kolko ot vas sa v garciq?

  • 22 007
  • 148
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 16
Privet otnovo mamcheta !
Mnogo blagodaria za toploto posreshtane Hug  Grinning !
Rezultatite izliazoha i za nasha ogromna radost vsichko e nared  Joy !
Mislia che veche moga da se uspokoia i da zapochna da se radvam istinski na bremennosta si.
Malkata e dosta jiznena, vsiaka vecher sme na diskoteka i tova razbira se me radva !
Oshte vednuj blagodaria, mnogo e priatno da ima s koi da spodelish radostna vest !
Pozdravi i do skoro !

# 106
  • Мнения: 4 111
marrygbg, чудесна новина! Много се радвам за теб! Пожелавам ти лека бременност и не се тръскай много по дискотеките  hahaha  Hug

# 107
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
marrygbg, честито за резултатите Hug! Лека и спокойна бременност!

# 108
  • Мнения: 4 111
Пак отидохме на трета страница. Няма да се разберем така! Я марш всички тук!
Честит имен ден на именниците! Да сте живи и здрави!   bouquet
При нас всичко е наред. Папкаме, акаме, пишкаме. Вечер се гушкаме, спим с малкия на едно легло. Писах на баща му като се върне да се разберат кой ще спи до мен. Детското легло е сбвободно. Случайно попаднах на доктор Birdie, педиатър практикуващ в Атина и много се зарадвах. Писах му дали би станал наш педиатър като се върнем в Атина, но той каза че са предложили работа на жена му на друго място и ако тя приеме той ще я последва с практиката си. Много бих се радвала детския ни лекар да е българин или поне да знае български. Много по-спокойна бих била. Аз не мога свободно да говоря езика и ако лекаря ни е грък все мъжа ми трябва да занимавам с всичко.
Да ви споделя - специално на мамите. Нашата лична лекарка каза да почваме сок от 1 месец!!! Съвременните педиатри категорично го отричат. Казах й, че мисля че е рано, ама тя - не. Аз пък няма да я слушам. Тя дори не е педиатър, а Джи Пи. И е възрастна, рускиня. Нямам против възрастните лекари, нито руснаците, но мисля че използва остарели методи. Препоръчва се захранването да става с плодово пюре към 5,5 - 6 месец!!! И съм решила да не давам сок скоро.
Хайде, чао от мен и да пишете по-често, че да не ви търся на последните страници!  Wink
Целувки от мен и Свилен!  Heart Eyes

# 109
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
liliana_R, браво на малкия юнак! По въпроса за захранването - ако кърмиш - няма нужда да му даваш друго (сокове, пюре, каши). Ако е на АМ обаче, влез във форума за хранене с АМ и захранване (мисля че към 4-ия месец се въвеждаше), защото изкуственото мляко няма достатъчно витамини като кърмата. Успех!

# 110
  • Мнения: 4 111
liliana_R, браво на малкия юнак! По въпроса за захранването - ако кърмиш - няма нужда да му даваш друго (сокове, пюре, каши). Ако е на АМ обаче, влез във форума за хранене с АМ и захранване (мисля че към 4-ия месец се въвеждаше), защото изкуственото мляко няма достатъчно витамини като кърмата. Успех!

Гръцкия лекар ми каза 5,5 месец захранваве при хранене с АМ и 6 месец при хранене с кърма. Аз мисля да захраня към 5 месец, защото храня с АМ. Кърма имам съвсем малко и му давам рядко, колкото да упокоя съвестта си.  Blush

# 111
  • Мнения: 33
Здравейте момичета. Нека да се включа и аз в тази тема. Време беше и ние мамите в Гр. да станем по-активни, не че аз съм от най-редовно пишещите. Но сега благодарение на една от вас - Maryloo , ще стана по-редовна. Тук сам от 7 години,  с мажа ми и сина  ми - които е на 4 г и половина. Бременна сам  в 7 месец. С тревога и трепет очаквам събитието, и аз като другите майчета се вълнувам от въпросите по раждането и болниците и вообще от всичко свързано с това.
 Пожелавам на всички лек и приятен слънчево-хаплив следобед.

# 112
  • Мнения: 4 111
Добре дошла, MeriM !
Ти си на финалната права! Ще бъде хубаво да обсъждаме всичко, което те вълнува и си забравила от първата си бременност! Пожелавам ти безпроблемна бременност и леко раждане!  newsm51

# 113
  • Мнения: 113
 Здравейте и от мен.Имам бебе на осем месеца и искам да Ви питам каква вода давате на вашите деца и къде ги водите на консултация?

# 114
  • Мнения: 33
Здравейте мамчета!
Liliana R благодаря за хубавите пожелания. Виждам, че твойто сладко мъниче е на 27 дни - да ти е жив и здрав. Ти къде си раждала, имам предвид болница и как ти се стори доволна ли си?
Dianjeli на моя син до към 1 годинка преварявах водата, а после започнах да му давам минерална. Ние имаме личен лекар, но във всеки раион ако сте осигурена може да водите детето на консултация при педиатър от Ика и да му бият задължителните ваксини безплатно.

# 115
  • Мнения: 4 111
Здравейте мамчета!
Liliana R благодаря за хубавите пожелания. Виждам, че твойто сладко мъниче е на 27 дни - да ти е жив и здрав. Ти къде си раждала, имам предвид болница и как ти се стори доволна ли си?

MeriM, благодаря за пожеланията. За съжаление не мога да ти споделя впечатления от гръцките болници, защото родих в България в частна клиника, от която съм доволна. С мъжа ми решихме да родя в Бъргария и затова съм тук от 5-тия месец на бременността си, решили сме юни пак да ме вземе в Гърция (и ние сме в Атина) но този път ще пътуваме трима  Wink . Дано Бог е с нас!  Praynig


Добре дошла в темичката ни, dianjelly !
Къде живееш, не се вижда в профила ти. Ако кажеш, по.вероятно е някой да ти отговори за консултациите!  Wink     bouquet

# 116
  • Мнения: 113
 Благодаря ти МeriM, a водата от чешмата ли е,защото аз от два дена съм тук и в България давах от мин.вода Девин с розов етикет за кърмачета и малки деца.Аз самата не пия вода от чешмата и не ми се иска да давам на бебчо от нея.
  Аз живея в Кипсели.
  Liliana R и аз като теб се върнах да родя в България и сега съм вече тук с бебчо,пожелавам ти да доидеш по-скоро.А този доктор Birdie kъде му е кабинета и до кога ще е в Атина и на мен ми се иска да водя детето на бълг.лекар.
  Съжалявам ,но тия дни нямам много време да стоя пред компютъра. След няколко дена може би ще имам повече.

# 117
  • Мнения: 4 111

  Liliana R и аз като теб се върнах да родя в България и сега съм вече тук с бебчо,пожелавам ти да доидеш по-скоро.А този доктор Birdie kъде му е кабинета и до кога ще е в Атина и на мен ми се иска да водя детето на бълг.лекар.
  Съжалявам ,но тия дни нямам много време да стоя пред компютъра. След няколко дена може би ще имам повече.

Аз давам девин розов етикет изворна, но я загрявам до завиране в ел. кана. Благодаря за пожеланията! А д-р Birdie е регистриран в този форум, дори има тема в здравния форум "мнения на Birdie", потърси го там и го питай на лични. До скоро и пиши!    bouquet

ето ти линк :  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160982.0

# 118
  • Мнения: 4 111
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! Съжалявам, че не мога да поднеса мартеничка на всяка от вас. Пожелавам ви здраве и много успехи!   newsm51

# 119
  • Мнения: 31
Здравейте майчета в Гръцко! Казвам се Маргарита, тук сам от близо две години, имам дъщеричка на една годинка, таткото е грък. Живея на остров Кос, с нетърпение очаквам лятото,да се печем по плажовете с малката. Мнооого се радвам че си имаме темичка. Някои по нагоре питаше за глобите, в началото на януари ходихме с детето в Бг (с глоба сьм) нямахме никакви проблеми по границите. Извадихме паспорт на дъщеря ми и пълномощно това е всичко и личен паспорт естествено. Честито на наскоро родилите и леко бременеене на другите. Айде и да пишете по често Целувки Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт