козметиката на ТАЛОДЕРМА - 4

  • 65 499
  • 710
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 293
Искам да попитам защо след като си направя маската с хума след отмиването кожата ми е зачервена?На какво се дължи тази реакция?Снощи си нарпавих маска само с хума (на Талодерма) и розова вода и пак кожата ми е зачервна.

# 451
  • Мнения: 1 254
Искам да попитам защо след като си направя маската с хума след отмиването кожата ми е зачервена?На какво се дължи тази реакция?Снощи си нарпавих маска само с хума (на Талодерма) и розова вода и пак кожата ми е зачервна.


Единствената причина, щом и в двата случая е зачервена, би могла да бъде, че оставяш маската да изсъхне прекалено много. Тогава епидермиса малко преизсъхва и дава това зачервяване и евентуално придърпване. Зависи от типа на кожата. В първия момент веднага си помислих, че по някаква причина си сложила повече Лавандулово масло и е дошло силно, но явно не е това. Самата хума има тъкмо обратното - успокояващо действие върху кожат. Ако реакцията отминава бързо, значи не е проблем. Но винаги е добре маската да се отмива малко преди да е започнала да се рони!  Flutter

# 452
  • Мнения: 223
Веси Hug

1. ..значи първо снимах рецептите от дерматоложката и ги пращам на мейла ти (те вкл. маска-вечер и почистващ лосион)...за мен разчитането им е : "Мисията невъзможна" Wink
2. от всички продукти които ми препоръча с всичко съм наясно освен с това и 3-те избелващи ли да си взема (тоник, лосион, серум) или да взема задължително тоника и да избера единият от другите два? и каква е схемата на мазането им?  bouquet
3. и последно, прочетох съставка "арбутин" в тоника и серума. нали не е вредна за бебето Rolling Eyes

мерси отново. ще пиша след като ги взема Blush а на теб приятен ден Grinning

Да, видях рецептите - получих ги по-точно Simple Smile
И на мен са ми нечетливи, но тук има колеги, които ще се справят Wink Навярно утре ще ти кажа. Само видях резорцин на око вътре и не ми хареса - 1во, то това е за временна употреба, 2ро не знам как се връзва с бременност (т.е. не съм 100% сигурна, че е безопасен). Но ще питам проф. за това.
То аз утре ще липсвам един ден, между другото, значи ме чакай в петък с тоговор! Simple Smile
Спри мазилото за сега.
Да - и трите избелващи продукти.
Не - арбутин не е опасен за бебето. Извлича се от мечото грозде и това, което прави е да подтиска синтеза на меланин.
Спеьиално за избелващите - вечер: лосион - тоник - серум
сутрин: тоник - серум - крем с спф

До скоро!   bouquet


Веси здравей Hug
извинявай, че отново ти копирам въпроса си, но те чакам за рецептите от дерматоложката, които ти пратих по мейла. спряла съм ги не се мажа с тях, доста се притесних за този резоцин...
А междувременно имам въпросче за настоящото ми лечение с избелващите продукти. За схемата вечер: лосион - тоник - серум въпросът ми е колко време след лосиона да сложа тоника и после след колко време серума? И да изплаквам ли с вода лицето преди нанасяне на тоника и преди нанасяне на серума? При нанасяне на лосиона усещам леко щипене но само за секунди и после отминава - това нормална реакция ли е или ми е чувствителна кожата? А също и кожата остава леко зачервена след нанасяне на 3-ти продукта вечер.

Ами това е Wink До скоро Hug и мерси в аванс Simple Smile

# 453
  • Мнения: 1 986
  Здравей,мила Веси HugАз съм една от многобройните почитателки на Талодерма WinkПреди време ти бях писала относно съвет какви продукти за нормална кожа да си взема-сега ползвам дневния крем с Ройбос за норм.кожа,гелчето за очи,естествено Peace,почистващо мляко и тоник-всички продукти са страхотни и ми се отразяват много добре на кожата PeaceБлагодаря ти още веднъж за отзивчивостта  bouquetВъпросът ми следния: дневният крем засега ми действа много добре,мисля и втора кутийка да си взема,но ми се струва,че ще ми бъде по-мазен и тежък за през лятото-имате ли по-леки кремчета за този сезон?

# 454
  • Мнения: 1 254
Веси здравей Hug
извинявай, че отново ти копирам въпроса си, но те чакам за рецептите от дерматоложката, които ти пратих по мейла. спряла съм ги не се мажа с тях, доста се притесних за този резоцин...
А междувременно имам въпросче за настоящото ми лечение с избелващите продукти. За схемата вечер: лосион - тоник - серум въпросът ми е колко време след лосиона да сложа тоника и после след колко време серума? И да изплаквам ли с вода лицето преди нанасяне на тоника и преди нанасяне на серума? При нанасяне на лосиона усещам леко щипене но само за секунди и после отминава - това нормална реакция ли е или ми е чувствителна кожата? А също и кожата остава леко зачервена след нанасяне на 3-ти продукта вечер.

Ами това е Wink До скоро Hug и мерси в аванс Simple Smile


  Hug   Hug  Hug
Здрасти, здрасти Simple Smile
Ние рецептата още предният петък я разчетохме и си мислим, че е за пъпки, понеже всичко в нея говори за това .... Не съм хващала проф. още, затова се мотая с отговора. Ама той днес ще е тук и ще свършим тая работа Simple Smile
По принцип сега ще ти кажа какво има вътре:
- Салицилова киселина
- Резолцинол
- Олеум Камфора
- разтвор на Борна киселина

втората смес е от:
- Сяра
- Ихтиол
- Сулфатиазол (което вещество също е забранено за влагане в козметиката като Резорцинола и може само временна, определена с рецепта от дерматолог рецепта, както е в случая, но защото са опасни за боравене вещества)
- Цинков окис
- Талк
- Бяла хума
- Глицерин

Абе, право да ти кажа, то само лицето като си маже човек, не би трябвало да има проблем никакъв. А ако ти е изписано по време на бремнност, вероятно е и съобразено с това.
Но искрено казано нашата Маска за мазна кожаи при акне е доста по-безопасен за употреба продукт с подобен състав  Peace , ако толкова настояваш. И с едната подробност, че тези лосиони, които забъркват в аптеките не могат да бъдат стабилизирани и не могат дълго да се съхраняват.
Но пък при наличието на избелващия лосион струва ми се не е необходимо.
Все пак днес ще питам проф. Пенев за Резорцинола и Сулфатиазола при бременност. Тук са висок % виждам ......
Относно избелващите - не е проблем, че лосиончето пощипва, това е при всички и е реакция към киселините. Не е признак на чувствителност.
Обаче, струва ми се, не си чела опътването и ще има тупаник!!!!  Naughty  Mr. Green Щом ме питаш мие ли се лицето след лосион и след тоника - не си чела.
Моля те, за Бога - 10-15 мин, след нанасяне на лосиона, лицето се измива обилно с вода!!!!!!
След тоника - не! Затова се зачервяваш, убедена съм.

Хайде, чакам пак да пишеш  Hug

Последна редакция: пт, 09 фев 2007, 11:36 от Vesi - Thalloderma

# 455
  • Мнения: 1 254
хоп-па! Delena, мила, проф. Пенев тъкмо дойде и го попитах  Mr. Green

Каза, че според него е добре да се въздържаш от тези лосиони по рецептата по време на бременността. За лечение на акне са. Има и антибиотик вътре, ама не бяхме го разчели  Sunglasses
А салициловата и борната киселина в тези концентрации било добре по принцип даже да се избягват при бременност.

Ами - това е то! Решихме й май съдбата на тази рецепта за сега ...  Peace


  bouquet

# 456
  • Мнения: 223

Обаче, струва ми се, не си чела опътването и ще има тупаник!!!!  Naughty  Mr. Green Щом ме питаш мие ли се лицето след лосион и след тоника - не си чела.
Моля те, за бога - 10-15 мин, след нанасяне на лосиона, лицето се измива обилно с вода!!!!!!
След тоника - не! Затова се зачервяваш, убедена съм.

Хайде, чакам пак да пишеш  Hug
[/color]
[/quote]

...Веси мверси за отговора Hug..а за упътването за мой срам  Embarassed четох го ама изречението "след теста за индивидуална съвместимост може да се прилага продължително време" го изтълкувах като "може да не се мие " Embarassed ..така че, забележката ти е уместна Embarassed
продължавам с мазането и пак ще пиша Peace

отново мерси Hug

# 457
  • Мнения: 223
хоп-па! Delena, мила, проф. Пенев тъкмо дойде и го попитах  Mr. Green

Каза, че според него е добре да се въздържаш от тези лосиони по рецептата по време на бременността. За лечение на акне са. Има и антибиотик вътре, ама не бяхме го разчели  Sunglasses
А салициловата и борната киселина в тези концентрации било добре по принцип даже да се избягват при бременност.

