това не му ли се викат "голи сърми"? Grinning
Направо мусака със зеле. Ива като и взимах храна от детската кухня, там готвеха чат-пат такова нещо. Беше много вкусно.

# 11
  • Мнения: 7 474
Аз му викам мързеливи сърми  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 550
А дали мога да пропусна ориза?  Blush

# 13
  • Мнения: 7 474
А дали мога да пропусна ориза?  Blush

Ми може, ама тогава може би по-малко вода да сложиш  newsm78

# 14
  • Мнения: 5 462
А може би ако се прави с кисело зеле трябва да се махнат доматите , а на тяхно място да се сипе червен пипер в лука, каймата ,ориза, чубрицата  .Де да знам аз поне така го правя.Щото хем кисело зеле хем пък и домати някакси ми идва в повече киселото?

# 15
  • Мнения: 7 474
А може би ако се прави с кисело зеле трябва да се махнат доматите , а на тяхно място да се сипе червен пипер в лука, каймата ,ориза, чубрицата  .Де да знам аз поне така го правя.Щото хем кисело зеле хем пък и домати някакси ми идва в повече киселото?

Ми да или ги махаш или по-малко слагаш  Peace

# 16
  • Мнения: 2 550
Ми може, ама тогава може би по-малко вода да сложиш  newsm78

Така и ще направя.
Благодарско   bouquet

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Ммммм, чудно е! Снощи правих такова нещо, но още по-мързеливо и в тенджера на котлон. С кисело зеле.
Едно допълнение - с кимион става божествено!
Благодарско, Лео!  Wink

# 18
  • Мнения: 7 474
Аз го правя и в тенджера под налягане  Peace

# 19
  • Мнения: 696
А може би ако се прави с кисело зеле трябва да се махнат доматите , а на тяхно място да се сипе червен пипер в лука, каймата ,ориза, чубрицата  .Де да знам аз поне така го правя.Щото хем кисело зеле хем пък и домати някакси ми идва в повече киселото?

Ми да или ги махаш или по-малко слагаш  Peace

или добавяш малко захар и не махаш нищо - даже става по-вкусно

# 20
  • в къщи
  • Мнения: 467
Ееееее,как не го видях това в гювеча по-рано smile3555,преди 20 мин. сложих пиле със зеле в тавата... Rolling Eyes. А колко вкусно изглеждааа Laughing

# 21
  • Мнения: 1 455
Днес направих зелето в гювеч, но без ориз и вместо кайма сложих пържола, заради мъжа ми, защото аз месо не ям. Стана адски вкусно, вече само така ще готвя зелето.
Лео,  Hug  bouquet

# 22
  • Мнения: 2 550
Днес направих зелето в гювеч, но без ориз и вместо кайма сложих пържола, заради мъжа ми, защото аз месо не ям. Стана адски вкусно, вече само така ще готвя зелето.
Лео,  Hug  bouquet

Хихи, горе долу както аз си мисля да го правя...но пържалата ще е пиле  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 550
Искам да споделя, че го направих и мъжа ми си облиза пръстите.
Аз така и не го пробвах, меракът ми за зеле мина твърде бързо  Grinning

# 24
  • Мнения: 7 474
Искам да споделя, че го направих и мъжа ми си облиза пръстите.
Аз така и не го пробвах, меракът ми за зеле мина твърде бързо  Grinning

Щом мъжо те и близал пръсти, значи е добре  cheers

# 25
  • Мнения: 2 550
Искам да споделя, че го направих и мъжа ми си облиза пръстите.
Аз така и не го пробвах, меракът ми за зеле мина твърде бързо  Grinning

Щом мъжо те и близал пръсти, значи е добре  cheers

Утре ще ближем заедно пръсти с баница - охлювчета  Mr. Green

Златна си   bouquet

П.С. Много съм горда със зелето, за първи път ми беше Simple Smile))

# 26
  • Мнения: 5 873
Направих зелето,с пиле.Стана много вкусно.Благодаря за идеята,Leo!

# 27
  • Мнения: 5 713
И на това зеле съм му хвърлила окото. Ще го правя или за вечеря или утре. Обмислям вместо ориз да сложа булгур и дали да е постно или да сложа пиленце.

# 28
  • Мнения: 1 313
И аз го приготвих и се получи много добре! Благодаря за рецептата  bouquet

p.s. правих го без доматено пюре, защото като започанах да готвя се оказа, че нямам Embarassed,но пак стана хубаво Wink

# 29
  • Мнения: 5 713
Направих го постно. С булгур, сложих и стафиди и малко сурови слънчогледови семки. Всъщност както си правя сърми, само дето зелето не е кисело.  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 22 867
Направихме го тази вечер, ама по още по-мързелив начин - сложихме в гювеча намачканото зеле, подправките, пилешко от бутчета, ориза, доматите, вода и олио. Разбъркахме и в печката. Получи се много вкусно ядене. Няма да описвам как се чувствам и колко изядох - току-що ставам от масата. Embarassed Записвам си рецептата при избраните. Grinning

Leo, много, много благодарности за лесната и вкусна рецепта!  bouquet  bouquet  bouquet

# 31
  • Мнения: 425
И аз го правих снощи, стана адски вкусно.Благодаря за рецептата.  bouquet

# 32
# 33
  • Мнения: 115
Да се похваля, и ние с мъжо опитахме от зелето в гювеча.........Страшно е!!!Мерси Лео!!!
Поразгледах и други твои рецептички и в най-скоро време ще направя някоя........Хвърлила съм око на доста неща........само продуктите като прочета и видя снимките и ми се прияжда......... Embarassed   

# 34
  • Мнения: 7 914
Лео, поредната страхотна рецепта  thumbsup Благодаря   bouquet

Вери, направих и твоето с булгура  -  стана страхотно  bouquet, само дето стафидите ми дойдоха малко сладки... може би ще ми харесат с кисело зеле? newsm78

# 35
  • Мнения: 5 713

Вери, направих и твоето с булгура  -  стана страхотно  bouquet, само дето стафидите ми дойдоха малко сладки... може би ще ми харесат с кисело зеле? newsm78
О да, с кисело зеле става много по- добре. Всъщност аз така правя сърмите, с прясно зеле по- рядко. Стафиди слагам и когато правя сърми с лозов лист. Количеството им е около 1 шепа на 1ч.ч ориз.

# 36
  • в къщи
  • Мнения: 467
Пфууу,до сега се рових да я намеря тая рецепта Whistling
От кога му се каня на това зеле с кайма... newsm22

# 37
  • Мнения: 7 474
kukli4ka ако търсиш мои рецепти и не ги намираш с търсачката, цъкни ми в профила и ще ги намериш всички на куп (Моите кулинарни изкушения) Hug


Много се радвам, че ви е харесало мързеливото ми  зеле   bouquet  bouquet  bouquet

# 38
  • в къщи
  • Мнения: 467
kukli4ka ако търсиш мои рецепти и не ги намираш с търсачката...
  JoyДори не ми хрумна да използвам търсачката smile3555,рових страница,след страница Joy.Мерси за идеята(за профила ти) smile3525.Мнооооого ме улесни Laughing
   Не съм в час с тоя интернет и тва е newsm78

# 39
  • в къщи
  • Мнения: 467
Да се отчета Laughing:зелето стана много вкусно и лесно,НО:от лакомия нарязах зелка и половина,сложих повече кайма и ориз и накрая се оказа,че не ми се събира в гювеча doh.Наложи се да го прехвърля в тава.Пак стана хубаво,но остана ядене за целия китайски народ Rolling Eyes.Другия път ще внимавам почече с пропорциите.

# 40
  • Мнения: 7 474
Да ви кажа, че току що го направих с кисело зеле, стана превъзходно. Вместо домати сложих червен пипер и само 1 бульон, защото  е солено   Crazy

# 41
  • Мнения: 7 474
Да ви покажа и "мързеливите " чушки. По същият начин се прави само че вместо, зеле слагате нарязани червени чушки  Peace

# 42
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ооо, тъкмо се чудех какво да готвя утре  Simple Smile
Мерси, Лео   bouquet

Само да попитам: как става по-вкусно кисело зеле с червен пипер или с дом сок. Чудя се с кое да го приготвя  Rolling Eyes. И ако е с червен пипер колко да сложа, а като пържа каймата вместо дом.сок какво да сложа ?

# 43
  • Мнения: 7 474
doniboni киселото зеле без домати, червен пипер само около 2 ч. л.  newsm78 В каймата слагаш само подправките и това е.  Peace

# 44
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
doniboni киселото зеле без домати, червен пипер само около 2 ч. л.  newsm78 В каймата слагаш само подправките и това е.  Peace


Мерси   bouquet

Да ви кажа, че току що го направих с кисело зеле, стана превъзходно. Вместо домати сложих червен пипер и само 1 бульон, защото  е солено   Crazy


А сложи ли ориз ?

# 45
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Ей това е страхотно , но ще почака защото имам проблем със стомаха и съм на диета и квамател

# 46
  • Мнения: 634
Оооооооооох Crazy,
принципно любимото ми ястие е пълнени чушки с ориз и кайма, после са сърмите.
Току що стана мързеливото зеленце chef и мисля, че ще изям всичко на веднъж Embarassed Embarassed 
Супер стана  bouquet

# 47
  • Мнения: 7 474
Оооооооооох Crazy,
Супер стана  bouquet

 Joy Joy Радвам се, ама остави и за другите де   Joy Joy

# 48
  • Варна
  • Мнения: 440
Момичета, а това зеле меко ли става ?Моят  мъж не ще и да го опита иначе. Спорът за зелето се разраства до семейна война  Embarassed Даже вече съм се отказала да готвя такива рецепти  Crossing Arms

# 49
  • Мнения: 7 474
Момичета, а това зеле меко ли става ?Моят  мъж не ще и да го опита иначе. Спорът за зелето се разраства до семейна война  Embarassed Даже вече съм се отказала да готвя такива рецепти  Crossing Arms

Мноооого меко става, защото се готви дълго  Hug

# 50
  • Варна
  • Мнения: 440
  bouquet
Ясно е менюто за утре...  Laughing

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 260
Направих ги много хубаво стана!Но с кисело зеле сигурно ще е още по хубаво! Simple Smile

# 52
  • В града на тепетата
  • Мнения: 245
LEO,а в тнджерата под налягане как става?И за колко време? newsm78
Тъкмо се чудех какво да сготвя на малката и видях тази хубава рецепта.Благодаря ти   bouquet

# 53
  • Мнения: 7 474
LEO,а в тнджерата под налягане как става?И за колко време? newsm78
Тъкмо се чудех какво да сготвя на малката и видях тази хубава рецепта.Благодаря ти   bouquet

В тенджерата слагам всичко вътре, както и за гювечарника  и за около 50 мин. е готово  Peace, една идея повече вода само добавям  Wink

# 54
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Аз мисля да го пробвам с едно кореЙско зеле вместо с обикновено, дали ще стане?

# 55
  • Мнения: 3 360
Лео,направих го с кисело зеле-стана страхотно HugЕй,благодаря ти  bouquet

# 56
  • Мнения: 2 716
Последните "пълнени" чушки, които правих, бяха подобни. Просто чушките се разпаднаха след като ги размразих  Grinning
Вариант фурна, обаче, не ми беше хрумвал.
А 250гр пюре не е ли малко множко? 250 гр домати по ми се ядва. (за прясното зеле иде реч)

# 57
  • Мнения: 7 474
А 250гр пюре не е ли малко множко? 250 гр домати по ми се ядва. (за прясното зеле иде реч)

Сложи по-малко, аз ги обичам с повече  Laughing

# 58
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
А за мъже вегатарианци има ли постен вариант с киселото заленце?

# 59
  • Мнения: 7 474
А за мъже вегатарианци има ли постен вариант с киселото заленце?


Просто пропускаш каймата и става постно  Hug

# 60
  • Мнения: 2 716
Може каймата да се замести с гъби,тиквички, патладжани.....
(А къде са мъжете-вегетарианци  Wink)

# 61
  • Мнения: 7 914
аз го правя с булгур вместо кайма.... и винаги споменаваме L е о   bouquet ,понеже вкуса на зелето е страхотен.. особено в тази далечна Холандия, където кисело зеле за моя вкус няма Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт