Тя е на 7мес.-има 80%загуба на слуха

  • 25 280
  • 209
  •   1
Отговори
# 60
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ами първото и основно упражнение, което трябва да научат е като чуят звук да направят нещо. Например чуят звук - пускат дребни вещи в кутия или редят кубчета или редят рингчета, един звук - едно рингче/кубче или каквото и да е... Това е най-трудното да се научат, защото, за да го направят трябва да внимават и да се заслушват, а те са толкова мънички още...
Например - взимате барабан, сядате слещу детето, един удар с барабан - показвате "чу ли" (посочвате си ухото например), хващате ръчичката на детето и с нея слагате едно кубче, втори удар, пак слагате кубче и т.н. Това всеки ден за по малко, докато бебчето започне само да слага кубчета и разбере какво се иска от него. След това криете барабана, детето да не го види и трябва да реагира само на звука. Това може да се прави с различни инструменти, аз съм ползвала - детски барабан, дрънкалка, дайкири, от тия гумените играчки със свирка в тях като ги стиснеш.
Тъй като те са много малки, намерете да правят, слагат нещо като чуят звук, каквото умеят и им харесва. Сега си спомням, че Яни на годинка му беше трудно да реди кубчета или рингчета, ние пускахме едни буквички в кутия, или някакви дребни играчици в друга шарена кутия, пускахме малки колички по писта (която си бях направила от картон), или имаше една дървена игра дето се пуска топче отгоре и откача надолу по едни пластинки, или бодеше клечки в топче от пластелин и ставаше като таралеж и всичко което ви хрумне. Най-важното е да се научат да реагират, щом чуят звук.
И както и bubica е казала, привличайте им вниманието към всеки звук, почуквания, свирки, и прочие шумни неща и когато се обърнат към звука им викайте  "браво". Много поощрения им трябват...
Като въобще не очаквайте първоначално да им привлечете вниманието повече от 5-10мин, при това с различни игри. На тази възраст им е много трудно да седят на едно място, да се концентрират и т.н. Постепенно ще свикнат  Simple Smile, успех!

Кати, преди Яни също не бяха работили с толкова малко дете, даже от яслата се дърпаха, пък веднъж седмично да сме ходили и т.н. Само Руми от Исул се зае с него и работеше както и с по-големите деца, но трябва много повече търпение и "изобретателност", за да се привлече вниманието на бебчето. Имаше моменти, когато тя го караше да прави нещо, а той не и не, все едно не разбира, и тя пак го кара... направо ми се ревеше, мислех си "ееей, тая садистка не вижда ли, че е малък и не разбира"  Crazy Да ама до един момент, минаха месец, два и той като се "отприщи" - оказа се, че всичко си е разбирал, просто е "трупал" и му е било нужно време, за да го покаже. И сега съм и толкова благодарна   bouquet, но истината е, че повечето рехабилитатори се дърпат от толкова малки деца, работата с тях е много по-изморителна и по-бавно идват резултатите, но ги има... Така, че работете си в къщи и ние преди основно у дома работехме, редом и с другата рехабилитация...

# 61
  • Мнения: 95
Момичета , малката е на 7месеца мисли те ле че рехобилитатор може да ръботи с нея?Въшност на  каква възраст трябва да е детето ,зада посещава рехабилитатор, тя не е ли малка?
Бубе не бях се сетила за тенджери и такива подобни-страхотна идея.Благодаря
Аз май не спирам да ви благодаря,и на теб и на Лони и на всички останали,но нямате си и на идея колко много ми помагате и което е по важно - бях те прави за всичко, съжалявам само че не за всичко ви послушах.

# 62
  • Мнения: 3 504
Рафи, тук е страхотно във форума. Придържай се и към поговорката "Не питай старило, а патило!"
Тук всички майки сме си изпатили така да се каже, "вряли и кипяли" в много трудности и идеи, начини за да помогнат на своето дете, минали сме покрай какви ли не трудности, за това ПОМОЩТА тук е НЕОЦЕНИМА. Това също го казвам от опит, от форума съм намерила приятели, които са ми помогнали и в действителност. Поздравявам ги newsm03 и им благодаря - smile3525на Лили и Владислава newsm51 , живеещи в София.

# 63
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Рафи, опитвам се да ти изпратя на лични.Но ти е пълна кутията, няма да можеш да получаваш съобщения на лични.

# 64
  • Мнения: 3 504
Момичета, чух те ли по новините министър Масларова как някои хора умишлено се правят на болни с увреждания със слуха, за да се предписват апаратчета за търговия на някои хора и да се взимат пари.
Стана ми много болно, сетих се за вас тук по тази тема и си викам "като чета мъките на майките тук, как може да има  #2gunfireхора, които умишлено се правят на увредени". Хич не ми трябват парите им само детето да ми е здраво.

# 65
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Това  е пълна идиотщина.Как не ги е срам.Аз също имам у дома слухови апаратчета, нито за миг не съм си помисляла да ги продавам.Минавало ми е през главата да ги подаря, но не знам на кой, може ли да се ползват от някой друг.
А по въпроса за парите- апаратче, много пъти съм си мислила- "Ех ако можеше да заменя моя слух за нейния"- всичко бих дала да можеше да стане.

