Мазане на корем на бременната

  • 26 599
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте отново.
Бихте ли ми препоръчали някой добър козметичен продукт за мазане на корема.
Разбрах, че бременните трябва да си мажат корема,може би и бричовете,гърдите и изобщо тези места които биват поразени от разтягането.
Чух че било подходящо да се мажа със зехтин.Но ако има добър продукт,ефикасен бих си го взела. Simple Smile
Благодаря ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 245
Наистина е хубаво да се мажеш. Доколкото знам превареният зехтин е най-добър за бебетата, така че предполагм, че ще е идеален и за теб. Аз лично се мажех със бебешко олио - корема, гърдите, дупето, бедрата, въобще навсякъде, където кожата може да се разтегне от бременността.

# 2
  • София
  • Мнения: 272
Mustela, Avent

# 3
  • Мнения: X
Mustela, Chicco, Avent  Peace
/...стига с тия мас и зехтин  Wink/

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Аз се мажех с бадемово олио. Би трябвало да има ефект, защото не ми се образуваха стрии на корема (само там се мажех).  Но пък коремът ми не беше голям newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 888
Аз и при първата бременност и сега ползвам  Linolla fett  на д-р Браун. Нямам една стрия по тялото и до голяма степен това се дължи именно на кремчето. Разбира се  значение имат гена и кожата и това колко килограма ще качиш. През първата бременност  наддадох 12 кг, а сега в края на осмия месец съм  наддала осем:)Така че внимавай с папкането  и  спортувай:)Аз ходя на гимнастика, което също е от значение Hug

# 6
  • Мнения: 2 529
Чух че било подходящо да се мажа със зехтин.Но ако има добър продукт,ефикасен бих си го взела. Simple Smile
Благодаря ви.

mamma_mia , прочетох ти два пъти постинга, за да съм сигурна, че правилно съм разбрала.  Grinning Не се сърди, но не си ли виждала във всяка аптека поне по няколко марки продукти за бременни против стрии? Разбира се и зехтин става, но за твоя личен комфорт и за доброто на дрехите ти ти препоръчвам нещо за мазане напр. от Chicco, Mustela, Galenic, Lierac, а защо не и българската Дева. Peace

# 7
  • Мнения: 1 382
И аз карах на бадемово олио, два дни пропуснах и веднага цъфнах на талията  Cry

# 8
  • Мнения: 9 486
Много четох по въпроса преди и след като разбрах че съм бременна. Най-вече за да добия представа не само от реклами, а най-вече мнения на ползвали продуктите.
Категорично-Мустела-имат за предотвратяване от стрии и за вече образували се.
Това е специално разработен продукт-кожата се нуждае най-вече от хидратиране. Много погрешно е мисленето, че за да се разпъне една кожа и да е еластична, трябва да е мазна! Напротив-трябва да е хидратирана! Та олиото в каквато и да е форма е безполезно, да не говорим че и не попива в кожата...а по дрехите.
 Мазането трябва да започне от момента в който разбереш за бремеността /може и по-рано/ за да подготвиш кожата за предстоящото разпъване възможно повече. Зоните-гърди, корем, ханш, крака /е, не цели, но пък последните месеци когато започнат да отичат може и да се наложи/.
Аз лично качих 14кг, мазах се редовно-резултатите-нито една стрия /майка ми е цялата нацепена-т.е. съм предразположена/, и за целта ми трябваха 2 туби Мустела.
Сега бебо е изцяло със  серия на Мустела и се чувтва превъзходно!
Той е близо на година и 1мес. за него до момента-3бр мустела хидра бебе /лосион за тяло за след баня, който мажа абсолютно всяка вечер/, 2бр душ-гел за тяло и коса и съм купила 1 крем за лице за студено време.
Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 244
Аз се мажа с бебешкото олио на Johnson's, от това, което пише че задържа 10 пъти повече влага.
Засега обаче не мога да споделя резултат.  Laughing Но като усещане е супер, само е прекалено мазно -  само вечер и със "прежалена" пижама.

# 10
  • Мнения: 5 362
Мажех се с масло против стрии на Икаров.Много съм доволна Peace

# 11
  • Мнения: 490
аз се мазах с Palmer`s и съм много доволна

# 12
  • София
  • Мнения: 5 079
Мазах се с крема на Аvon против стрии и нямах такива, а съм предразпложена генетично. Май наистина имаше ефект при мен.  newsm78

# 13
  • Мнения: 4 668
Аз се мажех с гел - олиото на Джонсън , по три пъти на ден  Grinning Не е толкова мазно и ми понасяше добре  Peace Нямам никакви стрии .
Мустела е наистина страхотна козметика , синът ми е с такава от раждането си , но аз като бременна не съм ползвала от тяхната серия .

# 14
  • Мнения: 189
Мустела Peaceнямам стрии Peace

# 15
  • Мнения: 702
мажех се с "Дева" и нямам нито една стрия Peace

# 16
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз използвах Колистар, скъп е но ефектен крем.Наистина си заслужава!

# 17
  • Мнения: 3 478
Мазах се с Палмърс и каково масло като ги редувах сутрин и вечер. Незнам дали от тях, но нямам нито една стрия, а съм предразположена. Другият път живот и здраве пак с тях ще бъда.

# 18
  • Мнения: 9 903
зехтин.

# 19
# 20
  • Мнения: 338
Използвах една туба на "Дева", след това се мажех с млякото си за тяло-използвам различни марки-нямам стрии на корема Laughing

# 21
  • Мнения: 6 164
Аз използвах Мама Дона на Чико.

И все пак си е до кожа...

# 22
  • Мнения: 5 393
Аз се мажех с бебешко олио.Нямам нито една стрия, но това не зависи от мазането или поне не чак толкова, а от самата кожа.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 443
И аз се мажа със Мустела  виж тук  Peace имат специално разработена серия за бременни мами.

# 24
  • Мнения: 1 596
И аз карах на бадемово олио, два дни пропуснах и веднага цъфнах на талията  Cry

За първи път ми се случва да съм бременна Simple Smile
До сега не съм се заглеждала в подобни продукти.
Винаги има първи път,нали?
Пък и за това сме ту, за да си помагаме.
Мерси Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 4 621
Mustela, Chicco, Lierac Peace

# 26
  • Мнения: 1 596
Много благодаря,че откликнахте на въпросът ми bowuu
Отивам в аптеката Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 1 081
Преди да забременея отслабнах с около 7 кг, и то главно на ханша и гърдите-тогава какво мазане беше...Vichy, Lierac, Mustela-не можах да се спася. Верно, че съм с по-суха кожа, но като забременях, реших, че така или иначе явно ще се нацъфкам цялата, поне да не давам много пари-и я карах на ДЕВА, ама голямо мазане падна-по три пъти на ден, даже на обяд окупирах банята в офиса, събличах се, намазвах се като пехливанин и чаках по половин час да попие. Е-вече и корема прибрах, няма нови стрии нито от разширяването, нито от прибирането на корема.Важно е й какви килограми ще качиш все пак-аз се спрях на около 15.

# 28
  • Мнения: 1 596
А колко струва тази Мустела? Blush Blush Blush

# 29
  • Мнения: 465
Аvon и съм доволна Peace

# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Аз се мазах с масажния крем на Кокона&майка.Супер съм доволна Peace.Мазах корема,ханш, бедра и никъде нямам стрии,но както е казала една мама преди мен,всичко си е до кожа.
  bouquet

# 31
  • Мнения: 105
Мажа се с Мустела от втория месец (макар че тогова нямах никакъв признак на корем Wink) и сега продължавам, смятам да го ползвам и известно време след раждането.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 230
Генетично съм предразполжена към образуване на стрии, даже по време на пубертета ми цъфнаха навсякъде, дупето ми е ужасна гледка от този период. Когато забременях си казах, че с каквото и да се мажа сигурно ще излязат пак, но за моя изненада, въпреки огромния корем нямам нито една стрия по него. Мажех се само вечер с Масло против стрии на Икаров и един скъп крем Перкуталфа , френски продукт против стрии, струва около 20лв. За цялата бременност изхабих 2 опаковки масло на Икаров и опаковка и половина Перкуталфа /редувах ги/. Даже помня, че на гърдите не обръщах особенно внимание, защото не наедряваха много, но една сутрин видях новообразували се стрии и веднага ги намазах с Перкуталфа, мазах 3-4 дни и те изчезнаха.
ПС. Надебелях с 16кг.

# 33
  • Мнения: 2 891
Аз също ползвах Дева. Тази миризма такасе беше впила в дрехите ми, че след като спрях да се мажа, минаха 2 седмици и 3 перални, за да се оттърва от нея Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 101
И аз се мажех с Дева против стрии. Нямам нито една от бременността, явно беше ефикасно при мен.

# 35
мазах се с бебешко олио-нямам стрии

# 36
  • Мнения: 350
Мазане основно вечер и понякога сутрин. Първо Перкуталфа - 20 лв. - 1 опаковка сега с Mustela  с двоен ефек за корем и бедра против новопояващи се и вече появили се стрии около 35 лв. зависи от аптеката. До тук 2 опаковки. За гърди Mustela 20 лв. специално за гърди, но ми се появиха три стрии на едната гърда  Close този крем не ми помогна. Та се мажа с Mustela  с двойния ефект на всякъде. Доста скъпо излиза, но поне да спра поръженията до тук. Много ми поръсна бюста от 90 на 105 см.  Embarassed , а не съм ного едра и кожата не можа да го понесе.

# 37
  • Мнения: 1 986
Мажех се с масло против стрии на Икаров.Много съм доволна Peace
  Аз също PeaceИ пак да добавя,че  е индивидуално и зависи от кожата-някои и със скъпи мазила пак не могат да избегнат стриите Confused

# 38
  • Мнения: 793
Ами зависи от кожата все пак, да си призная честно се мазах около 10 пъти със Даав боди лосион и нямам стрии.

# 39
  • Мнения: 147
аз се мазах и с нивеа и с мустела и въпреки всичко цъфнах яко..А някой знае ли пък с какво могат да се премахнат вече съществуващите стрии newsm78

# 40
  • Мнения: 1 877
Аз се мажех с бебешко олио по цялото тяло 1 път на ден ,а корема 2 пъти ,Може да се каже,че избегнах многото стрии.

# 41
  • Мнения: 1 104
Аз се мажа с Mamma Donna на Chicco.Доволна съм.

# 42
  • Мнения: 3 334
Мажех се с масло против стрии на Икаров.Много съм доволна Peace

 Peace

# 43
  • Мнения: 175
Мажа се с Мустела за предотвратяване на стрии - помага ми засега нямам стрии, мажа се навсякъде с него. Струва 35 лева, досега съм използвала 3 опаковки.

# 44
  • Мнения: 2 897
Първо с Джонсън бейби ойл-гел(сори мързи ме да пиша на англ.)
В последните месеци от бременността и първия,след като родих(защото ми беше останало)-с Мама Дона на Чико.
Нямам нито една стрия.

# 45
  • Мнения: 174
Масло от пшеничен зародиш на Икаров. Или е от него или е късмет, че до ден днешен нямам опъната кожа на корема. За жалост не си мазах гърдите на време и те сега приличат на зебри Sad

# 46
  • София
  • Мнения: 4 397
С първата бременност се мажех с SILVERT, сега с Mustela.

# 47
  • Мнения: 439
Vichy за стрии newsm74,резултата беше невероятен,нито една стрия PeaceВъпреки,че наедрях с цели 25кг. Weary.Продължавам да се мажа-получават се и при рязко отслабване.Това с зехтина е доста неприятно(наплиоках се точно два пъти и непотретих),но на бебчо му е такъв кеф

# 48
# 49
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
В обедната почивка си закупих този с двойното действие на Mustela, дано да ми е от полза! Wink Благодаря за съветите на всички!  bouquet

# 50
  • Мнения: X
Блазе ви !!! Аз се мазах с крема на Линола фет и понеже качих 25 кг и нямах нито дна стрия, в 8-мия месец спрях да се мажа. Ела ме виж сега:(((((((((((((((((((( Ужасно е !

# 51
  • Мнения: 532
Аз съм се мазала с много неща,бадемово масло,кокосово масло,лосион на Dove и т.н. Най- важното е да подхранваш кожата всеки ден.

# 52
  • София
  • Мнения: 44 131
аз дева и оранжевия джонсън бебе ползвах, но най-вече си е до кожа.

# 53
  • Мнения: 1 043
Аз се мазах и с олиото на Икаров,но изобщо не бях доволна.После си взех на Avon,доста по-добро е PeaceИ въпреки всичко се нацепих малко преди да родя-2-3 дни преносих 9 #Cussing out

# 54
  • Мнения: 5 140
Да мазала съм се с масажен крем на Лавена.
Останах доволна от резултата, но мазане постоянно му е майката.

# 55
Смеси лимонов крем с зехтин,аз в момента го ползвам и за сега съм ок.

# 56
  • Мнения: 2 197
Мустела! Страхотен е, много добре попива и мирише приятно. Аз ползвах и трите варианта (за корем и бедра, за бюст и за крака). След като ми свърши този за бюст си купих на Чико, но не ми хареса, стоеше на люспи и не се размазваше добре (а тогава вече кърмех). Така че изхвърлих този на Чико и повече за бюст не съм купувала. Нямам една гънка никъде, а наддадох към 17 кг.

# 57
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз ползвам МУСТЕЛА, МАМА И КОКОНА и едно специално масло от Германия за бременни - ВЕЛЕДА

# 58
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Мажех се с масло против стрии на Икаров.Много съм доволна Peace

И аз пробвах с него,но мирише
много гадно.MUSTELA е малко скъпичък,но пък много ефикасен.Нямам нито една стрия. Joy

# 59
# 60
  • Мнения: 1 264
Аз се мажех с олиото на Нивеа и съм много доволна, нямам нито една стрия. Разбира се, всичко зависи и от типа кожа. Зная че най-доброто за кожата е свинска мас - домашна, прясна. Но аз бях бременна през лятото и затова ползвах олио.

# 61
  • Канада
  • Мнения: 494
Според мен е до кожа!Аз опитах да се мажа с бадемово масло на Palmer's и имах невероятни обриви.След това пробвах олио на Johnson  и незнайно как получих лишей Rolling Eyes.После си купих Vichy,ама малко скъпичко ми идваше и спрях с мазането!Качих 16 кг и имах огроооомен корем Mr. GreenСтрии нямам никъде.

# 62
  • някъде
  • Мнения: 4 955
според мен е до кожа Rolling Eyes
сестра ми и аз се мазахме с един и същ крем- тя няма, а аз  ooooh!

# 63
  • Мнения: 3 695
Ползвах крема на Vichi против стрии - нямам нито 1 стрия от бремеността и коремът ми изчезна в деня на раждането. Дали е от крема или си е от кожата - няма как да разберем Wink
Успех !

# 64
  • Мнения: 8 917
Мазах се 10 дни и спрях и нямам стрии - всичко е до кожа Peace

# 65
  • Мнения: 2 631
айде и аз да кажа, че всичко е до кожа
не съм се мазала с нищо, коремът ми беше разпънат ужасТно много, всички мислеха, че ще са 2 Laughing, но просто го носех напред бебо...та нямам стрии де, нито по гърдите, нито по коема и никога с нищо не съм мазала Peace

# 66
  • Мнения: 1 596
Благодаря ви Simple Smile
много бяхте мили,че ми дадохте насока.
реших да купя МУСТЕЛА.Скъпо е.
Дано ми помогне.
Здраве ви желая.  Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 151
Чух че било подходящо да се мажа със зехтин.Но ако има добър продукт,ефикасен бих си го взела. Simple Smile
Благодаря ви.

mamma_mia , прочетох ти два пъти постинга, за да съм сигурна, че правилно съм разбрала.  Grinning Не се сърди, но не си ли виждала във всяка аптека поне по няколко марки продукти за бременни против стрии? Разбира се и зехтин става, но за твоя личен комфорт и за доброто на дрехите ти ти препоръчвам нещо за мазане напр. от Chicco, Mustela, Galenic, Lierac, а защо не и българската Дева. Peace


Абсолютно съм съгласна!!! newsm78

# 68
  • Мнения: 345
Аз съм бременна в средата на 8ми месец и за сега нямам никакви стрии. Когато навлязох в 5тия месец попитах моята гинеколожка как най-сигурно да се предпазя от тях и тя ми каза, че независимо дали ще се мажа с най-скъпите крамове ако кожата ми е предразположена към стрии те няма да ме спасят от тях. Тя, а и мои познати и приятелки ме посъветваха да пробвам с безсолна мас и това и направих. Резултатът е много добър...... Peace

# 69
  • Мнения: 3 069

За него съм чувала, че е много добър.
На мен нищо не ми помогна и зверски се нацепих с 1-та бременност.Зависи от еластичноста на кожата а при всяка жена е различно.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Мустела

# 71
  • София
  • Мнения: 1 724
Аз и при първата бременност и сега ползвам  Linolla fett  на д-р Браун. Нямам една стрия по тялото и до голяма степен това се дължи именно на кремчето. Разбира се  значение имат гена и кожата и това колко килограма ще качиш. През първата бременност  наддадох 12 кг, а сега в края на осмия месец съм  наддала осем:)Така че внимавай с папкането  и  спортувай:)Аз ходя на гимнастика, което също е от значение Hug

Моля те, сподели къде ходиш на гимнастика прерових нета, инщо не открих за бременни.

# 72
  • Мнения: 82
Горе6то препоръ4вам Bio-Oil скъпи4ко е но най доброто според мен кутйката е в бяло и оранжево  bouquet

# 73
  • Мнения: 5 026
Не съм се мазали с нищо и нямам стрии.

# 74
  • Мнения: 3 268
И аз карах на бадемово олио, два дни пропуснах и веднага цъфнах на талията  Cry
Не си цъфнала,защото си пропуснала,а просто такава ти е кожата.Родила съм две деца,мажех се от дъжд на вятър с най-обикновино масажно масло българско,много мазничко и нямам нито една стрия.Моя приятелка се мажеше със всичко най-скъпо на пазара и цялата е насечена.Моли се да имаш късмет и се мажи,разбира се,но не се изхвърляй за скъпи мазила.Българските не са по-лоши и вършат същата работа.

# 75
  • Мнения: 1 101
Мустела  Peace

# 76
  • Мнения: 2 936
Тя, а и мои познати и приятелки ме посъветваха да пробвам с безсолна мас .......

безсолна мас.. ooooh! това ми звучи доста гадно!има толкова кремове!?

# 77
  • Мнения: 8 505
Аз се мажа с Mamma Donna на Chicco.Доволна съм.

И аз се мазах с него.Нямам стрии,но според мен е най-вече до кожа.Не пропускай да се мажеш и след като родиш.

# 78
  • Мнения: 17 407
ИЗползвам темата да попитам- козметиката на Palmers продава ли се в Бг? ПОзлвала съм, но ми беше подарък.

# 79
# 80
  • Мнения: 2 492
Стрията е разкъсване на колагена , а това разкъсване е на толкова дълбоко , че няма крем , който да стигне до там ... това най - просто обяснено .Кремовете въздействат на горните слоеве на кожата и могат да помогнат кожата да ви е по - мекичка , по - хидратирана и т.н.
Ако има невярващи , ще намеря подробното обяснение с всичките термини .
Това дали ще се нацепите си зависи единствено от хормони , ген и мускулатура .
Жени , които са спортували по - рядко имат стрии ... Извода , ще спортуваме ! Laughing
Всичко останало е прах в очите от страна на козметичната индустрия с цел продажби .
На кожата може да се помогне главно вътрешно , витамин F , витамините от  B група , както и витамин Е !

# 81
  • Мнения: 3 164
аз не съм се мазала с нищо и нямам нито една стрия Flutter явно кожата ми е доста ластична Laughing

# 82
# 83
  • Мнения: 513
 Peace От майка си го знам и през двете бременности с това се мазах , а и на когото съм го препоръчала е имало ефект/не може да се разчита само на това дали кожата  си е еластична/ - с краве масло 3 пъти на ден лек масаж до попиване и то едва след 3-тия месец.

# 84
  • varna
  • Мнения: 1 012
масло от пшеничен зародиш

# 85
  • Мнения: 2 035
С Donna Mamma на Чико се мазах всеки ден  Peace Не знам дали от него, но нямам стрии  Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 812
В обедната почивка си закупих този с двойното действие на Mustela, дано да ми е от полза! Wink Благодаря за съветите на всички!  bouquet

Колко струва?

# 87
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
В обедната почивка си закупих този с двойното действие на Mustela, дано да ми е от полза! Wink Благодаря за съветите на всички!  bouquet

Колко струва?

36-37лв.

# 88
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз се мажа с МУСТЕЛА - за сега съм доволна.

# 89
  • Мнения: 11 007
Всичко е до кожа, ген и структура.
Затова не съм пробвала скъпи мазила, а си масажирам корема и гърдите с краве масло. Засега нямам нито една стрия Peace

# 90
  • Мнения: 4 053
на Виши или на Бюбхен има серия за бременни,
и двете са добри Peace

# 91
  • Мнения: 386
Използвах Галеник, Мустела, Дева и зехтин нямам стрии но не знам точно кое ми помогна, мажех се сутрин и вечер - корема, ханша, бедрата, кръста......и не съм пропуснала нито веднъж  може би това ми помогна , тъй като съм предразположена към появата на стрии

# 92
  • София
  • Мнения: 10 858
През първата бременност се мажех със зехтин - стрии не получих.
Сега с втората отново се мажа със зехтин, просто ме е страх да експериментирам, доверявам се на изпитаното. В момента съм в средата на девети месец и засега нямам стрии.
Понякога, когато не ме мързи върху зехтина мажа с някакво мляко за тяло, но това е само когато не ме мързи, а това е рядко Mr. Green

# 93
  • Мнения: 14
Здравейте бременни мами!

Аз съм в 4 месец и прочетох почти всичко във форума за стриите. Имам един въпрос обаче. Взех си на Мустела крема и за всеки случай и маслото на Икаров, обаче като прочетох, че в съставката на последния продукт има вит.Е малко се стреснах. Мами това да не накара косъмчетата по стомаха ми да започнат да растат с невиждана скорост.  Shocked Аз и без това съм си повечко надарена от към косми и наистина ме притеснява този вит.Е, защото знам че тои спомага за усиленият растеж на космите/косата. Ако някой от вас мами се е сдобил с тоя неприятен проблем, моля да сподели за да не използвам маслото. Успешно бременеен на всички  Simple Smile

# 94
  • Мнения: 174
Не се шашкай, ако избуяваха косми щяхме ли да го препоръчаме?!
Мажи се и си пей!

# 95
  • Мнения: 14
 Simple Smile Dano si prava

Общи условия

Активация на акаунт