свински език

  • 12 318
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
може ли някой да ми каже свински език освен че се вари,нещо друго прави ли се.искам да направя паниран,но незнам как.

имам и шкембе ,свеки ми ги даде тез работи,но освен на заведение другаде не съм ги консумирала и затова незнам какво да ги правя.

ако някой може да даде съвет за приготвянето на тез вътрешности ще съм благодарна.

# 1
на едно място разбий 2 яйца,на друго брашно+сол+шерен пипер,на трето галета.Нарязанийат език го потапяш в трите последователно 1брашно2галета3яйца

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Помислих, че за езикови курсове питаш

# 3
  • Мнения: 7 106
Езика първо го сваряваш и обелваш и след това го панираш на тънки филийки в каквато искаш панировка. Може в паста Патафри, а може и да го топнеш в брашно - яйце - галета - яйце и тиган  Laughing.

От телешко шкембе правя много вкусна яхния, незнан как би станала със свинсо обаче. Ако искаш ще ти дам рецептата.

# 4
  • Мнения: 953
искам я рецептата.и без това ми е трудно да измисля какво да готвя вечер,като се прибирам в 19ч от работа.та такива идейки добре ще ми дойдат

# 5
  • под тепетата
  • Мнения: 9 296
Малък съвет от мен - като се свари езика,още врял ,го обливаш със студена вода, за да го обелиш по-лесно преди да го панираш.

# 6
  • Мнения: 7 106
искам я рецептата.и без това ми е трудно да измисля какво да готвя вечер,като се прибирам в 19ч от работа.та такива идейки добре ще ми дойдат

Ето я :

около половин килограм шкембе
60-70 гр. масло
2 по-големи глави лук (или малки лукчета цели)
2-3 моркова
4-5 скилидки чесън
200 гр. бекон или някакво пушено месо
десетина маслини
домати от буркан

Шкембето се залива със студена вода и се сварява. Охлажда се и се нарязва на ивици. В съд се запържва лука в  маслото, нарязан по на едно, морковите, добавя се шкембето и бекона и накрая доматите. Като поизври малко водата се изсипват в тавичка, подправят се със черен пипер на зърна и дафинов лист, счукания чесън, нарязват се маслините и се пече на 180-200 гр. до готовност. Най-добре е да се направи във глинен съд или йенска тавичка. Ето я яхнията :


# 7
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Езикът у нас най се тачи - сварен /с вино, дафинов лист и черен пипер/, обелен и запечен с гъби и кашкавал.
Шкембето или на чорба, или сварено и запържено /нарязано на хапчици/ в масло, чесън, орехи и червен пипер - става божествено Peace

Общи условия

Активация на акаунт