Последна редакция: нд, 03 дек 2006, 21:27 от bubica

# 66
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Извинете ме за правописните грешки, бързах да пратя отговора.

# 67
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Извинете ме за правописните грешки, бързах да пратя отговора.

Не знам дали знаете с редактирай дясно горе от вашия текст попрявате грешките. После натискате запази.

# 68
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Да , знам ,но уточних , че избързах да пратя отговора.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 52
Ieppe, пратих сайта с координати на JTC на братовчед ми в Америка. Става въпрос за материалите които са ти пратили. Те ще се свържат с тях да обяснят случая ни, но изискват ли нещо което да докаже, че детето има загуба на слуха. В смисъл изследвания или някакъв друг документ. И още тези материали безплатно ли се изпращат или се заплащат?

# 70
  • Мнения: 2 543
Кати, не е необходимо да правите нищо чрез познатите си в Щатите. Всичко, което трябва да направите, е написано в сайта. Трябва да попълните една формичка, в която се отговаря на въпроси, свързани с детето. След като им я изпратите, те започват да пращат материали по пощата (може и по и-мейл, но за мен лично е много по-удобно нещата да са на хартиен носител). Абсолютно безплатно е всичко, което правят за родителите. Матриалите всъщност са уроци за това как да се помага на детето в различните възрасти - за бебета и деца в предучилищна възраст. Изпращат по един урок и след като усвоят или поне опитат нещата от урока, родителите попълват въпросник с това, което са правили с детето. След като получат вашия рапорт, ви изпращат следващия урок. Освен това има и 4-ри видеокасети, в които нагледно са показани нкои от нещата от уроците. Абе, супер е всичко, което правят! Ето тук е всичко за кореспондентския курс. Ако имате нужда от помощ, казвайте! Hug

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 52
Всичко добре, ама като съм на Вие с английския. Схващам най-общи приказки. За това казах на тях, ние с тях се чуваме почти всеки ден, тя ще ми играе ролята на преводач един вид. Laughing Ами ще видим, дано ни изпратят материали. Ще докладвам след седмици. Благодаря ти Ieppe!

# 72
  • Мнения: 2 543
Ами, в такъв случай, те ще попълнят материалите вместо теб, но ако искаш да ги получаваш по пощата, ще трябва да напишат твоя адрес. Но, все ми се струва, че ще е по-удобно, ако имаш някой приятел тук, с когото заедно да попълвате, защото по телефона ми се струва малко объркващо да се прави всичко това. 

# 73
  • Мнения: 644
Здравей!Аз също съм майка на имплантирано детенце.Сега Криси е на 2,7 месеца.Ние открихме проблема малко по-късно към 1,5г,дали го загуби тогава или е  по рождение ,не знаем ,но не трябва и да задълбаваме ,защото раната боли още повече.Както ти е казала Йепе възможно най-бързо трябва да сложите слухови апарати.За самата имплантация трябва сами да вземете решие.Във ИСУЛ не имплантират до 2 год.Докато във ВМА правят и на по-малки дечица.Ивета беше някъде около годинка когато я имплантираха.Това е  друго имплантирано детенце.

Здравей миличка,
това за което ти е писала Маргото се отнася за моята щерка.
Значи ние също го открихме по същото време по което и Вие,и също в ИСУЛ направихме първото изследване.Тя е с пълна загуба на слуха от раждането си.Понеже там ни казаха,че трябва да стане на около2.5г.за да я оперират ние предценихме,че това е доста много време и затова решихме да потърсим и други мнения.И така се запознах с Петя на Яни(по-това време той беше най-малкият опериран)и тя ми каза за ВМА.
Когато оперираха Ивата тя беше на 1.2г.,но преди това трябваше да изчакаме три месеца,през които и правиха и различни изследвания   Hug  Естествено преди операцията и тя като другите носеше слухови апарати(на двете ушета).В началото е трудно и ги махаше,но после свикна,няма къде да ходи    Naughty   Чесно да ти кажа не знам на кой му е по-трудно,на тях или на нас-родителите    Tired
Моят съвет е да действате колкото се може по-бързо и да решите,ако не сте къде да я оперират.Защото това е най важният Ви въпрос.Ако искаш мога да те свържа с докторите от ВМА само кажи.За мен те са най-добрите и разбрани хора.Естествено не искам да обиждам никой,това си е мое мнение     Hug  Ти  само не трябва да се предаваш,защото сега най-много детенце ще се нуждае от тебе   Heart Eyes
Ако искаш да питаш още неще ....давай  Поздрави     bouquet

# 74
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Кати, то и аз съм доста зле с английския и затова спряхме да си пишем с клиниката  Embarassed Нямам кого да ангажирам да ми превежда, а аз просто и нямах времето да се боря с речници при моето ниво на английски. Когато си превеждам ползовам един он-лайн преводач, който ми ги транслира на руски, обаче се оказа, че имат защита дори в електронен вид и не става с преводача... Първите уроци си ги превеждах с речници, тогава Яни беше съвсем малък, а тук никой не знаеше как да работи с бебе... Филмите са разбираеми, част от уроците също, ама ако има кой да ти преведе ще е най-добре...
И въпреки, че вече не пишем до там, хората вече втора година пращат картичка за рождения ден на Яни, невероятни са!

Общи условия

Активация на акаунт