Ами - това е то! Решихме й май съдбата на тази рецепта за сега ...  Peace


  bouquet



а веси мерси Hug
жалко е че толкова прехвалена дерматоложка ми е написала такава рецепта при положение 4е нон стоп и поватярх, че съм бременна!!! Sad..както и да е. хвърлям всичко нейно и продължавам с твойте препоръки и скоро се надявам да се похваля с положителните резултати Simple Smile
..само последно питане за когато имаш време: дали мазането с мазилата от дерматоложката (2 месеца горе - долу се мазах) може да са навредили по някакъв начин на бебчо newsm78

до писане Hug

# 458
  • Мнения: 1 254
newsm78 между другото, мили дами, някоя от вас преди доста време ме беше попитала дали повишеният хемоглобин може да е причина за поява на акне, тъй като това е била една от теориите на козметичката. Аз едва днес получих отговор ...

За протокола - проф. Пенев каза, че хемоглобинът, когато е завишен, при равни други условия, не може да бъде причина. Може да  допринесе за състоянието и то при типично мазни кожи, но не и в други случаи.

 Peace
Дано дамата, която е задала въпроса, прочете отговора!  Blush

# 459
  • Мнения: 1 254
  Здравей,мила Веси HugАз съм една от многобройните почитателки на Талодерма WinkПреди време ти бях писала относно съвет какви продукти за нормална кожа да си взема-сега ползвам дневния крем с Ройбос за норм.кожа,гелчето за очи,естествено Peace,почистващо мляко и тоник-всички продукти са страхотни и ми се отразяват много добре на кожата PeaceБлагодаря ти още веднъж за отзивчивостта  bouquetВъпросът ми следния: дневният крем засега ми действа много добре,мисля и втора кутийка да си взема,но ми се струва,че ще ми бъде по-мазен и тежък за през лятото-имате ли по-леки кремчета за този сезон?


Много се радвам да чуя това!  Hug  Hug  Hug

Ами, да, възможно е дневният крем с Ройбос да ти идва по-тежичък през топлите месеци - все пак е с масла Жожоба и Кайсиеви ядки ...
По-олекотен откъм масла вариант е нашият
Дневен крем - нормална и/до суха кожа
с билкови екстракти от Ружа, Розмарин, Маточина и Слез, урея, вит. А и Е, масла Гроздови семки и Жожоба, спф 12

търси го пак в Лечител, ако там ти е удобно Simple Smile
  bouquet кожа!

# 460
  • Мнения: 1 254
Пъпките на дъщеря ми са по цялото  лице,но най - много по челото и брадичката! Не са подкожни,не са ситни, лесно избиват! Има разширени пори по бузките и брадичката! В момента изполсва Eucerin , но се е мазала с какво ли не и нищо няма особен ефект! Няма алергии! Съжалявам,че не мога да Ви дам по-насочваща  информация!


Привет!  Flutter
Всичко, което чета доста ме улеснява Simple Smile
Предлагам следните продукти със следната първоначална схема на употреба:

1. Тоалетно мляко - мазна и смесена кожа
2. Тоник - мазна и смесена кожа
3. Околоочен гел с Ройбос
4. Маска за мазен тип кожа и при акне
5. Крем за мазен и смесен тип кожа, туба, 50 мл.
6. Хума + масло от гроздови семена + чисто етерично Лавандулово масло (не е лошо към Лавандуловото да се вземе също и от Бял бор, или от Грейпфрут, или от Чаено дърво - по избор и възможност)

по-нататък ще влязат и:
7. Нощен крем - мазна и смесена кожа
8. Избелващ лосион

1-ва седмица:
през ВЕЧЕР:
тоал. мляко (изплаква) - маска от тубата (минимум 40 мин.) - тоник - гелче с Ройбос - крем от тубата

през ВЕЧЕР:
тоал. мляко (изплаква) - маска с хума и разтвор на етерични масла - (може да спи с маската на професора върху отделните обриви) - тоник - гел Ройбос - крем туба

СУТРИН:
тоал. мляко (изплаква) - тоник - гел Ройбос - крем туба


2-ра седмица
Маските пак се редуват по вид през вечер.
Влиза нощният крем.
ВЕЧЕР:
тоал. мляко - маска (която е по ред) - тоник - гел Ройбос - нощен крем

СУТРИН:
тоал. мляко - тоник - гелче - кремчето от тубата

3-тата седмица
Маските стават до 2 пъти от всеки вид, в различни дни от седмицата, по лична преценка. Може да се спи с готовата маска върху отделните обриви.
вечер - нощен крем,
сутрин - кремче туба, а другите процедури се повтарят.

от 4-та седмица
Маската от тубата - върху отделни пъпки само, вечер.
Маската с хума - 2-3-4 пъти седмично, по нейна си преценка.
Избелващ лосион - максимум 2 пъти седмично, в непоредни дни (примерно сряда и неделя - с такава честота, или само неделя), но винаги да е последван от маска с хума и масла!!!!
Тоал. мляко сутрин не е вече наложително - и хладка водичка ще свърши работа, защото омазняването и себореята ще са намалели Simple Smile
ВЕЧЕР:
тоал. мляко (изплаква) - лосион (ако слага) - маска хума (когато се прави) - тоник - гел Ройбос - нощен крем

СУТРИН:
хладка вода - тоник - гел Ройбос - кремчето от тубата

 Hug Малко е продължително, но пък кожата ще се успокои още първите дни!
А дермалният разтвор го направете за 2те масла едновременно. Ако маслото от гроздови семки е на Икаров, например, 55 мл. т.е., сложете по 12-13 капки и от 2та вида масло в него, а после от разтвора по 4 до 8 капки в кашичката хума и вода.
Лавандуловото масло регулира и омазняването освен всички други преимущества.
Бани на лицето с отвара от листа на орех намаляват възпаленията също. Пиенето на чай коприва и бирена мая или Алое няма да навреди, а тъкмо напротив. Да ограничи туршии, алкохол, шоколад (може натурален, обаче Wink ), по-малко моркови, само пилешко и пуешко от месата! Грейпфрутите, ябълките, дюлите, портоклалите, ананасите са препоръчителни както и плодовете по принцип. Но да намали приема на: кайсии, зарзали, праскови, ягоди, малини, тикви, банани, грозде. Намален прием на варива - боб, леща, соя. Рибата да е само прясна или замразена - без пушена, солена и пр. Яйца и майонези - умерено. Млякото - само краве и по-нискомаслено, млечните продукти - също. Peace

Надявам се да ми пишете как върви!!
  bouquet кожа!

П.С. Белезите от акнето ще се минимизират и постепенно ще изчезнат - малко от маската, а по-късно и от лосиона, защото той работи в посока изравняване на тектурата и избистряне на тена, нормализиране на размера на порите и тургора.

# 461
  • Мнения: 371
Здравей, Веси! Кожата ми беше от смесен тип и ти ми препоръча продукти за мазна кожа,, а сега започна да се лющи и ми се появиха едни пигментни петна като лунички, но по-големи по носа, много голени тъмни кръгове под очите и едни малки червени точици по бузите. Вчера си купих нощния крем за около очи-дано малко се махнат тези сенки, но трябва и други продукти. Препоръчай ми! Тук във Велико Търново е ужас по аптеките с вашата козметика Sick В някои не се предлага, а ако има то са само 3-4 крема и това е! Благодаря предварителмо за отговора!!!  bouquet

# 462
  • Мнения: 2 768
Здравей Веси!
Чета страхотни отзиви за козметиката на Талодерма, поздравления! Hug
Интересува ме има ли във Варна кабинет, в който да диагностицират кожата ми. Притеснявам се, че не мога да преценя какъв продукт е подходящ.
Едновременно е много чувствителна, смесена (лъщи и прави черни точки в Т зоната, но и се бели), порите ми започнаха да се разширяват около носа, има нужда и от продукти против стареене (почти на 32 съм).

# 463
  • Мнения: 1 243
Здравей, Веси!Преди време ти бях пратила няколко въпросчета относно продукти на Талодерма,които мислех да си закупя, но ти не ми отговори  Sad Аз въпреки това си ги взех, но сега наистина имам питане относно маската за мазна кожа на професора. На опаковката пише, че вътре има опътване за начина на употреба,но листовка нямаше и сега дефакто не знам как точно се нанася,колко време се стои с нея и т.н. Моля те,когато ти е удобно,прати ми някакво разяснение...Ще ти бъда изключително благодарна.
Имах желание да си взема и гелчето с Ройбос, но за такова изобщо не бяха чували в аптеките Sad

Поздрави  Hug

# 464
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Цитат
Имах желание да си взема и гелчето с Ройбос, но за такова изобщо не бяха чували в аптеките

Това е вярно. В един мой по-стар пост из те питах къде може да се намери, защото в Бургас май никъде не го зареждат. Моля те, Веси, ако имаш информация по въпроса, отговори ни. Знам, че си заета и ти благодаря ти предварително.    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт