Ваксини.Полза или Вреда? Ваксинационни Програми.

  • 159 459
  • 1 822
  •   1
Отговори
# 1 800
  • Мнения: 4 392
Мда. Blush Joy
Но както и да е. Нали не се сърдиш?

# 1 801
  • Мнения: 68
И аз не се сърдя и съм далеч от идеята да се заяждам.
Доколкото ми е известно хомеопатичните лекарства са всъщност самият вирус/бактерия, но в много минимално количество, вече не си спомням дали беше умъртвен или не.
В Канада слагат ваксина за варицела, рубеола и още една подобна шарка казва се MMR. На последния преглед ни питаха и за варицела дали искаме, но вече нямаше смисъл.
Когато Софи се разболя от варицела, не беше имунизирана с/у варицела. Това повръщане на кръв беше в резултат на пъпки в хранопровода- то не е за разправяне, а аз как се изплаших защото в един момент всичко по земята беше в кръв. Софи се стабилизира за 2-3 дни,пъпките бяха по нея близо 2 седмици, но това не е всичко.
Според майка ми аз никога не съм карала никаква шарка, д-ра ми беше направил изследване за антитела за рубеола, но не и варицела. Лекуващият ми лекар откри, че съществува ваксина прилагана само на бременни и новородени, които са изложени на варицела и тази ваксина трябваше да ми бъде бита в рамките на 72часа. Въпросното чудо е синтетично и смекчава болестта, беше някакъв вид имуноглобулин, т.е. варицелата пак щеше да ме порази, но не и с голяма сила и вероятността да стигне до плода беше малка. Рискът от вредата на варицелата в/у плода е по голям от този, който евентуално би причинила ваксината.
Беше някакъв ад, аз бях бременна тогава в 13 седмица и трябваше да реша- избрах ваксината и небих казала, че беше леко решение.
Докато я намерим беше кошмар, не искам да си спомням, бият я само в спешно отделение и то не във всички.
Последвалите две седмици само дето не полудях-инкубационният период, мина още една, и още една, накрая не се разболях. Резултатите показаха, че съм имала имунитет.
Ето за това ги обичам ваксините. Тогава изчетох всичко каквото ми попадна, и до което се докопах на какви ли не езици на тема ваксини.
Интересно ми е как вие бихте реагирали в тази ситуация. Бихте ли се оставили да ви затресе варицела с риск за плода от близо 7%, синтетична ваксина, която да предпази плода максимално или аборт?
Аз си запазих детенцето и сега си имам едно усмихнато слънчице и не съжалявам за ваксината нищо, че беше излишна.

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 04:11 от kokonka

# 1 802
  • Мнения: 5 713
Доколкото ми е известно хомеопатичните лекарства са всъщност самият вирус/бактерия, но в много минимално количество, вече не си спомням дали беше умъртвен или не.
Няма такова нещо в хомеопатията- бактерии и вируси. Направо се чудя от къде я намираш тази информация.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211286.0

И още:

"Като източник за приготвяне на хомеопатични лекарства служи целия свят на природата – растения, минерали, метали и техните съединения, здрави животински или човешки тъкани или секрети и патологични такива. Има и някои много интересни източници на материал за хомеопатично лекарство, които могат да се сторят твърде нереални и безсмислени за обикновения човек, но с факта, че се използват за лечение, те са доказали своята лековита сила: например лунната светлина, слънчева светлина, северен или южен магнитен полюс, електричество и други. През последните години беше извършено доказване на шоколад, водород, мрамор, гранит, пластмаса и др. т.е. материали и елементи, които ни заобикалят и които ни въздействат като част от нашата околна среда."

http://homeopathia.hit.bg/lekarstvo.htm

В сайта има и отделено място за ваксините. Ако ти е интересно, можеш да прочетеш.

# 1 803
  • Мнения: 68
Вери- не претендирам, че имам някакви познания на тема хомеопатия, по-скоро никакви. Малко след като писах, четох в нета за хомеопатията, защото отдавна не бях чела на тази тема, но не ми се занимаваше да го редактирам. От това, което прочетох в нета по този повод е, че лекарствата са с такива съставки, които в по-голямо количество биха имали същите симптоми като при болестта, целта е да предизвикат организма да се излекува сам.  С две думи хомеопатията лекува подобното с подобно- буквално от английски. Т.е както ваксините- инжектира се малко количество, за да може организмът да успее да си изгради антитела без да се разболее, нали?

P.S. В Канада е много популярна натуропатията.

# 1 804
  • Мнения: 1 089
BTW не виждам причина да не се правят хомеопатични лекарства и с бактерии, вируси и техните токсини. Нали и те са част от околната среда? Трябва да взема да проверя правят ли такива "антидоти"...

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 19:34 от Lenyto

# 1 805
  • Мнения: 5 713
Ами провери. Simple Smile
Вече ми е смешно, честно.

# 1 806
  • Мнения: 2 761
Интересно ми е как вие бихте реагирали в тази ситуация. Бихте ли се оставили да ви затресе варицела с риск за плода от близо 7%, синтетична ваксина, която да предпази плода максимално или аборт?

Не бих се оставила да ме изманипулират така.

# 1 807
  • Мнения: 5 713
А аз се чудя в случая на коконка защо не са пуснали изследвания за антитела за варицела, както при рубеолата? И след това да бият ваксина, щом толкова се държи на нея.
После се оказва, че била излишна...
Разчита се на страха на хората.

# 1 808
  • Мнения: 22 433
Здравейте на всички момичета.
Признавам си, че ми е трудно да изчета 90страници, а едва ли на всички тях е написано нещо крайно съществено.
Изгледах 2та филма пуснати на първа страница, прочетох и няколко други материала относно ваксините.
Когато се роди дъщеря ми също четох доста и доста се чудих дали да ваксинирам или не. Бях почти твърдо решила, че ще я ваксинирам с каквото трябва. Сега отново доста се колебая.
До сега има 1поставена ваксина хепатит В в болницата и едва сега, на 6месеца сложихме другата, тъй като се роди недоносена.
В крайна сметка след всичко изчетено и видяно не можах да си затвърдя на 100% мнението за, или против ваксините.
Разговарях и с няколко лекари, които дори ми разказаха за няколко тежки случая след ваксиниране с Пентаксим.

Имам време до вторник да реша окончателно, тъй като тогава трябва да ни сложат първият прием Пентаксим.
Искам да попитам обаче при отказ от ваксиниране лекарката би трябвало да ми даде някакъв формуляр за подписване и толкова? Или има и нещо друго
За детските градини разбрах, че не може да се посещават ако няма ваксини, макар че там е най-големият развъдник на болести, при все че децата имат ваксини
За училище как стои въпроса? Макар че до след 6-7години кой знае как ще се променят нещата, но ме интересува децата без ваксини карат ли ги да поставят някакви, или не?
И ако може да ми дадете още някой материал за четене ще е супер. )

# 1 809
  • Мнения: 2 761
Mirama,aми верно,че 90 стр. са много,но ти пък прескачай несъщественото.Материали бол-не се знае какво точно ти трябва и какво искаш в крайна сметка.Така като чета,ти не си достатъчно убедена във вредата им засега,така че ако искаш да направиш нещо,то не си давай срок до  вторник ,а отложи ваксината на първо време,докато намериш необходимата ти информация.
Не вярвам някой друг да рови в материалите,за да те убеждава-това е твоя работа.

# 1 810
  • Мнения: 4 392
 Mirama , същото ще ти кажа, като Омега. Peace
Относно "развъдника на болести" ще те препратя в тези две теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255929.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=217782.0

защото горното показва, че и ти си в плен на страха, който ни налагат.
В момента, в който се освободих от този страх, вкъщи живеем добре. Здравословните временни разположения идват и заминават без никакви поражения, без да използваме лекарства.

# 1 811
  • Мнения: 68
За изследванията за антителата с/у варицела- ами то не е толкова просто колкото изглежда. Те ми ги пуснаха и то веднага когато се разбра за какво става дума, обаче резултатът излиза след 14 дни, а аз имах 72 часа да ми поставят ваксината, за да подейства. 14 дни също така е инкубационния период на варицелата, т.е. ако бях заразена щеше да се разрази след 14 дни.

Никой не ме е изманипулирал- решението беше изцяло мое. Ваксината ми бе предложена. Говорих поне с 15 лекаря включително и български, едва когато се убедих, че е много по-добре с ваксина отколкото без, тогава се съгласих. Една част от лекарите се опитваха да ме разубедят, защото можеше, както и се оказа да имам имунитет и да е излишна, но аз нямах право да гадая.
Да те втресе варицела на тридесет и няколко хич не е весело, освен това не е само варицелата, при по-възрастни след тежка варицела пристигат ред усложнения, които не се знае как биха ми въздействали на мен и на бебчето.

Вери- в Канада е задължително изследването за рубеола за бременни, а за останалите шарки лекарите пускат по желание, както в моя случай стана за съжаление, аз самата не бях обърнала внимание, че нямам пуснати. Толкова бях изплашена, че за съжаление дори един скандал не вдигнах на д-ра си, а си го беше заслужил.

Както вече казах не се отрича, че има последствия от ваксините- да има, но са изключително редки от порядъка на 1:110 000 или 1:300 000.

Не знам защо навсякъде всички са единодушни, че най-добрият естествен имунитет се предава с майчиното мляко, за това и съм на мнение, че ще кърмя докато мога или поне докато имам нерви, все ще е нещо.

# 1 812
  • Мнения: 1 089
Mirama 
Според мен в тази статия - Vaccine controversy   добре е описано, за какво става дума, дадени са примери за и против (най-важното- с цитирани източници, т.е. референции)...на английски е, може да го прочетеш, въпреки че тук много от участниците няма да харесат написаното.
П.П. Ако не друго долу има много и разнообразни линкове за четене.
 

# 1 813
  • Мнения: 4 392
А, няма да го харесаме....Направо ще падна от смях. ..
Lenyto , в Уикипедия и аз мога да пиша, нали знаеш?
Както и да е. Няма да си губя времето вече.. Grinning

# 1 814
  • Мнения: 2 761
Няма да си губя времето вече.. Grinning

И аз мисля,че не си заслужава.
Вари ги,печи ги...все тая.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт