Моите любими торти! - 4

  • 54 185
  • 282
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 6 243
Hapka мноого яка торта, сега дай разрез и подробно описание на покритието и как оцвети черните кръгове.



Това е разрезът. Снимката е малко тъмна, защото я правих в доста затъмнено заведение, със светкавицата и не е много хубава.

Не разполагах с никакво време за кулинарни шедьоври, тъй като след работа трябваше да ходя на родителска среща и щях да имма само няколко часа, след като приспя децата. Затова тортата е направена от готови блатове и парфе, приготвено по рецептата за ягодовото парфе с "Танг", но количеството е завишено, тъй като тортата беше предназначена за 30 човека. Тя всъщност е доста голяма.

Покритието е марципан "Варна". След като приготвих чаршава, останалото разделих на две топки. Едната оцветих с какао, за да се получи тъмно кафяво, а другата - с червено. Оттам нататък е ясно - с различни по големина чаши + сватбената халка правих кръгчета и ги закрепвах с малко вода за тортата.

При приготвянето на марципан "Варна" се опитах да подобря рецептата, като замених брашното с нишесте - не се получава нищо! Чаршафът е толкова крехък, че се свлича отстрани от собствената си тежест и остава само това, което е от горната страна на тортата. Беше станало доста късно, затова изхвърлих първата доза марципн. На другия ден след работа месих нова (за бързина - в машината за хляб, става идеално!!!), набързо правих нов чаршаф и украсявах. Вероятно ако имах повече време, щеше да стане по -изпипано. Лошото беше, че имах само час - два между края на работното време и началото на купона, така че надве - натри я налепих и тръгнахме. После с тортата се играха ръченици и в дупката народа напъха бая левове  Laughing

# 196
  • София
  • Мнения: 630
Момичета, включвам се с конкретен въпрос. Дъщеря ми скоро има рожден ден и искам да направя пробно торта. Целта ми е по-скоро украсата и затова взех готови блатове, течна сметана и течен шоколад (имам и обикновен - черен и млечен). Трябва ли да сиропирам блатовете и как да направя крема? Четох в темата, че сметаната се кипва и се прибавя шоколада, но трябва ли да я разбивам предварително. Изобщо, ако някой ми обясни като на абсолютен аматьор, ще съм страшно доволна. Предварително благодаря!

# 197
  • Мнения: 7 106
Дара, точно тази вечер правих торта с такъв крем - шоколад и сметана и ще ти кажа, как продцедирах. По моята рецепта пропорциите са 400 гр. шоколад на 450 гр. сметана (но шоколада може да е и на половината на това количество, зависи колко силно искаш да е присъствието на шоколад ).  100 гр. от сметаната я кипнах на котлона и разтворах в нея шоколада. След като сместта изстина до стайна температура разбих другите 350 гр. сметана, докато започна да се сгъстява и след това внимателно, на порции добавих шоколадовата смес. Разбивах още малко, докато ми хареса консистенцияна за мазане.
Това е.
За готовите блатове не мога да ти дам съвет, защото честно казано до сега не съм ползвала такива .

# 198
  • Мнения: 2 099
Дара и аз снощи правих една торта с кремове със сметана и пр. Кремовете станаха много вкусни и лесни за приготвяне, но трябва да се подържи тортата в хладилника поне за 2-3 часа. Даже можеш да използваш шоколадовия ганаш и за окраса с шприц, но определено трябва да си направиш доста по-голямо количесто /тортата е ниска като торта Гараш и е вероятно за 20-22см. форма, тъй като аз правих двойна доза за моята от 26см./ и да го изчакаш да стегне в хладилника.
Ето ти линка, става дума за Шоколадово-Карамелената торта
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=320.msg4218;topicseen
Дано съм ти помогнала, но аз като новак се справих от раз и то много добре с кремовете.

# 199
  • Мнения: 1 708
Невероятни торти! #Crazy

Имам един въпрос-с какво мога да оцветя сметаната в жълто?Нямам никакви бои в момента!  bouquet

# 200
  • Мнения: 6 243
С малко разтворима напитка на прах - Танг или Степ. Но добавяй прахчето внимателно, защото са силно концентрирани и ако сложиш повече, става много наситен вкус и аромат.

# 201
  • София
  • Мнения: 630
Зори, благодаря за подробното описание. Ще направя крема по този начин и ще се отчета.
mimival, страхотна идея, благодаря.
Ще видим какво ще се получи Laughing.

# 202
  • Мнения: 3 927
Зори, нали ще правиш футболно игрище?!
Ето ти едно предложение:

http://www.chefkoch.de/user-fotos.php?id=8645&picid=119027&page=0


И не че няма във форума, ама ето още малко снимки как се прави торта-Барби  Wink

http://www.chefkoch.de/user-fotos.php?id=14284&picid=182013&page=0


# 203
  • Мнения: 7 106
Тане, благодаря много за идеята. Аз също имам някаква оформена вече такава, но проблема ми е, че не мога да си намеря накрайник за треволяка. Пробвах с преса за чесън, както Танитта май предложи, но дупките са много широки и не се получава добре, направо салами излизат  Laughing. РД на скъпото е към средата на март и до тогава се надявам да изкочи от някъде, ако ли пък не, ще бъде без трева, айде голям праз.

# 204
  • Мнения: 7 106
А това е тортата за Рождения ден на свекито, която току що завърших. Торта-шапка :



Разрез ще покажа утре, защото тогава ще я режем.

# 205
  • Мнения: 6 243
Ииииииииииха, Зори, голяма красота си сътворила! Свекито ще бъде трогната. Ама май вие много се обичате, аз не съм правила такава прелест за моята  Wink

Зори, с какво изряза назъбената лентичка? От известно време се оглеждам за ножче като за пици, но с назъбени краища, но не мога да намеря.

Моят съпруг е гледал в една софийска фирма професионално сладкарско оборудване -

Това е сайта им, разгледай го, като ходиш в София, може да ги прослушаш: http://www.intimpex.com

# 206
  • Мнения: 7 106
Роси, къдравото на лентата го изрязах със къдравото ножче за картофки, моркови, кашкавал и т.н., сещаш ли се, едно правоъгълно такова. Ако не се сещаш да го снимам?
Мерси за линка, ще го посетя това място непременно, въпреки, че съм почти 100% убедена че в сладкарската борса на Кадемлия 6 ще си намеря такава джаджа, но незнам до март месец дали ще ни се отвори път до София  Thinking.

# 207
  • Мнения: 1 341
Зори, шапкати свалям
Виж, аз на мойто свеки  направих преди време това. Несъм си играла толкова много


Обаче цвета на тортата ти е жесток

# 208
  • Мнения: 7 106
Е, не е лошо, човек да се подмаже понякога  Mr. Green! Всъщност това ще е подаръка и от мен.

Жени, и твоята торта е доста апетитна   chef .

# 209
  • Мнения: 818
Зори,много красива тортичка.Надявам се свеки да оцени труда ти.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт